RynekInstalacyjny.pl

Jakie materiały budowlane mają znaczenie przy budowie domu?

Materiały do budowy domu
Centrum Wyposażenia Wnętrz

Materiały do budowy domu


Centrum Wyposażenia Wnętrz

Materiały budowlane mają istotne znaczenie dla każdego budynku, który zamierzamy postawić. Mowa tutaj nie tylko o domach, ale również na przykład o budynkach gospodarczych, w których chcielibyśmy przechować choćby nasze narzędzia czy różnego rodzaju budynkach handlowo-usługowych. To właśnie materiały budowlane będą stanowiły pierwszy element mający wpływ na jakość wykonania, stabilność samej budowli, a także przełożą się na późniejsze elementy, jak na przykład ogrzewanie, czy też ochronę przed wilgocią lub zimnem. Z tego też powodu sklepy budowlane są przepełnione różnego rodzaju rozwiązaniami i bez względu na to, czy interesuje nas aktualnie wykończenie domu, czy też może dopiero stawiamy pierwsze kroki, warto przyjrzeć się im nieco bliżej, abyśmy mogli wiedzieć, co kupujemy.

Zobacz także

Redakcja RI Buduj razem z Siniat

Buduj razem z Siniat

Siniat to firma specjalizująca się w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań systemów i produktów do suchej zabudowy. Firma także za cel stawia sobie edukowanie swoich klientów z branży budowlanej.

Siniat to firma specjalizująca się w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań systemów i produktów do suchej zabudowy. Firma także za cel stawia sobie edukowanie swoich klientów z branży budowlanej.

KRAUSE Sp. z o.o. Drabina dla instalatora – na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Drabina dla instalatora – na co zwrócić uwagę przy jej wyborze? Drabina dla instalatora – na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie branży budowlanej bez wykwalifikowanych instalatorów! To oni zajmują się montażem instalacji elektrycznych, gazowych i grzewczych, systemów wodociągowych, kanalizacyjnych,...

Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie branży budowlanej bez wykwalifikowanych instalatorów! To oni zajmują się montażem instalacji elektrycznych, gazowych i grzewczych, systemów wodociągowych, kanalizacyjnych, wentylacyjnych i innych przyłączy. W takich pracach ogromną rolę odgrywają narzędzia dla instalatorów: umożliwiają bezpieczną i efektywną pracę w każdych warunkach. Na czele narzędziowej listy znajdują się drabiny profesjonalne, które powinny być nie tylko bezpieczne, ale również funkcjonalne....

Redakcja RI Operator pompy ciepła – obowiązki prawne

Operator pompy ciepła – obowiązki prawne Operator pompy ciepła – obowiązki prawne

Operator – czyli najczęściej właściciel – pomp ciepła opartych o F-gazy ma wiele obowiązków prawnych. Realizację większości z nich zleca lub może zlecić instalatorowi. Mowa nie tylko o montażu czy kontroli...

Operator – czyli najczęściej właściciel – pomp ciepła opartych o F-gazy ma wiele obowiązków prawnych. Realizację większości z nich zleca lub może zlecić instalatorowi. Mowa nie tylko o montażu czy kontroli szczelności, ale też wypełnianiu karty urządzenia. Jednak to wciąż operator pompy ciepła odpowiada za prawidłowy przebieg tych czynności!

  1. Rozpoczynamy budowę domu – od czego zaczynamy?
  2. Niezbędne produkty do budowy domu - o czym trzeba pamiętać?
  3. Wykończenia domu, czyli co jest potrzebne, by dom miał swój urok?
  4. Co zrobić, by móc mieszkać w nowym budynku?

Rozpoczynamy budowę domu – od czego zaczynamy?

Przymierzając się do budowy własnego domu, zanim w ogóle wybierzemy się do miejsca jakiem jest sklep budowlany warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Mowa tutaj w szczególności o przygotowaniu wszystkich formalności. Między innymi musimy zapoznać się z tym, czy nasza działka jest przeznaczona pod zabudowę i przygotować plan zagospodarowania przestrzennego. Następnie należy wypełnić specjalny dokument określający warunki zabudowy i przygotować projekt budowlany. Dopiero później będziemy starać się o pozwolenie na budowę i w tym wszystkim uwzględnić powinniśmy jeszcze dodatkowo warunki techniczne dostaw mediów, jak również dokumentację związaną z zapisami prawa miejscowego. Na koniec, kiedy już będziemy się do budowy przemierzać z pozostałych formalności zostaje nam jeszcze plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, który będzie obejmował pracowników i fachowców pracujących nad naszym domem.

Niezbędne produkty do budowy domu — o czym trzeba pamiętać?

Dopiero wtedy przechodzimy do fizycznej budowy, czyli wyłożenia fundamentów, do których konieczna jest zaprawa sucha i stworzenia stanu surowego otwartego. Będzie on obejmował oprócz postawiony fundamentów budowę ścian nośnych, montaż stropu, kominów, konstrukcji dachu, jego deskowania i blacho dachówki, a także ocieplenia i obróbkę komina. Innymi słowy, nasze początki to głównie zaprawy cementowe, w efekcie czego czeka nas zakup dużej ilości cementu. Oczywiście koszt takiego rozwiązania jest dość wysoki, stąd bardzo ważne jest, aby szukać materiałów, które będą miały konkurencyjne ceny. Te znajdziemy w licznych sklepach dla majsterkowiczów, które mają różne popularne sieciówki. Jeśli interesuje nas dobry sklep budowlany Warszawa oferuje wielu licznych producentów, cieszących się bardzo dobrymi opiniami.

Czasem jednak warto uwzględnić również rozwiązanie, jakim jest internetowa hurtownia budowlana, gdyż to w niej może bym faktycznie sporo zaoszczędzić, tym bardziej że hurtowni takich będzie dość dużo i możemy porównywać ceny praktycznie bez wychodzenia z domu. Dopiero kiedy już wiemy gdzie bardziej się opłaca zakupić materiały i przystępujemy do zastanowienia się nad jakością. Nie ma co się oszukiwać – cena to nie wszystko, gdyż słabej jakości materiały nie wytrzymają pierwszej lepszej wichury. Dodatkowo mogą negatywnie wpłynąć na warunki termoizolacyjne budynku. Dlatego też szukajmy oszczędnych rozwiązań, ale nie skupiajmy się tylko na cenie, a jeśli wybrane materiały nie są dostępne, to czasem warto poczekać. Kiedy już dobierzemy materiały, możemy przejść do pierwszej fazy budowy.

Wykończenie domu, czyli co jest potrzebne by do miał swój urok?

Wykończenie domu to kolejny etap, który będzie wiązał się z przejściem ze stanu otwartego w stan zamknięty. W takim momencie będziemy wykonywać szereg działań w tym między innymi montować drzwi zewnętrzne, czy też kupować różne akcesoria i produkty niezbędne do stolarki okiennej i elewacji. Następnie czeka nas szereg prac związanych na przykład poprowadzeniem instalacji, dociepleniem, malowaniem, czy postawienie choćby ogrodzenia i wykonywaniem prac porządkowych. W szczególności docieplenie, jak i budowa instalacji będą wymagały dobrania właściwych materiałów. Najważniejsze by były on trwałe. Nikt z nas nie chce co kilka lat na nowo tworzyć całej domowej elektryki. Tutaj również przyjdzie nam spędzić trochę czasu w sklepie. Tym razem jednak będziemy musieli skupić się na nieco przyjemniejszych rzeczach jak choćby wyposażeniu.

Co zrobić, by móc mieszkać w nowym budynku?

Zanim to jednak nastąpi, wciąż czeka nas odbiór budowy. Stanowi to kolejny dokument, wymagający szeregu zaświadczeń od różnych specjalistów, że dom został wykonany prawidłowo i nie ma żądnych przeciwwskazań, by w nim mieszkać. Kiedy uda nam się uzyskać ten papierek, możemy zacząć wnosić meble i całe wyposażenie, jakie tylko sobie wymarzymy. Warto zasugerować się opiniami ekspertów lub skorzystać z pomocy projektant, gdyż nasze choćby najszczersze chęci mogą być niewystarczające do tego, by odpowiednio rozplanować pomieszczenia. Właściwie ustawione pozwolą nam o wiele lepiej cieszyć się z naszego nowego domu. Dzięki takiemu podejściu będzie on nie tylko estetyczny, ale również bardzo funkcjonalny.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Komentarze

Powiązane

Redakcja RI news Miał być rekord… i jest rekord!

Miał być rekord… i jest rekord! Miał być rekord… i jest rekord!

Sukcesem zakończyły się największe targi odnawialnych źródeł energii. Na tegorocznej edycji ENEX/ENEX Nowa Energia pojawili się wystawcy ze 176 firm z 14 krajów oraz 8 tysięcy zwiedzających.

Sukcesem zakończyły się największe targi odnawialnych źródeł energii. Na tegorocznej edycji ENEX/ENEX Nowa Energia pojawili się wystawcy ze 176 firm z 14 krajów oraz 8 tysięcy zwiedzających.

Redakcja RI news Zaproszenie na XX Forum Termomodernizacja

Zaproszenie na XX Forum Termomodernizacja Zaproszenie na XX Forum Termomodernizacja

Już po raz dwudziesty Zrzeszenie Audytorów Energetycznych zaprasza przedstawicieli świata polityki, gospodarki, nauki i biznesu na Forum Termomodernizacja do Warszawy, które odbędzie się 9 czerwca 2020...

Już po raz dwudziesty Zrzeszenie Audytorów Energetycznych zaprasza przedstawicieli świata polityki, gospodarki, nauki i biznesu na Forum Termomodernizacja do Warszawy, które odbędzie się 9 czerwca 2020 r. Tematem przewodnim forum będzie „Strategia termomodernizacji budynków”. Forum Termomodernizacja to nie tylko wymiana doświadczeń i opinii, ale także możliwość dyskusji na temat nowych trendów w energetyce, innowacyjnych technologii wykorzystywanych w budownictwie oraz rozwiązań służących poprawie...

Redakcja RI news 21 edycja Międzynarodowych Gliwickich Targów Budownictwa

21 edycja Międzynarodowych Gliwickich Targów Budownictwa 21 edycja Międzynarodowych Gliwickich Targów Budownictwa

Zapamiętaj termin: 29 lutego do 1 marca, spotkajmy się w Arenie Gliwice. 120 Przedsiębiorców z województwa śląskiego zaprezentuje się na ponad 3 tys. m/kw. powierzchni wystawienniczej w ciągu dwóch dni...

Zapamiętaj termin: 29 lutego do 1 marca, spotkajmy się w Arenie Gliwice. 120 Przedsiębiorców z województwa śląskiego zaprezentuje się na ponad 3 tys. m/kw. powierzchni wystawienniczej w ciągu dwóch dni targowych. Nasze targi to najlepsze otwarcie wiosennej edycji branżowych targów budowlanych. Dzięki tradycji i marce Gliwickich Targów możemy mówić o najlepszej imprezie mocno budowlanej, technicznej, która będzie odbywała się w nowoczesnym ośrodku ARENIE GLIWICE.

Redakcja RI news XX Forum Termomodernizacja

XX Forum Termomodernizacja XX Forum Termomodernizacja

Już po raz dwudziesty Zrzeszenie Audytorów Energetycznych zaprasza przedstawicieli świata polityki, gospodarki, nauki i biznesu na Forum Termomodernizacja do Warszawy. Forum w tym roku odbędzie się w 9...

Już po raz dwudziesty Zrzeszenie Audytorów Energetycznych zaprasza przedstawicieli świata polityki, gospodarki, nauki i biznesu na Forum Termomodernizacja do Warszawy. Forum w tym roku odbędzie się w 9 czerwca 2020 r. w budynku Tower-Service przy ul. Tytusa Chałubińskiego 8.

Redakcja RI news 21 Międzynarodowe Gliwickie Targi Budownictwa w nowej odsłonie!

21 Międzynarodowe Gliwickie Targi Budownictwa w nowej odsłonie! 21 Międzynarodowe Gliwickie Targi Budownictwa w nowej odsłonie!

W dniach 29 lutego-1 marca odbędą się 21 Międzynarodowe Gliwickie Targi Budownictwa. 120 Przedsiębiorców z województwa śląskiego zaprezentuje się na ponad 3 tys. m/kw. powierzchni wystawienniczej w ciągu...

W dniach 29 lutego-1 marca odbędą się 21 Międzynarodowe Gliwickie Targi Budownictwa. 120 Przedsiębiorców z województwa śląskiego zaprezentuje się na ponad 3 tys. m/kw. powierzchni wystawienniczej w ciągu dwóch dni targowych.

Redakcja RI news 21 edycja Gliwickich Targów Budownictwa

21 edycja Gliwickich Targów Budownictwa 21 edycja Gliwickich Targów Budownictwa

W dniach 29.02-01.03 odbędzie się 21 edycja Gliwickich Targów Budownictwa. Misją targów jest wiedza o tym co dla nas najlepsze w segmencie branży ogólnobudowlanej. Spektrum branżowych informacji, pokazów,...

W dniach 29.02-01.03 odbędzie się 21 edycja Gliwickich Targów Budownictwa. Misją targów jest wiedza o tym co dla nas najlepsze w segmencie branży ogólnobudowlanej. Spektrum branżowych informacji, pokazów, najnowszych technologii o budownictwie, instalacjach i architekturze to Gliwickie Targi Budownictwa.

Redakcja RI news Kreator Budownictwa Roku 2019 – znamy zwycięzców

Kreator Budownictwa Roku 2019 – znamy zwycięzców Kreator Budownictwa Roku 2019 – znamy zwycięzców

Po raz dziewiąty zostały wyróżnione osoby i firmy kreujące rynek budowlany nagrodą Kreatora Budownictwa 2019.

Po raz dziewiąty zostały wyróżnione osoby i firmy kreujące rynek budowlany nagrodą Kreatora Budownictwa 2019.

Redakcja RI news DKBE 2019 – relacja

DKBE 2019 – relacja DKBE 2019 – relacja

7 listopada 2019 r. odbyła się debata na temat komfortu wewnętrznego i rozwiązaniach instalacyjnych w nowoczesnym budownictwie energooszczędnym zorganizowana przez firmę Lindab. W konferencji wzięło udział...

7 listopada 2019 r. odbyła się debata na temat komfortu wewnętrznego i rozwiązaniach instalacyjnych w nowoczesnym budownictwie energooszczędnym zorganizowana przez firmę Lindab. W konferencji wzięło udział 260 specjalistów i ekspertów.

Redakcja RI news Konferencja DKBE 2019 – nowy Patron Honorowy

Konferencja DKBE 2019 – nowy Patron Honorowy Konferencja DKBE 2019 – nowy Patron Honorowy

Do grona Patronów i Partnerów konferencji DKBE 2019 dołączył SARP – Stowarzyszenie Architektów Polskich. Organizowana co 2 lata, konferencja DKBE 2019 odbędzie się 7 listopada w Warszawie i poświęcona...

Do grona Patronów i Partnerów konferencji DKBE 2019 dołączył SARP – Stowarzyszenie Architektów Polskich. Organizowana co 2 lata, konferencja DKBE 2019 odbędzie się 7 listopada w Warszawie i poświęcona będzie roli komfortu wewnętrznego i rozwiązaniom instalacyjnym w nowoczesnym budownictwie energooszczędnym.

Redakcja RI news DKBE 2019 – druga edycja debaty o roli komfortu wewnętrznego i rozwiązaniach instalacyjnych w nowoczesnym budownictwie energooszczędnym

DKBE 2019 – druga edycja debaty o roli komfortu wewnętrznego i rozwiązaniach instalacyjnych w nowoczesnym budownictwie energooszczędnym DKBE 2019 – druga edycja debaty o roli komfortu wewnętrznego i rozwiązaniach instalacyjnych w nowoczesnym budownictwie energooszczędnym

Lindab wraz z partnerami branżowymi zaprasza na drugą edycję debaty o roli komfortu wewnętrznego i rozwiązaniach instalacyjnych w nowoczesnym budownictwie energooszczędnym, która odbędzie się 7 listopada...

Lindab wraz z partnerami branżowymi zaprasza na drugą edycję debaty o roli komfortu wewnętrznego i rozwiązaniach instalacyjnych w nowoczesnym budownictwie energooszczędnym, która odbędzie się 7 listopada 2019 r. w Warszawie.

Redakcja RI news Co się wydarzy na tegorocznym DKBE?

Co się wydarzy na tegorocznym DKBE? Co się wydarzy na tegorocznym DKBE?

7 listopada 2019 r. w Warszawie (Warsaw Plaza Hotel) odbędzie się druga edycja debaty o roli komfortu wewnętrznego i rozwiązaniach instalacyjnych w nowoczesnym budownictwie energooszczędnym DKBE 2019.

7 listopada 2019 r. w Warszawie (Warsaw Plaza Hotel) odbędzie się druga edycja debaty o roli komfortu wewnętrznego i rozwiązaniach instalacyjnych w nowoczesnym budownictwie energooszczędnym DKBE 2019.

Redakcja RI news Jakie technologie będą stosowane w budownictwie w 2025 roku?

Jakie technologie będą stosowane w budownictwie w 2025 roku? Jakie technologie będą stosowane w budownictwie w 2025 roku?

Jak wynika z raportu „Budownictwo. Innowacje. Wizja liderów branży 2025” w kolejnych latach w budownictwie najważniejsza będzie m.in. ekologia, a także brak papierowej dokumentacji, prefabrykacja oraz...

Jak wynika z raportu „Budownictwo. Innowacje. Wizja liderów branży 2025” w kolejnych latach w budownictwie najważniejsza będzie m.in. ekologia, a także brak papierowej dokumentacji, prefabrykacja oraz automatyzacja pracy. Niestety pomimo ciągłej produkcji budowlanej rośnie liczna problemów i wyzwań, przed którymi stoi branża.

wj news Budownictwo w obiegu zamkniętym

Budownictwo w obiegu zamkniętym Budownictwo w obiegu zamkniętym

Produkcja sektora budowlanego w dużym stopniu oparta jest na linearnym modelu gospodarczym, a produktywność technologii nie uległa zmianie w niektórych przypadkach od 40 lat. Nadal stosujemy rozwiązania,...

Produkcja sektora budowlanego w dużym stopniu oparta jest na linearnym modelu gospodarczym, a produktywność technologii nie uległa zmianie w niektórych przypadkach od 40 lat. Nadal stosujemy rozwiązania, które powstały, gdy nie brano pod uwagę efektów zewnętrznych działalności gospodarczej zaś zasoby, traktowano jako praktycznie niewyczerpywalne. Co więcej, rozwijała się tendencja do odchodzenia od stosowania materiałów odnawialnych, ponownego ich wykorzystania czy wydłużenia trwałości budynków.

Redakcja RI news OZE drogą do budownictwa niskoemisyjnego

OZE drogą do budownictwa niskoemisyjnego OZE drogą do budownictwa niskoemisyjnego

To motto tegorocznego Forum Termomodernizacja (3 kwietnia, Warszawa), organizowanego przez Zrzeszenie Audytorów Energetycznych. Dyskusja podczas trzech sesji toczyła się wokół kwestii termomodernizacji...

To motto tegorocznego Forum Termomodernizacja (3 kwietnia, Warszawa), organizowanego przez Zrzeszenie Audytorów Energetycznych. Dyskusja podczas trzech sesji toczyła się wokół kwestii termomodernizacji budynków w kontekście jakości powietrza. W otwierającym pierwszą sesję referacie Jan Rączka (Alternator) wyraził pogląd, że w działaniach dotyczących termomodernizacji powinna nastąpić zmiana priorytetów – poprawa jakości powietrza powinna być ważniejsza niż zmniejszenie zużycia energii. To zła jakość...

Redakcja RI news Wesprzyj petycję ws. prac nad ustawami dotyczącymi sektora budowlanego

Wesprzyj petycję ws. prac nad ustawami dotyczącymi sektora budowlanego Wesprzyj petycję ws. prac nad ustawami dotyczącymi sektora budowlanego

Gorąco zachęcamy do podpisu petycji skierowanej do Premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie prac nad ustawami dotyczącymi sektora budowlanego. W związku z prowadzonymi pracami nad ustawami: prawo budowlane,...

Gorąco zachęcamy do podpisu petycji skierowanej do Premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie prac nad ustawami dotyczącymi sektora budowlanego. W związku z prowadzonymi pracami nad ustawami: prawo budowlane, o architektach, o inżynierach budownictwa oraz przepisami wprowadzającymi, poważnie zagrożone stają się interesy nie tylko inżynierów budownictwa, ale również pozostałych uczestników procesu inwestycyjno-budowlanego (w tym inwestora, którym może być każdy z nas).

dr inż. Maciej Robakiewicz news Forum Termomodernizacja 2019 - relacja

Forum Termomodernizacja 2019 - relacja Forum Termomodernizacja 2019 - relacja

3 kwietnia 2019 roku, w budynku Tower-Service w Warszawie odbyło się XIX Forum Termomodernizacja 2019 zorganizowane przez Zrzeszenie Audytorów Energetycznych (ZAE). Wiodącym tematem tegorocznego FORUM...

3 kwietnia 2019 roku, w budynku Tower-Service w Warszawie odbyło się XIX Forum Termomodernizacja 2019 zorganizowane przez Zrzeszenie Audytorów Energetycznych (ZAE). Wiodącym tematem tegorocznego FORUM były „Odnawialne źródła energii - droga do niskoemisyjnego budownictwa”.

Redakcja RI news Weź udział w ankiecie o budynkach plusenergetycznych!

Weź udział w ankiecie o budynkach plusenergetycznych! Weź udział w ankiecie o budynkach plusenergetycznych!

Bartosz Radomski Doktorant Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej przeprowadza ankietę na temat rozwoju budownictwa energooszczędnego i pasywnego. Według niego rozwój takiego...

Bartosz Radomski Doktorant Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej przeprowadza ankietę na temat rozwoju budownictwa energooszczędnego i pasywnego. Według niego rozwój takiego budownictwa prowadzi do wznoszenia budynków o zerowym lub dodatnim bilansie energetycznym w cyklu rocznym.

Redakcja RI news Konferencja nowych technologii BIMaction

Konferencja nowych technologii BIMaction Konferencja nowych technologii BIMaction

W dniach 11-12 maja 2019 r. na kampusie Politechniki Wrocławskiej odbędzie się Konferencja Nowych Technologii w budownictwie „BIMaction”. Jest to pierwsza edycja 2-dniowego cyklu wykładów i warsztatów...

W dniach 11-12 maja 2019 r. na kampusie Politechniki Wrocławskiej odbędzie się Konferencja Nowych Technologii w budownictwie „BIMaction”. Jest to pierwsza edycja 2-dniowego cyklu wykładów i warsztatów w całości poświęconej zagadnieniom z technologii BIM z zakresu budownictwa, architektury oraz inżynierii środowiska.

Redakcja RI news Konferencja PLGBC - ruszyły zapisy!

Konferencja PLGBC - ruszyły zapisy! Konferencja PLGBC - ruszyły zapisy!

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC organizuje 11. konferencję PLGBC 2019 „Dzień Ziemi z zielonym budownictwem”. Wydarzenie pod hasłem „Miasto w obliczu zmian. W kierunku zrównoważonego...

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC organizuje 11. konferencję PLGBC 2019 „Dzień Ziemi z zielonym budownictwem”. Wydarzenie pod hasłem „Miasto w obliczu zmian. W kierunku zrównoważonego budownictwa” organizowane jest w oparciu o idee zrównoważonego rozwoju, odbędzie się 16 kwietnia br. w Textorial Park w Łodzi. Świadome i zrównoważone tworzenie przestrzeni współczesnego miasta dla lepszego życia i rozwoju mieszkańców – to główny nurt tegorocznej edycji.

Redakcja RI news Odnawialne źródła energii na Forum Termomodernizacji 2019

Odnawialne źródła energii na Forum Termomodernizacji 2019 Odnawialne źródła energii na Forum Termomodernizacji 2019

Zarząd Zrzeszenia Audytorów Energetycznych zaprasza do wzięcia udziału w XIX edycji ogólnopolskiego spotkania audytorów XIX FORUM TERMOMODERNIZACJA 2019, które odbędzie się pod hasłem „Odnawialne źródła...

Zarząd Zrzeszenia Audytorów Energetycznych zaprasza do wzięcia udziału w XIX edycji ogólnopolskiego spotkania audytorów XIX FORUM TERMOMODERNIZACJA 2019, które odbędzie się pod hasłem „Odnawialne źródła energii - droga do niskoemisyjnego budownictwa”.

Redakcja RI news Forum Termomodernizacja 2019

Forum Termomodernizacja 2019 Forum Termomodernizacja 2019

Odnawialne źródła energii - droga do niskoemisyjnego budownictwa to temat przewodni XIX Forum Termomodernizacja Zrzeszenia Audytorów Energetycznych, które odbędzie się 3 kwietnia 2019 roku w Warszawie.

Odnawialne źródła energii - droga do niskoemisyjnego budownictwa to temat przewodni XIX Forum Termomodernizacja Zrzeszenia Audytorów Energetycznych, które odbędzie się 3 kwietnia 2019 roku w Warszawie.

dr inż. Adam Ujma Materiały i technologie energooszczędne

Materiały i technologie energooszczędne Materiały i technologie energooszczędne

Jubileuszowa XV Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna „Materiały i technologie energooszczędne – budownictwo o zoptymalizowanym potencjale energetycznym” zgromadziła specjalistów z PolskiArmenii,...

Jubileuszowa XV Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna „Materiały i technologie energooszczędne – budownictwo o zoptymalizowanym potencjale energetycznym” zgromadziła specjalistów z PolskiArmenii, Azerbejdżanu, Kazachstanu, Litwy, Rosji i Ukrainy, którzy dzielili się najnowszymi osiągnięciami z zakresu technologii energooszczędnych stosowanych w nowych i modernizowanych budynkach.

Redakcja RI DKBE 2019 - znamy datę kolejnej edycji konferencji branżowej

DKBE 2019 - znamy datę kolejnej edycji konferencji branżowej DKBE 2019 - znamy datę kolejnej edycji konferencji branżowej

Druga edycja DKBE (Debata. Komfort. Budownictwo. Energia.) odbędzie się 7 listopada 2019 roku w Warszawie.

Druga edycja DKBE (Debata. Komfort. Budownictwo. Energia.) odbędzie się 7 listopada 2019 roku w Warszawie.

Redakcja RI Co dalej z buildingSMART Polska?

Co dalej z buildingSMART Polska? Co dalej z buildingSMART Polska?

Założyciele buildingSMART Polska zakończyli etap rozpatrywania uwag i sugestii dotyczących wizji oraz charakteru przyszłego członkostwa w strukturach stowarzyszenia po spotkaniu informacyjnym zorganizowanym...

Założyciele buildingSMART Polska zakończyli etap rozpatrywania uwag i sugestii dotyczących wizji oraz charakteru przyszłego członkostwa w strukturach stowarzyszenia po spotkaniu informacyjnym zorganizowanym dla przyszłych członków , które odbyło się 20 września na Politechnice Warszawskiej. Stowarzyszenie ma zostać zarejestrowane do końca tego roku, a działalność ma wystartować od nowego roku.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - rynekinstalacyjny.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.rynekinstalacyjny.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.rynekinstalacyjny.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.