RynekInstalacyjny.pl

Zaawansowane wyszukiwanie

Nowoczesne technologie w instalacjach grzewczych

Elektroniczne stacje mieszkaniowe – rozwiązania Caleffi Hydronic Solutions

Caleffi SATK 2230

Caleffi SATK 2230

Elektroniczne rozwiązania przenikają do naszego codziennego życia. Są one wykorzystywane są przez inżynierów projektujących urządzenia przeznaczone dla instalacjach sanitarnych, wypierają obecnie stosowane rozwiązania albo po prostu wynoszą je na nowy poziom oferując wyższą sprawność, komfort i większe oszczędności.

treść sponsorowana

W nowoczesnych aglomeracjach miejskich budynki zaopatrywane są w ciepło oraz chłód z układów sieciowych, ale nie takich gdzie źródłem jest elektrociepłownia opalana węglem, lecz takich gdzie wykorzystywana jest: energia odnawialna, ciepło odpadowe oraz nowoczesne systemy produkcji energii. W tym kontekście należy wspomnieć o stacjach mieszkaniowych, czy też węzłach mieszkaniowych, ale nie tych mechanicznych opartych na układach różnicy ciśnienia, ale o precyzyjnych elektronicznych urządzeniach. W tej dziedzinie bardzo dużo się zmieniło od czasu kiedy po raz pierwszy mieliśmy do czynienia w naszych instalacjach z tego typu rozwiązaniem. Dowiedz się więcej >>

Podstawowe pytanie: Co daje zastosowanie stacji mieszkaniowych w instalacji?

1. Uproszczona instalacja (Rys 1., Rys 2.)

W przeciwieństwie do instalacji z centralnym przygotowaniem ciepłej wody użytkowej stacje mieszkaniowe pozwalają ograniczyć ilość przewodów doprowadzanych do mieszkań, eliminując 2 z 5 przewodów. Takie rozwiązanie może obniżyć nakłady inwestycyjne. Niezwykle istotne jest, aby w trakcie porównania kosztów wykonania, brać pod uwagę nie tylko nakłady związane z zakupem materiałów, ale również czas wykonania oraz koszty pracy.

Pomiar instalacji grzewczej

Rys. 1

2. Łatwe i przejrzyste pomiary (Rys 1., Rys 2.)

Pomiar zużycia odbywa się przy pomocy licznika ciepła (do celów związanych z ogrzewaniem i produkcją ciepłej wody użytkowej) oraz przy pomocy jednego wodomierza pracującego na potrzeby zimnej i ciepłej wody użytkowej. Dodatkowo konieczność dostarczenia ciepłej wody użytkowej w określonym czasie powoduje konieczność wykonania dodatkowych przewodów cyrkulacyjnych w obrębie mieszkania. Tego typu rozwiązanie sprawia ogromne problemy w sposobie prawidłowego opomiarowania zużycia, ze względu na fakt, że wody cyrkulacyjna nie jest faktycznym zużyciem.

Pomiar instalacji grzewczej

Rys. 2 

3. Eliminacja zagrożenia bakteriami Legionelli

Lokalne przygotowanie ciepłej wody użytkowej eliminuje zagrożenia rozwoju bakterii Legionelli, ponieważ ciepła woda jest produkowana tylko w momencie poboru. W takiej instalacji nie ma potrzeby wykonywania dezynfekcji termicznej, do której wykonywania obligują zarządcę budynku odrębne przepisy. Procedura dezynfekcji termicznej jest uciążliwa i bardzo często z tego względu nie jest wykonywana.

4. Uproszczona konserwacja

Największym zagrożeniem dla instalacji przygotowania ciepłej wody użytkowej, niezależnie od tego, czy jest to stacja mieszkaniowa, czy kocioł wiszący, jest gromadzenie się kamienia kotłowego w wymienniku ciepła. Im wyższa temperatura ciepłej wody użytkowej, tym wyższe jest ryzyko tworzenia się tego typu osadów. Ponieważ stacja mieszkaniowa została wyposażona w elektroniczny regulator, który zapewnia przygotowanie ciepłej wody użytkowej o zadanej temperaturze (bez stosowania zaworów mieszających za wymiennikiem), temperatura wody w wymienniku jest możliwie minimalna.
Dodatkowo zawór regulacyjny obiegu pierwotnego reaguje natychmiastowo po zamknięciu punktu czerpalnego, co zapobiega przegrzaniu się wody w wymienniku ciepła: efektywność wymiany termicznej jest maksymalna, a ryzyko tworzenia się kamienia zminimalizowane.

Jedną z podstawowych zalet stacji mieszkaniowych jest komfort użytkowania, który uzależniony jest od ich miejsca montażu i wewnętrznej szybkości regulacji. W wersjach mechanicznych stacji mieszkaniowych do sterowania procesem przygotowania c.w.u. wykorzystuje się układy hydrauliczne, których zasada działania w dużym uproszczeniu opiera się na różnicy ciśnienia powstałej podczas poboru c.w.u. Charakterystyka takich układów jest wprost proporcjonalna do ilości wody zużywanej.

Sercem elektronicznych stacji mieszkaniowych jest cyfrowy regulator, który w sposób ciągły steruje pozycją  siłowników zaworów dwudrogowych, a przez to kontroluje pracę zarówno instalacji grzewczej w mieszkaniu jak również przygotowaniem c.w.u. Takie rozwiązanie sprawia, że sam układ jest niezwykle precyzyjny oraz wprowadza szereg użytecznych funkcji. Dowiedz się więcej >>

Elektroniczne stacje mieszkaniowe

  • funkcje ogrzewania

Tego typu urządzenia oferowane są w wielu konfiguracjach umożliwiających optymalne dopasowanie do aktualnych potrzeb instalacji. Możemy zatem wybierać wersje:

  • wysokoparametrową – zapewniającą temperaturę zasilania wewnętrznej instalacji c.o. równą temperaturze w układzie pierwotnym (maksymalnie 85°C) oraz sterowanie typu ON/OFF;
  • średnioparametrową – wyposażoną w dodatkową pompę zapewniającą temperaturę zasilania wewnętrznej instalacji c.o. w zakresie 45÷75°C oraz sterowanie na zasadzie utrzymania stałej temperatury zasilania instalacji lub w odniesieniu do temperatury wody powracającej z instalacji;
  • niskoparametrową – wyposażoną w dodatkową pompę zapewniającą temperaturę zasilania wewnętrznej instalacji c.o. w zakresie 25÷45°C oraz sterowanie na zasadzie utrzymania stałej temperatury zasilania instalacji lub w odniesieniu do temperatury wody powracającej z instalacji;

Funkcja utrzymania stałej temperatury zasilania

W wersji średnio i nisko temperaturowej cyfrowy regulator w przypadku otrzymania sygnału zapotrzebowania na ciepło uruchamia pompę obiegową oraz steruje pozycją otwarcia zaworu regulacyjnego w taki sposób, aby utrzymać stałą temperaturę zasilania. W przypadku wersji wysokoparametrowej zawór regulacyjny będzie otwarty zgodnie z ustawionym ograniczeniem.

Funkcja utrzymania stałej temperatury powrotu obiegu pierwotnego

Cykl pracy odbywa się podobnie jak w wyżej wymienionej funkcji w przypadku kiedy temperatura powrotu obiegu pierwotnego jest równa lub niższa od ustawionej wartości. Jeśli wartość ta wzrośnie powyżej limitu w przypadku wersji z pompą temperatura zasilania, zostanie obniżona lub w wersji bez pompy natężenia przepływu zasilania zostanie ograniczone.

Takie rozwiązanie jest kluczowe dla zapewnienia wysokiej efektywności energetycznej instalacji, ponieważ:

  • przy takiej samej mocy cieplnej wyższa różnica temperatury oznacza mniejsze natężenie przepływu, a  co za tym idzie mniejsze średnice przewodów, mniejszą wymaganą moc pomp obiegowych, czyli mniejsze koszty,
  • możliwość efektywnego wykorzystania niskoparametrowych źródeł ciepła, a w przypadku stosowania kotłów kondensacyjnych wysoką sprawność tych urządzeń.

Funkcja regulacji pogodowej

Dzięki zastosowaniu dodatkowego czujnika temperatury zewnętrznej instalacja może być sterowana z wykorzystaniem odpowiednich krzywych grzewczych w zależności od temperatury zewnętrznej.

Elektroniczne stacje mieszkaniowe

  • funkcje przygotowania ciepłej wody użytkowej

Funkcja utrzymania stałej temperatury wody

Rozpoczęcie podgrzewu ciepłej wody użytkowej poprzedzone jest otwarciem punktu czerpalnego. Przepływomierz wykrywa pobór wody, zawór regulacyjny otwiera się w stopniu pozwalającym na uzyskanie ciepłej wody użytkowej, o zadanej temperaturze, która jest kontrolowana za pomocą czujników połączonych z regulatorem. Po zakończeniu cyklu zawór regulacyjny zostaje zamknięty.

Funkcja utrzymania stałej temperatury powrotu obiegu pierwotnego

Cykl pracy odbywa się podobnie jak w wyżej wymienionej funkcji w przypadku kiedy temperatura powrotu obiegu pierwotnego jest równa lub niższa od ustawionej wartości. Jeżeli ten warunek nie jest spełniony, temperatura zasilania jest obniżana (maksymalnie o 7°C do temperatury, która nie może być mniejsza niż 40°C), w celu przywrócenia temperatury powrotu w ramach ustawionych wartości granicznych.

Funkcja utrzymania gotowości podgrzewu wody

W okresie braku rozbioru c.w.u., jeżeli czujnik wykryje za niską temperaturę w stosunku do wartości ustawionej, regulator częściowo otwiera zawór regulujący ciepłą wodę użytkową na wymagany czas (maks. 5 minut), aby doprowadzić wymiennik do stanu, w którym może zapewnić szybką produkcję c.w.u.

Funkcja sterowania cyrkulacją ciepłej wody użytkowej

W okresie braku rozbioru c.w.u., jeżeli czujnik wykryje za niską temperaturę w stosunku do wartości ustawionej, regulator uruchamia pompę cyrkulacyjną.

W co w zasadzie oprócz cyfrowego regulatora wyposażone są takie układy?  (Rys. 3 i 3a)

Rys. 3 Przykład stacji elektronicznej Caleffi SATK2230 – wersja wysokoparametrowa

(1. Rama 2. Elektroniczny regulator 3. Zawór regulacyjny c.o. 4. Zawór regulacyjny c.w.u. 5. Miejsce montażu ciepłomierza 6. Podłączenie czujnika ciśnienia 7. Czujnik temp. powrotu 8. Podłączenie czujnika ciepłomierza 9. Zawór odwadniający 10. Regulator różnicy ciśnienia 11. Filtr siatkowy 12. Przyłącze regulatora różnicy ciśnienia obiegu wtórnego 13. Filtr siatkowy 15. Miejsce montażu regulatora różnicy ciśnienia obiegu wtórnego 16. Przepływomierz 17. Filtr siatkowy 18. Odpowietrznik/odwodnienie obiegu pierwotnego wymiennika 19. Czujnik temp. c.w.u. 20. Wymiennik ciepła 21. Podłączenie czujnika ciepłomierza 22. Tłumik uderzeń hydraulicznych 23. Odpowietrznik/odwodnienie obiegu pierwotnego wymiennika)

W przypadku omawianej stacji mieszkaniowej istnieje możliwość wykorzystania panelu sterowania jako termostatu mieszkaniowego, może ona również zostać podpięta do BMS.

Caleffi logo

Calefii Poland Sp. z o.o.
30-633 Kraków
ul. Walerego Sławka 5
tel.: +48 12 357 22 29

e-mail: [email protected]
www.caleffi.com

Komentarze

Powiązane

Barbara Jurek (Specjalista ds. techniczno-handlowych Caleffi Poland), Calefii Poland Sp. z o.o. Co warto wiedzieć o zaworze antyzamarzaniowym z serii 108 marki Caleffi

Co warto wiedzieć o zaworze antyzamarzaniowym z serii 108 marki Caleffi Co warto wiedzieć o zaworze antyzamarzaniowym z serii 108 marki Caleffi

Wraz ze wzrastającą popularnością pomp ciepła, w tym pomp ciepła typu monoblok, dużym zainteresowaniem cieszy się również zawór antyzamarzaniowy Caleffi z serii 108. Jego zadaniem jest ochrona pompy ciepła...

Wraz ze wzrastającą popularnością pomp ciepła, w tym pomp ciepła typu monoblok, dużym zainteresowaniem cieszy się również zawór antyzamarzaniowy Caleffi z serii 108. Jego zadaniem jest ochrona pompy ciepła typu monoblok przed zamarznięciem w sytuacji wystąpienia awarii zasilania elektrycznego.

Calefii Poland Sp. z o.o. Automatyczny odpowietrznik ROBOCAL

Automatyczny odpowietrznik ROBOCAL Automatyczny odpowietrznik ROBOCAL

Automatyczny zawór odpowietrzający. Korpus z kutego mosiądzu. Wyposażony w zawór stopowy. Maks. ciśnienie pracy: 10 bar. Maks. ciśnienie upustu: 4 bar. Maks. temperatura pracy: 110°C.

Automatyczny zawór odpowietrzający. Korpus z kutego mosiądzu. Wyposażony w zawór stopowy. Maks. ciśnienie pracy: 10 bar. Maks. ciśnienie upustu: 4 bar. Maks. temperatura pracy: 110°C.

Calefii Poland Sp. z o.o. Odpowietrzanie instalacji – rozwiązania firmy Caleffi Hydronic Solutions

Odpowietrzanie instalacji – rozwiązania firmy Caleffi Hydronic Solutions Odpowietrzanie instalacji – rozwiązania firmy Caleffi Hydronic Solutions

Firma Caleffi Hydronic Solutions tworzy, produkuje i rozwija urządzenia z zakresu techniki grzewczej od ponad sześćdziesięciu lat i jest jednym z największych europejskich producentów odpowietrzników dla...

Firma Caleffi Hydronic Solutions tworzy, produkuje i rozwija urządzenia z zakresu techniki grzewczej od ponad sześćdziesięciu lat i jest jednym z największych europejskich producentów odpowietrzników dla systemów HVAC.

Calefii Poland Sp. z o.o. Uzdatnianie wody kotłowej, wymagania dla wody kotłowej:  odkamienianie, oczyszczanie, zmiękczanie i filtrowanie

Uzdatnianie wody kotłowej, wymagania dla wody kotłowej:  odkamienianie, oczyszczanie, zmiękczanie i filtrowanie Uzdatnianie wody kotłowej, wymagania dla wody kotłowej:  odkamienianie, oczyszczanie, zmiękczanie i filtrowanie

Wymagania odnośnie wody kotłowej reguluje Polska Norma PN-EN 12952-12. Kotły wodnorurowe i urządzenia pomocnicze. Część 12: Wymagania dotyczące jakości wody zasilającej i wody kotłowej. Woda poddana...

Wymagania odnośnie wody kotłowej reguluje Polska Norma PN-EN 12952-12. Kotły wodnorurowe i urządzenia pomocnicze. Część 12: Wymagania dotyczące jakości wody zasilającej i wody kotłowej. Woda poddana prawidłowemu procesowi uzdatniania zgodnie z obowiązującymi przepisami w trakcie napełniania instalacji oraz w trakcie jej uzupełniania nie powinna stwarzać zagrożenia dla instalacji, oraz kotłów. Zagrożenia mogą kryć się gdzie indziej tzn. w każdym z elementów instalacji.

Calefii Poland Sp. z o.o. ASK Caleffi

ASK Caleffi ASK Caleffi

Serwis internetowy www.caleffi.com zyskał nową funkcjonalność, rozwijając naszą ofertę w Polsce, zgodnie z międzynarodowymi standardami Grupy Caleffi postanowiliśmy zebrać najciekawsze i najczęściej zadawane...

Serwis internetowy www.caleffi.com zyskał nową funkcjonalność, rozwijając naszą ofertę w Polsce, zgodnie z międzynarodowymi standardami Grupy Caleffi postanowiliśmy zebrać najciekawsze i najczęściej zadawane pytania i zagadnienia docierające do nas ze strony naszych Partnerów Biznesowych oraz Klientów z rynku polskiego i odpowiedzi na nie zamieścić na naszej stronie internetowej w postaci bloga pod hasłem: ASK CALEFFI.

Wybrane dla Ciebie

Poznaj mechanizm, który gwarantuje cichą pracę pompy ciepła »

Poznaj mechanizm, który gwarantuje cichą pracę pompy ciepła » Poznaj mechanizm, który gwarantuje cichą pracę pompy ciepła »

Łatwy montaż systemów podtynkowych? Przekonaj się »

Łatwy montaż systemów podtynkowych? Przekonaj się » Łatwy montaż systemów podtynkowych? Przekonaj się »

Czy wiesz, co skutecznie zadba o instalacje CO? »

Czy wiesz, co skutecznie zadba o instalacje CO? » Czy wiesz, co skutecznie zadba o instalacje CO? »

Jesteś Instalatorem? Nie czekaj, odbieraj nagrody »

Jesteś Instalatorem? Nie czekaj, odbieraj nagrody » Jesteś Instalatorem? Nie czekaj, odbieraj nagrody »

Czego jeszcze nie wiesz o pompach ciepła »

Czego jeszcze nie wiesz o pompach ciepła » Czego jeszcze nie wiesz o pompach ciepła »

Zdradzamy skuteczne sposoby chłodzenia instalacji »

Zdradzamy skuteczne sposoby chłodzenia instalacji » Zdradzamy skuteczne sposoby chłodzenia instalacji »

Czy wiesz, jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego? »

Czy wiesz, jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego? » Czy wiesz, jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego? »

Dobierz odpowiedni zawór do instalacji »

Dobierz odpowiedni zawór do instalacji » Dobierz odpowiedni zawór do instalacji »

Sposób na oszczędne ogrzewanie domu »

Sposób na oszczędne ogrzewanie domu » Sposób na oszczędne ogrzewanie domu »

Jakie korzyści dla instalatora »

Jakie korzyści dla instalatora » Jakie korzyści dla instalatora »

Firmy zdradzają sposób na inteligentne ogrzewanie domu »

Firmy zdradzają sposób na inteligentne ogrzewanie domu » Firmy zdradzają sposób na inteligentne ogrzewanie domu »

Zobacz jak profesjonaliści pomagają sobie w projektowaniu instalacji »

Zobacz jak profesjonaliści pomagają sobie w projektowaniu instalacji » Zobacz jak profesjonaliści pomagają sobie w projektowaniu instalacji »

Przeprowadź bezpłatny audyt fotowoltaiki »

Przeprowadź bezpłatny audyt fotowoltaiki » Przeprowadź bezpłatny audyt fotowoltaiki »

Poznaj skuteczne metody odprowadzania spalin »

Poznaj skuteczne metody odprowadzania spalin » Poznaj skuteczne metody odprowadzania spalin »

Czy istnieją naturalne czynniki chłodzące? »

Czy istnieją naturalne czynniki chłodzące? » Czy istnieją naturalne czynniki chłodzące? »

Jakie rozdzielacze do ogrzewania podłogowego poleciłby ekspert? »

Jakie rozdzielacze do ogrzewania podłogowego poleciłby ekspert? » Jakie rozdzielacze do ogrzewania podłogowego poleciłby ekspert? »

Odkryj nowy sposób próżniowania »

Odkryj nowy sposób próżniowania » Odkryj nowy sposób próżniowania »

Poznaj metody na prawidłową wentylację pomieszczeń przemysłowych »

Poznaj metody na prawidłową wentylację pomieszczeń przemysłowych » Poznaj metody na prawidłową wentylację pomieszczeń przemysłowych »

Zapoznaj się z tematem: przyszłość paliw gazowych w gospodarce »

Zapoznaj się z tematem: przyszłość paliw gazowych w gospodarce » Zapoznaj się z tematem: przyszłość paliw gazowych w gospodarce »

Dołącz do grona super instalatorów »

Dołącz do grona super instalatorów » Dołącz do grona super instalatorów »

Która pompa zapewni stałe ciśnienie wody w kranie »

Która pompa zapewni stałe ciśnienie wody w kranie » Która pompa zapewni stałe ciśnienie wody w kranie »

Podpowiadamy, jaki grzejnik zainstalować w pomieszczeniu »

Podpowiadamy, jaki grzejnik zainstalować w pomieszczeniu » Podpowiadamy, jaki grzejnik zainstalować w pomieszczeniu »

Pobierz tabelę z parametrami armatury ogrodowej »

Pobierz tabelę z parametrami armatury ogrodowej » Pobierz tabelę z parametrami armatury ogrodowej »

Poznaj, nowe rozwiązania w projektowaniu instalacji »

Poznaj, nowe rozwiązania w projektowaniu instalacji » Poznaj, nowe rozwiązania w projektowaniu instalacji »

Które płyty styropianowe mają najwyższy wskaźnik energooszczędności »

Które płyty styropianowe mają najwyższy wskaźnik energooszczędności » Które płyty styropianowe mają najwyższy wskaźnik energooszczędności »

Najnowsze produkty i technologie

SCHIESSL POLSKA Sp. z o.o. news Pompy ciepła Hisense – mistrzowskie ceny na EURO 2024

Pompy ciepła Hisense – mistrzowskie ceny na EURO 2024 Pompy ciepła Hisense – mistrzowskie ceny na EURO 2024

Mistrzowskie ceny pomp ciepła Hisense w gorącym okresie EURO 2024!

Mistrzowskie ceny pomp ciepła Hisense w gorącym okresie EURO 2024!

REGULUS-system Wójcik s.j. Gorący temat: chłodzenie grzejnikami ściennymi lub grzejnikami podłogowymi kanałowymi

Gorący temat: chłodzenie grzejnikami ściennymi lub grzejnikami podłogowymi kanałowymi Gorący temat:  chłodzenie grzejnikami ściennymi lub grzejnikami podłogowymi kanałowymi

Zimowy sezon grzewczy to myślenie o tym, żeby było odpowiednio ciepło, natomiast sezon letni to myślenie o tym, żeby nie było za ciepło. Szybkie zmiany między ekstremalnymi zjawiskami jak nawalne deszcze...

Zimowy sezon grzewczy to myślenie o tym, żeby było odpowiednio ciepło, natomiast sezon letni to myślenie o tym, żeby nie było za ciepło. Szybkie zmiany między ekstremalnymi zjawiskami jak nawalne deszcze z groźnymi burzami i silnym wiatrem, po nich susze, długotrwałe upały, potem duże spadki temperatury, powodują że domy i miejsca pracy należy dostosowywać do znacznych wahań temperatur.

SCHIESSL POLSKA Sp. z o.o. news Klimatyzacja Hisense RAC – nowe ulotki

Klimatyzacja Hisense RAC – nowe ulotki Klimatyzacja Hisense RAC – nowe ulotki

Nowa odsłona ulotek klimatyzacji Hisense!

Nowa odsłona ulotek klimatyzacji Hisense!

HOMEKONCEPT Etapy budowy domu – o czym trzeba pamiętać? Sprawdź!

Etapy budowy domu – o czym trzeba pamiętać? Sprawdź! Etapy budowy domu – o czym trzeba pamiętać? Sprawdź!

Budowa domu to złożony proces, który wymaga nie tylko zaangażowania finansowego, ale także dokładnego planowania i przestrzegania określonych etapów. Proces ten obejmuje szereg kroków, począwszy od wyboru...

Budowa domu to złożony proces, który wymaga nie tylko zaangażowania finansowego, ale także dokładnego planowania i przestrzegania określonych etapów. Proces ten obejmuje szereg kroków, począwszy od wyboru terenu, poprzez projektowanie, realizację prac budowlanych, aż po prace wykończeniowe. W poniższym artykule przedstawimy kompleksowy przegląd poszczególnych etapów budowy domu, podkreślając ich znaczenie i wpływ na ostateczny kształt oraz funkcjonalność budynku. Zapraszamy do lektury!

Panasonic Marketing Europe GmbH Sp. z o.o. news Nowa generacja komercyjnych rozwiązań grzewczo-chłodzących firmy Panasonic

Nowa generacja komercyjnych rozwiązań grzewczo-chłodzących firmy Panasonic Nowa generacja komercyjnych rozwiązań grzewczo-chłodzących firmy Panasonic

Panasonic Heating & Cooling Solutions jest zaangażowany w dostarczanie najwyższej jakości rozwiązań grzewczych i chłodzących do zastosowań komercyjnych, zapewniających maksymalną wydajność.

Panasonic Heating & Cooling Solutions jest zaangażowany w dostarczanie najwyższej jakości rozwiązań grzewczych i chłodzących do zastosowań komercyjnych, zapewniających maksymalną wydajność.

Euroterm Dodatkowe zyski od Euroterm24.pl

Dodatkowe zyski od Euroterm24.pl Dodatkowe zyski od Euroterm24.pl

Każdy fachowiec, gdy myśli o hydraulice, kotłach i łazienkach, prawdopodobnie widzi rury, zawory i narzędzia – codziennie towarzyszące jego pracy. W tym gorącym sezonie Euroterm24.pl wspiera fachowców...

Każdy fachowiec, gdy myśli o hydraulice, kotłach i łazienkach, prawdopodobnie widzi rury, zawory i narzędzia – codziennie towarzyszące jego pracy. W tym gorącym sezonie Euroterm24.pl wspiera fachowców w tej rutynie, przygotowując specjalną ofertę handlową z rozgrzewającymi nagrodami za zakupy. To akcja, która sprawi, że praca każdego instalatora będzie prosta, łatwa i… przyniesie dodatkowe zyski.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - rynekinstalacyjny.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.rynekinstalacyjny.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.rynekinstalacyjny.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.