RynekInstalacyjny.pl

Klimakonwektory Hewalex – komfort cieplny latem i zimą

Klimakonwektory Hewalex – komfort cieplny latem i zimą

Klimakonwektory Hewalex – komfort cieplny latem i zimą

Tradycyjna instalacja grzewcza może być zasilana z kotła grzewczego lub pompy ciepła, zapewniając ogrzewanie domu. Dodatkowa funkcja, jaką jest chłodzenie pomieszczeń, wymaga zastosowania oddzielnej klimatyzacji. Zwiększy to oczywiście koszty inwestycji, a także zajmie dodatkowe miejsce w pomieszczeniach domu. Alternatywnym rozwiązaniem jest zastosowanie klimakonwektorów wentylatorowych (ang. fancoil). Podstawową różnicą w porównaniu do grzejników jest w ich przypadku możliwość pracy zarówno w trybie grzania, jak i chłodzenia.

treść sponsorowana

Nie tylko grzanie i chłodzenie, ale także filtracja powietrza

Główne elementy klimakonwektora – wymiennik ciepła woda/powietrze o dużej powierzchni wymiany ciepła oraz wentylator promieniowy – pozwalają szybko osiągać wysoką wydajność i komfort cieplny w pomieszczeniu zarówno zimą, jak i latem. Podgrzane lub schłodzone powietrze jest kierowane do pomieszczenia w sposób wymuszony. Cyrkulacja powietrza sprzyja uzyskaniu szybkiego wyrównania temperatury w całym pomieszczeniu. Dodatkową funkcją, jaką spełnia klimakonwektor jest oczyszczanie powietrza przepływającego przez filtr wykonany z polipropylenu. Jest on dzięki temu łatwy do samodzielnego okresowego czyszczenia. Dowiedz się więcej >>

Klimakonwektory zarówno dla budynków mieszkalnych, jak i przemysłowych i innych

Klimakonwektory wentylatorowe Hewalex mogą być zasilane wodą grzewczą o temperaturze do 80 °C. Takie parametry pracy stosowane są rzadko, jedynie przy współpracy z wysokotemperaturowym źródłem ciepła, jakim jest np. kocioł grzewczy. Może mieć to zastosowanie jedynie w obiektach o większej kubaturze, budynkach przemysłowych, magazynowych, sportowych itp.

W większości przypadków klimakonwektory znajdują jednak zastosowanie w systemach z pompą ciepła. Takie źródło ciepła pracuje ekonomicznie z maksymalną temperaturą zasilania rzędu 50,60 °C. Przykładowo temperatura zasilania wodą grzewczą dla większości modeli pomp ciepła Hewalex PCCO wynosi 58 °C (przy -15 °C) lub 50 °C (przy -25 °C). Takie parametry zapewniają możliwość samodzielnego całorocznego ogrzewania nowych energooszczędnych budynków. Sprawdź >>

Najniższe koszty ogrzewania i chłodzenia dzięki klasie efektywności A+++

Pompy ciepła Hewalex PCCO osiągają najwyższą klasę efektywności A+++ przy temperaturze zasilania 35 °C i A++ przy temperaturze 55 °C. Dzięki temu koszty ogrzewania domu będą najniższe spośród znanych rozwiązań technicznych. Podobnie chłodzenie pomieszczeń przy zastosowaniu pompy ciepła i klimakonwektorów będzie realizowane relatywnie niskim kosztem. Dla wytworzenia każdych 3,4 kW chłodu będzie potrzebny jedynie 1 kW energii elektrycznej.

Jeżeli jeszcze połączymy pompę ciepła z instalacją fotowoltaiczną, to w słoneczne dni jest szansa nawet na bezpłatne chłodzenie. Energia elektryczna wytwarzana z własnej słonecznej elektrowni będzie mogła być na bieżąco zużywana przez pompę ciepła. Im większe będzie nasłonecznienie i większe potrzeby chłodzenia budynku, tym też większa będzie wydajność instalacji fotowoltaicznej i moc chłodzenia z pompy ciepła. Jest to więc bardzo logiczne połączenie z punktu widzenia ekonomii i komfortu.

Temperatura zasilania klimakonwektorów tzw. wodą lodową może wynosić minimum 4 °C, jednak ze względów ekonomicznych i użytkowych temperatury robocze pracy pomp ciepła wynoszą w trybie chłodzenia (zasilanie/powrót): 7/12 °C lub 18/23 °C. Należy pamiętać tutaj o zastosowaniu odpowiedniego materiału i grubości izolacji cieplnej rur instalacji grzewczo-chłodzącej, aby wyeliminować możliwość skraplania się wilgoci na zimnej powierzchni rur.

Klimakonwektor a grzejnik – porównanie gabarytów i wydajności

Wymuszony przepływ powietrza przez klimakonwektor nie tylko sprzyja szybkiemu osiąganiu zakładanej temperatury w pomieszczeniu, ale także zwiększa znacząco wydajność w porównaniu do tradycyjnego grzejnika płytowego. Przykładowo klimakonwektor BM150 przy zasilaniu wodą grzewczą o parametrach 50/40 °C w pomieszczeniu o temperaturze 20 °C będzie uzyskiwać moc grzewczą 1,0 kW. Dla porównania podobną wydajność uzyska grzejnik 2-płytowy o powierzchni czołowej  2 razy większej niż klimakonwektor. Tradycyjne grzejniki ze względu na brak wymuszonego przepływu powietrza oraz zagrożenie wykraplaniem wilgoci na powierzchni, nie są oczywiście zdolne do pracy w trybie chłodzenia. Wymagane miejsce dla zabudowy klimakonwektora będzie zdecydowanie mniejsze, co pozwoli na jego zabudowę w ograniczonej przestrzeni, np. małej wnęce okiennej.

Klimakonwektory wyposażone są w sterowniki dotykowe wbudowane bezpośrednio w urządzenie. Możliwy jest wybór jednego z czterech trybów pracy: automatyczny/ogrzewanie/chłodzenie/osuszanie pomieszczenia. Dodatkowo praca wentylatora może być także dostosowana do potrzeb mieszkańców, także w odniesieniu do pory dnia. Dzięki temu w nocy nie tylko jest możliwa zmiana temperatury wewnątrz budynku, ale również obniżenie wydajności wentylatora tak, aby maksymalnie obniżyć głośność pracy.

Wydajność grzewcza i chłodnicza stosowanych w budynku klimakonwektorów musi być dobrana odpowiednio do potrzeb budynku. Niezbędne jest także uwzględnienie maksymalnej wydajności grzewczej i chłodniczej pompy ciepła. Zaletą zastosowania klimakonwektorów Hewalex jest możliwość wykorzystania standardowej 2-rurowej instalacji grzewczej (z zachowaniem warunku ochrony przed skraplaniem pary wodnej na powierzchni rur). Dzięki temu zastosowanie klimakonwektorów jest często możliwe w istniejących budynkach przy okazji modernizacji ich systemu ogrzewania. Więcej na ten temat >>

Podstawowe korzyści wynikające z zastosowania klimakonwektorów Hewalex:

  • wysoki poziom komfortu cieplnego latem i zimą
  • wysoka wydajność grzewcza i chłodnicza
  • wymuszona cyrkulacja powietrza w pomieszczeniu
  • filtracja powietrza cyrkulacyjnego
  • wykorzystanie 2-rurowej tradycyjnej instalacji grzewczej
  • zastąpienie grzejników i oddzielnej klimatyzacji
  • niższa temperatura zasilania niż grzejników
  • minimalny poziom szumów podczas pracy
  • trwała i odporna na warunki pracy konstrukcja
  • nowoczesny i uniwersalny design

Szersze informacje na temat klimakonwektorów oraz pozostałej oferty firmy Hewalex można uzyskać na stronie hewalex.pl.

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Wybrane dla Ciebie

Skuteczna klimatyzacja - co to znaczy?

Skuteczna klimatyzacja - co to znaczy? Skuteczna klimatyzacja - co to znaczy?

Z jakiego powodu wentylatory dachowe są niezbędne

Z jakiego powodu wentylatory dachowe są niezbędne Z jakiego powodu wentylatory dachowe są niezbędne

Co powinieneś zrobić zanim położysz kostkę

Co powinieneś zrobić zanim położysz kostkę Co powinieneś zrobić zanim położysz kostkę

Czy wiesz, jakich błędów unikać przy instalacji? »

Czy wiesz, jakich błędów unikać przy instalacji? » Czy wiesz, jakich błędów unikać przy instalacji? »

Jak zapewnić komfort cieplny »

Jak zapewnić komfort cieplny » Jak zapewnić komfort cieplny »

Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych »

Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych » Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych »

Jaki wybrać płyn do instalacji w przemyśle spożywczym »

Jaki wybrać płyn do instalacji w przemyśle spożywczym » Jaki wybrać płyn do instalacji w przemyśle spożywczym »

Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem »

Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem » Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem »

Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” "

Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” " Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” "

Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości »

Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości » Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości »

Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe

Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe

Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego »

Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego » Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego »

Jak sterować ogrzewaniem podłogowym

Jak sterować ogrzewaniem podłogowym Jak sterować ogrzewaniem podłogowym

Co ułatwi i usprawni montaż ogrzewania podłogowego?

Co ułatwi i usprawni montaż ogrzewania podłogowego? Co ułatwi i usprawni montaż ogrzewania podłogowego?

Jak skutecznie oczyścić instalację C.O.

Jak skutecznie oczyścić instalację C.O. Jak skutecznie oczyścić instalację C.O.

Jak skutecznie nawilżyć powietrze na dużych metrażach

Jak skutecznie nawilżyć powietrze na dużych metrażach Jak skutecznie nawilżyć powietrze na dużych metrażach

Pomagamy dobrać inwerter do systemu fotowoltaicznego

Pomagamy dobrać inwerter do systemu fotowoltaicznego Pomagamy dobrać inwerter do systemu fotowoltaicznego

Który grzejnik wybrać? Aluminiowy czy stalowy

Który grzejnik wybrać? Aluminiowy czy stalowy Który grzejnik wybrać? Aluminiowy czy stalowy

Jakie tajemnice kryje w sobie najnowszy klimatyzator przemysłowy

Jakie tajemnice kryje w sobie najnowszy klimatyzator przemysłowy Jakie tajemnice kryje w sobie najnowszy klimatyzator przemysłowy

Jak ogrzać dom ekologicznie i oszczędnie

Jak ogrzać dom ekologicznie i oszczędnie Jak ogrzać dom ekologicznie i oszczędnie

Wybierz sposób na poprawną instalację pompy ciepła

Wybierz sposób na poprawną instalację pompy ciepła Wybierz sposób na poprawną instalację pompy ciepła

Najnowsze produkty i technologie

Automa.Net sp. z o. o. Części automatyki przemysłowej – jak sprawdzić ich dostępność?

Części automatyki przemysłowej – jak sprawdzić ich dostępność? Części automatyki przemysłowej – jak sprawdzić ich dostępność?

Masz własny zakład automatyki przemysłowej lub inną firmę, która potrzebuje dostępu do specjalistycznych części i narzędzi do maszyn z całego świata? Dostęp do sprawdzonych dostawców i dystrybutorów podzespołów...

Masz własny zakład automatyki przemysłowej lub inną firmę, która potrzebuje dostępu do specjalistycznych części i narzędzi do maszyn z całego świata? Dostęp do sprawdzonych dostawców i dystrybutorów podzespołów może okazać się w tym przypadku kluczowy. Sprawdź, jak najszybciej odszukać potrzebne części w internecie i zamówić je bezpośrednio od dystrybutora z dowolnego miejsca na ziemi.

PHU DAMBAT Falownik czy hydrofor?

Falownik czy hydrofor? Falownik czy hydrofor?

Zarówno falownik, jak i hydrofor to urządzenia, które optymalizują i regulują pracę instalacji, przyczyniając się do oszczędności wody i energii. Różni je zasada działania i zastosowanie.

Zarówno falownik, jak i hydrofor to urządzenia, które optymalizują i regulują pracę instalacji, przyczyniając się do oszczędności wody i energii. Różni je zasada działania i zastosowanie.

ESBE Kolektory i zawór temperaturowy w jednej instalacji?

Kolektory i zawór temperaturowy w jednej instalacji? Kolektory i zawór temperaturowy w jednej instalacji?

W instalacjach z kolektorami słonecznymi wykorzystywane są zwykle zawory do ogrzewania słonecznego. Jeżeli jest to jednak system grzewczy z kotłem na paliwo stałe i kolektorami słonecznymi, po stronie...

W instalacjach z kolektorami słonecznymi wykorzystywane są zwykle zawory do ogrzewania słonecznego. Jeżeli jest to jednak system grzewczy z kotłem na paliwo stałe i kolektorami słonecznymi, po stronie kotła montuje się zawór temperaturowy.

merXu Kupuj przez internet w 8 krajach Unii Europejskiej

Kupuj przez internet w 8 krajach Unii Europejskiej Kupuj przez internet w 8 krajach Unii Europejskiej

Ciężki okres dla branży przemysłowej spowodowany światową sytuacją gospodarczo-polityczną sprawia, że coraz więcej firm zainteresowanych jest międzynarodowymi możliwościami, jakie niesie rynek. A te są...

Ciężki okres dla branży przemysłowej spowodowany światową sytuacją gospodarczo-polityczną sprawia, że coraz więcej firm zainteresowanych jest międzynarodowymi możliwościami, jakie niesie rynek. A te są naprawdę ciekawe – zwłaszcza z perspektywy zakupowej.

LG ELECTRONICS POLSKA SP. Z O.O Czy klimatyzacją można ogrzewać pomieszczenia?

Czy klimatyzacją można ogrzewać pomieszczenia? Czy klimatyzacją można ogrzewać pomieszczenia?

Klimatyzacja na stałe wpisała się w nasze życie. Montujemy ją zarówno w domach, jak i w mieszkaniach. Niektórzy zastanawiają się, czy warto w nią inwestować, biorąc pod uwagę fakt, że lato, choć ostatnio...

Klimatyzacja na stałe wpisała się w nasze życie. Montujemy ją zarówno w domach, jak i w mieszkaniach. Niektórzy zastanawiają się, czy warto w nią inwestować, biorąc pod uwagę fakt, że lato, choć ostatnio gorące, trwa tylko kilka miesięcy. Odpowiedź jest prosta – gdy kończy się lato, zaczyna się ogrzewanie klimatyzacją!

VERANO GLOBAL Sp. z o.o. Idealne ogrzewanie i chłodzenie niskotemperaturowe już jest!

Idealne ogrzewanie i chłodzenie niskotemperaturowe już jest! Idealne ogrzewanie i chłodzenie niskotemperaturowe już jest!

Świat się zmienia, podobnie jak klimat. Zimy nie są już tak ciężkie, zaś w lecie temperatury nawet w Polsce potrafią nam nieźle dokuczać. Dlatego warto pomyśleć o urządzeniu, które będzie spełniać dwie...

Świat się zmienia, podobnie jak klimat. Zimy nie są już tak ciężkie, zaś w lecie temperatury nawet w Polsce potrafią nam nieźle dokuczać. Dlatego warto pomyśleć o urządzeniu, które będzie spełniać dwie funkcje – grzania w zimie oraz chłodzenia w lecie. Niebawem takie urządzenia będą standardową formą ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń biurowych jak i mieszkań prywatnych. Te urządzenia to klimakonwektory.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - rynekinstalacyjny.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.rynekinstalacyjny.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.rynekinstalacyjny.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.