RynekInstalacyjny.pl

Systemy kanalizacji od WiPlast

WiPlast | 2019-10-02

Firma WiPlast to wiodący producent i dystrybutor artykułów wodno-kanalizacyjnych, którego oferta obejmuje rury kanalizacyjne PVC-PP, rury ciśnieniowe PVC-u i PEHD oraz bogaty wybór kształtek i elementów łączeniowych. Dzięki doświadczeniu i zaawansowanemu procesowi technologicznemu oferowane przez firmę produkty są najwyższej jakości, mają podwyższoną trwałość oraz precyzyjne wykonanie.

treść sponsorowana

Oferta WiPlast obejmuje artykuły wodno-kanalizacyjne m.in. rury kanalizacyjne wewnętrzne i zewnętrzne, standardowe rury ciśnieniowe i rury wielowarstwowe, niezbędne kształtki montażowe oraz oczyszczalnie ścieków pod szamba ekologiczne.

Kanalizacja wewnętrzna

W skład systemu kanalizacji wewnętrznej wchodzą:

 • Rury kanalizacyjne PVC w zakresie średnic od fi 32mm do fi 110mm;
 • Rury kanalizacyjne PP w zakresie średnic od fi 32mm do fi 110mm;
 • Kształtki kanalizacyjne PP w zakresie od fi 32mm do fi 110mm:
  • kolano,
  • trójnik,
  • czwórnik,
  • korek,
  • złączka,
  • redukcja,
  • wywiewka,
  • czyszczak,
  • dołącznik,
  • kompensator,
  • napowietrzacz.

Podstawowymi elementami systemu kanalizacji wewnętrznej są rury i kształtki bezciśnieniowe, przeznaczone do zbierania i odprowadzania ścieków socjalno-bytowych, sanitarnych powstających w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym oraz w rolnictwie, montowane wewnątrz budynku. Rury i kształtki kanalizacji wewnętrznej wytwarzane są z granulatu polipropylenu oraz polichlorku winylu w kolorze szarym lub białym. Ze względu na neutralność biologiczną materiału, z którego wykonane są poszczególne elementy kanalizacji, powyższy system przeznaczony jest również do stosowania w instalacjach wentylacyjnych, ponadto system rur z PP zalecany jest dodatkowo do wykorzystania w przemyśle spożywczym. Taki system jest odporny na ścieki, chemię i uderzenia, a gładka powierzchnia utrudnia odkładanie się osadów. Producent daje gwarancję a okres 50 lat eksploatacji.

Dowiedz się więcej >>

System ciśnieniowy PE

W skład systemu PE; HDPE wchodzą:

Rury ciśnieniowe HDPE 80 w zakresie średnic od fi 25mm do fi 800mm – PN 10 SDR 13,6 i PN 12,5 SDR 11. Rury ciśnieniowe HDPE 100 w zakresie średnic od fi 32mm do fi 400mm – PN 6 SDR 26, PN 10 SDR 17 i PN 16 SDR 11. Rury ciśnieniowe HDPE 100 RC w zakresie średnic od fi 32mm do fi 500mm – PN 10 SDR 17 i PN 16 SDR 11. Kształtki ciśnieniowe HDPE 100 w zakresie średnic od fi 90mm do fi 800mm

 • łuki ciśnieniowe (PN-10; PN-16);
 • trójniki równoprzelotowe (PN-10; PN-16);
 • trójniki redukcyjne (PN-10; PN-16);
 • trójniki redukcyjne kołnierzowe (PN-10; PN-16);
 • tuleje kołnierzowe (PN-10; PN-16);
 • redukcje centryczne (PN-10; PN-16).

System rur i kształtek ciśnieniowych HDPE produkowany z polietylenu HDPE, przeznaczony jest m.in. do budowy sieci wodociągowych, sieci kanalizacyjnych oraz do transportu płynów agresywnych. Głównymi kategoriami systemu są rury jednowarstwowe i dwuwarstwowe RC, obydwa te warianty przeznaczone są do przesyłania wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, wody przed jej uzdatnieniem, układania przewodów rurowych ciśnieniowych, grawitacyjnych oraz do wykonywania przepustów pod nasypami drogowymi, układnych pod ziemią w pasie drogowym. Rury HDPE w zależności od średnicy i przeznaczenia można łączyć następującymi metodami: zgrzewanie doczołowe, zgrzewanie przy pomocy złączy elektrooporowych, łączenie za pomocą kształtek zaciskowych. Maksymalne ciśnienie robocze rurociągu polietylenowego, odpowiadające ciśnieniu nominalnemu (PN), zależne jest od klasy materiału rury (PE 80 lub PE 100), szeregu wymiarowego rury (SDR) i współczynnika bezpieczeństwa konstrukcji rurociągu (C), zależnego od rodzaju transportowanego medium lub warunków eksploatacji (np. temperatura, środowisko chemiczne). Najważniejszą zaletą systemu HDPE jest szczelność, trwałość oraz pewność i łatwość w montażu.

Dowiedz się więcej >>

System drenarski

W skład systemu drenarskiego z wchodzą: rury drenarskie z PVC w zakresie średnic od fi 50mm do fi 200mm, kształtki drenarskie PP w zakresie średnic of fi 50mm do fi 200mm, drenaż ciężki w zakresie średnic od fi 110mm do fi 1000mm i kształtki przepustowe PP w zakresie średnic od fi 160mm do fi 1000mm.

System rur i kształtek drenażowych produkowany jest z polipropylenu (PP), polichlorku winylu (PVC), polietylenu (PE HD). W zależności od wymaganych sztywności obwodowych, zakresów średnic oraz materiału z jakiego wykonane są rury, poszczególne systemy drenarskie mają zastosowanie do budowy odwodnień w budownictwie podziemnym, ogrodowym, krajobrazowym na terenach rolniczych, oraz na terenach piaszczystych w różnych warunkach geologicznych w celu odprowadzenia wody deszczowej. Stosując system drenarski z PVC najskuteczniej można ochronić części podziemne budynku przez podtapianiem wodą zaskórną oraz gruntową. Zapewniają one komfort przebywania w pomieszczeniach pozbawionych nadmiaru wilgoci oraz eliminuje negatywny wpływ na trwałość konstrukcji budowlanych. System drenarski ciężki doskonale nadaje się do wykonywania drenażu odcieków na składowiskach śmieci, a także drenażu kontrolnego montowanego w warstwie piasku pod geomembraną. Drenaż ten pozwala na wykrycie nieszczelności geomembrany i tym samym uniknięcie zanieczyszczenia wód gruntowych. Oferowany system drenarski przeznaczony jest również do odwadniania łąk i pól uprawnych, ochrony budynków przed wilgocią i naporem wody gruntowej w sąsiedztwie ław fundamentowych, i murów. System drenarski WiPlast to wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne, łatwy dostęp do przewodów drenarskich oraz wysoka ochrona na uszkodzenia mechaniczne.

Dowiedz się więcej >>

Więcej informacji o produktach WiPlast można znaleźć na stronie: www.wiplast.com/pl.

WiPlast logo WiPlast Dariusz Rydzyński
ul. Długa 2B, 56-416 Twardogóra
tel. +48 781 439 719
e-mail: biuro@wiplast.com
www.wiplast.com/pl/

Komentarze

Wybrane dla Ciebie

Skuteczna klimatyzacja - co to znaczy?

Skuteczna klimatyzacja - co to znaczy? Skuteczna klimatyzacja - co to znaczy?

Z jakiego powodu wentylatory dachowe są niezbędne

Z jakiego powodu wentylatory dachowe są niezbędne Z jakiego powodu wentylatory dachowe są niezbędne

Co powinieneś zrobić zanim położysz kostkę

Co powinieneś zrobić zanim położysz kostkę Co powinieneś zrobić zanim położysz kostkę

Czy wiesz, jakich błędów unikać przy instalacji? »

Czy wiesz, jakich błędów unikać przy instalacji? » Czy wiesz, jakich błędów unikać przy instalacji? »

Jak zapewnić komfort cieplny »

Jak zapewnić komfort cieplny » Jak zapewnić komfort cieplny »

Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych »

Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych » Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych »

Jaki wybrać płyn do instalacji w przemyśle spożywczym »

Jaki wybrać płyn do instalacji w przemyśle spożywczym » Jaki wybrać płyn do instalacji w przemyśle spożywczym »

Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem »

Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem » Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem »

Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” "

Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” " Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” "

Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości »

Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości » Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości »

Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe

Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe

Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego »

Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego » Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego »

Jak sterować ogrzewaniem podłogowym

Jak sterować ogrzewaniem podłogowym Jak sterować ogrzewaniem podłogowym

Co ułatwi i usprawni montaż ogrzewania podłogowego?

Co ułatwi i usprawni montaż ogrzewania podłogowego? Co ułatwi i usprawni montaż ogrzewania podłogowego?

Jak skutecznie oczyścić instalację C.O.

Jak skutecznie oczyścić instalację C.O. Jak skutecznie oczyścić instalację C.O.

Jak skutecznie nawilżyć powietrze na dużych metrażach

Jak skutecznie nawilżyć powietrze na dużych metrażach Jak skutecznie nawilżyć powietrze na dużych metrażach

Pomagamy dobrać inwerter do systemu fotowoltaicznego

Pomagamy dobrać inwerter do systemu fotowoltaicznego Pomagamy dobrać inwerter do systemu fotowoltaicznego

Który grzejnik wybrać? Aluminiowy czy stalowy

Który grzejnik wybrać? Aluminiowy czy stalowy Który grzejnik wybrać? Aluminiowy czy stalowy

Jakie tajemnice kryje w sobie najnowszy klimatyzator przemysłowy

Jakie tajemnice kryje w sobie najnowszy klimatyzator przemysłowy Jakie tajemnice kryje w sobie najnowszy klimatyzator przemysłowy

Jak ogrzać dom ekologicznie i oszczędnie

Jak ogrzać dom ekologicznie i oszczędnie Jak ogrzać dom ekologicznie i oszczędnie

Wybierz sposób na poprawną instalację pompy ciepła

Wybierz sposób na poprawną instalację pompy ciepła Wybierz sposób na poprawną instalację pompy ciepła

Najnowsze produkty i technologie

HEWALEX Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa Klimakonwektory Hewalex – komfort cieplny latem i zimą

Klimakonwektory Hewalex – komfort cieplny latem i zimą Klimakonwektory Hewalex – komfort cieplny latem i zimą

Tradycyjna instalacja grzewcza może być zasilana z kotła grzewczego lub pompy ciepła, zapewniając ogrzewanie domu. Dodatkowa funkcja, jaką jest chłodzenie pomieszczeń, wymaga zastosowania oddzielnej klimatyzacji....

Tradycyjna instalacja grzewcza może być zasilana z kotła grzewczego lub pompy ciepła, zapewniając ogrzewanie domu. Dodatkowa funkcja, jaką jest chłodzenie pomieszczeń, wymaga zastosowania oddzielnej klimatyzacji. Zwiększy to oczywiście koszty inwestycji, a także zajmie dodatkowe miejsce w pomieszczeniach domu. Alternatywnym rozwiązaniem jest zastosowanie klimakonwektorów wentylatorowych (ang. fancoil). Podstawową różnicą w porównaniu do grzejników jest w ich przypadku możliwość pracy zarówno w trybie...

Panasonic Marketing Europe GmbH Sp. z o.o. Energooszczędny i inteligentny system klimatyzacji w ratuszu Warszawa-Ursynów

Energooszczędny i inteligentny system klimatyzacji w ratuszu Warszawa-Ursynów Energooszczędny i inteligentny system klimatyzacji w ratuszu Warszawa-Ursynów

Efektem rozbudowy i modernizacji ursynowskiego ratusza jest montaż nowoczesnego i efektywnego energetycznie systemu klimatyzacji, który zapewnia komfortową i cichą pracę. Zastosowany system VRF firmy Panasonic...

Efektem rozbudowy i modernizacji ursynowskiego ratusza jest montaż nowoczesnego i efektywnego energetycznie systemu klimatyzacji, który zapewnia komfortową i cichą pracę. Zastosowany system VRF firmy Panasonic spełnił wszystkie wymagania inwestora dotyczące energooszczędności, wysokiej wydajności, elastyczności działania i efektywności. Składająca się z 250 pomieszczeń siedziba Urzędu Dzielnicy Warszawa-Ursynów to obecnie największy budynek w Polsce, w którym zainstalowano nowoczesny system VRF.

AS Energy Sp. z o.o. Konstrukcja silna jak korzeń

Konstrukcja silna jak korzeń Konstrukcja silna jak korzeń

To chyba jedno z najbardziej nowatorskich rozwiązań do montażu paneli fotowoltaicznych na gruncie – konstrukcja zakotwiczona w podłożu niczym system korzeniowy drzewa. Produkt opracowany przez renomowaną...

To chyba jedno z najbardziej nowatorskich rozwiązań do montażu paneli fotowoltaicznych na gruncie – konstrukcja zakotwiczona w podłożu niczym system korzeniowy drzewa. Produkt opracowany przez renomowaną włoską firmę Tree System jest dostępny w Polsce za pośrednictwem AS Energy.

PHU DAMBAT Pompy głębinowe do studni

Pompy głębinowe do studni Pompy głębinowe do studni

Pompy głębinowe służą do doprowadzania wody z ujęć, w których jej lustro położone jest poniżej 8 m. Nadają się do pompowania wody wszędzie tam, gdzie nie wystarczają zestawy hydroforowe lub pompy ogrodowe....

Pompy głębinowe służą do doprowadzania wody z ujęć, w których jej lustro położone jest poniżej 8 m. Nadają się do pompowania wody wszędzie tam, gdzie nie wystarczają zestawy hydroforowe lub pompy ogrodowe. Stosuje się je w systemach nawadniających różnego typu, zarówno w domach jednorodzinnych, jak i zakładach przemysłowych czy uprawach rolnych.

Aermec Polska Sp. z o.o. Największa oferta pomp ciepła powietrze-woda

Największa oferta pomp ciepła powietrze-woda Największa oferta pomp ciepła powietrze-woda

Aermec z sukcesem rozwiązuje wszelkie problemy z zakresu klimatyzacji. Pełna gama rozwiązań produktowych wyróżnia się na tle konkurencji pod względem jakości projektu, zastosowanych materiałów oraz wykonania....

Aermec z sukcesem rozwiązuje wszelkie problemy z zakresu klimatyzacji. Pełna gama rozwiązań produktowych wyróżnia się na tle konkurencji pod względem jakości projektu, zastosowanych materiałów oraz wykonania. Dzięki temu nasze rozwiązania są w stanie sprostać wszelkim wymaganiom klientów w wielu konkretnych zastosowaniach. W skład bogatej oferty produktów Aermec, z asortymentem obejmującym ponad 300 dostępnych pozycji, wchodzą agregaty wody lodowej, pompy ciepła, klimakonwektory, centrale wentylacyjno-klimatyzacyjne,...

Caleffi Poland Sp. z o.o. Urządzenie urządzeniu nierówne, czyli jak wybrać odpowiedni zawór antyzamarzaniowy dla twojej instalacji

Urządzenie urządzeniu nierówne, czyli jak wybrać odpowiedni zawór antyzamarzaniowy dla twojej instalacji Urządzenie urządzeniu nierówne, czyli jak wybrać odpowiedni zawór antyzamarzaniowy dla twojej instalacji

„Afrykańskie upały w Polsce”, „Kolejna fala upałów nadchodzi”, „Będzie prawdziwe piekło” – to tylko kilka nagłówków prasowych, które tego lata kilkukrotnie ostrzegały nas przed uciążliwie wysokimi temperaturami....

„Afrykańskie upały w Polsce”, „Kolejna fala upałów nadchodzi”, „Będzie prawdziwe piekło” – to tylko kilka nagłówków prasowych, które tego lata kilkukrotnie ostrzegały nas przed uciążliwie wysokimi temperaturami. Wzrost temperatury, w tym i w Polsce, postępuje szybciej niż prognozowali eksperci, a letnie fale upałów stają się powoli naszą codziennością. Zmiany klimatyczne wpływają między innymi na trendy w systemach grzewczo-chłodzących, a my jako producent komponentów dla tych systemów, widzimy wzrost...

Sunprofi Sp. z o.o. Pompy ciepła Aermec już dostępne w hurtowni Sunprofi

Pompy ciepła Aermec już dostępne w hurtowni Sunprofi Pompy ciepła Aermec już dostępne w hurtowni Sunprofi

Hurtownia fotowoltaiczna Sunprofi wprowadziła do oferty pompy ciepła włoskiej firmy Aermec. Urządzenia Aermec to wydajne, przyjazne dla środowiska i niezawodne rozwiązania grzewcze. Nowa gama produktów...

Hurtownia fotowoltaiczna Sunprofi wprowadziła do oferty pompy ciepła włoskiej firmy Aermec. Urządzenia Aermec to wydajne, przyjazne dla środowiska i niezawodne rozwiązania grzewcze. Nowa gama produktów jest już dostępna w magazynach Sunprofi.

merXu Zyskuj do 2000 zł miesięcznie, kupując międzynarodowo na merXu

Zyskuj do 2000 zł miesięcznie, kupując międzynarodowo na merXu Zyskuj do 2000 zł miesięcznie, kupując międzynarodowo na merXu

Robienie firmowych zakupów u zagranicznych dostawców z merXu wyjątkowo opłaca się polskim przedsiębiorstwom. I to nie tylko z powodu szerokiego asortymentu, często niedostępnego na rodzimym rynku, ale...

Robienie firmowych zakupów u zagranicznych dostawców z merXu wyjątkowo opłaca się polskim przedsiębiorstwom. I to nie tylko z powodu szerokiego asortymentu, często niedostępnego na rodzimym rynku, ale również ze względu na atrakcyjne promocje, jakie platforma we wrześniu oferuje kupującym.

Thermoval Polska S.A. Thermoval — nowa oferta dla PROFESJONALISTÓW!

Thermoval — nowa oferta dla PROFESJONALISTÓW! Thermoval — nowa oferta dla PROFESJONALISTÓW!

O Thermoval, polskiej marce produkującej urządzenia grzewcze, pierwszy raz usłyszano przeszło 20 lat temu. Pionierskie rozwiązania firmy dzisiaj doceniane są zarówno przez ekspertów, którzy instalują poszczególne...

O Thermoval, polskiej marce produkującej urządzenia grzewcze, pierwszy raz usłyszano przeszło 20 lat temu. Pionierskie rozwiązania firmy dzisiaj doceniane są zarówno przez ekspertów, którzy instalują poszczególne urządzenia, jak i przez użytkowników, którzy korzystają z tych zaawansowanych systemów grzewczych. Firma jednak nie osiadła na laurach i wprowadza nowe urządzenia, które dopasowane są do aktualnych wymagań rynku, czyli oszczędzają energię, są zeroemisyjne i sterowane przy pomocy internetu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - rynekinstalacyjny.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.rynekinstalacyjny.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.rynekinstalacyjny.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.