RynekInstalacyjny.pl

Zaawansowane wyszukiwanie

5 wskazówek dotyczących montażu mebli kuchennych

Unitra Ltd. | 2022-10-26
5 wskazówek dotyczących montażu mebli kuchennych

5 wskazówek dotyczących montażu mebli kuchennych

Przynoszenie do domu nowych mebli może być pozytywnym doświadczeniem, zwłaszcza jeśli jesteś podekscytowany samodzielnym składaniem. To podekscytowanie może jednak zniknąć, gdy spojrzysz na instrukcję i zobaczysz, jak te meble należy składać. Czy naprawdę konieczna jest pomoc?

treść sponsorowana

To po prostu sugestia, więc nie musisz mieć kogoś do pomocy. Jednak jeżeli chcesz powierzyć montaż fachowcom, to warto wiedzieć, że montaż mebli cennik jest jak najbardziej przyzwoity.

Składanie mebli kuchennych – kolejność

• Większość mebli składa się z szeregu paneli, które łączy się ze sobą, tworząc podstawę. Dodatki, takie jak drzwi, półki i wyposażenie wewnętrzne, są montowane w następnej kolejności. Zawsze pracuj w logicznej kolejności, postępując zgodnie z instrukcjami dołączonymi do urządzenia.

• Rozpakowanie mebli. Rozpakuj zestaw i rozłóż wszystkie elementy, w tym okucia montażowe i wszelkie inne elementy okucia, takie jak zawiasy, uchwyty i nóżki. Połóż panele na dywanie, innej miękkiej powierzchni lub pudełku, w którym zostały dostarczone, aby zminimalizować zarysowania.

• Zbierz wszystkie części razem. Zidentyfikuj wszystkie części, korzystając z instrukcji i sprawdź, czy masz odpowiednią liczbę mocowań — zwykle do instrukcji dołączona jest numerowana lista kontrolna. Jeśli wydaje Ci się, że czegoś brakuje, zajrzyj do opakowania, aby sprawdzić, czy nie ma ich przypadkiem w środku. Jeśli nadal nie możesz zlokalizować brakujących części, zwróć kompletne urządzenie do sklepu i poproś o wymianę.

• Znajdź podstawowe panele. Zacznij od panelu podstawy, najpierw dodając wszelkie stałe nóżki. Zbuduj wysokie jednostki, takie jak półki na książki lub szafy. Jeśli urządzenie ma kółka, zamontuj je jako ostatnie, w przeciwnym razie urządzenie będzie się poruszać podczas próby montażu.

• Łączenie paneli bocznych. Połącz pierwszy panel boczny z panelem podstawowym. Najprostsze jednostki mają nawiercone otwory, przez które można wkręcić dostarczone wraz z meblami wkręty. Połącz drugi panel boczny, aby utworzyć pudełko z trzech stron. Jeśli urządzenie ma tylny panel, umieść go w rowkach w panelach bocznych i wsuń na miejsce. Następnie wykończ skrzynkę, mocując górny panel na miejscu.

• Okładki dysków. Wiele mocowań jest dostarczanych z krążkami maskującymi, które pasują do koloru drewna lub forniru gotowego elementu. To sposób na ukrycie mocowań, gdy meble są gotowe.

• Drzwiczki. Postępuj zgodnie z instrukcjami urządzenia, aby dodać dowolne drzwiczki. Będą zawieszone na jakiejś formie zawiasów sprężynowych, a wszystkie otwory montażowe i mocujące są wywiercone w drzwiach i bokach szafki. Dopasuj korpus zawiasu do drzwi, a płytkę montażową do boków szafki, a następnie połącz je za pomocą krótkich wkrętów do metalu i wyreguluj je tak, aby zwisały pod kątem prostym.

• Dodatki: półki, uchwyty. Dodaj dowolne półki, klamki i inne elementy wyposażenia wewnętrznego lub zewnętrznego. Dokładnie sprawdź, czy wszystkie łączniki montażowe są szczelne i czy nie pozostały żadne części. Na koniec zamontuj kółka, jeśli są one częścią zestawu. 

Jeśli nie chcesz zbytnio się stresować, powierz montaż mebli Warszawa specjalistom.  

Montaż mebli kuchennych – porady

• Przygotuj się na użycie własnych narzędzi. Jeśli oczekujesz, że zapewnione Ci zostaną narzędzia do montażu, tak jak w przypadku innych mebli, czeka Cię niespodzianka. Na początek upewnij się, że masz śrubokręt, wiertarkę i młotek.

• Składanie mebli kuchennych jest dość łatwe dla jednej osoby, ale jeśli chodzi o instalację szyn do zawieszania i wieszanie szafek, będziesz potrzebować pomocy drugiej osoby. Nie tylko niektóre z większych szafek są dość ciężkie do podniesienia przez jedną osobę, ale niektóre czynności będą wymagały więcej niż dwóch rąk.

• Postępuj zgodnie z kolejnością montażu przedstawioną w instrukcji instalacji. Nawet jeśli zamontowałeś już pięć identycznych szafek i myślisz „to proste” – i tak zapoznaj się z instrukcją. Zawsze będzie ten jeden drobny szczegół, o którym myślisz, że wiesz, jak zainstalować, i dopiero później (kiedy będzie za późno, aby cokolwiek zmienić), zdasz sobie sprawę, że coś zepsułeś. Niektóre części można zdemontować i ponownie zmontować, ale nie wszystkie.

• Sprawdź dokładnie, czy deski wsuwane z tyłu szafki są skierowane we właściwym kierunku. Biała strona powinna być skierowana do wnętrza szafki, a brązowa na zewnątrz. Deska jest następnie przybijana do szafki za pomocą malutkich gwoździ i nie ma możliwości wyciągnięcia ich po wbiciu ich do środka.

• Internauci ostrzegają, aby nie używać wierteł podczas mocowania śrub, ale jeśli nie chcesz spędzić zbędnego czasu tylko na montażu szafki, użyj wiertła. Tylko nie wkręcaj go zbyt mocno; użyj wiertarki, aby doprowadzić śrubę prawie do końca, ale użyj śrubokręta, aby wykończyć ręcznie. Śrubokręt zapewnia większą kontrolę, więc nie dokręcasz zbyt mocno śrub i nie spowodujesz pęknięcia obudowy.

Komentarze

Wybrane dla Ciebie

100% wydajności grzewczej w bardzo niskiej temperaturze »

100% wydajności grzewczej w bardzo niskiej temperaturze » 100% wydajności grzewczej w bardzo niskiej temperaturze »

Dołącz do grona elektro - wykonawców »

Dołącz do grona elektro - wykonawców » Dołącz do grona elektro - wykonawców  »

Bezpłatny audyt fotowoltaiki »

Bezpłatny audyt fotowoltaiki » Bezpłatny audyt fotowoltaiki  »

Co to są moduły fotowoltaiczne i jak działają?

Co to są moduły fotowoltaiczne i jak działają? Co to są moduły fotowoltaiczne i jak działają?

Czego może brakować w kominie?

Czego może brakować w kominie? Czego może brakować w kominie?

Co zrobić by zatrzymać ciepło w domu »

Co zrobić by zatrzymać ciepło w domu » Co zrobić by zatrzymać ciepło w domu  »

Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem »

Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem » Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem »

Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” »

Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” » Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV”  »

Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości »

Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości » Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości »

Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe »

Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe » Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe  »

Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego »

Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego » Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego »

Jakie urządzenia pomogą w kontrolowaniu przepływu energii »

Jakie urządzenia pomogą w kontrolowaniu przepływu energii » Jakie urządzenia pomogą w kontrolowaniu przepływu energii  »

To ostatni dzwonek na komfortową temperaturę w mieszkaniu

To ostatni dzwonek na komfortową temperaturę w mieszkaniu To ostatni dzwonek na komfortową temperaturę w mieszkaniu

Jak skutecznie oczyścić instalację C.O. »

Jak skutecznie oczyścić instalację C.O. » Jak skutecznie oczyścić instalację C.O.  »

Jakie są najlepsze praktyki instalacji klimatyzacji

Jakie są najlepsze praktyki instalacji klimatyzacji Jakie są najlepsze praktyki instalacji klimatyzacji

Czy wiesz, jak utrzymać ciśnienie w wodociągu?

Czy wiesz, jak utrzymać ciśnienie w wodociągu? Czy wiesz, jak utrzymać ciśnienie w  wodociągu?

Jak poprawnie dobrać bezpieczniki

Jak poprawnie dobrać bezpieczniki Jak poprawnie dobrać bezpieczniki

Jak szybko i sprawnie pozyskać elementy do systemu klimatyzacji »

Jak szybko i sprawnie pozyskać elementy do systemu klimatyzacji » Jak szybko i sprawnie pozyskać elementy do systemu klimatyzacji  »

Czy ogrzewanie podłogowe nadal się sprawdza

Czy ogrzewanie podłogowe nadal się sprawdza Czy ogrzewanie podłogowe nadal się sprawdza

Jak wykryć nawet najmniejsze błędy w instalacji »

Jak wykryć nawet najmniejsze błędy w instalacji » Jak wykryć nawet najmniejsze błędy w instalacji »

Pompa ciepła w nowym domu, czy to się opłaca

Pompa ciepła w nowym domu, czy to się opłaca Pompa ciepła w nowym domu, czy to się opłaca

Bezpłatne przedłużenie gwarancji dla domowych systemów magazynowania energii

Bezpłatne przedłużenie gwarancji dla domowych systemów magazynowania energii Bezpłatne przedłużenie gwarancji dla domowych systemów magazynowania energii

Najnowsze produkty i technologie

ASAJ Jak wybrać odpowiedni system grzewczy dla Twojego domu: przegląd najnowszych technologii

Jak wybrać odpowiedni system grzewczy dla Twojego domu: przegląd najnowszych technologii Jak wybrać odpowiedni system grzewczy dla Twojego domu: przegląd najnowszych technologii

W chłodnych miesiącach roku, komfort cieplny w domu staje się jednym z najważniejszych aspektów naszego codziennego życia. Wybór właściwego systemu grzewczego nie jest jednak łatwą decyzją. Dlatego w tym...

W chłodnych miesiącach roku, komfort cieplny w domu staje się jednym z najważniejszych aspektów naszego codziennego życia. Wybór właściwego systemu grzewczego nie jest jednak łatwą decyzją. Dlatego w tym artykule zastanowimy się, jakie są obecnie dostępne opcje, jakie są ich zalety i wady, a także na co zwrócić uwagę przy wyborze systemu grzewczego.

BayWa r.e. Solar Systems Bezpieczeństwo składowania magazynów energii

Bezpieczeństwo składowania magazynów energii Bezpieczeństwo składowania magazynów energii

Potencjalne niebezpieczeństwo, które wynika z niewłaściwego składowania baterii litowo-jonowych, jest bardzo wysokie.

Potencjalne niebezpieczeństwo, które wynika z niewłaściwego składowania baterii litowo-jonowych, jest bardzo wysokie.

Brevis Czy nawiewniki powodują zwiększone straty ciepła?

Czy nawiewniki powodują zwiększone straty ciepła? Czy nawiewniki powodują zwiększone straty ciepła?

Obawa przed nadmiernymi stratami ciepła w sezonie grzewczym często popycha ludzi do niezbyt mądrych decyzji jak zatykanie kratek wentylacyjnych czy zaklejanie nawiewników. Przez takie postępowanie odcinają...

Obawa przed nadmiernymi stratami ciepła w sezonie grzewczym często popycha ludzi do niezbyt mądrych decyzji jak zatykanie kratek wentylacyjnych czy zaklejanie nawiewników. Przez takie postępowanie odcinają się całkowicie od dopływu świeżego powietrza, co nie tylko przyczynia się do nieprawidłowego funkcjonowania wentylacji, ale też w dalszej perspektywie wpłynie na pogorszenie się stanu zdrowia mieszkańców przesadnie uszczelnionego domu. W niniejszym tekście przedstawimy, dlaczego wentylacja jest...

AFRISO Sp. z o.o. news Z zaworami ARV Vario ProClick „Masz wpływ na przepływ”!

Z zaworami ARV Vario ProClick „Masz wpływ na przepływ”! Z zaworami ARV Vario ProClick „Masz wpływ na przepływ”!

Elastyczny dobór zaworu pod wymagany przepływ zgodnie z prawidłowym Kvs, niski przeciek wewnętrzny, niski moment obrotowy. To tylko kilka zalet nowej generacji zaworów ARV, które są już dobrze znane i...

Elastyczny dobór zaworu pod wymagany przepływ zgodnie z prawidłowym Kvs, niski przeciek wewnętrzny, niski moment obrotowy. To tylko kilka zalet nowej generacji zaworów ARV, które są już dobrze znane i cenione przez rzesze instalatorów w całej Polsce.

ANG Klimatyzacja Sp. z o.o. Klimatyzator jako inwestycja na cały rok! Model ANDE Jupiter+UV jest stworzony również do grzania!

Klimatyzator jako inwestycja na cały rok! Model ANDE Jupiter+UV jest stworzony również do grzania! Klimatyzator jako inwestycja na cały rok! Model ANDE Jupiter+UV jest stworzony również do grzania!

Klimatyzator ANDE Jupiter +UV to urządzenie idealne na upały. Wyposażony we wszystkie funkcje, które zadowolą najbardziej wymagających. To najczęściej wybierany klimatyzator spośród urządzeń ANDE.

Klimatyzator ANDE Jupiter +UV to urządzenie idealne na upały. Wyposażony we wszystkie funkcje, które zadowolą najbardziej wymagających. To najczęściej wybierany klimatyzator spośród urządzeń ANDE.

SITACO Systemy wentylacji z odzyskiem ciepła

Systemy wentylacji z odzyskiem ciepła Systemy wentylacji z odzyskiem ciepła

Brink to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek systemów wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła na rynku europejskim. Centrale rekuperacyjne Brink są stale rozwijane technologicznie, co znajduje...

Brink to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek systemów wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła na rynku europejskim. Centrale rekuperacyjne Brink są stale rozwijane technologicznie, co znajduje odzwierciedlenie w kolejnych, coraz doskonalszych produktach. Liczne certyfikaty potwierdzają wysoką jakość i parametry tych urządzeń, a szeroki asortyment oraz zakres wydajności pozwalają zastosować je w budynkach nowych lub modernizowanych, o małych i dużych kubaturach.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - rynekinstalacyjny.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.rynekinstalacyjny.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.rynekinstalacyjny.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.