RynekInstalacyjny.pl

Zaawansowane wyszukiwanie

Klimakonwektory Hewalex – komfort cieplny latem i zimą

Klimakonwektory Hewalex – komfort cieplny latem i zimą

Klimakonwektory Hewalex – komfort cieplny latem i zimą

Tradycyjna instalacja grzewcza może być zasilana z kotła grzewczego lub pompy ciepła, zapewniając ogrzewanie domu. Dodatkowa funkcja, jaką jest chłodzenie pomieszczeń, wymaga zastosowania oddzielnej klimatyzacji. Zwiększy to oczywiście koszty inwestycji, a także zajmie dodatkowe miejsce w pomieszczeniach domu. Alternatywnym rozwiązaniem jest zastosowanie klimakonwektorów wentylatorowych (ang. fancoil). Podstawową różnicą w porównaniu do grzejników jest w ich przypadku możliwość pracy zarówno w trybie grzania, jak i chłodzenia.

treść sponsorowana

Nie tylko grzanie i chłodzenie, ale także filtracja powietrza

Główne elementy klimakonwektora – wymiennik ciepła woda/powietrze o dużej powierzchni wymiany ciepła oraz wentylator promieniowy – pozwalają szybko osiągać wysoką wydajność i komfort cieplny w pomieszczeniu zarówno zimą, jak i latem. Podgrzane lub schłodzone powietrze jest kierowane do pomieszczenia w sposób wymuszony. Cyrkulacja powietrza sprzyja uzyskaniu szybkiego wyrównania temperatury w całym pomieszczeniu. Dodatkową funkcją, jaką spełnia klimakonwektor jest oczyszczanie powietrza przepływającego przez filtr wykonany z polipropylenu. Jest on dzięki temu łatwy do samodzielnego okresowego czyszczenia. Dowiedz się więcej >>

Klimakonwektory zarówno dla budynków mieszkalnych, jak i przemysłowych i innych

Klimakonwektory wentylatorowe Hewalex mogą być zasilane wodą grzewczą o temperaturze do 80 °C. Takie parametry pracy stosowane są rzadko, jedynie przy współpracy z wysokotemperaturowym źródłem ciepła, jakim jest np. kocioł grzewczy. Może mieć to zastosowanie jedynie w obiektach o większej kubaturze, budynkach przemysłowych, magazynowych, sportowych itp.

W większości przypadków klimakonwektory znajdują jednak zastosowanie w systemach z pompą ciepła. Takie źródło ciepła pracuje ekonomicznie z maksymalną temperaturą zasilania rzędu 50,60 °C. Przykładowo temperatura zasilania wodą grzewczą dla większości modeli pomp ciepła Hewalex PCCO wynosi 58 °C (przy -15 °C) lub 50 °C (przy -25 °C). Takie parametry zapewniają możliwość samodzielnego całorocznego ogrzewania nowych energooszczędnych budynków. Sprawdź >>

Najniższe koszty ogrzewania i chłodzenia dzięki klasie efektywności A+++

Pompy ciepła Hewalex PCCO osiągają najwyższą klasę efektywności A+++ przy temperaturze zasilania 35 °C i A++ przy temperaturze 55 °C. Dzięki temu koszty ogrzewania domu będą najniższe spośród znanych rozwiązań technicznych. Podobnie chłodzenie pomieszczeń przy zastosowaniu pompy ciepła i klimakonwektorów będzie realizowane relatywnie niskim kosztem. Dla wytworzenia każdych 3,4 kW chłodu będzie potrzebny jedynie 1 kW energii elektrycznej.

Jeżeli jeszcze połączymy pompę ciepła z instalacją fotowoltaiczną, to w słoneczne dni jest szansa nawet na bezpłatne chłodzenie. Energia elektryczna wytwarzana z własnej słonecznej elektrowni będzie mogła być na bieżąco zużywana przez pompę ciepła. Im większe będzie nasłonecznienie i większe potrzeby chłodzenia budynku, tym też większa będzie wydajność instalacji fotowoltaicznej i moc chłodzenia z pompy ciepła. Jest to więc bardzo logiczne połączenie z punktu widzenia ekonomii i komfortu.

Temperatura zasilania klimakonwektorów tzw. wodą lodową może wynosić minimum 4 °C, jednak ze względów ekonomicznych i użytkowych temperatury robocze pracy pomp ciepła wynoszą w trybie chłodzenia (zasilanie/powrót): 7/12 °C lub 18/23 °C. Należy pamiętać tutaj o zastosowaniu odpowiedniego materiału i grubości izolacji cieplnej rur instalacji grzewczo-chłodzącej, aby wyeliminować możliwość skraplania się wilgoci na zimnej powierzchni rur.

Klimakonwektor a grzejnik – porównanie gabarytów i wydajności

Wymuszony przepływ powietrza przez klimakonwektor nie tylko sprzyja szybkiemu osiąganiu zakładanej temperatury w pomieszczeniu, ale także zwiększa znacząco wydajność w porównaniu do tradycyjnego grzejnika płytowego. Przykładowo klimakonwektor BM150 przy zasilaniu wodą grzewczą o parametrach 50/40 °C w pomieszczeniu o temperaturze 20 °C będzie uzyskiwać moc grzewczą 1,0 kW. Dla porównania podobną wydajność uzyska grzejnik 2-płytowy o powierzchni czołowej  2 razy większej niż klimakonwektor. Tradycyjne grzejniki ze względu na brak wymuszonego przepływu powietrza oraz zagrożenie wykraplaniem wilgoci na powierzchni, nie są oczywiście zdolne do pracy w trybie chłodzenia. Wymagane miejsce dla zabudowy klimakonwektora będzie zdecydowanie mniejsze, co pozwoli na jego zabudowę w ograniczonej przestrzeni, np. małej wnęce okiennej.

Klimakonwektory wyposażone są w sterowniki dotykowe wbudowane bezpośrednio w urządzenie. Możliwy jest wybór jednego z czterech trybów pracy: automatyczny/ogrzewanie/chłodzenie/osuszanie pomieszczenia. Dodatkowo praca wentylatora może być także dostosowana do potrzeb mieszkańców, także w odniesieniu do pory dnia. Dzięki temu w nocy nie tylko jest możliwa zmiana temperatury wewnątrz budynku, ale również obniżenie wydajności wentylatora tak, aby maksymalnie obniżyć głośność pracy.

Wydajność grzewcza i chłodnicza stosowanych w budynku klimakonwektorów musi być dobrana odpowiednio do potrzeb budynku. Niezbędne jest także uwzględnienie maksymalnej wydajności grzewczej i chłodniczej pompy ciepła. Zaletą zastosowania klimakonwektorów Hewalex jest możliwość wykorzystania standardowej 2-rurowej instalacji grzewczej (z zachowaniem warunku ochrony przed skraplaniem pary wodnej na powierzchni rur). Dzięki temu zastosowanie klimakonwektorów jest często możliwe w istniejących budynkach przy okazji modernizacji ich systemu ogrzewania. Więcej na ten temat >>

Podstawowe korzyści wynikające z zastosowania klimakonwektorów Hewalex:

 • wysoki poziom komfortu cieplnego latem i zimą
 • wysoka wydajność grzewcza i chłodnicza
 • wymuszona cyrkulacja powietrza w pomieszczeniu
 • filtracja powietrza cyrkulacyjnego
 • wykorzystanie 2-rurowej tradycyjnej instalacji grzewczej
 • zastąpienie grzejników i oddzielnej klimatyzacji
 • niższa temperatura zasilania niż grzejników
 • minimalny poziom szumów podczas pracy
 • trwała i odporna na warunki pracy konstrukcja
 • nowoczesny i uniwersalny design

Szersze informacje na temat klimakonwektorów oraz pozostałej oferty firmy Hewalex można uzyskać na stronie hewalex.pl.

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Powiązane

HEWALEX Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa news Automatyczna diagnostyka Hewalex EKONTROL sposobem na niskie koszty serwisu pomp ciepła

Automatyczna diagnostyka Hewalex EKONTROL sposobem na niskie koszty serwisu pomp ciepła Automatyczna diagnostyka Hewalex EKONTROL sposobem na niskie koszty serwisu pomp ciepła

Pompa ciepła pracuje zazwyczaj 2 do 2,5 tys. godzin rocznie. To znacznie dłużej niż praca silnika w prywatnym samochodzie, co do którego właściciel nie ma wątpliwości o potrzebie wykonywania okresowych...

Pompa ciepła pracuje zazwyczaj 2 do 2,5 tys. godzin rocznie. To znacznie dłużej niż praca silnika w prywatnym samochodzie, co do którego właściciel nie ma wątpliwości o potrzebie wykonywania okresowych przeglądów.

Pompa ciepła PCCO MONO 15

Pompa ciepła PCCO MONO 15 Pompa ciepła PCCO MONO 15

Pompa ciepła PCCO MONO 15

Pompa ciepła PCCO MONO 15

Pompa ciepła PCCO SPLIT 6

Pompa ciepła PCCO SPLIT 6 Pompa ciepła PCCO SPLIT 6

Pompa ciepła PCCO SPLIT 6

Pompa ciepła PCCO SPLIT 6

Pompa ciepła PCCO MONO 9

Pompa ciepła PCCO MONO 9 Pompa ciepła PCCO MONO 9

Pompa ciepła PCCO MONO 9

Pompa ciepła PCCO MONO 9

Wybrane dla Ciebie

100% wydajności grzewczej w bardzo niskiej temperaturze »

100% wydajności grzewczej w bardzo niskiej temperaturze » 100% wydajności grzewczej w bardzo niskiej temperaturze »

Dołącz do grona elektro - wykonawców »

Dołącz do grona elektro - wykonawców » Dołącz do grona elektro - wykonawców »

Bezpłatny audyt fotowoltaiki »

Bezpłatny audyt fotowoltaiki » Bezpłatny audyt fotowoltaiki »

Czego nie może zabraknąć w elektro narzędziach »

Czego nie może zabraknąć w elektro narzędziach » Czego nie może zabraknąć w elektro narzędziach »

Czego może brakować w kominie?

Czego może brakować w kominie? Czego może brakować w kominie?

Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych »

Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych » Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych »

Co zrobić by zatrzymać ciepło w domu »

Co zrobić by zatrzymać ciepło w domu » Co zrobić by zatrzymać ciepło w domu »

Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem »

Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem » Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem »

Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” »

Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” » Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” »

Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości »

Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości » Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości »

Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe »

Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe » Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe »

Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego »

Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego » Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego »

Jakie urządzenia pomogą w kontrolowaniu przepływu energii »

Jakie urządzenia pomogą w kontrolowaniu przepływu energii » Jakie urządzenia pomogą w kontrolowaniu przepływu energii »

Zostań Instalatorem HVAC »

Zostań Instalatorem HVAC » Zostań Instalatorem HVAC »

Jak skutecznie oczyścić instalację C.O. »

Jak skutecznie oczyścić instalację C.O. » Jak skutecznie oczyścić instalację C.O. »

Uzyskaj zwrot z programu czyste powietrze »

Uzyskaj zwrot z programu czyste powietrze » Uzyskaj zwrot z programu czyste powietrze »

Czy wiesz, jak utrzymać ciśnienie w wodociągu?

Czy wiesz, jak utrzymać ciśnienie w wodociągu? Czy wiesz, jak utrzymać ciśnienie w wodociągu?

Jaki grzejnik wybrać? Stalowy czy aluminiowy?

Jaki grzejnik wybrać? Stalowy czy aluminiowy? Jaki grzejnik wybrać? Stalowy czy aluminiowy?

Jak szybko i sprawnie pozyskać elementy do systemu klimatyzacji »

Jak szybko i sprawnie pozyskać elementy do systemu klimatyzacji » Jak szybko i sprawnie pozyskać elementy do systemu klimatyzacji »

Jak ogrzać dom ekologicznie i oszczędnie »

Jak ogrzać dom ekologicznie i oszczędnie » Jak ogrzać dom ekologicznie i oszczędnie »

Poznaj sposób na usprawnienie opomiarowania budynku »

Poznaj sposób na usprawnienie opomiarowania budynku » Poznaj sposób na usprawnienie opomiarowania budynku »

Steruj urządzeniami z jednego miejsca

Steruj urządzeniami z jednego miejsca Steruj urządzeniami z jednego miejsca

Pompa ciepła w nowym domu, czy to się opłaca

Pompa ciepła w nowym domu, czy to się opłaca Pompa ciepła w nowym domu, czy to się opłaca

Najnowsze produkty i technologie

Panasonic Marketing Europe GmbH Sp. z o.o. news Panasonic wystartował z kampanią promocyjną „Home Cool Home” dla klimatyzacji domowej

Panasonic wystartował z kampanią promocyjną „Home Cool Home” dla klimatyzacji domowej Panasonic wystartował z kampanią promocyjną „Home Cool Home” dla klimatyzacji domowej

Panasonic Heating & Cooling Solutions, jeden z liderów w branży klimatyzacji z ponad 60-letnim doświadczeniem w sektorze, ruszył z nową kampanią promocyjną „Home Cool Home”. Ma ona na celu wsparcie instalatorów...

Panasonic Heating & Cooling Solutions, jeden z liderów w branży klimatyzacji z ponad 60-letnim doświadczeniem w sektorze, ruszył z nową kampanią promocyjną „Home Cool Home”. Ma ona na celu wsparcie instalatorów poprzez dotarcie do zwykłego Kowalskiego oraz zachęcenie ich do zaopatrzenia się w urządzenia klimatyzacyjne Panasonic, aby zapewnić klientom końcowym niespotykany dotąd komfort w domu podczas upalnych, letnich dni, jednocześnie gwarantując czystsze powietrze dzięki wbudowanej w urządzenia...

Kanlux SA news Polska Fabryka Kanlux

Polska Fabryka Kanlux Polska Fabryka Kanlux

Podczas realizacji inwestycji budowlanej ważnych jest wiele czynników. Jednym z nich jest terminowość i szybkość dostarczenia niezbędnych komponentów. Nie bez znaczenia jest też spełnienie (specyficznych...

Podczas realizacji inwestycji budowlanej ważnych jest wiele czynników. Jednym z nich jest terminowość i szybkość dostarczenia niezbędnych komponentów. Nie bez znaczenia jest też spełnienie (specyficznych często) wymogów projektu. Oczywiście liczy się też niezawodność, i bezawaryjność dostarczonych produktów.

IZOMIX sp. z o.o. IZOMIX SP. Z O.O. – firma stawiająca na intensywny rozwój, jakość i zadowolenie klienta!

IZOMIX SP. Z O.O. – firma stawiająca na intensywny rozwój, jakość i zadowolenie klienta! IZOMIX SP. Z O.O. – firma stawiająca na intensywny rozwój, jakość i zadowolenie klienta!

Izolacja rurociągów przemysłowych, izolacje na statkach, montaż płaszczy blaszanych czy przemysłowe instalacje chłodnicze i wentylacyjne to tylko część zagadnień, którymi zajmują się monterzy izolacji...

Izolacja rurociągów przemysłowych, izolacje na statkach, montaż płaszczy blaszanych czy przemysłowe instalacje chłodnicze i wentylacyjne to tylko część zagadnień, którymi zajmują się monterzy izolacji przemysłowych oraz blacharze. Wysokiej jakości materiały i możliwość skorzystania z fachowych porad zapewni im sklep IZOMIX.

KFA Armatura Obalamy mity o grzejniku aluminiowym

Obalamy mity o grzejniku aluminiowym Obalamy mity o grzejniku aluminiowym

Grzejniki aluminiowe są jednymi z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych w domach i mieszkaniach. Choć są znane od lat i sprawdzone przez miliony użytkowników, to wciąż wokół nich krąży wiele mitów...

Grzejniki aluminiowe są jednymi z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych w domach i mieszkaniach. Choć są znane od lat i sprawdzone przez miliony użytkowników, to wciąż wokół nich krąży wiele mitów oraz fałszywych przekonań. Postanowiliśmy więc obalić niektóre z nich i podzielić się wiedzą, podając kilka niezaprzeczalnych faktów.

SCHIESSL POLSKA Sp. z o.o. Świeże powietrze wolne od wirusów z klimatyzatorem Hisense Fresh Master

Świeże powietrze wolne od wirusów z klimatyzatorem Hisense Fresh Master Świeże powietrze wolne od wirusów z klimatyzatorem Hisense Fresh Master

Każdy chce, aby jego dom był bezpiecznym i zdrowym miejscem, w którym będzie czuć się bezpieczny – chroniony przed różnymi zagrożeniami pochodzącymi ze środowiska zewnętrznego. To poczucie komfortu jest...

Każdy chce, aby jego dom był bezpiecznym i zdrowym miejscem, w którym będzie czuć się bezpieczny – chroniony przed różnymi zagrożeniami pochodzącymi ze środowiska zewnętrznego. To poczucie komfortu jest związane z jakością powietrza, którym oddychasz. Dlatego tak ważne jest, aby każdego dnia zapewniać sobie i swojej rodzinie czyste i świeże powietrze. Tu z pomocą przychodzi innowacyjny i inteligentny klimatyzator Hisense Fresh Master.

BMETERS POLSKA sp. z o.o. news HYDROCAL M4 RADIO

HYDROCAL M4 RADIO HYDROCAL M4 RADIO

HYDROCAL M4 RADIO to ciepłomierz kompaktowy typu combo do pomiaru energii ciepła i chłodu. W standardzie ma wbudowany moduł radiowy WMBUS i LoRAWAN, oraz interfejs NFC służący do konfiguracji.

HYDROCAL M4 RADIO to ciepłomierz kompaktowy typu combo do pomiaru energii ciepła i chłodu. W standardzie ma wbudowany moduł radiowy WMBUS i LoRAWAN, oraz interfejs NFC służący do konfiguracji.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - rynekinstalacyjny.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.rynekinstalacyjny.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.rynekinstalacyjny.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.