RynekInstalacyjny.pl

Stałe ciśnienie wody w instalacji? To możliwe z zestawem hydroforowym GHV Lowara firmy Xylem

Zestaw hydroforowy GHV Lowara firmy Xylem, Fot. Xylem Water Solutions Polska
 

Zestaw hydroforowy GHV Lowara firmy Xylem, Fot. Xylem Water Solutions Polska


 

Zestaw hydroforowy GHV Lowara zapewnia stałe ciśnienie wody w instalacji, nawet przy dużych i częstych wahaniach w rozbiorach wody. Pełna automatyzacja, osiągana dzięki zaawansowanej regulacji i sterowaniu sprawia, że stabilna praca instalacji zapewniona jest bez udziału użytkownika.

treść sponsorowana

Zestaw hydroforowy GHV Lowara może zapewnić wydajność do 640 m3/h, a wysokość podnoszenia do 160 m. Znajduje zastosowanie w szeregu inwestycji zaopatrzenia w wodę, cechujących się dużą liczbą odbiorców lub silnie zróżnicowanym rozbiorem. Obsługuje z powodzeniem np. instalacje w budynkach mieszkalnych, szpitalach, szkołach czy hotelach, ale też instalacje komunalne czy przemysł lekki, a także instalacje nawadniające tereny zielone czy rolnicze (np. murawy boisk lub pola golfowe).

Podstawa zestawu to solidne pompy

W skład zestawu hydroforowego GHV wchodzi, zależnie od zapotrzebowania, od 1 do 4 wielostopniowych pomp pionowych e-SV Lowara. Pompa e-SV to rozwiązanie niezawodne i innowacyjne, wyposażona jest w silnik asynchroniczny, odpowiadający klasie sprawności IE3. Wykonana jest ze stali nierdzewnej, a liczne rozwiązania użytkowe zapewniają łatwą konserwację (np. prostą wymianę uszczelnienia mechanicznego bez konieczności demontażu silnika) oraz dłuższą żywotność. Sprawdź >>

Regulacja i sterowanie

zestawie hydroforowym GHV każda z pomp e-SV wyposażona jest w urządzenie Hydrovar®, czyli przetwornicę częstotliwości zintegrowaną ze sterownikiem, zapewniające pełne wykorzystanie zmiennej prędkości obrotowej silników.

Urządzenie Hydrovar® zapewnia dostosowanie każdej pompy do potrzeb instalacji oraz ich stopniowe włączanie i wyłączanie, zależnie od zmieniającego się zapotrzebowania na wodę. 

Dzięki odpowiedniemu dobraniu układu sterowania, miękkiemu startowi poszczególnych pomp i ich płynnemu dostrajaniu do warunków pracy, zwiększa się trwałość każdego z urządzeń i całego zestawu. W przypadku wykrytej awarii pojedynczej pompy lub falownika pozostałe urządzenia z układu są w stanie przejąć zadania brakującego ogniwa, zapewniając ciągłość pracy zestawu hydroforowego, a tym samym stałe ciśnienie w instalacji.

Rozbudowane możliwości sterowania urządzeń Hydrovar® umożliwiają zastosowanie zestawów hydroforowych GHV również w bardziej zaawansowanych układach.

Sterowanie odbywa się poprzez ustawienie stałego ciśnienia, krzywej systemu, stałego przepływu lub za pomocą zewnętrznego sygnału.

Oprócz tych podstawowych funkcji urządzenie Hydrovar® może wykonywać zadania, które są zwykle zarezerwowane tylko dla najbardziej zaawansowanych komputerowych systemów sterowania, takie jak:

 • funkcja dwóch wartości zadanych, która pozwala na zmianę między dwoma różnymi ustawieniami ciśnienia za pomocą zewnętrznego przełącznika
 • automatyczne uruchomienie testów pompy
 • automatyczna cykliczna zamiana pomp podstawowych i rezerwowych
 • zapamiętanie wszystkich sygnałów awaryjnych
 • zatrzymanie pomp przy zerowym zapotrzebowaniu
 • zatrzymanie pomp w przypadku problemów z wodą (zabezpieczenie przed pracą na sucho)
 • czujnik błędu oraz czujnik nadmiernej temperatury falownika i silnika, który chroni pompę i silnik przed przepięciem i spadkiem napięcia.
 • dwa poziomy zabezpieczenia hasłem.
 •  

Efektywność energetyczna i komfort

Co równie ważne, zestaw GHV dostosowuje się do potrzeb każdej inwestycji mieszkaniowej, komercyjnej, lekkich zastosowań przemysłowych oraz do nawadniania, z zachowaniem najwyższej możliwej efektywności energetycznej. Zużywa bowiem dokładnie tyle energii, ile potrzeba w danym momencie. Zapewnione są również dobre własności użytkowe, komfort pracy i eksploatacji całej instalacji z punktu widzenia użytkownika – dzięki zastosowaniu urządzeń Hydrovar®  instalacja pracuje cicho oraz eliminuje się również uderzenia hydrauliczne. Dzięki zastosowaniu w standardzie modułów komunikacyjnych umożliwiających podpięcie pod inteligentny system zarządzania budynkiem BMS, za pośrednictwem protokołów komunikacyjnych Modbus i BACnet, zestawy hydroforowe GHV Lowara firmy Xylem podnoszą komfort i bezpieczeństwo pracy instalacji. Dowiedz się więcej >>

 

logom xylem

Xylem Water Solutions Polska Sp. z.o.o.

Tel.: 22 735 81 00
Info.poland@xylem.com
www.xylem.pl

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Powiązane

Xylem Water Solutions Polska Sp. z o.o. Inteligentny system pompowania ścieków Flygt ConcertorTM

Inteligentny system pompowania ścieków Flygt ConcertorTM Inteligentny system pompowania ścieków Flygt ConcertorTM

Jak wybrać rozwiązanie do przepompowni, które sprosta każdej sytuacji? Odpowiedzią jest pierwszy na świecie zintegrowany inteligentny system pompowania ścieków Flygt ConcertorTM – nowatorskie rozwiązanie...

Jak wybrać rozwiązanie do przepompowni, które sprosta każdej sytuacji? Odpowiedzią jest pierwszy na świecie zintegrowany inteligentny system pompowania ścieków Flygt ConcertorTM – nowatorskie rozwiązanie zapewniające użytkownikowi najwyższą jakość i skuteczność działania przy znacznie ograniczonych kosztach operacyjnych.

Xylem Water Solutions Polska Sp. z o.o. Pompa obiegowa XLplus i ecocirc+ – definicja nowoczesności

Pompa obiegowa XLplus i ecocirc+ – definicja nowoczesności Pompa obiegowa XLplus i ecocirc+ – definicja nowoczesności

Wysokosprawna, energooszczędna, inteligentna i przyjazna dla instalatora elektroniczna pompa obiegowa – zarówno do instalacji nowych, jak i do modernizacji. Takie właśnie są pompy z wirnikiem mokrym Lowara...

Wysokosprawna, energooszczędna, inteligentna i przyjazna dla instalatora elektroniczna pompa obiegowa – zarówno do instalacji nowych, jak i do modernizacji. Takie właśnie są pompy z wirnikiem mokrym Lowara ecocirc XLplus i ecocirc+. Łączą one wysoką sprawność, znakomite parametry hydrauliczne i intuicyjne sterowanie – dzięki zaawansowanym możliwościom komunikacji. Co więcej – taka inwestycja może zwrócić się nawet w ciągu dwóch lat.

Xylem Water Solutions Polska Sp. z o.o. Wydajna instalacja podnoszenia ciśnienia wody z niskim kosztem eksploatacji, czyli zestaw hydroforowy SMB Lowara firmy Xylem

Wydajna instalacja podnoszenia ciśnienia wody z niskim kosztem eksploatacji, czyli zestaw hydroforowy SMB Lowara firmy Xylem Wydajna instalacja podnoszenia ciśnienia wody z niskim kosztem eksploatacji, czyli zestaw hydroforowy SMB Lowara firmy Xylem

Od współczesnych zestawów hydroforowych oczekuje się nie tylko skutecznego podnoszenia ciśnienia wody w instalacjach wody użytkowej, ale również niskich kosztów eksploatacji. W zestawie hydroforowym SMB...

Od współczesnych zestawów hydroforowych oczekuje się nie tylko skutecznego podnoszenia ciśnienia wody w instalacjach wody użytkowej, ale również niskich kosztów eksploatacji. W zestawie hydroforowym SMB Lowara postawiono na spełnienie tych oczekiwań dzięki połączeniu rozwiązań zapewniających dobre parametry hydrauliczne i efektywność energetyczną.

Wybrane dla Ciebie

Z jakiego powodu wentylatory dachowe są niezbędne

Z jakiego powodu wentylatory dachowe są niezbędne Z jakiego powodu wentylatory dachowe są niezbędne

Zapoznaj się z programem doboru wentylatorów strumieniowych

Zapoznaj się z programem doboru wentylatorów strumieniowych Zapoznaj się z programem doboru wentylatorów strumieniowych

Co powinieneś zrobić zanim położysz kostkę

Co powinieneś zrobić zanim położysz kostkę Co powinieneś zrobić zanim położysz kostkę

Klimatyzacja - co nowego oferuje branża »

Klimatyzacja - co nowego oferuje branża » Klimatyzacja - co nowego oferuje branża »

Zostań ceryfikowanym instalatorem systemów

Zostań ceryfikowanym instalatorem systemów Zostań ceryfikowanym instalatorem systemów

Jakie może być maksymalne zużycie energii »

Jakie może być maksymalne zużycie energii » Jakie może być maksymalne zużycie energii »

Czy wiesz, jakich błędów unikać przy instalacji? »

Czy wiesz, jakich błędów unikać przy instalacji? » Czy wiesz, jakich błędów unikać przy instalacji? »

Czy bezdotykowy design stanie się standardem? »

Czy bezdotykowy design stanie się standardem? » Czy bezdotykowy design stanie się standardem? »

Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych »

Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych » Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych »

Jaki wybrać płyn do instalacji w przemyśle spożywczym »

Jaki wybrać płyn do instalacji w przemyśle spożywczym » Jaki wybrać płyn do instalacji w przemyśle spożywczym »

Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem »

Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem » Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem »

Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” "

Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” " Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” "

Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe

Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe

Skorzystaj z pomocy przy projektowaniu systemu wentylacji

Skorzystaj z pomocy przy projektowaniu systemu wentylacji Skorzystaj z pomocy przy projektowaniu systemu wentylacji

Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego »

Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego » Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego »

Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości »

Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości » Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości »

Upały dają się we znaki! Co lepsze? Centrala wentylacyjna czy rooftop? »

Upały dają się we znaki! Co lepsze? Centrala wentylacyjna czy rooftop? » Upały dają się we znaki! Co lepsze? Centrala wentylacyjna czy rooftop? »

Dlaczego multi-split jest lepszy od oddzielnych jednostek typu split

Dlaczego multi-split jest lepszy od oddzielnych jednostek typu split Dlaczego multi-split jest lepszy od oddzielnych jednostek typu split

Jak sterować ogrzewaniem podłogowym

Jak sterować ogrzewaniem podłogowym Jak sterować ogrzewaniem podłogowym

Co ułatwi i usprawni montaż ogrzewania podłogowego?

Co ułatwi i usprawni montaż ogrzewania podłogowego? Co ułatwi i usprawni montaż ogrzewania podłogowego?

Jak skutecznie oczyścić instalację C.O.

Jak skutecznie oczyścić instalację C.O. Jak skutecznie oczyścić instalację C.O.

Jak skutecznie nawilżyć powietrze na dużych metrażach

Jak skutecznie nawilżyć powietrze na dużych metrażach Jak skutecznie nawilżyć powietrze na dużych metrażach

Poznaj rodzaje bezkanałowej wentylacji z odzyskiem ciepła

Poznaj rodzaje bezkanałowej wentylacji z odzyskiem ciepła Poznaj rodzaje bezkanałowej wentylacji z odzyskiem ciepła

Instalacja a zdrowy budynek

Instalacja a zdrowy budynek Instalacja a zdrowy budynek

Sprawdź, jak poprawnie przeprowadzić pomiar w wentylacji

Sprawdź, jak poprawnie przeprowadzić pomiar w wentylacji Sprawdź, jak poprawnie przeprowadzić pomiar w wentylacji

Jak ogrzać dom ekologicznie i oszczędnie

Jak ogrzać dom ekologicznie i oszczędnie Jak ogrzać dom ekologicznie i oszczędnie

Wybierz sposób na poprawną instalację pompy ciepła

Wybierz sposób na poprawną instalację pompy ciepła Wybierz sposób na poprawną instalację pompy ciepła

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - rynekinstalacyjny.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.rynekinstalacyjny.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.rynekinstalacyjny.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.