RynekInstalacyjny.pl

Zaawansowane wyszukiwanie

5 wskazówek dotyczących montażu mebli kuchennych

Unitra Ltd. | 2022-10-26
5 wskazówek dotyczących montażu mebli kuchennych

5 wskazówek dotyczących montażu mebli kuchennych

Przynoszenie do domu nowych mebli może być pozytywnym doświadczeniem, zwłaszcza jeśli jesteś podekscytowany samodzielnym składaniem. To podekscytowanie może jednak zniknąć, gdy spojrzysz na instrukcję i zobaczysz, jak te meble należy składać. Czy naprawdę konieczna jest pomoc?

treść sponsorowana

To po prostu sugestia, więc nie musisz mieć kogoś do pomocy. Jednak jeżeli chcesz powierzyć montaż fachowcom, to warto wiedzieć, że montaż mebli cennik jest jak najbardziej przyzwoity.

Składanie mebli kuchennych – kolejność

• Większość mebli składa się z szeregu paneli, które łączy się ze sobą, tworząc podstawę. Dodatki, takie jak drzwi, półki i wyposażenie wewnętrzne, są montowane w następnej kolejności. Zawsze pracuj w logicznej kolejności, postępując zgodnie z instrukcjami dołączonymi do urządzenia.

• Rozpakowanie mebli. Rozpakuj zestaw i rozłóż wszystkie elementy, w tym okucia montażowe i wszelkie inne elementy okucia, takie jak zawiasy, uchwyty i nóżki. Połóż panele na dywanie, innej miękkiej powierzchni lub pudełku, w którym zostały dostarczone, aby zminimalizować zarysowania.

• Zbierz wszystkie części razem. Zidentyfikuj wszystkie części, korzystając z instrukcji i sprawdź, czy masz odpowiednią liczbę mocowań — zwykle do instrukcji dołączona jest numerowana lista kontrolna. Jeśli wydaje Ci się, że czegoś brakuje, zajrzyj do opakowania, aby sprawdzić, czy nie ma ich przypadkiem w środku. Jeśli nadal nie możesz zlokalizować brakujących części, zwróć kompletne urządzenie do sklepu i poproś o wymianę.

• Znajdź podstawowe panele. Zacznij od panelu podstawy, najpierw dodając wszelkie stałe nóżki. Zbuduj wysokie jednostki, takie jak półki na książki lub szafy. Jeśli urządzenie ma kółka, zamontuj je jako ostatnie, w przeciwnym razie urządzenie będzie się poruszać podczas próby montażu.

• Łączenie paneli bocznych. Połącz pierwszy panel boczny z panelem podstawowym. Najprostsze jednostki mają nawiercone otwory, przez które można wkręcić dostarczone wraz z meblami wkręty. Połącz drugi panel boczny, aby utworzyć pudełko z trzech stron. Jeśli urządzenie ma tylny panel, umieść go w rowkach w panelach bocznych i wsuń na miejsce. Następnie wykończ skrzynkę, mocując górny panel na miejscu.

• Okładki dysków. Wiele mocowań jest dostarczanych z krążkami maskującymi, które pasują do koloru drewna lub forniru gotowego elementu. To sposób na ukrycie mocowań, gdy meble są gotowe.

• Drzwiczki. Postępuj zgodnie z instrukcjami urządzenia, aby dodać dowolne drzwiczki. Będą zawieszone na jakiejś formie zawiasów sprężynowych, a wszystkie otwory montażowe i mocujące są wywiercone w drzwiach i bokach szafki. Dopasuj korpus zawiasu do drzwi, a płytkę montażową do boków szafki, a następnie połącz je za pomocą krótkich wkrętów do metalu i wyreguluj je tak, aby zwisały pod kątem prostym.

• Dodatki: półki, uchwyty. Dodaj dowolne półki, klamki i inne elementy wyposażenia wewnętrznego lub zewnętrznego. Dokładnie sprawdź, czy wszystkie łączniki montażowe są szczelne i czy nie pozostały żadne części. Na koniec zamontuj kółka, jeśli są one częścią zestawu. 

Jeśli nie chcesz zbytnio się stresować, powierz montaż mebli Warszawa specjalistom.  

Montaż mebli kuchennych – porady

• Przygotuj się na użycie własnych narzędzi. Jeśli oczekujesz, że zapewnione Ci zostaną narzędzia do montażu, tak jak w przypadku innych mebli, czeka Cię niespodzianka. Na początek upewnij się, że masz śrubokręt, wiertarkę i młotek.

• Składanie mebli kuchennych jest dość łatwe dla jednej osoby, ale jeśli chodzi o instalację szyn do zawieszania i wieszanie szafek, będziesz potrzebować pomocy drugiej osoby. Nie tylko niektóre z większych szafek są dość ciężkie do podniesienia przez jedną osobę, ale niektóre czynności będą wymagały więcej niż dwóch rąk.

• Postępuj zgodnie z kolejnością montażu przedstawioną w instrukcji instalacji. Nawet jeśli zamontowałeś już pięć identycznych szafek i myślisz „to proste” – i tak zapoznaj się z instrukcją. Zawsze będzie ten jeden drobny szczegół, o którym myślisz, że wiesz, jak zainstalować, i dopiero później (kiedy będzie za późno, aby cokolwiek zmienić), zdasz sobie sprawę, że coś zepsułeś. Niektóre części można zdemontować i ponownie zmontować, ale nie wszystkie.

• Sprawdź dokładnie, czy deski wsuwane z tyłu szafki są skierowane we właściwym kierunku. Biała strona powinna być skierowana do wnętrza szafki, a brązowa na zewnątrz. Deska jest następnie przybijana do szafki za pomocą malutkich gwoździ i nie ma możliwości wyciągnięcia ich po wbiciu ich do środka.

• Internauci ostrzegają, aby nie używać wierteł podczas mocowania śrub, ale jeśli nie chcesz spędzić zbędnego czasu tylko na montażu szafki, użyj wiertła. Tylko nie wkręcaj go zbyt mocno; użyj wiertarki, aby doprowadzić śrubę prawie do końca, ale użyj śrubokręta, aby wykończyć ręcznie. Śrubokręt zapewnia większą kontrolę, więc nie dokręcasz zbyt mocno śrub i nie spowodujesz pęknięcia obudowy.

Komentarze

Wybrane dla Ciebie

Jak wybrać odpowiednie urządzenie »

Jak wybrać odpowiednie urządzenie » Jak wybrać odpowiednie urządzenie »

Łatwy montaż systemów podtynkowych? Przekonaj się »

Łatwy montaż systemów podtynkowych? Przekonaj się » Łatwy montaż systemów podtynkowych? Przekonaj się »

Czy wiesz, co skutecznie zadba o instalacje CO? »

Czy wiesz, co skutecznie zadba o instalacje CO? » Czy wiesz, co skutecznie zadba o instalacje CO? »

Klimatyzatory pokojowe, jakie dobrać »

Klimatyzatory pokojowe, jakie dobrać » Klimatyzatory pokojowe, jakie dobrać »

Czego jeszcze nie wiesz o pompach ciepła »

Czego jeszcze nie wiesz o pompach ciepła » Czego jeszcze nie wiesz o pompach ciepła »

Poznaj nowe metody zasilania rezerwowego »

Poznaj nowe metody zasilania rezerwowego » Poznaj nowe metody zasilania rezerwowego »

Czy wiesz, jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego? »

Czy wiesz, jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego? » Czy wiesz, jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego? »

Zarejestruj urządzenie i odbieraj nagrody »

Zarejestruj urządzenie i odbieraj nagrody » Zarejestruj urządzenie i odbieraj nagrody »

Jakie rozdzielacze do ogrzewania podłogowego poleci ekspert

Jakie rozdzielacze do ogrzewania podłogowego poleci ekspert Jakie rozdzielacze do ogrzewania podłogowego poleci ekspert

Jakie korzyści dla instalatora »

Jakie korzyści dla instalatora » Jakie korzyści dla instalatora »

Zobacz jak profesjonaliści pomagają sobie w projektowaniu instalacji »

Zobacz jak profesjonaliści pomagają sobie w projektowaniu instalacji » Zobacz jak profesjonaliści pomagają sobie w projektowaniu instalacji »

Poznaj skuteczne metody odprowadzania spalin »

Poznaj skuteczne metody odprowadzania spalin » Poznaj skuteczne metody odprowadzania spalin »

Czy istnieją naturalne czynniki chłodzące? »

Czy istnieją naturalne czynniki chłodzące? » Czy istnieją naturalne czynniki chłodzące? »

Jakie rozdzielacze do ogrzewania podłogowego poleciłby ekspert? »

Jakie rozdzielacze do ogrzewania podłogowego poleciłby ekspert? » Jakie rozdzielacze do ogrzewania podłogowego poleciłby ekspert? »

Odkryj nowy sposób próżniowania »

Odkryj nowy sposób próżniowania » Odkryj nowy sposób próżniowania »

Dołącz do grona super instalatorów »

Dołącz do grona super instalatorów » Dołącz do grona super instalatorów »

Która pompa zapewni stałe ciśnienie wody w kranie »

Która pompa zapewni stałe ciśnienie wody w kranie » Która pompa zapewni stałe ciśnienie wody w kranie »

Podpowiadamy, jaki grzejnik zainstalować w pomieszczeniu »

Podpowiadamy, jaki grzejnik zainstalować w pomieszczeniu » Podpowiadamy, jaki grzejnik zainstalować w pomieszczeniu »

Pobierz tabelę z parametrami armatury ogrodowej »

Pobierz tabelę z parametrami armatury ogrodowej » Pobierz tabelę z parametrami armatury ogrodowej »

Poznaj, nowe rozwiązania w projektowaniu instalacji »

Poznaj, nowe rozwiązania w projektowaniu instalacji » Poznaj, nowe rozwiązania w projektowaniu instalacji »

Które płyty styropianowe mają najwyższy wskaźnik energooszczędności »

Które płyty styropianowe mają najwyższy wskaźnik energooszczędności » Które płyty styropianowe mają najwyższy wskaźnik energooszczędności »

Najnowsze produkty i technologie

Flamco news eXStreamalna promocja na lato

eXStreamalna promocja na lato eXStreamalna promocja na lato

Usuwanie powietrza i zanieczyszczeń jest niezbędne do utrzymania sprawności i wydajności instalacji grzewczej. Separatory XStream marki Flamco umożliwiają niższe zużycie energii, większą wydajność systemu...

Usuwanie powietrza i zanieczyszczeń jest niezbędne do utrzymania sprawności i wydajności instalacji grzewczej. Separatory XStream marki Flamco umożliwiają niższe zużycie energii, większą wydajność systemu i wydłużają żywotność instalacji grzewczej. Są też niezbędnym elementem instalacji z pompą ciepła. Jeśli kupujesz separatory XStream, skorzystaj z letniej promocji i odbierz kultowe klapki Kubota.

REGULUS®-system Czas REGULUSÓW

Czas REGULUSÓW Czas REGULUSÓW

Cel wytwarzania ciepła jest oczywisty: jak najwyższy (całoroczny) komfort cieplny za jak najniższą cenę. Produkowany przez Was produkt (ciepło) trzeba jak najefektywniej, jak najtaniej i jak najszybciej...

Cel wytwarzania ciepła jest oczywisty: jak najwyższy (całoroczny) komfort cieplny za jak najniższą cenę. Produkowany przez Was produkt (ciepło) trzeba jak najefektywniej, jak najtaniej i jak najszybciej dostarczyć do odbiorców końcowych.

Wilo Polska Sp. z o.o. System chłodzenia centrum danych z pompami Wilo

System chłodzenia centrum danych z pompami Wilo System chłodzenia centrum danych z pompami Wilo

Wyszukiwarka Google przetwarza obecnie aż 99 tys. zapytań na sekundę. Aby poradzić sobie z taką ilością informacji, wykorzystuje zlokalizowane na całym świecie centra danych z gigantycznymi serwerami,...

Wyszukiwarka Google przetwarza obecnie aż 99 tys. zapytań na sekundę. Aby poradzić sobie z taką ilością informacji, wykorzystuje zlokalizowane na całym świecie centra danych z gigantycznymi serwerami, które wymagają chłodzenia przez całą dobę. W jednym z nich zadanie to realizują z sukcesem pompy Wilo.

SCHIESSL POLSKA Sp. z o.o. Mocna Akcja MILWAUKEE

Mocna Akcja MILWAUKEE Mocna Akcja MILWAUKEE

Zapraszamy do zakupów renomowanych narzędzi Milwaukee i realizacji voucherów w naszych Oddziałach.

Zapraszamy do zakupów renomowanych narzędzi Milwaukee i realizacji voucherów w naszych Oddziałach.

SCHIESSL POLSKA Sp. z o.o. news Chłodziwa Clariant – gorąca promocja na powitanie lata!

Chłodziwa Clariant – gorąca promocja na powitanie lata! Chłodziwa Clariant – gorąca promocja na powitanie lata!

Wyjątkowe zalety chłodziw od firmy Clariant ✔ gwarantowana szwajcarska jakość ✔ odpowiednie temperatury krzepnięcia ✔ ochrona przed korozją (zbilansowana kombinacja inhibitorów korozji) ✔ długotrwała...

Wyjątkowe zalety chłodziw od firmy Clariant ✔ gwarantowana szwajcarska jakość ✔ odpowiednie temperatury krzepnięcia ✔ ochrona przed korozją (zbilansowana kombinacja inhibitorów korozji) ✔ długotrwała stabilność w instalacji.

SCHIESSL POLSKA Sp. z o.o. news Klimatyzatory ścienne Hisense Energy PRO X

Klimatyzatory ścienne Hisense Energy PRO X Klimatyzatory ścienne Hisense Energy PRO X

Hisense Energy Pro X to zaawansowany klimatyzator o nowoczesnym designie i wysokiej efektywności. Nowa stylistyka oraz eleganckie proporcje nadają mu wyjątkowy wygląd. Dzięki unikatowej technologii inwertera...

Hisense Energy Pro X to zaawansowany klimatyzator o nowoczesnym designie i wysokiej efektywności. Nowa stylistyka oraz eleganckie proporcje nadają mu wyjątkowy wygląd. Dzięki unikatowej technologii inwertera opracowanej przez Hisense, współczynniki SEER/SCOP zwiększono o 25%, co pozwala na oszczędność energii do 30%! Energy PRO X ma klasę energetyczną A+++ zarówno dla chłodzenia, jak i grzania. Klimatyzator wykorzystuje stałoprądowe silniki wentylatorów oraz stałoprądową sprężarkę inwerterową, a...

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - rynekinstalacyjny.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.rynekinstalacyjny.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.rynekinstalacyjny.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.