RynekInstalacyjny.pl

System wentylacji hybrydowej: Konkurs Lider Instalacji 2018

Wybór Czytelników Rynku Instalacyjnego

Redakcja RI | 2018-04-09
System wentylacji hybrydowej Darco
fot. Darco

System wentylacji hybrydowej Darco


fot. Darco

Zobacz także

Redakcja RI news Pompy ciepła powietrze-woda Mistral

Pompy ciepła powietrze-woda Mistral Pompy ciepła powietrze-woda Mistral

Lindab rozszerza ofertę pomp ciepła o kolejne produkty. Pompy powietrze-woda marki Mistral to nowa, energooszczędna propozycja dla klientów dbających o ekologię oraz ceniących urządzenia wysokiej jakości,...

Lindab rozszerza ofertę pomp ciepła o kolejne produkty. Pompy powietrze-woda marki Mistral to nowa, energooszczędna propozycja dla klientów dbających o ekologię oraz ceniących urządzenia wysokiej jakości, lecz w korzystnej cenie.

Redakcja RI news Złączki przejściowe Viega Megapress

Złączki przejściowe Viega Megapress Złączki przejściowe Viega Megapress

Trwałe i bezpieczne połączenia oraz jednolity sposób montażu poszczególnych elementów systemowych to kluczowe zalety technologii zaprasowywania firmy Viega. Złączki Megapress znakomicie sprawdzają się...

Trwałe i bezpieczne połączenia oraz jednolity sposób montażu poszczególnych elementów systemowych to kluczowe zalety technologii zaprasowywania firmy Viega. Złączki Megapress znakomicie sprawdzają się w instalacjach grzewczych, chłodniczych i przemysłowych, gdzie wciąż powszechnie stosowane są grubościenne rury stalowe. Żeby ułatwić wykonawcom pracę, Viega oferuje również szeroki asortyment kształtek, umożliwiających bezproblemowe przejście na inne materiały.

Redakcja RI news Aktualizacja HAP v6

Aktualizacja HAP v6 Aktualizacja HAP v6

Firma Carrier udostępniła HAP v6 – ważną aktualizację oprogramowania do projektowania systemów HVAC. Nowa wersja łączy zaawansowane funkcje automatyczne ze zoptymalizowanym procesem roboczym dostosowanym...

Firma Carrier udostępniła HAP v6 – ważną aktualizację oprogramowania do projektowania systemów HVAC. Nowa wersja łączy zaawansowane funkcje automatyczne ze zoptymalizowanym procesem roboczym dostosowanym do klienta.

Cechy szczególne:

  • kontrola wydajności

SWH Darco to pełna kontrola wydajności systemu wentylacji. Daje to dwie korzyści: gwarantuje zapewnienie optymalnego komfortu w pomieszczeniach podczas bytności użytkowników i pozwala na zaoszczędzenie energii (ogrzewanie pomieszczeń) w czasie ich nieobecności dzięki zmniejszeniu przepływu powietrza.

  • energooszczędność

W podstawowej wersji systemu zużycie energii elektrycznej jest niewielkie – wynosi tyle, co moc jednej żarówki LED (12 W). Odpowiednia konfiguracja elementów systemu pozwala wręcz na całkowitą rezygnację z poboru energii elektrycznej wykorzystywanej do wspomagania pracy systemu – wystarczy zastosować nasadę kominową w wersji solarnej.

  • łatwość modernizacji

Elementy systemu mogą być montowane w istniejących przewodach wentylacyjnych (także tych murowanych), co pozwala na skuteczną i ekonomiczną modernizację istniejącej wentylacji grawitacyjnej.

  • niezawodność

SWH Darco jest skuteczny niezależnie od warunków pogodowych czy pory roku. Wszystkie elementy systemu są wykonane z wysokiej klasy materiałów (np. blacha chromoniklowa), co gwarantuje ich wysoką trwałość.

  • komfort akustyczny

Uniezależnienie wentylacji od urządzeń mechanicznych jest gwarantem niewielkiej emisji dźwięku. Dodatkowo (dzięki specjalnej konstrukcji anemostatu) zatroszczyliśmy się o wytłumienie odgłosów przedostających się z zewnątrz poprzez nawiew.

  • łatwy dostęp do elementów w celu czyszczenia

Każde z urządzeń pracujących w systemie Darco jest częściowo demontowalne tak, aby ułatwić dojście do przewodów kominowych celem ich czyszczenia.

  • niski koszt inwestycji

SWH Darco to gwarancja wysokiej jakości w korzystnej cenie. Elementy systemu stanowią znikomy procent w kosztach całej inwestycji, zaś możliwość ich montażu zarówno w przewodach rurowych, jak i murowanych pozwala na wybór instalacji najkorzystniejszej ekonomicznie z punktu widzenia inwestora.

  • filtrowanie grubszych zanieczyszczeń

Nawietrzaki są fabrycznie wyposażone w filtr powietrza, który wyłapuje grubsze zanieczyszczenia i zabezpiecza przed owadami.

Kontakt:
DARCO SP. Z O.O.,
39-200 Dębica,
ul. Metalowców 43
tel. 14 680 90 00

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Powiązane

Redakcja RI news Nowy program doboru grzejników firmy REGULUS®-SYSTEM

Nowy program doboru grzejników firmy REGULUS®-SYSTEM Nowy program doboru grzejników firmy REGULUS®-SYSTEM

Narzędzie opracowane przez programistów i zespół Regulusa umożliwia szybki dobór grzejników, nawet użytkownikom bez specjalistycznej wiedzy. Prace nad programem rozpoczęto od wnikliwej analizy algorytmu,...

Narzędzie opracowane przez programistów i zespół Regulusa umożliwia szybki dobór grzejników, nawet użytkownikom bez specjalistycznej wiedzy. Prace nad programem rozpoczęto od wnikliwej analizy algorytmu, który wylicza zapotrzebowanie na moc do danego pomieszczenia, według podanych parametrów. Wg fachowców Regulusa to najlepiej „liczący” algorytm na rynku.

Redakcja RI news „Dom w ekoklimacie” Lindab

„Dom w ekoklimacie” Lindab „Dom w ekoklimacie” Lindab

W odpowiedzi na wzrost zainteresowania energooszczędnymi rozwiązaniami dla budownictwa jednorodzinnego, firma Lindab uruchomiła nową usługę o nazwie „Dom w ekoklimacie”.

W odpowiedzi na wzrost zainteresowania energooszczędnymi rozwiązaniami dla budownictwa jednorodzinnego, firma Lindab uruchomiła nową usługę o nazwie „Dom w ekoklimacie”.

Redakcja RI news Bezdotykowe przyciski uruchamiające do WC firmy Viega

Bezdotykowe przyciski uruchamiające do WC firmy Viega Bezdotykowe przyciski uruchamiające do WC firmy Viega

Standardowa oferta firmy Viega obejmuje ponad 50 różnorodnych przycisków uruchamiających do WC, dzięki czemu klienci mogą znaleźć produkt idealnie pasujący do każdej aranżacji łazienkowej. Wszystkie modele...

Standardowa oferta firmy Viega obejmuje ponad 50 różnorodnych przycisków uruchamiających do WC, dzięki czemu klienci mogą znaleźć produkt idealnie pasujący do każdej aranżacji łazienkowej. Wszystkie modele z serii Visign są wykonane z wysokiej jakości materiałów, wyjątkowo łatwych do utrzymania w czystości. Maksymalny poziom higieny zapewniają przyciski Visign for More 205 sensitive i Visign for Style 25 sensitive, uruchamiane całkowicie bezdotykowo.

Redakcja RI news Zawór równoważący

Zawór równoważący Zawór równoważący

Nowy zawór równoważący TacoSetter Inline 130 firmy Taconova jest łatwy w montażu (w pionie, poziomie i pod kątem) i szybki oraz precyzyjny w nastawach. Ma wziernik z nadrukowaną skalą do pomiaru przepływu...

Nowy zawór równoważący TacoSetter Inline 130 firmy Taconova jest łatwy w montażu (w pionie, poziomie i pod kątem) i szybki oraz precyzyjny w nastawach. Ma wziernik z nadrukowaną skalą do pomiaru przepływu i może być bezpośrednio i precyzyjnie regulowany, odczytywany i odcinany w wielu różnych systemach.

Redakcja RI news Sterowanie klimatyzatorami

Sterowanie klimatyzatorami Sterowanie klimatyzatorami

Firma HMS Networks oferuje uniwersalny interfejs Intesis® AC, który umożliwia integrację dowolnej (niezależnie od marki) jednostki klimatyzacyjnej z systemami automatyki budynkowej Modbus lub BACnet. Interfejs...

Firma HMS Networks oferuje uniwersalny interfejs Intesis® AC, który umożliwia integrację dowolnej (niezależnie od marki) jednostki klimatyzacyjnej z systemami automatyki budynkowej Modbus lub BACnet. Interfejs jest kompatybilny z ponad 100 jednostkami AC. Komunikuje się z jednostką klimatyzacyjną za pośrednictwem podczerwieni.

Redakcja RI news Program doboru urządzeń wentylacyjnych SALDA

Program doboru urządzeń wentylacyjnych SALDA Program doboru urządzeń wentylacyjnych SALDA

Dobór central wentylacyjnych może być jeszcze prostszy. Nowy program doboru opracowany przez markę SALDA to zaawansowane narzędzie ułatwiające projektowanie i dobór urządzeń wentylacyjnych.

Dobór central wentylacyjnych może być jeszcze prostszy. Nowy program doboru opracowany przez markę SALDA to zaawansowane narzędzie ułatwiające projektowanie i dobór urządzeń wentylacyjnych.

Redakcja RI news Przepompownia KESSEL Aqualift S 100/200

Przepompownia KESSEL Aqualift S 100/200 Przepompownia KESSEL Aqualift S 100/200

Aby zapewnić skuteczne odwadnianie budynków, powstała kompaktowa przepompownia Aqualift S 100/200 wyposażona w jedną (wersja Mono) lub dwie (wersja Duo) wysokowydajne i ciche pompy, z przeznaczeniem do...

Aby zapewnić skuteczne odwadnianie budynków, powstała kompaktowa przepompownia Aqualift S 100/200 wyposażona w jedną (wersja Mono) lub dwie (wersja Duo) wysokowydajne i ciche pompy, z przeznaczeniem do tłoczenia ścieków niefekalnych.

Redakcja RI news Perforowane lamele podbijają rynek HVAC

Perforowane lamele podbijają rynek HVAC Perforowane lamele podbijają rynek HVAC

Midea wprowadziła na rynek nowy klimatyzator kasetonowy, który wyróżnia się funkcjonalnością spośród innych dostępnych dotychczas urządzeń. Slim Breezeless ma perforowane lamele, nawiew 360ᵒ, możliwość...

Midea wprowadziła na rynek nowy klimatyzator kasetonowy, który wyróżnia się funkcjonalnością spośród innych dostępnych dotychczas urządzeń. Slim Breezeless ma perforowane lamele, nawiew 360ᵒ, możliwość sterowania stronami przepływu powietrza, ponadto praca urządzenia jest maksymalnie cicha.

Redakcja RI news Październikowa premiera Lindab: prostokątne klapy oddymiające

Październikowa premiera Lindab: prostokątne klapy oddymiające Październikowa premiera Lindab: prostokątne klapy oddymiające

W ramach comiesięcznego cyklu „Premiery Lindab 2021” zaprezentowane zostały nowości produktowe od Lindab: jedno- i wielostrefowe prostokątne klapy oddymiające SDR, SDJR, SDR1 oraz SDR2.

W ramach comiesięcznego cyklu „Premiery Lindab 2021” zaprezentowane zostały nowości produktowe od Lindab: jedno- i wielostrefowe prostokątne klapy oddymiające SDR, SDJR, SDR1 oraz SDR2.

Redakcja RI news Rozwiązania Armacell dla obiektów wypoczynkowych

Rozwiązania Armacell dla obiektów wypoczynkowych Rozwiązania Armacell dla obiektów wypoczynkowych

Nagły hałas dobywający się z pionów kanalizacyjnych potrafi zepsuć każdy odpoczynek. Wobec obiektów wypoczynkowych mamy wyjątkowo wysokie oczekiwania, jeśli chodzi o skuteczną ochronę akustyczną, standardy...

Nagły hałas dobywający się z pionów kanalizacyjnych potrafi zepsuć każdy odpoczynek. Wobec obiektów wypoczynkowych mamy wyjątkowo wysokie oczekiwania, jeśli chodzi o skuteczną ochronę akustyczną, standardy higieniczne czy bezpieczeństwo pożarowe. Izolacje Armacell w łatwy sposób spełnią wszystkie te trzy wymogi przy jednoczesnym zapewnieniu jeszcze lepszej wydajności energetycznej i przy zmniejszeniu kosztów.

Redakcja RI news Regulator stałego przepływu RPMC-K

Regulator stałego przepływu RPMC-K Regulator stałego przepływu RPMC-K

Lindab wprowadził do oferty rozwiązań ICS Indoor Climate Solutions nowy regulator stałego przepływu. Regulator RPMC-K jest listopadową premierą zaprezentowaną w ramach comiesięcznego cyklu „Premiery Lindab...

Lindab wprowadził do oferty rozwiązań ICS Indoor Climate Solutions nowy regulator stałego przepływu. Regulator RPMC-K jest listopadową premierą zaprezentowaną w ramach comiesięcznego cyklu „Premiery Lindab 2021”.

Redakcja RI news Oczyszczacz powietrza V-AIR 100

Oczyszczacz powietrza V-AIR 100 Oczyszczacz powietrza V-AIR 100

W grudniu pojawił się nowy produkt w internetowym sklepie Viessmann. V-AIR 100 to nowoczesny oczyszczacz powietrza z systemem filtracji czterostopniowej i wbudowaną technologią LED UV.

W grudniu pojawił się nowy produkt w internetowym sklepie Viessmann. V-AIR 100 to nowoczesny oczyszczacz powietrza z systemem filtracji czterostopniowej i wbudowaną technologią LED UV.

Redakcja RI news Pompy ciepła Haier na liście ZUM

Pompy ciepła Haier na liście ZUM Pompy ciepła Haier na liście ZUM

Wszystkie 4 wydajności pompy ciepła SUPER AQUA Haier zostały pozytywnie zweryfikowane przez Instytut Ochrony Środowiska, dzięki czemu pojawiły się na jedynej oficjalnej bazie urządzeń spełniających wymogi...

Wszystkie 4 wydajności pompy ciepła SUPER AQUA Haier zostały pozytywnie zweryfikowane przez Instytut Ochrony Środowiska, dzięki czemu pojawiły się na jedynej oficjalnej bazie urządzeń spełniających wymogi programowe – Liście Zielonych Urządzeń i Materiałów (w skrócie Lista ZUM).

Redakcja RI news Inteligentny grzejnik

Inteligentny grzejnik Inteligentny grzejnik

Atlantic oferuje elektryczne grzejniki konwektorowe o mocy: 1; 1,5 i 2 kW z nowymi funkcjami, m.in. czujnikiem ruchu, który automatycznie podnosi temperaturę, gdy wykryje obecność użytkownika, a gdy jej...

Atlantic oferuje elektryczne grzejniki konwektorowe o mocy: 1; 1,5 i 2 kW z nowymi funkcjami, m.in. czujnikiem ruchu, który automatycznie podnosi temperaturę, gdy wykryje obecność użytkownika, a gdy jej nie ma, to ją obniża.

Redakcja RI news Armatura z certyfikatem

Armatura z certyfikatem Armatura z certyfikatem

Ferro oferuje całą rodzinę produktów do obiektów użyteczności publicznej spełniającą wymagania certyfikatów LEED i BREEAM – systemów oceny budynków pod względem energooszczędności i wpływu na środowisko...

Ferro oferuje całą rodzinę produktów do obiektów użyteczności publicznej spełniającą wymagania certyfikatów LEED i BREEAM – systemów oceny budynków pod względem energooszczędności i wpływu na środowisko naturalne. Rodzina armatury LEED/ BREEAM to baterie i natryski zapewniające maksymalne oszczędności wody i energii.

Redakcja RI news Elementy uszczelniające w złączkach zaprasowywanych Viega

Elementy uszczelniające w złączkach zaprasowywanych Viega Elementy uszczelniające w złączkach zaprasowywanych Viega

Niezawodność i trwałość złączek zależy w znacznej mierze od jakości elementu uszczelniającego. W kształtkach zaprasowywanych Viega stosuje się specjalne rodzaje kauczuku, precyzyjnie dopasowane do określonych...

Niezawodność i trwałość złączek zależy w znacznej mierze od jakości elementu uszczelniającego. W kształtkach zaprasowywanych Viega stosuje się specjalne rodzaje kauczuku, precyzyjnie dopasowane do określonych wymagań. Dzięki temu mogą one być używane nie tylko w instalacjach grzewczych i sanitarnych, ale również przewodzących gaz lub narażonych na szczególnie wysokie temperatury.

Redakcja RI news Audytor SMART

Audytor SMART Audytor SMART

Aplikacja służy do szybkiego obliczania mocy cieplnej i chłodzącej ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego. Obliczenia wykonywane są zgodnie z normą EN 1264.

Aplikacja służy do szybkiego obliczania mocy cieplnej i chłodzącej ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego. Obliczenia wykonywane są zgodnie z normą EN 1264.

Redakcja RI news Kształtki izolacyjne

Kształtki izolacyjne Kształtki izolacyjne

Thermaflex oferuje ThermaSmart PRO – prefabrykowane kształtki z otuliny z pianki poliolefinowej do izolacji kolan i trójników. Są one bardzo praktycznym rozwiązaniem, zwłaszcza do izolowania kształtek...

Thermaflex oferuje ThermaSmart PRO – prefabrykowane kształtki z otuliny z pianki poliolefinowej do izolacji kolan i trójników. Są one bardzo praktycznym rozwiązaniem, zwłaszcza do izolowania kształtek na przewodach w miejscach trudnodostępnych.

Redakcja RI news Połączenie c.o. i c.w.u.

Połączenie c.o. i c.w.u. Połączenie c.o. i c.w.u.

Gazowa centrala kondensacyjna Logamax plus GB172iT marki Buderus to połączenie kotła i podgrzewacza w jednym urządzeniu o nowoczesnym wyglądzie.

Gazowa centrala kondensacyjna Logamax plus GB172iT marki Buderus to połączenie kotła i podgrzewacza w jednym urządzeniu o nowoczesnym wyglądzie.

Redakcja RI news Pompy Rotenso® Aquami

Pompy Rotenso® Aquami Pompy Rotenso® Aquami

Nowe pompy ciepła Rotenso® Aquami Split i Aquami Monoblock to bezobsługowe, oszczędne urządzenia do ogrzewania pomieszczeń i przygotowania c.w.u.

Nowe pompy ciepła Rotenso® Aquami Split i Aquami Monoblock to bezobsługowe, oszczędne urządzenia do ogrzewania pomieszczeń i przygotowania c.w.u.

news Combi Port XS

Combi Port XS Combi Port XS

To nowe stacje mieszkaniowe firmy Uponor dostępne w kilku gotowych konfiguracjach. Ich montaż odbywa się na zasadzie plug & play – szybko (o 30% krócej) i urządzenia są natychmiast gotowe do użytkowania.

To nowe stacje mieszkaniowe firmy Uponor dostępne w kilku gotowych konfiguracjach. Ich montaż odbywa się na zasadzie plug & play – szybko (o 30% krócej) i urządzenia są natychmiast gotowe do użytkowania.

Redakcja RI news Nowe moduły aktywacyjne Zehnder Fleximo

Nowe moduły aktywacyjne Zehnder Fleximo Nowe moduły aktywacyjne Zehnder Fleximo

Najnowsze rozwiązanie techniczne Zehndera pozwala aktywować pasywne sufity metalowe w elastyczny i prosty sposób. Najnowsze moduły aktywujące Zehnder Fleximo zmienią każdy konwencjonalny sufit metalowy...

Najnowsze rozwiązanie techniczne Zehndera pozwala aktywować pasywne sufity metalowe w elastyczny i prosty sposób. Najnowsze moduły aktywujące Zehnder Fleximo zmienią każdy konwencjonalny sufit metalowy w wysokiej jakości sufit grzewczo-chłodzący.

Redakcja RI news Jednostki Panasonic 4HP MT/LT CO₂

Jednostki Panasonic 4HP MT/LT CO₂ Jednostki Panasonic 4HP MT/LT CO₂

Panasonic Healing&Cooling Solutions rozszerzył swoją ofertę agregatów skraplających z serii CR dla chłodnictwa o model 4 HP do średnich i niskich temperatur. Ta rosnąca gama wysokiej jakości rozwiązań...

Panasonic Healing&Cooling Solutions rozszerzył swoją ofertę agregatów skraplających z serii CR dla chłodnictwa o model 4 HP do średnich i niskich temperatur. Ta rosnąca gama wysokiej jakości rozwiązań chłodniczych, zasilanych naturalnym czynnikiem CO₂, zapewnia wydajność od 2 do 16 kW. Jednostki można zastosować w szafach chłodzących, komorach chłodniczych i zamrażarkach wykorzystywanych w handlu detalicznym żywnością, hotelach, sklepach ogólnospożywczych, na stacjach benzynowych, w służbie zdrowia...

Redakcja RI news Nowe pompy ciepła Neoheat

Nowe pompy ciepła Neoheat Nowe pompy ciepła Neoheat

Neoheat przedstawił katalog pomp ciepła na 2022 r. Oferta wydajnych i energooszczędnych pomp ciepła została powiększona o nowe urządzenia zarówno split, jak i monoblok.

Neoheat przedstawił katalog pomp ciepła na 2022 r. Oferta wydajnych i energooszczędnych pomp ciepła została powiększona o nowe urządzenia zarówno split, jak i monoblok.

Wybrane dla Ciebie

Czy wiesz, jakie urządzenie jest najbardziej efektywne energetycznie?

Czy wiesz, jakie urządzenie jest najbardziej efektywne energetycznie? Czy wiesz, jakie urządzenie jest najbardziej efektywne energetycznie?

Dołącz do grona elektro - wykonawców

Dołącz do grona elektro - wykonawców Dołącz do grona elektro - wykonawców

Co powinieneś zrobić zanim położysz kostkę

Co powinieneś zrobić zanim położysz kostkę Co powinieneś zrobić zanim położysz kostkę

Jak uprościć pomiary stężenia spalin?

Jak uprościć pomiary stężenia spalin? Jak uprościć pomiary stężenia spalin?

Jak zapewnić komfort cieplny »

Jak zapewnić komfort cieplny » Jak zapewnić komfort cieplny »

Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych »

Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych » Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych »

Jaki wybrać płyn do instalacji w przemyśle spożywczym »

Jaki wybrać płyn do instalacji w przemyśle spożywczym » Jaki wybrać płyn do instalacji w przemyśle spożywczym »

Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem »

Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem » Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem »

Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” "

Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” " Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” "

Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości »

Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości » Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości »

Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe

Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe

Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego »

Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego » Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego »

Jakie urządzenia pomogą w kontrolowaniu przepływu energii

Jakie urządzenia pomogą w kontrolowaniu przepływu energii Jakie urządzenia pomogą w kontrolowaniu przepływu energii

Co ułatwi i usprawni montaż ogrzewania podłogowego?

Co ułatwi i usprawni montaż ogrzewania podłogowego? Co ułatwi i usprawni montaż ogrzewania podłogowego?

Jak skutecznie oczyścić instalację C.O.

Jak skutecznie oczyścić instalację C.O. Jak skutecznie oczyścić instalację C.O.

Jak skutecznie nawilżyć powietrze na dużych metrażach

Jak skutecznie nawilżyć powietrze na dużych metrażach Jak skutecznie nawilżyć powietrze na dużych metrażach

Pomagamy dobrać inwerter do systemu fotowoltaicznego

Pomagamy dobrać inwerter do systemu fotowoltaicznego Pomagamy dobrać inwerter do systemu fotowoltaicznego

Który grzejnik wybrać? Aluminiowy czy stalowy

Który grzejnik wybrać? Aluminiowy czy stalowy Który grzejnik wybrać? Aluminiowy czy stalowy

Jak ogrzać dom ekologicznie i oszczędnie

Jak ogrzać dom ekologicznie i oszczędnie Jak ogrzać dom ekologicznie i oszczędnie

Wybierz sposób na poprawną instalację pompy ciepła

Wybierz sposób na poprawną instalację pompy ciepła Wybierz sposób na poprawną instalację pompy ciepła

Jak układać maty grzewcze pod panele

Jak układać maty grzewcze pod panele Jak układać maty grzewcze pod panele

Najnowsze produkty i technologie

TIM Przewody instalacyjne i sposoby ich łączenia: szybkie, bezpieczne i trwałe

Przewody instalacyjne i sposoby ich łączenia: szybkie, bezpieczne i trwałe Przewody instalacyjne i sposoby ich łączenia: szybkie, bezpieczne i trwałe

Czasem zdarza się, że wybrany przez Ciebie przewód elektryczny okazuje się zbyt krótki. Co robić w takiej sytuacji? Przewody instalacyjne możesz ze sobą połączyć, łatwo je w ten sposób wydłużając. Zainwestuj...

Czasem zdarza się, że wybrany przez Ciebie przewód elektryczny okazuje się zbyt krótki. Co robić w takiej sytuacji? Przewody instalacyjne możesz ze sobą połączyć, łatwo je w ten sposób wydłużając. Zainwestuj w podstawowe narzędzia i zrób to samodzielnie!

e-instalator.pl Gdzie kupić pompę ciepła i urządzenia do jej instalacji? Nowy e-sklep dla instalatorów

Gdzie kupić pompę ciepła i urządzenia do jej instalacji? Nowy e-sklep dla instalatorów Gdzie kupić pompę ciepła i urządzenia do jej instalacji? Nowy e-sklep dla instalatorów

Pompa ciepła to coraz bardziej popularny na polskim rynku wydajny sposób zarządzania i kontrolowania temperatury w pomieszczeniach i systemie wodnym. Jest to jednak stosunkowo nowy system w branży ogrzewania,...

Pompa ciepła to coraz bardziej popularny na polskim rynku wydajny sposób zarządzania i kontrolowania temperatury w pomieszczeniach i systemie wodnym. Jest to jednak stosunkowo nowy system w branży ogrzewania, dlatego może być trudno dostępny. Gdzie można kupić pompę ciepła w Internecie i urządzenia do instalacji całego systemu?

Bricoman Rozliczanie fotowoltaiki 2022 – system net-billingu

Rozliczanie fotowoltaiki 2022 – system net-billingu Rozliczanie fotowoltaiki 2022 – system net-billingu

Od kilku lat rynek fotowoltaiki dynamicznie się rozwija. Instalacje fotowoltaiczne są nie tylko ekologicznym źródłem energii elektrycznej, ale stanowią również sposób na ograniczenie rachunków za prąd....

Od kilku lat rynek fotowoltaiki dynamicznie się rozwija. Instalacje fotowoltaiczne są nie tylko ekologicznym źródłem energii elektrycznej, ale stanowią również sposób na ograniczenie rachunków za prąd. Rosnące ceny energii elektrycznej stanowią jeden z powodów, dla których inwestycja w tego typu technologie staje się coraz bardziej atrakcyjna. Nowy system rozliczeń instalacji fotowoltaicznych stwarza kolejne możliwości. W jaki sposób właściciel instalacji rozlicza się z nadwyżki produkcji? Czym jest...

BH-Res Mędrek i Wspólnicy Sp. J. Nowe tłumiki SILENTVER z płyt Climaver

Nowe tłumiki SILENTVER z płyt Climaver Nowe tłumiki SILENTVER z płyt Climaver

Kolejne badania naukowe dowodzą negatywnego wpływu hałasu na ludzki organizm. Regularne wystawianie się na działanie tego czynnika prowadzi do pogorszenia ogólnego stanu zdrowia, powoduje rozdrażnienie,...

Kolejne badania naukowe dowodzą negatywnego wpływu hałasu na ludzki organizm. Regularne wystawianie się na działanie tego czynnika prowadzi do pogorszenia ogólnego stanu zdrowia, powoduje rozdrażnienie, zdenerwowanie, agresję, a nawet zaburzenia psychiczne, dlatego coraz więcej uwagi przykłada się do ochrony mieszkań, domów i miejsc pracy właśnie przed hałasem. W rozporządzeniach i normach wprowadzane są coraz niższe dopuszczalne poziomy dźwięku dla budynków w zależności od ich przeznaczenia.

Sposób na szczelność systemu wentylacji

Sposób na szczelność systemu wentylacji Sposób na szczelność systemu wentylacji

System wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła to pewny sposób na zapewnienie komfortowych warunków w domu. To, czy system będzie wydajny i skuteczny, jest jednak uzależnione od szczelności połączeń...

System wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła to pewny sposób na zapewnienie komfortowych warunków w domu. To, czy system będzie wydajny i skuteczny, jest jednak uzależnione od szczelności połączeń przewodów rozprowadzających powietrze do pomieszczeń.

Alnor Systemy Wentylacji Sp. z o.o. Wentylatory osiowe i promieniowe

Wentylatory osiowe i promieniowe Wentylatory osiowe i promieniowe

Wentylatory można podzielić na kilka sposobów: ze względu na miejsce montażu, np. kanałowe, ścienne, dachowe; przeznaczenie, np. do odciągów z kuchni, chemoodporne, oddymiające; budowę wirnika, np. osiowe,...

Wentylatory można podzielić na kilka sposobów: ze względu na miejsce montażu, np. kanałowe, ścienne, dachowe; przeznaczenie, np. do odciągów z kuchni, chemoodporne, oddymiające; budowę wirnika, np. osiowe, promieniowe. W artykule przedstawiamy najważniejsze cechy wentylatorów kanałowych oraz osiowych ściennych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - rynekinstalacyjny.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.rynekinstalacyjny.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.rynekinstalacyjny.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.