RynekInstalacyjny.pl

Fotowoltaika Wrocław – czy warto?

Artykuł PR

Pivi Energy | 2021-12-14
Fotowoltaika Wrocław – czy warto?

Fotowoltaika Wrocław – czy warto?

Instalacje fotowoltaiczne i pompy ciepła są wyjątkowo popularne w ostatnich latach. Panele możemy spotkać już właściwie w większości gospodarstw domowych, a w firmach i przedsiębiorstwach stały się one zupełnym standardem. Zazwyczaj panele słoneczne widzimy na dachach budynków, zdarzają się również systemy montażowe na gruncie lub tzw. carporty, które zyskują coraz większą popularność. Jak działają instalacje fotowoltaiczne, kiedy mają sens i czy warto je instalować? Czy klimat panujący w Polsce pozwoli na osiągnięcie odpowiedniego bilansu energetycznego, by montaż paneli rzeczywiście się opłacał? Na te pytania odpowiemy w poniższym tekście.

Zobacz także

Sunprofi Sp. z o.o. Pompy ciepła Aermec już dostępne w hurtowni Sunprofi

Pompy ciepła Aermec już dostępne w hurtowni Sunprofi Pompy ciepła Aermec już dostępne w hurtowni Sunprofi

Hurtownia fotowoltaiczna Sunprofi wprowadziła do oferty pompy ciepła włoskiej firmy Aermec. Urządzenia Aermec to wydajne, przyjazne dla środowiska i niezawodne rozwiązania grzewcze. Nowa gama produktów...

Hurtownia fotowoltaiczna Sunprofi wprowadziła do oferty pompy ciepła włoskiej firmy Aermec. Urządzenia Aermec to wydajne, przyjazne dla środowiska i niezawodne rozwiązania grzewcze. Nowa gama produktów jest już dostępna w magazynach Sunprofi.

PVGE Fotowoltaika Sp. z o.o. BuyPV. Dajemy dobrą energię

BuyPV. Dajemy dobrą energię BuyPV. Dajemy dobrą energię

Zapotrzebowanie na energię stale rośnie, a prognozy pokazują, że tendencja będzie trwała. Niezależność energetyczna to nie tylko ekologia, ale również spore oszczędności. Dla inwestorów to również przewaga...

Zapotrzebowanie na energię stale rośnie, a prognozy pokazują, że tendencja będzie trwała. Niezależność energetyczna to nie tylko ekologia, ale również spore oszczędności. Dla inwestorów to również przewaga konkurencyjna – coraz więcej firm dąży do zrównoważonego rozwoju, podejmując działania na rzecz ochrony środowiska. Dla takich Klientów powstała marka BuyPV.

BayWa r.e. Solar Systems AGRI-PV – Wszystko co musisz wiedzieć!

AGRI-PV – Wszystko co musisz wiedzieć! AGRI-PV – Wszystko co musisz wiedzieć!

Temat wykorzystania fotowoltaiki w rolnictwie jest bardzo ciekawy, ale przede wszystkim ważny i potrzebny dla naszego klimatu. Ta gałąź fotowoltaiki daje szansę na podwójne wykorzystanie przestrzeni: chroniąc...

Temat wykorzystania fotowoltaiki w rolnictwie jest bardzo ciekawy, ale przede wszystkim ważny i potrzebny dla naszego klimatu. Ta gałąź fotowoltaiki daje szansę na podwójne wykorzystanie przestrzeni: chroniąc ją przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi, a jednocześnie produkując zieloną energię z tej samej ziemi.

Jak działają instalacje fotowoltaiczne?

Instalacja fotowoltaiczna składa się z kilku urządzeń, które w połączeniu ze sobą stają się prawdziwą elektrownią. Podstawowym elementem instalacji fotowoltaicznej są panele fotowoltaiczne. Najczęściej montuje się na je na dachu budynku, choć coraz bardziej popularna staje się również instalacja na gruncie. Oprócz paneli fotowoltaicznych, do produkcji prądu potrzebny jest także inwerter, którego zadaniem jest przekształcenie prądu stałego w prąd zmienny, czyli taki, jaki mamy w gniazdkach elektrycznych. Oprócz tych dwóch podstawowych elementów, instalacje fotowoltaiczne wyposażone są w wiele różnych zabezpieczeń, które chronią je przed przepięciami czy wyładowaniami atmosferycznymi.

Wiele osób zastanawia się, jak właściwie działa taka instalacja fotowoltaiczna. Zasada jej działania jest dość prosta. Promienie słoneczne, które padają na panele ustawione pod odpowiednim kątem, zostają zamienione w czystą energię. Aby prąd mógł być produkowany, jest więc konieczna obecność fotonu. Powstały prąd stały trafia do tzw. falownika, który zamienia go na prąd przemienny.

Instalacja fotowoltaiczna – kiedy i gdzie ma sens?

Panele fotowoltaiczne są obecnie niezwykle popularne i wiele osób zastanawia się, kiedy ich instalacja ma sens. Okazuje się, że instalację fotowoltaiczną może zainstalować każdy z nas, bez względu na to, czy ma ona zasilać gospodarstwo domowe czy firmę.

Panele fotowoltaiczne mogą zasilać każde urządzenie. Dla wzmocnienia efektu często stosuje się ogniwa fotowoltaiczne połączone z pompą ciepła, co pozwala na uzyskanie nie tylko prądu, ale także ciepła. Jeżeli zastanawiasz się, czy instalacja ogniw fotowoltaicznych w Twoim przypadku ma sens, najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z audytu energetycznego. Podczas niego doradca sprawdzi, jakie warunki spełnia dana lokalizacja i obliczy, ile prądu jesteś w stanie wyprodukować i jaki procent Twojego zapotrzebowania może pokryć.

Czy warto instalować panele fotowoltaiczne? Fotowoltaika Wrocław

Fotowoltaika Wrocław ma sens, tak samo jak fotowoltaika w każdym innym mieście. Pamiętaj, że nawet, jeśli produkujesz nadwyżkę energii, możesz oddawać ją do sieci energetycznej, stając się prawdziwym producentem prądu! Odnawialne źródła energii to dzisiaj temat numer jeden wśród wszystkich osób, którym na sercu leży dobro naszej planety. Do produkcji energii elektrycznej nie potrzebujesz wiele. Wystarczy jednorazowa inwestycja w panele słoneczne, by móc produkować prąd. Choć klimat w Polsce pozostawia wiele do życzenia i wydawać by się mogło. że słonecznych dni mamy jak na lekarstwo, okazuje się, że nawet w naszym kraju własna elektrownia słoneczna po prostu się opłaca.

Dlaczego warto produkować energię elektryczną?

Niezależność energetyczna jest sporym luksusem. Pomyśl o tym, że już nigdy nie będą dotyczyć Cię nagłe podwyżki cen prądu. Aby osiągnąć zupełną niezależność energetyczną, musisz sporo zainwestować, ale ta inwestycja bardzo szybko się zwróci. Pamiętaj o tym, montaż fotowoltaiki w wielu miejscowościach wiąże się z pozyskaniem dofinansowania na ten cel, co pozwoli na pokrycie znacznej części kosztów.

Gdzie zamontować panele słoneczne?

Początkowo panele słoneczne montowane były głównie na dachach budynków. Niektórzy decydują się montaż paneli na gruncie. Interesującą możliwością są tzw. carporty, czyli wiaty złożone z paneli fotowoltaicznych.

Ciekawym pomysłem jest zastosowanie car portów do stworzenia stacji ładowania dla samochodów elektrycznych i hybrydowych. Wiaty fotowoltaiczne mogą być zastosowane także na posesjach prywatnych. Takie rozwiązanie sprawdzi się, gdy np. dach budynku jest zacieniony bądź pada pod nieodpowiednim dla paneli kątem. Co więcej, wiata wolnostojąca jest doskonałym sposobem na maksymalne wykorzystanie przestrzeni.

Decydując się na montaż paneli fotowoltaicznych, możesz liczyć nie tylko na fachowe podłączenie wszystkich podzespołów, ale także na profesjonalne doradztwo i audyt energetyczny. Profesjonalni doradcy analizują panujące w danej lokalizacji warunki, a następnie obliczają, ile prądu jest w stanie wyprodukować dana instalacja. Oczywiście, wszystko zależne jest od ilości paneli, ich mocy, a także od indywidualnego zapotrzebowania i możliwości klienta. W ten sposób klient staje się niezależny energetycznie, a do tego dba o środowisko naturalne, stosując odnawialne, alternatywne źródło energii. Kompleksowa obsługa i wieloletnie doświadczenie profesjonalnych doradców pozwalają na zmaksymalizowanie zysków i wydajniejszą produkcję czystej energii z natury.

Komentarze

Powiązane

Redakcja RI news POBE postuluje wdrożenie bilansowania 1:1 za energię do końca 2025 r.

POBE postuluje wdrożenie bilansowania 1:1 za energię do końca 2025 r. POBE postuluje wdrożenie bilansowania 1:1 za energię do końca 2025 r.

11 branżowych organizacji pozarządowych zrzeszonych w Porozumieniu Branżowym na Rzecz Efektywności Energetycznej POBE postuluje wdrożenie systemu opustów z rozliczaniem energii 1:1 z obowiązywaniem tego...

11 branżowych organizacji pozarządowych zrzeszonych w Porozumieniu Branżowym na Rzecz Efektywności Energetycznej POBE postuluje wdrożenie systemu opustów z rozliczaniem energii 1:1 z obowiązywaniem tego systemu nie do końca 2023 r, a przynajmniej do końca 2025 roku. Według POBE proponowany system jest zgodny z dyrektywą RED II, a zapisane w nim przeniesienie pełnych kosztów dystrybucji na prosumentów zgodne jest z dyrektywą rynkową.

Redakcja RI news Nowa definicja małej instalacji OZE

Nowa definicja małej instalacji OZE Nowa definicja małej instalacji OZE

Przyjęta przez Sejm nowelizacja ustawy o odnawialnych źródłach energii zmienia m.in. definicję małej instalacji OZE i przewiduje ograniczenie obowiązków koncesyjnych dla małych wytwórców oraz wydłużenie...

Przyjęta przez Sejm nowelizacja ustawy o odnawialnych źródłach energii zmienia m.in. definicję małej instalacji OZE i przewiduje ograniczenie obowiązków koncesyjnych dla małych wytwórców oraz wydłużenie system wsparcia. Projekt trafi do Senatu.

Redakcja RI news „Instalacje fotowoltaiczne”

„Instalacje fotowoltaiczne” „Instalacje fotowoltaiczne”

Książka adresowana jest do świadomych inwestorów, monterów i handlowców, którzy zamierzają rozpocząć swoją przygodę z fotowoltaiką lub już są na początku tej drogi. Poszczególne rozdziały prowadzą czytelnika...

Książka adresowana jest do świadomych inwestorów, monterów i handlowców, którzy zamierzają rozpocząć swoją przygodę z fotowoltaiką lub już są na początku tej drogi. Poszczególne rozdziały prowadzą czytelnika od doboru i wyboru optymalnych modułów fotowoltaicznych, przez dobór falownika, aż do konfiguracji całej instalacji.

Redakcja RI news Dotacje dla rolników na OZE w programie „Agroenergia”

Dotacje dla rolników na OZE w programie „Agroenergia” Dotacje dla rolników na OZE w programie „Agroenergia”

20 lipca rozpocznie się nabór wniosków w programie „Agroenergia”, którego celem jest dofinansowanie inwestycji umożliwiających zwiększenie produkcji energii ze OZE w sektorze rolniczym: instalacji fotowoltaicznych,...

20 lipca rozpocznie się nabór wniosków w programie „Agroenergia”, którego celem jest dofinansowanie inwestycji umożliwiających zwiększenie produkcji energii ze OZE w sektorze rolniczym: instalacji fotowoltaicznych, wiatrowych, pomp ciepła, elektrowni wodnych, biogazowni, a także magazynów energii. Dofinansowanie będzie oferowane w formie dotacji maks. do 20 proc. kosztów kwalifikowanych, a w przypadku inwestycji w biogazownię rolniczą czy małą elektrownię wodną także w formie preferencyjnych pożyczek.

Redakcja RI news Montaż fotowoltaiki obowiązkowy w Berlinie

Montaż fotowoltaiki obowiązkowy w Berlinie Montaż fotowoltaiki obowiązkowy w Berlinie

Senat Berlina zagłosował za wprowadzeniem obowiązku montażu instalacji fotowoltaicznych na wszystkich nowych budynkach mieszkalnych i spełniających inne funkcje, a także na budynkach gruntownie modernizowanych....

Senat Berlina zagłosował za wprowadzeniem obowiązku montażu instalacji fotowoltaicznych na wszystkich nowych budynkach mieszkalnych i spełniających inne funkcje, a także na budynkach gruntownie modernizowanych. Według nowej regulacji obowiązek montażu fotowoltaiki miałby wejść w życie w 2023 r.

Redakcja RI news Według MKiŚ nowe zasady rozliczania będą korzystne dla prosumentów

Według MKiŚ nowe zasady rozliczania będą korzystne dla prosumentów Według MKiŚ nowe zasady rozliczania będą korzystne dla prosumentów

Możliwość obniżenia rachunków za energię elektryczną, rozwój przydomowych magazynów energii oraz otwarcie rynku prosumenckiego na nowe modele biznesowe – to tylko niektóre korzyści, które mają wynikać...

Możliwość obniżenia rachunków za energię elektryczną, rozwój przydomowych magazynów energii oraz otwarcie rynku prosumenckiego na nowe modele biznesowe – to tylko niektóre korzyści, które mają wynikać ze zmian zaproponowanych przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska w projekcie nowelizacji Prawa energetycznego i ustawy o odnawialnych źródłach energii. Dokument jest obecnie na etapie konsultacji społecznych i międzyresortowych.

Redakcja RI news Nabór do programu „Mój Prąd” od 1 lipca 2021 r.

Nabór do programu „Mój Prąd” od 1 lipca 2021 r. Nabór do programu „Mój Prąd” od 1 lipca 2021 r.

Wytwarzanie i zużywanie energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych na własne potrzeby, przedział mocy 2-10 kW, inwestycje podłączone do sieci OSD, koszty kwalifikowane od dnia 1 lutego 2020...

Wytwarzanie i zużywanie energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych na własne potrzeby, przedział mocy 2-10 kW, inwestycje podłączone do sieci OSD, koszty kwalifikowane od dnia 1 lutego 2020 r. oraz poziom dofinansowania zależny od zakresu rzeczowego inwestycji – to zasady, które będą obowiązywały w trzeciej odsłonie programu „Mój Prąd”.

Redakcja RI news Dotacje na źródła ciepła i fotowoltaikę w Częstochowie

Dotacje na źródła ciepła i fotowoltaikę w Częstochowie Dotacje na źródła ciepła i fotowoltaikę w Częstochowie

Częstochowa dołącza do miast, które swoim mieszkańcom oferują dofinansowanie do inwestycji w odnawialne źródła energii. W przypadku fotowoltaiki władze miasta przeznaczą w tym roku na dotacje maksymalnie...

Częstochowa dołącza do miast, które swoim mieszkańcom oferują dofinansowanie do inwestycji w odnawialne źródła energii. W przypadku fotowoltaiki władze miasta przeznaczą w tym roku na dotacje maksymalnie 200 tys. zł.

Redakcja RI news Skargi do UOKiK na firmy z branży fotowoltaiki

Skargi do UOKiK na firmy z branży fotowoltaiki Skargi do UOKiK na firmy z branży fotowoltaiki

Prezes UOKiK, Tomasz Chróstny, poinformował o pierwszej fali skarg na firmy z branży fotowoltaiki, która wpłynęła w 2020 r. do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Skargi dotyczą m.in. mylnych wyliczeń...

Prezes UOKiK, Tomasz Chróstny, poinformował o pierwszej fali skarg na firmy z branży fotowoltaiki, która wpłynęła w 2020 r. do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Skargi dotyczą m.in. mylnych wyliczeń opłacalności inwestycji, skomplikowanych umów, od których trudno odstąpić, czy nachalnej sprzedaży.

Redakcja RI news Nowy obowiązek dla inwestorów instalacji fotowoltaicznych

Nowy obowiązek dla inwestorów instalacji fotowoltaicznych Nowy obowiązek dla inwestorów instalacji fotowoltaicznych

Wraz ze zmianami wprowadzonymi w ustawie regulującej Prawo budowlane w życie wejdą również nowe wytyczne dotyczące montażu instalacji fotowoltaicznej o mocy znamionowej większej niż 6,5 kW. Od 19 września...

Wraz ze zmianami wprowadzonymi w ustawie regulującej Prawo budowlane w życie wejdą również nowe wytyczne dotyczące montażu instalacji fotowoltaicznej o mocy znamionowej większej niż 6,5 kW. Od 19 września inwestorzy planujący zakup instalacji będą musieli uzgodnić swój projekt z rzeczoznawcą do spraw zabezpieczeń ppoż.

Redakcja RI news Czerwionka-Leszczyn z dotacją na inwestycje OZE

Czerwionka-Leszczyn z dotacją na inwestycje OZE Czerwionka-Leszczyn z dotacją na inwestycje OZE

Czerwionka-Leszczyn uzyskała dotację blisko 22 mln zł na inwestycje oparte na odnawialnych źródłach energii. Projekt „Zakup i montaż urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii w Czerwionce-Leszczynach”...

Czerwionka-Leszczyn uzyskała dotację blisko 22 mln zł na inwestycje oparte na odnawialnych źródłach energii. Projekt „Zakup i montaż urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii w Czerwionce-Leszczynach” polegał będzie na udzielaniu mieszkańcom grantów na zakup lub zakup i budowę lub przebudowę instalacji OZE w budynkach mieszkalnych lub niemieszkalnych znajdujących się na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Redakcja RI news MPiT: Będzie nowela ustawy o OZE a program Energia Plus nabiera tempa

MPiT: Będzie nowela ustawy o OZE a program Energia Plus nabiera tempa MPiT: Będzie nowela ustawy o OZE a program Energia Plus nabiera tempa

Jak poinformowało Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, program Energia Plus wchodzi w kolejną fazę – PKO Bank Polski wystartował z pożyczką gotówkową, dzięki której można sfinansować zakup i...

Jak poinformowało Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, program Energia Plus wchodzi w kolejną fazę – PKO Bank Polski wystartował z pożyczką gotówkową, dzięki której można sfinansować zakup i instalację paneli fotowoltaicznych do kwoty 50 tys. zł. Ministerstwo zapowiada również, że już wkrótce do konsultacji ma trafić projekt nowelizacji ustawy o OZE, który umożliwi MŚP działalność prosumencką.

Redakcja RI news Jak obchodzić się z panelami fotowoltaicznymi?

Jak obchodzić się z panelami fotowoltaicznymi? Jak obchodzić się z panelami fotowoltaicznymi?

Według niektórych, spośród odnawialnych źródeł energii, instalacje fotowoltaiczne wymagają najmniejszej uwagi i uchodzą za niemal bezobsługowe. Jednak to nie oznacza, że nie wymagają żadnych zabiegów konserwujących....

Według niektórych, spośród odnawialnych źródeł energii, instalacje fotowoltaiczne wymagają najmniejszej uwagi i uchodzą za niemal bezobsługowe. Jednak to nie oznacza, że nie wymagają żadnych zabiegów konserwujących. Jest kilka czynników, o które warto zadbać, dzięki czemu nie trzeba będzie martwić się o spadek efektywności systemu.

Redakcja RI news Regulacje dla statusu prosumenta wkrótce

Regulacje dla statusu prosumenta wkrótce Regulacje dla statusu prosumenta wkrótce

Minister Przedsiębiorczości i Technologii zapowiedziała, że za dwa tygodnie ministerstwo przedstawi pakiet regulacji, zgodnie z którymi będzie można uzyskać status prosumenta. Prosument, czyli osoba, która...

Minister Przedsiębiorczości i Technologii zapowiedziała, że za dwa tygodnie ministerstwo przedstawi pakiet regulacji, zgodnie z którymi będzie można uzyskać status prosumenta. Prosument, czyli osoba, która kupuje energię i jednocześnie ją produkuje.

Redakcja RI 100 mln zł na termomodernizację w woj. Świętokrzyskim

100 mln zł na termomodernizację w woj. Świętokrzyskim 100 mln zł na termomodernizację w woj. Świętokrzyskim

W Staszowie, Łoniowie i Samborcu podpisano umowy na dofinansowanie efektywnego wykorzystania energii w przedsiębiorstwach. Dzięki dofinansowaniu powiaty będą mogły wprowadzić eko-energetykę i przeprowadzić...

W Staszowie, Łoniowie i Samborcu podpisano umowy na dofinansowanie efektywnego wykorzystania energii w przedsiębiorstwach. Dzięki dofinansowaniu powiaty będą mogły wprowadzić eko-energetykę i przeprowadzić termomodernizację.

Redakcja RI Instalacje fotowoltaiczne. Poradnik wydanie VII

Instalacje fotowoltaiczne. Poradnik wydanie VII Instalacje fotowoltaiczne. Poradnik wydanie VII

Nowość na rynku wydawniczym! „Instalacje fotowoltaiczne” to poradnik dedykowany świadomym inwestorom, wykonawcom i handlowcom, którzy zamierzają rozpocząć swoją przygodę z fotowoltaiką lub już ją rozpoczęli.

Nowość na rynku wydawniczym! „Instalacje fotowoltaiczne” to poradnik dedykowany świadomym inwestorom, wykonawcom i handlowcom, którzy zamierzają rozpocząć swoją przygodę z fotowoltaiką lub już ją rozpoczęli.

Redakcja RI Nowe inwestycje OZE w gminach Siatkówka-Nowiny i Piekoszów

Nowe inwestycje OZE w gminach Siatkówka-Nowiny i Piekoszów Nowe inwestycje OZE w gminach Siatkówka-Nowiny i Piekoszów

Wspieranie inwestycji chroniących środowisko naturalne poprzez wykorzystanie odnawialnych źródeł energii to jedno z zadań samorządu województwa. 13 lipca br. Piotr Żołądek, członek Zarządu Województwa...

Wspieranie inwestycji chroniących środowisko naturalne poprzez wykorzystanie odnawialnych źródeł energii to jedno z zadań samorządu województwa. 13 lipca br. Piotr Żołądek, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, podpisał z Sebastianem Nowaczkiewiczem, wójtem gminy Sitkówka-Nowiny i Zbigniewem Piątkiem, wójtem Piekoszowa, umowę na dofinansowanie projektu pn. „Czysta energia dla mieszkańców gminy Sitkówka-Nowiny i gminy Piekoszów”.

Redakcja RI W Warszawie startuje program „Czyste powietrze”

W Warszawie startuje program „Czyste powietrze” W Warszawie startuje program „Czyste powietrze”

Warszawski WFOŚiGW szykuje się do uruchomienia naboru wniosków o dofinansowanie w ramach rządowego programu „Czyste powietrze”. Za realizację programu odpowiedzialny jest NFOŚiGW, który w tym celu podejmie...

Warszawski WFOŚiGW szykuje się do uruchomienia naboru wniosków o dofinansowanie w ramach rządowego programu „Czyste powietrze”. Za realizację programu odpowiedzialny jest NFOŚiGW, który w tym celu podejmie współpracę z Bankiem Ochrony Środowiska i wojewódzkimi funduszami ochrony środowiska.

Redakcja RI NFOŚiGW dofinansuje modernizacje instalacji ściekowych w Krynicy Morskiej, Bystrzycy Kłodzkiej i Głogowie

NFOŚiGW dofinansuje modernizacje instalacji ściekowych w Krynicy Morskiej, Bystrzycy Kłodzkiej i Głogowie NFOŚiGW dofinansuje modernizacje instalacji ściekowych w Krynicy Morskiej, Bystrzycy Kłodzkiej i Głogowie

Środki z unijnego Funduszu Spójności przekazane przez NFOŚiGW wesprą rozbudowę i modernizację systemów wodno-kanalizacyjnych w Krynicy Morskiej (woj. pomorskie) i Bystrzycy Kłodzkiej (woj. dolnośląskie)...

Środki z unijnego Funduszu Spójności przekazane przez NFOŚiGW wesprą rozbudowę i modernizację systemów wodno-kanalizacyjnych w Krynicy Morskiej (woj. pomorskie) i Bystrzycy Kłodzkiej (woj. dolnośląskie) – ośrodkach licznie uczęszczanych przez turystów, a także w Głogowie na Dolnym Śląsku, leżącym nad Odrą. Dotacje dla tych trzech miast wyniosą razem ok. 30 mln zł.

Redakcja RI Jak wygląda Polski rynek fotowoltaiczny?

Jak wygląda Polski rynek fotowoltaiczny? Jak wygląda Polski rynek fotowoltaiczny?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV opublikowało raport pt. „Polski rynek fotowoltaiczny w liczbach”. Raport przedstawia wyniki krajowego rynku fotowoltaicznego do końca grudnia 2017 roku.

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV opublikowało raport pt. „Polski rynek fotowoltaiczny w liczbach”. Raport przedstawia wyniki krajowego rynku fotowoltaicznego do końca grudnia 2017 roku.

Redakcja RI Kolejne dotacje dla Podkarpacia

Kolejne dotacje dla Podkarpacia Kolejne dotacje dla Podkarpacia

Zgodnie z decyzją Zarządu Województwa Podkarpackiego, gminy, które złożyły wnioski w konkursie na unijne dotacje na montaż domowych instalacji OZE, otrzymają dotacje.

Zgodnie z decyzją Zarządu Województwa Podkarpackiego, gminy, które złożyły wnioski w konkursie na unijne dotacje na montaż domowych instalacji OZE, otrzymają dotacje.

Redakcja RI Warszawa stawia na OZE

Warszawa stawia na OZE Warszawa stawia na OZE

W Warszawie w 2017 r. przyznano 11,1 mln zł dotacji na inwestycje ekologiczne. W ubiegłym roku po raz pierwszy fundusze można było wykorzystać na modernizację kotłowni. Najwięcej środków przyznano jednak...

W Warszawie w 2017 r. przyznano 11,1 mln zł dotacji na inwestycje ekologiczne. W ubiegłym roku po raz pierwszy fundusze można było wykorzystać na modernizację kotłowni. Najwięcej środków przyznano jednak na domowe instalacje odnawialnych źródeł energii.

Redakcja RI Kto zostanie Instalatorem Roku

Kto zostanie Instalatorem Roku Kto zostanie Instalatorem Roku

VII targi RENEXPO Poland to nie tylko interesujące wykłady czy spotkania biznesowe. W tym roku po raz pierwszy zostanie zorganizowany drużynowy konkurs na Instalatora Roku. Zwycięscy otrzymają puchar oraz...

VII targi RENEXPO Poland to nie tylko interesujące wykłady czy spotkania biznesowe. W tym roku po raz pierwszy zostanie zorganizowany drużynowy konkurs na Instalatora Roku. Zwycięscy otrzymają puchar oraz instalację fotowoltaiczną o mocy 3kW.

inż. Krzysztof Piechurski, dr inż. Małgorzata Szulgowska-Zgrzywa Wpływ warunków klimatycznych i obciążenia cieplnego budynku na efektywność energetyczną pomp ciepła powietrze/woda z płynną regulacją mocy

Wpływ warunków klimatycznych i obciążenia cieplnego budynku na efektywność energetyczną pomp ciepła powietrze/woda z płynną regulacją mocy Wpływ warunków klimatycznych i obciążenia cieplnego budynku na efektywność energetyczną pomp ciepła powietrze/woda z płynną regulacją mocy

Wiele pomp ciepła powietrze/woda wyposażanych jest obecnie w sprężarki z inwerterem. Ich zaletą jest możliwość dopasowania mocy urządzenia do chwilowych potrzeb grzewczych budynku. Przeprowadzenie analizy...

Wiele pomp ciepła powietrze/woda wyposażanych jest obecnie w sprężarki z inwerterem. Ich zaletą jest możliwość dopasowania mocy urządzenia do chwilowych potrzeb grzewczych budynku. Przeprowadzenie analizy SCOP pompy ciepła regulowanej poprzez zmianę prędkości sprężarki przy użyciu inwertera częstotliwości wymaga pozyskania informacji na temat COP urządzenia w warunkach obciążenia częściowego, a te nie zawsze są łatwo dostępne.

Najnowsze produkty i technologie

HEWALEX Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa Klimakonwektory Hewalex – komfort cieplny latem i zimą

Klimakonwektory Hewalex – komfort cieplny latem i zimą Klimakonwektory Hewalex – komfort cieplny latem i zimą

Tradycyjna instalacja grzewcza może być zasilana z kotła grzewczego lub pompy ciepła, zapewniając ogrzewanie domu. Dodatkowa funkcja, jaką jest chłodzenie pomieszczeń, wymaga zastosowania oddzielnej klimatyzacji....

Tradycyjna instalacja grzewcza może być zasilana z kotła grzewczego lub pompy ciepła, zapewniając ogrzewanie domu. Dodatkowa funkcja, jaką jest chłodzenie pomieszczeń, wymaga zastosowania oddzielnej klimatyzacji. Zwiększy to oczywiście koszty inwestycji, a także zajmie dodatkowe miejsce w pomieszczeniach domu. Alternatywnym rozwiązaniem jest zastosowanie klimakonwektorów wentylatorowych (ang. fancoil). Podstawową różnicą w porównaniu do grzejników jest w ich przypadku możliwość pracy zarówno w trybie...

Panasonic Marketing Europe GmbH Sp. z o.o. Energooszczędny i inteligentny system klimatyzacji w ratuszu Warszawa-Ursynów

Energooszczędny i inteligentny system klimatyzacji w ratuszu Warszawa-Ursynów Energooszczędny i inteligentny system klimatyzacji w ratuszu Warszawa-Ursynów

Efektem rozbudowy i modernizacji ursynowskiego ratusza jest montaż nowoczesnego i efektywnego energetycznie systemu klimatyzacji, który zapewnia komfortową i cichą pracę. Zastosowany system VRF firmy Panasonic...

Efektem rozbudowy i modernizacji ursynowskiego ratusza jest montaż nowoczesnego i efektywnego energetycznie systemu klimatyzacji, który zapewnia komfortową i cichą pracę. Zastosowany system VRF firmy Panasonic spełnił wszystkie wymagania inwestora dotyczące energooszczędności, wysokiej wydajności, elastyczności działania i efektywności. Składająca się z 250 pomieszczeń siedziba Urzędu Dzielnicy Warszawa-Ursynów to obecnie największy budynek w Polsce, w którym zainstalowano nowoczesny system VRF.

AS Energy Sp. z o.o. Konstrukcja silna jak korzeń

Konstrukcja silna jak korzeń Konstrukcja silna jak korzeń

To chyba jedno z najbardziej nowatorskich rozwiązań do montażu paneli fotowoltaicznych na gruncie – konstrukcja zakotwiczona w podłożu niczym system korzeniowy drzewa. Produkt opracowany przez renomowaną...

To chyba jedno z najbardziej nowatorskich rozwiązań do montażu paneli fotowoltaicznych na gruncie – konstrukcja zakotwiczona w podłożu niczym system korzeniowy drzewa. Produkt opracowany przez renomowaną włoską firmę Tree System jest dostępny w Polsce za pośrednictwem AS Energy.

PHU DAMBAT Pompy głębinowe do studni

Pompy głębinowe do studni Pompy głębinowe do studni

Pompy głębinowe służą do doprowadzania wody z ujęć, w których jej lustro położone jest poniżej 8 m. Nadają się do pompowania wody wszędzie tam, gdzie nie wystarczają zestawy hydroforowe lub pompy ogrodowe....

Pompy głębinowe służą do doprowadzania wody z ujęć, w których jej lustro położone jest poniżej 8 m. Nadają się do pompowania wody wszędzie tam, gdzie nie wystarczają zestawy hydroforowe lub pompy ogrodowe. Stosuje się je w systemach nawadniających różnego typu, zarówno w domach jednorodzinnych, jak i zakładach przemysłowych czy uprawach rolnych.

Aermec Polska Sp. z o.o. Największa oferta pomp ciepła powietrze-woda

Największa oferta pomp ciepła powietrze-woda Największa oferta pomp ciepła powietrze-woda

Aermec z sukcesem rozwiązuje wszelkie problemy z zakresu klimatyzacji. Pełna gama rozwiązań produktowych wyróżnia się na tle konkurencji pod względem jakości projektu, zastosowanych materiałów oraz wykonania....

Aermec z sukcesem rozwiązuje wszelkie problemy z zakresu klimatyzacji. Pełna gama rozwiązań produktowych wyróżnia się na tle konkurencji pod względem jakości projektu, zastosowanych materiałów oraz wykonania. Dzięki temu nasze rozwiązania są w stanie sprostać wszelkim wymaganiom klientów w wielu konkretnych zastosowaniach. W skład bogatej oferty produktów Aermec, z asortymentem obejmującym ponad 300 dostępnych pozycji, wchodzą agregaty wody lodowej, pompy ciepła, klimakonwektory, centrale wentylacyjno-klimatyzacyjne,...

Caleffi Poland Sp. z o.o. Urządzenie urządzeniu nierówne, czyli jak wybrać odpowiedni zawór antyzamarzaniowy dla twojej instalacji

Urządzenie urządzeniu nierówne, czyli jak wybrać odpowiedni zawór antyzamarzaniowy dla twojej instalacji Urządzenie urządzeniu nierówne, czyli jak wybrać odpowiedni zawór antyzamarzaniowy dla twojej instalacji

„Afrykańskie upały w Polsce”, „Kolejna fala upałów nadchodzi”, „Będzie prawdziwe piekło” – to tylko kilka nagłówków prasowych, które tego lata kilkukrotnie ostrzegały nas przed uciążliwie wysokimi temperaturami....

„Afrykańskie upały w Polsce”, „Kolejna fala upałów nadchodzi”, „Będzie prawdziwe piekło” – to tylko kilka nagłówków prasowych, które tego lata kilkukrotnie ostrzegały nas przed uciążliwie wysokimi temperaturami. Wzrost temperatury, w tym i w Polsce, postępuje szybciej niż prognozowali eksperci, a letnie fale upałów stają się powoli naszą codziennością. Zmiany klimatyczne wpływają między innymi na trendy w systemach grzewczo-chłodzących, a my jako producent komponentów dla tych systemów, widzimy wzrost...

Sunprofi Sp. z o.o. Pompy ciepła Aermec już dostępne w hurtowni Sunprofi

Pompy ciepła Aermec już dostępne w hurtowni Sunprofi Pompy ciepła Aermec już dostępne w hurtowni Sunprofi

Hurtownia fotowoltaiczna Sunprofi wprowadziła do oferty pompy ciepła włoskiej firmy Aermec. Urządzenia Aermec to wydajne, przyjazne dla środowiska i niezawodne rozwiązania grzewcze. Nowa gama produktów...

Hurtownia fotowoltaiczna Sunprofi wprowadziła do oferty pompy ciepła włoskiej firmy Aermec. Urządzenia Aermec to wydajne, przyjazne dla środowiska i niezawodne rozwiązania grzewcze. Nowa gama produktów jest już dostępna w magazynach Sunprofi.

merXu Zyskuj do 2000 zł miesięcznie, kupując międzynarodowo na merXu

Zyskuj do 2000 zł miesięcznie, kupując międzynarodowo na merXu Zyskuj do 2000 zł miesięcznie, kupując międzynarodowo na merXu

Robienie firmowych zakupów u zagranicznych dostawców z merXu wyjątkowo opłaca się polskim przedsiębiorstwom. I to nie tylko z powodu szerokiego asortymentu, często niedostępnego na rodzimym rynku, ale...

Robienie firmowych zakupów u zagranicznych dostawców z merXu wyjątkowo opłaca się polskim przedsiębiorstwom. I to nie tylko z powodu szerokiego asortymentu, często niedostępnego na rodzimym rynku, ale również ze względu na atrakcyjne promocje, jakie platforma we wrześniu oferuje kupującym.

Thermoval Polska S.A. Thermoval — nowa oferta dla PROFESJONALISTÓW!

Thermoval — nowa oferta dla PROFESJONALISTÓW! Thermoval — nowa oferta dla PROFESJONALISTÓW!

O Thermoval, polskiej marce produkującej urządzenia grzewcze, pierwszy raz usłyszano przeszło 20 lat temu. Pionierskie rozwiązania firmy dzisiaj doceniane są zarówno przez ekspertów, którzy instalują poszczególne...

O Thermoval, polskiej marce produkującej urządzenia grzewcze, pierwszy raz usłyszano przeszło 20 lat temu. Pionierskie rozwiązania firmy dzisiaj doceniane są zarówno przez ekspertów, którzy instalują poszczególne urządzenia, jak i przez użytkowników, którzy korzystają z tych zaawansowanych systemów grzewczych. Firma jednak nie osiadła na laurach i wprowadza nowe urządzenia, które dopasowane są do aktualnych wymagań rynku, czyli oszczędzają energię, są zeroemisyjne i sterowane przy pomocy internetu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - rynekinstalacyjny.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.rynekinstalacyjny.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.rynekinstalacyjny.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.