Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Poszerzamy portfolio o energooszczędne rozwiązania

Zbigniew Gonsior, dyrektor sprzedaży i marketingu FFERRO
Zbigniew Gonsior, dyrektor sprzedaży i marketingu FFERRO
Fot. FERRO

Rozmowa ze Zbigniewem Gonsiorem, dyrektorem sprzedaży i marketingu FERRO.

Rok 2014 zaczął się w FERRO od znaczących zmian personalnych, czy może Pan je skomentować?

 • Istotnie, z początkiem roku rozstał się z firmą Jan Gniadek, jeden z jej założycieli i współwłaściciel, rezygnując z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej FERRO S.A. W ten sposób zmieniła się struktura właścicielska firmy, a kilkanaście procent akcji spółki, którymi dysponował pan Gniadek, zasiliło portfel funduszy inwestycyjnych.

  Przewodniczącym Rady Nadzorczej pozostaje Andrzej Hołój. Po odejściu Jana Gniadka, w celu wzmocnienia Rady Nadzorczej, w czerwcu 2014 r. na Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Spółki powołano Zbigniewa Rogóża na niezależnego członka Rady. To jednak nie koniec zmian personalnych – również w czerwcu Przemysław Szczygieł złożył rezygnację ze stanowiska dyrektora handlowego i wiceprezesa zarządu, a Rada Nadzorcza, przyjmując ją, zdecydowała o pozostawieniu Zarządu w trzyosobowym składzie.

  I tak Aneta Raczek pozostaje prezesem zarządu, Artur Depta – wiceprezesem zarządu, dyrektorem finansowym i administracyjnym, a ja – wiceprezesem zarządu, dyrektorem sprzedaży i marketingu.

Przeczytaj także: Pierwszy w Europie Certyfikat EU Ecolabel dla baterii Ferro >>

Przybyło Panu w takim razie obowiązków. Jakie będą Pana pierwsze posunięcia na nowym, podwójnym stanowisku dyrektora sprzedaży i marketingu?

 • To nie do końca nowa dla mnie sytuacja, bo już wcześniej, zajmując się marketingiem, odpowiadałem równocześnie za organizację sprzedaży na rynkach zagranicznych, a teraz doszedł rynek polski. Jest to świetna okazja do przyjrzenia się, jak funkcjonuje handel tradycyjny będący wciąż filarem gospodarki, zwłaszcza w naszej branży.

  Razem z Damianem Majerem, nowo powołanym dyrektorem ds. sprzedaży hurtowej, podjęliśmy działania mające na celu poprawę dostępności asortymentu FERRO w sieciach, punktach sprzedaży hurtowej oraz grupach zakupowych. To dla nas bardzo ważni odbiorcy, ponieważ stanowią w tym modelu sprzedaży źródło zaopatrzenia dla mniejszych hurtowni, instalatorów oraz sklepów detalicznych.

  Dlatego priorytetem jest dla nas poprawa jakości obsługi klientów hurtowych, zarówno w zakresie operacyjnym (promocje, programy lojalnościowe etc.), jak i strategicznym. Dążymy do usprawnienia działań logistycznych, zwiększenia dostępności towaru i skrócenia czasu jego dostawy.

Przeczytaj także: must have 2014 dla baterii Cassino VerdeLine Plus >>

Jak z perspektywy lat ocenia Pan funkcjonowanie w branży na coraz trudniejszym rynku? Jak FERRO przygotowuje się na nadejście spodziewanego ożywienia gospodarczego?

 • Z trudnym rynkiem i jego charakterystyką – mniej pieniędzy w obiegu, nieprzewidywalność zachowań konsumenckich, coraz dłuższe okresy stagnacji gospodarczej i krótsze względnego ożywienia – mamy do czynienia od dobrych 10 lat, więc można powiedzieć, że zdążyliśmy się do takiej rzeczywistości przyzwyczaić.

  Jak widać, model biznesu, który realizuje FERRO, zapewnia spółce stabilność, dobre wyniki ekonomiczne i dynamiczny rozwój rynków eksportowych. Mamy do tego odpowiednie zaplecze – czeską fabrykę Novaservis, która pozwoliła Grupie zoptymalizować produkcję i z powodzeniem obsługuje nie tylko rynek środkowoeuropejski, ale także rynki zachodnie.

  Również w zakresie oferty mamy mocne argumenty: inwestujemy w rozwój innowacyjnych technologii i produktów ekologicznych – baterii i natrysków oszczędzających wodę (FERRO otrzymało pierwszy w Europie prestiżowy certyfikat EU Ecolabel w kategorii armatura sanitarna), a także poszerzamy portfolio o energooszczędne rozwiązania dla instalacji grzewczych przeznaczonych dla budownictwa jednorodzinnego.

  Przed nami kolejne wdrożenia: sanitarna armatura bezdotykowa i czasowa przeznaczona dla budynków użyteczności publicznej, nowa oferta zlewozmywaków czy rewelacyjny produkt – wielowarstwowa rura PEX-AL-PEX mająca zastosowanie między innymi w instalacjach wody pitnej, ogrzewania podłogowego i c.o.
Chcesz być na bieżąco? Czytaj nasz newsletter!
   06.08.2014

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
12/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2019
W miesięczniku m.in.:
 • - Automatyka kotłów na pelety
 • - Zapotrzebowanie na energię do klimatyzacji
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl