RynekInstalacyjny.pl

Elektryczne pompy zatapialne Zenit do zastosowań domowych i mieszkaniowych

Pumpexpert SA | 2020-01-10
System pomp Zenit

System pomp Zenit

Systemy pompowania wody czystej i ścieków są powszechnie stosowane w domach jedno i wielorodzinnych oraz mieszkaniach. Począwszy od sytuacji sporadycznych i awaryjnych, takich jak konieczność szybkiego i skutecznego opróżniania studni, basenów, stawów lub zalanych piwnic, po rozwiązania konstrukcyjne, takie jak małe przepompownie do usuwania wody zanieczyszczonej, ścieków, ścieków z osadem lub zawiesinami.

treść sponsorowana

Po obfitych opadach deszczu często konieczne jest odpompowanie wody z zalanego obszaru, takiego jak pomieszczenia pod schodami, garaż lub pomieszczenie magazynowe, w innych przypadkach konieczne jest napełnienie zbiornika, basenu, odprowadzenie ścieków i zanieczyszczonej wody do kanalizacji.

Idealnym rozwiązaniem dla wszystkich powyższych przypadków są elektryczne pompy zatapialne Zenit. Oferta pomp Zenit jest szeroka i kompleksowa – zaspokaja wiele potrzeb sektora mieszkaniowego i domowego. Do instalacji domowych, Zenit oferuje cztery serie, od prostych modeli pomp po profesjonalne rozwiązania zapewniające odpowiednie parametry wydajności i wysokości podnoszenia. Wszystkie pompy są łatwe w montażu i wyposażone w energooszczędne silniki elektryczne. Pompy Zenit wykonane są z niezawodnych i wytrzymałych materiałów o najwyższej jakości. Dzięki szerokiej gamie akcesoriów można je zamontować w każdym rodzaju instalacji.

Dowiedz się więcej >>

Typoszereg pomp Zenit Steel ze stali nierdzewnej charakteryzuje się wysoką wydajnością i kompaktowymi rozmiarami. Pompy te zostały stworzone w celu optymalnego wykorzystania w instalacjach domowych i małych instalacjach mieszkaniowych.

Idealnie nadają się do opróżniania zbiorników z niewielkich ilości wody lub pompowania ścieków zawierających części stałe o wielkości do 40 mm.

Wersja DR Steel posiada specjalną funkcję zasysania z poziomu podłogi, która jest bardzo przydatna np. przy wypompowywaniu wody z zalanej piwnicy lub garażu.

Model ten może być również montowany w zbiornikach nanoBOX.

Seria Blue charakteryzuje się kompaktowymi rozmiarami i wysoką niezawodnością.

Żeliwna obudowa, zastosowanie wysokiej jakości materiałów oraz certyfikat IECEx sprawiają, że pompy te są idealne do instalacji w środowiskach zagrożonych wybuchem i zapewniają osiągi porównywalne z profesjonalnymi modelami.

Seria Blue jest idealna do odprowadzania i pompowania ścieków – stosunkowo duży wolny przelot.

Duża wydajność i doskonała kompatybilność ze stacjami BlueBOX to optymalne rozwiązanie do pompowania ścieków domowych.

Seria BluePRO jest idealna, gdy wymagana jest duża wydajność i wysokość podnoszenia pompy. Żeliwna konstrukcja i podwójne uszczelnienie mechaniczne w komorze olejowej sprawiają, że modele BluePRO są wytrzymałe, niezawodne i idealne nawet w przypadku ciężkich zastosowań związanych z pompowaniem zabrudzonej wody ściekowej zawierającej substancje stałe lub włókna.

Dostępna jest również wersja certyfikowana przez IECEx – pompy elektryczne BluePRO nadają się do instalacji w przestrzeniach zagrożonych wybuchem. Seria BluePRO obejmuje cztery różne systemy hydrauliczne: do pompowania ścieków, wody drenażowej pompy z rozdrabniaczem oraz wersje o wysokim podnoszeniu.

Niewielkie i kompaktowe rozmiary pomp sprawiają, że seria BluePRO jest najlepsza do użytku domowego i mieszkaniowego. Pompy te zostały zaprojektowane do optymalnego zabudowania ich w stacjach podnoszenia BlueBOX.

W przypadku budynków, w których nie ma możliwości grawitacyjnego odprowadzenia ścieków najbardziej efektywnym rozwiązaniem do zbierania i pompowania ścieków do systemu kanalizacyjnego, są kompaktowe pompownie Zenit NanoBOX i BlueBOX.

Stosuje się je głównie na obszarach wiejskich i stosunkowo niskiej gęstości zaludnienia, bez rozbudowanego systemu kanalizacji miejskiej.
Ze względu na wiele zalet, stacje te są dziś najlepszym, najtańszym, bezpiecznym i przyjaznym dla środowiska rozwiązaniem.
Pompownie nanoBOX z polietylenu są odpowiednie dla każdego rodzaju instalacji. Czy to na powierzchni, czy pod ziemią, na zewnątrz czy wewnątrz, instaluje się je szybko i łatwo, przy minimalnym nakładzie pracy budowlanej.

Skontaktuj się z naszymi specjalistami >>

W porównaniu z konwencjonalnymi zbiornikami betonowymi, zbiorniki prefabrykowane nie wymagają konserwacji i są bardziej odporne na uszkodzenia chemiczne i mechaniczne wywołane przez czarne ścieki, są również tańsze.

Pompownie nanoBOX wykonane z lekkiego, wysoce odpornego materiału, takiego jak polietylen, charakteryzują się niższymi kosztami transportu, są łatwiejsze w obsłudze i montażu, nie tracąc przy tym nic z punktu widzenia niezawodności.

Zaprojektowane z myślą o racjonalnym, zoptymalizowanym zużyciu energii elektrycznej, dzięki zastosowaniu pomp dopasowanych do pojemności zbiornika, z automatycznym przełącznikiem pływakowym wszystkich funkcji uruchamiania/zatrzymywania.

Gama wysokiej jakości zbiorników z polietylenu BlueBOX jest niezwykle wszechstronna i łatwa w montażu. Nadają się one do zbierania wody drenażowej, deszczówki i ścieków z pralek, zlewozmywaków i WC. Skorzystaj z porad naszych ekspertów >>

Modele 60, 90, 150 i 250, odpowiednie dla instalacji domowych i małych instalacji mieszkaniowych, są wyposażone w jedną pompę elektryczną. Model BlueBOX 400, przeznaczony dla zakładów cywilnych, może być wyposażony w dwie pompy elektryczne Zenit.

Pompownie BlueBOX mogą być instalowane na podłodze lub w podłodze. Są one przystosowane do współpracy z pompami serii Zenit blue i bluePRO z wirnikiem vortex [DRAGA] lub z systemem noży tnących [GRINDER]. BlueBOX 60 może być stosowany również z pompą wyposażoną w wirnik wielokanałowy otwarty (DRENO) lub z dużą wysokością podnoszenia (ALTA PREVALENZA) do pompowania ścieków czystych lub szarych.
Duża liczba króćców ssawnych i tłocznych pozwala na optymalny montaż nawet w istniejących instalacjach.

Liczne akcesoria hydrauliczne i elektryczne sprawiają, że pompownie BlueBOX są wygodne w montażu i użytkowaniu. Wszystkie modele nadają się do bezpośredniego montażu dzięki kształtowi dna, który umożliwia utrzymanie pompy w odpowiedniej pozycji bez konieczności stosowania dodatkowych akcesoriów.

Wygodna instalacja z dolnym sprzęgłem jest również opcją dla modeli BlueBOX250 i BlueBOX400. Do rury odpływowej można podłączyć kulowy zawór zwrotny i/lub zasuwę odcinającą.

Standardowy asortyment można uzupełnić o niestandardowe rozwiązania w zależności od konkretnego zapotrzebowania.
Firma Pumpexpert S.A. jako przedstawiciel producenta Zenit na terenie Polski kompleksowo współpracuje z projektantami, instalatorami, a także użytkownikiem indywidualnym. Zapewniamy wsparcie na każdym etapie prac – rozpoczynając od konsultacji, doboru pomp, przez projektowanie, dostawę i montaż, kończąc na serwisie gwarancyjnym i pogwarancyjnym.

Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą produktów Zenit na stronie www.pumpexpert.pl.

Pumpexpert logo Pumpexpert SA
ul. Truskawiecka 9
60-478 Poznań
Telefon: +48 61 63 11 280
e-mail: kontakt@pumpexpert.pl
strona www: www.pumpexpert.pl

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Wybrane dla Ciebie

Z jakiego powodu wentylatory dachowe są niezbędne

Z jakiego powodu wentylatory dachowe są niezbędne Z jakiego powodu wentylatory dachowe są niezbędne

Zapoznaj się z programem doboru wentylatorów strumieniowych

Zapoznaj się z programem doboru wentylatorów strumieniowych Zapoznaj się z programem doboru wentylatorów strumieniowych

Co powinieneś zrobić zanim położysz kostkę

Co powinieneś zrobić zanim położysz kostkę Co powinieneś zrobić zanim położysz kostkę

Klimatyzacja - co nowego oferuje branża »

Klimatyzacja - co nowego oferuje branża » Klimatyzacja  - co nowego oferuje branża »

Zostań ceryfikowanym instalatorem systemów

Zostań ceryfikowanym instalatorem systemów Zostań ceryfikowanym instalatorem systemów

Jakie może być maksymalne zużycie energii »

Jakie może być maksymalne zużycie energii » Jakie może być maksymalne zużycie energii  »

Czy wiesz, jakich błędów unikać przy instalacji? »

Czy wiesz, jakich błędów unikać przy instalacji? » Czy wiesz, jakich błędów unikać przy instalacji? »

Czy bezdotykowy design stanie się standardem? »

Czy bezdotykowy design stanie się standardem? » Czy bezdotykowy design stanie się standardem? »

Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych »

Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych » Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych »

Jaki wybrać płyn do instalacji w przemyśle spożywczym »

Jaki wybrać płyn do instalacji w przemyśle spożywczym » Jaki wybrać płyn do instalacji w przemyśle spożywczym »

Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem »

Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem » Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem »

Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” "

Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” " Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” "

Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe

Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe

Skorzystaj z pomocy przy projektowaniu systemu wentylacji

Skorzystaj z pomocy przy projektowaniu systemu wentylacji Skorzystaj z pomocy przy projektowaniu systemu wentylacji

Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego »

Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego » Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego »

Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości »

Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości » Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości »

Upały dają się we znaki! Co lepsze? Centrala wentylacyjna czy rooftop? »

Upały dają się we znaki! Co lepsze? Centrala wentylacyjna czy rooftop? » Upały dają się we znaki! Co lepsze? Centrala wentylacyjna czy rooftop? »

Dlaczego multi-split jest lepszy od oddzielnych jednostek typu split

Dlaczego multi-split jest lepszy od oddzielnych jednostek typu split Dlaczego multi-split jest lepszy od oddzielnych jednostek typu split

Jak sterować ogrzewaniem podłogowym

Jak sterować ogrzewaniem podłogowym Jak sterować ogrzewaniem podłogowym

Co ułatwi i usprawni montaż ogrzewania podłogowego?

Co ułatwi i usprawni montaż ogrzewania podłogowego? Co ułatwi i usprawni montaż ogrzewania podłogowego?

Jak skutecznie oczyścić instalację C.O.

Jak skutecznie oczyścić instalację C.O. Jak skutecznie oczyścić instalację C.O.

Jak skutecznie nawilżyć powietrze na dużych metrażach

Jak skutecznie nawilżyć powietrze na dużych metrażach Jak skutecznie nawilżyć powietrze na dużych metrażach

Poznaj rodzaje bezkanałowej wentylacji z odzyskiem ciepła

Poznaj rodzaje bezkanałowej wentylacji z odzyskiem ciepła Poznaj rodzaje bezkanałowej wentylacji z odzyskiem ciepła

Instalacja a zdrowy budynek

Instalacja a zdrowy budynek Instalacja a zdrowy budynek

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - rynekinstalacyjny.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.rynekinstalacyjny.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.rynekinstalacyjny.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.