RynekInstalacyjny.pl

Zaawansowane wyszukiwanie

5 wskazówek dotyczących montażu mebli kuchennych

Unitra Ltd. | 2022-10-26
5 wskazówek dotyczących montażu mebli kuchennych

5 wskazówek dotyczących montażu mebli kuchennych

Przynoszenie do domu nowych mebli może być pozytywnym doświadczeniem, zwłaszcza jeśli jesteś podekscytowany samodzielnym składaniem. To podekscytowanie może jednak zniknąć, gdy spojrzysz na instrukcję i zobaczysz, jak te meble należy składać. Czy naprawdę konieczna jest pomoc?

treść sponsorowana

To po prostu sugestia, więc nie musisz mieć kogoś do pomocy. Jednak jeżeli chcesz powierzyć montaż fachowcom, to warto wiedzieć, że montaż mebli cennik jest jak najbardziej przyzwoity.

Składanie mebli kuchennych – kolejność

• Większość mebli składa się z szeregu paneli, które łączy się ze sobą, tworząc podstawę. Dodatki, takie jak drzwi, półki i wyposażenie wewnętrzne, są montowane w następnej kolejności. Zawsze pracuj w logicznej kolejności, postępując zgodnie z instrukcjami dołączonymi do urządzenia.

• Rozpakowanie mebli. Rozpakuj zestaw i rozłóż wszystkie elementy, w tym okucia montażowe i wszelkie inne elementy okucia, takie jak zawiasy, uchwyty i nóżki. Połóż panele na dywanie, innej miękkiej powierzchni lub pudełku, w którym zostały dostarczone, aby zminimalizować zarysowania.

• Zbierz wszystkie części razem. Zidentyfikuj wszystkie części, korzystając z instrukcji i sprawdź, czy masz odpowiednią liczbę mocowań — zwykle do instrukcji dołączona jest numerowana lista kontrolna. Jeśli wydaje Ci się, że czegoś brakuje, zajrzyj do opakowania, aby sprawdzić, czy nie ma ich przypadkiem w środku. Jeśli nadal nie możesz zlokalizować brakujących części, zwróć kompletne urządzenie do sklepu i poproś o wymianę.

• Znajdź podstawowe panele. Zacznij od panelu podstawy, najpierw dodając wszelkie stałe nóżki. Zbuduj wysokie jednostki, takie jak półki na książki lub szafy. Jeśli urządzenie ma kółka, zamontuj je jako ostatnie, w przeciwnym razie urządzenie będzie się poruszać podczas próby montażu.

• Łączenie paneli bocznych. Połącz pierwszy panel boczny z panelem podstawowym. Najprostsze jednostki mają nawiercone otwory, przez które można wkręcić dostarczone wraz z meblami wkręty. Połącz drugi panel boczny, aby utworzyć pudełko z trzech stron. Jeśli urządzenie ma tylny panel, umieść go w rowkach w panelach bocznych i wsuń na miejsce. Następnie wykończ skrzynkę, mocując górny panel na miejscu.

• Okładki dysków. Wiele mocowań jest dostarczanych z krążkami maskującymi, które pasują do koloru drewna lub forniru gotowego elementu. To sposób na ukrycie mocowań, gdy meble są gotowe.

• Drzwiczki. Postępuj zgodnie z instrukcjami urządzenia, aby dodać dowolne drzwiczki. Będą zawieszone na jakiejś formie zawiasów sprężynowych, a wszystkie otwory montażowe i mocujące są wywiercone w drzwiach i bokach szafki. Dopasuj korpus zawiasu do drzwi, a płytkę montażową do boków szafki, a następnie połącz je za pomocą krótkich wkrętów do metalu i wyreguluj je tak, aby zwisały pod kątem prostym.

• Dodatki: półki, uchwyty. Dodaj dowolne półki, klamki i inne elementy wyposażenia wewnętrznego lub zewnętrznego. Dokładnie sprawdź, czy wszystkie łączniki montażowe są szczelne i czy nie pozostały żadne części. Na koniec zamontuj kółka, jeśli są one częścią zestawu. 

Jeśli nie chcesz zbytnio się stresować, powierz montaż mebli Warszawa specjalistom.  

Montaż mebli kuchennych – porady

• Przygotuj się na użycie własnych narzędzi. Jeśli oczekujesz, że zapewnione Ci zostaną narzędzia do montażu, tak jak w przypadku innych mebli, czeka Cię niespodzianka. Na początek upewnij się, że masz śrubokręt, wiertarkę i młotek.

• Składanie mebli kuchennych jest dość łatwe dla jednej osoby, ale jeśli chodzi o instalację szyn do zawieszania i wieszanie szafek, będziesz potrzebować pomocy drugiej osoby. Nie tylko niektóre z większych szafek są dość ciężkie do podniesienia przez jedną osobę, ale niektóre czynności będą wymagały więcej niż dwóch rąk.

• Postępuj zgodnie z kolejnością montażu przedstawioną w instrukcji instalacji. Nawet jeśli zamontowałeś już pięć identycznych szafek i myślisz „to proste” – i tak zapoznaj się z instrukcją. Zawsze będzie ten jeden drobny szczegół, o którym myślisz, że wiesz, jak zainstalować, i dopiero później (kiedy będzie za późno, aby cokolwiek zmienić), zdasz sobie sprawę, że coś zepsułeś. Niektóre części można zdemontować i ponownie zmontować, ale nie wszystkie.

• Sprawdź dokładnie, czy deski wsuwane z tyłu szafki są skierowane we właściwym kierunku. Biała strona powinna być skierowana do wnętrza szafki, a brązowa na zewnątrz. Deska jest następnie przybijana do szafki za pomocą malutkich gwoździ i nie ma możliwości wyciągnięcia ich po wbiciu ich do środka.

• Internauci ostrzegają, aby nie używać wierteł podczas mocowania śrub, ale jeśli nie chcesz spędzić zbędnego czasu tylko na montażu szafki, użyj wiertła. Tylko nie wkręcaj go zbyt mocno; użyj wiertarki, aby doprowadzić śrubę prawie do końca, ale użyj śrubokręta, aby wykończyć ręcznie. Śrubokręt zapewnia większą kontrolę, więc nie dokręcasz zbyt mocno śrub i nie spowodujesz pęknięcia obudowy.

Komentarze

Wybrane dla Ciebie

Poznaj mechanizm, który gwarantuje cichą pracę pompy ciepła »

Poznaj mechanizm, który gwarantuje cichą pracę pompy ciepła » Poznaj mechanizm, który gwarantuje cichą pracę pompy ciepła »

Łatwy montaż systemów podtynkowych? Przekonaj się »

Łatwy montaż systemów podtynkowych? Przekonaj się » Łatwy montaż systemów podtynkowych? Przekonaj się »

Czy wiesz, co skutecznie zadba o instalacje CO? »

Czy wiesz, co skutecznie zadba o instalacje CO? » Czy wiesz, co skutecznie zadba o instalacje CO? »

Jak skutecznie ogrzać pomieszczenie klimatyzatorem? »

Jak skutecznie ogrzać pomieszczenie klimatyzatorem? » Jak skutecznie ogrzać pomieszczenie klimatyzatorem? »

Do czego najlepiej posłużą moduły fotowoltaiczne i gdzie je stosować »

Do czego najlepiej posłużą moduły fotowoltaiczne i gdzie je stosować » Do czego najlepiej posłużą moduły fotowoltaiczne i gdzie je stosować »

Zdradzamy skuteczne sposoby chłodzenia instalacji »

Zdradzamy skuteczne sposoby chłodzenia instalacji » Zdradzamy skuteczne sposoby chłodzenia instalacji »

Czy wiesz, jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego? »

Czy wiesz, jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego? » Czy wiesz, jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego? »

Dobierz odpowiedni zawór do instalacji »

Dobierz odpowiedni zawór do instalacji » Dobierz odpowiedni zawór do instalacji »

Sposób na oszczędne ogrzewanie domu »

Sposób na oszczędne ogrzewanie domu » Sposób na oszczędne ogrzewanie domu »

Jak efektywnie chłodzić i ogrzewać mieszkanie »

Jak efektywnie chłodzić i ogrzewać mieszkanie » Jak  efektywnie chłodzić i ogrzewać mieszkanie »

Firmy zdradzają sposób na inteligentne ogrzewanie domu »

Firmy zdradzają sposób na inteligentne ogrzewanie domu » Firmy zdradzają sposób na inteligentne ogrzewanie domu »

Zobacz jak profesjonaliści pomagają sobie w projektowaniu instalacji »

Zobacz jak profesjonaliści pomagają sobie w projektowaniu instalacji » Zobacz jak profesjonaliści pomagają sobie w projektowaniu instalacji »

Przeprowadź bezpłatny audyt fotowoltaiki »

Przeprowadź bezpłatny audyt fotowoltaiki » Przeprowadź bezpłatny audyt fotowoltaiki »

Poznaj skuteczne metody odprowadzania spalin »

Poznaj skuteczne metody odprowadzania spalin » Poznaj skuteczne metody odprowadzania spalin »

Czy istnieją naturalne czynniki chłodzące? »

Czy istnieją naturalne czynniki chłodzące? » Czy istnieją naturalne czynniki chłodzące? »

Jakie rozdzielacze do ogrzewania podłogowego poleciłby ekspert? »

Jakie rozdzielacze do ogrzewania podłogowego poleciłby ekspert? » Jakie rozdzielacze do ogrzewania podłogowego poleciłby ekspert? »

Ciepłomierze - jak działają

Ciepłomierze - jak działają Ciepłomierze  - jak działają

Poznaj metody na prawidłową wentylację pomieszczeń przemysłowych »

Poznaj metody na prawidłową wentylację pomieszczeń przemysłowych » Poznaj metody na prawidłową wentylację pomieszczeń przemysłowych »

Zapoznaj się z tematem: przyszłość paliw gazowych w gospodarce »

Zapoznaj się z tematem: przyszłość paliw gazowych w gospodarce » Zapoznaj się z tematem: przyszłość paliw gazowych w gospodarce »

Dołącz do grona super instalatorów »

Dołącz do grona super instalatorów » Dołącz do grona super instalatorów »

Która pompa zapewni stałe ciśnienie wody w kranie »

Która pompa zapewni stałe ciśnienie wody w kranie » Która pompa zapewni stałe ciśnienie wody w kranie »

Podpowiadamy, jaki grzejnik zainstalować w pomieszczeniu »

Podpowiadamy, jaki grzejnik zainstalować w pomieszczeniu » Podpowiadamy, jaki grzejnik zainstalować w pomieszczeniu »

Pobierz tabelę z parametrami armatury ogrodowej »

Pobierz tabelę z parametrami armatury ogrodowej » Pobierz tabelę z parametrami armatury ogrodowej »

Poznaj, nowe rozwiązania w projektowaniu instalacji »

Poznaj, nowe rozwiązania w projektowaniu instalacji » Poznaj, nowe rozwiązania w projektowaniu instalacji »

Najnowsze produkty i technologie

FLOP SYSTEM Sp. z o.o. Wentylacja mieszkań a nieżyciowe przepisy prawne

Wentylacja mieszkań a nieżyciowe przepisy prawne Wentylacja mieszkań a nieżyciowe przepisy prawne

Pandemia COVID-19 uświadomiła inwestorom i projektantom inwestycji deweloperskich, że zdrowie ich klientów staje się coraz ważniejsze, szczególnie jeśli chodzi o dzieci, coraz częściej cierpiące na alergie...

Pandemia COVID-19 uświadomiła inwestorom i projektantom inwestycji deweloperskich, że zdrowie ich klientów staje się coraz ważniejsze, szczególnie jeśli chodzi o dzieci, coraz częściej cierpiące na alergie dróg oddechowych oraz inne schorzenia o podłożu środowiskowym. Zmieniające sięwarunki środowiskowe (zanieczyszczenie powietrza zewnętrznego, smog, hałas miejski) oraz wzrastające oczekiwania użytkowników mieszkań, jakie można zaobserwować w ostatnich latach w Polsce, stawiają przed inwestorami...

MOBILBOX POLSKA SP. Z O. O. Jak kształtują się ceny kontenerów w Warszawie na tle reszty kraju?

Jak kształtują się ceny kontenerów w Warszawie na tle reszty kraju? Jak kształtują się ceny kontenerów w Warszawie na tle reszty kraju?

Usługa wynajmu kontenerów to jeden z tych innowacyjnych pomysłów, który już od kilku lat wykorzystują przedsiębiorcy z całej Polski do zwiększenia rentowności własnego biznesu. Wcale nie musimy ponosić...

Usługa wynajmu kontenerów to jeden z tych innowacyjnych pomysłów, który już od kilku lat wykorzystują przedsiębiorcy z całej Polski do zwiększenia rentowności własnego biznesu. Wcale nie musimy ponosić znacznych kosztów wynajmu powierzchni, gdyż technologia kontenerowa zapewnia dokładnie te same wygody w znacznie niższej cenie. Jak kształtują się ceny kontenerów w Warszawie na tle reszty kraju?

RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A./Beretta news Montuj pompy ciepła marki Beretta i zarabiaj jeszcze więcej

Montuj pompy ciepła marki Beretta i zarabiaj jeszcze więcej Montuj pompy ciepła marki Beretta i zarabiaj jeszcze więcej

Polska jest największym i najszybciej rozwijającym się rynkiem pomp ciepła w Europie. Montując pompy ciepła marki Beretta, zrealizujesz zlecenia zarówno do domów jednorodzinnych, jak i budynków komercyjnych.

Polska jest największym i najszybciej rozwijającym się rynkiem pomp ciepła w Europie. Montując pompy ciepła marki Beretta, zrealizujesz zlecenia zarówno do domów jednorodzinnych, jak i budynków komercyjnych.

NIBE-BIAWAR SP. Z O.O. news Wiosenna edycja szkoleń technicznych z zakresu pomp ciepła marki NIBE

Wiosenna edycja szkoleń technicznych z zakresu pomp ciepła marki NIBE Wiosenna edycja szkoleń technicznych z zakresu pomp ciepła marki NIBE

Szwedzki koncern NIBE to globalny gracz i lider rynku rozwiązań w zakresie zrównoważonej energii w Europie, produkujący wysokiej klasy pompy ciepła już od ponad 40 lat. Jednym z priorytetowych elementów...

Szwedzki koncern NIBE to globalny gracz i lider rynku rozwiązań w zakresie zrównoważonej energii w Europie, produkujący wysokiej klasy pompy ciepła już od ponad 40 lat. Jednym z priorytetowych elementów jego działalności jest kształcenie specjalistów w zakresie projektowania i instalacji z wykorzystaniem pomp ciepła marki NIBE. Kompleksowe szkolenia techniczne, których organizatorem na polskim rynku jest NIBE-BIAWAR Sp. z o.o., służą poszerzeniu wiedzy, podniesieniu kwalifikacji oraz przygotowaniu...

AFL MOTORS EUROPE news AFL MOTORS EUROPE na Targach HVAC WARSAW EXPO 2024!

AFL MOTORS EUROPE na Targach HVAC WARSAW EXPO 2024! AFL MOTORS EUROPE na Targach HVAC WARSAW EXPO 2024!

AFL MOTORS EUROPE – Europejskie Biuro Sprzedaży i Wsparcia Projektowego firmy AFL będzie obecne podczas Międzynarodowych Targów WARSAW HVAC EXPO. To wyjątkowa okazja, aby osobiście zapoznać się z energooszczędnymi...

AFL MOTORS EUROPE – Europejskie Biuro Sprzedaży i Wsparcia Projektowego firmy AFL będzie obecne podczas Międzynarodowych Targów WARSAW HVAC EXPO. To wyjątkowa okazja, aby osobiście zapoznać się z energooszczędnymi silnikami EC, skonsultować z ekspertami technicznymi oraz skorzystać z szybkiego doboru.

KM-STUDIO Jak szybko i wygodnie odświeżyć mieszkanie – praktyczne porady

Jak szybko i wygodnie odświeżyć mieszkanie – praktyczne porady Jak szybko i wygodnie odświeżyć mieszkanie – praktyczne porady

Wiosna okazuje się idealnym momentem, by wprowadzić powiew świeżości w domowe zacisze, a odświeżenie mieszkania za pomocą sprzątania, malowania, czy zmiany ustawienia mebli, takich jak komody, fotele czy...

Wiosna okazuje się idealnym momentem, by wprowadzić powiew świeżości w domowe zacisze, a odświeżenie mieszkania za pomocą sprzątania, malowania, czy zmiany ustawienia mebli, takich jak komody, fotele czy dywany, może całkowicie odmienić jego charakter. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na głębokie sprzątanie, wymianę tekstyliów, czy na renowację mebli, jak rattanowe fotele czy stare szafy, istotne jest zastosowanie sprawdzonych i wygodnych sposobów na osiągnięcie zamierzonych efektów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - rynekinstalacyjny.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.rynekinstalacyjny.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.rynekinstalacyjny.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.