RynekInstalacyjny.pl

Komfort akustyczny zawsze i wszędzie? Izolacje akustyczne Armacell

Komfort akustyczny zawsze i wszędzie? Izolacje akustyczne Armacell. Fot. Armacell

Komfort akustyczny zawsze i wszędzie? Izolacje akustyczne Armacell. Fot. Armacell

Zanieczyszczenie hałasem to jedno z najpoważniejszych zagadnień, z którymi musimy mierzyć się we współczesnym świecie. Dzięki izolacjom akustycznym Armacell zyskujemy wygodne i wysoce skuteczne rozwiązania przeznaczone zarówno do wnętrz mieszkalnych, jak i biurowych. Co więcej, skuteczna bariera od niechcianych dźwięków może mieć grubość jedynie jednego milimetra.

treść sponsorowana

Ruch uliczny, głośni sąsiedzi, urządzenia biurowe oraz hałas dobiegający z rur kanalizacyjnych – to zjawiska, które składają się na zanieczyszczenie hałasem, jedno z najpoważniejszych i najbardziej uciążliwych zagrożeń współczesnego świata. Trudno uciec od tych zjawisk, zwłaszcza jeśli żyjemy w mieście, w pobliżu ruchliwej trasy czy torów kolejowych. Nieustanne narażenie na hałas to jednak nie tylko dyskomfort, to także nieustające zmęczenie, rozdrażnienie i pogorszenie samopoczucia.

Jak chronić się przed hałasem?

Na zjawisko hałasu w naszej przestrzeni ma wpływ wiele czynników, tak zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Dodatkowo, poza bezpośrednimi źródłami hałasu, uciążliwości w postaci drgań często przenoszą się po rurach czy konstrukcji budynku, czasami dodatkowo rezonując i wzmacniając niechciane dźwięki. Ciężko więc zlikwidować hałas całkowicie – z matami izolacyjnymi Armacell z łatwością możemy go jednak zredukować do dużo niższych wartości. Sprawdź >>

armacell

Nowoczesne izolacje akustyczne pozwalają ograniczyć poziom hałasu już przy grubości 1 mm. Fot. Armacell

Jednym z najczęstszych i najbardziej dokuczliwych źródeł hałasu czy to w domach, czy w przestrzeni biurowej są rury. Uderzająca o ich ścianki woda powoduje powstawanie drgań i w konsekwencji hałasów. Dodatkowo przechodzą one przez wiele kondygnacji i pomieszczeń, stanowiąc swoiste korytarze do rozprzestrzeniania się nawet odległych dźwięków. Specjalnie do zaizolowania instalacji kanalizacji bytowej, ściekowej czy deszczowej Armacell stworzył gamę produktów ArmaComfort AB.

Izolacja ArmaComfort AB składa się z bariery akustycznej epdm-eva o grubości 2 mm, elastycznej pianki kauczukowej Armaflex o grubości 9 mm. W wersji Alu występuje powłoka aluminiowa, zapewniająca klasę reakcji na ogień NRO (B-s1,d0). To trwała, elastyczna, wygodna w aplikacji izolacja, którą łatwo będzie dopasować nawet do złożonych kształtów.

Przeprowadzone przez niezależną instytucję certyfikującą Center Scientifique et Technique du Bâtiment (CSTB) badania wykazały wysoką skuteczność izolacji ArmaComfort AB oraz AB Alu Plus w zakresie kontroli hałasu na instalacjach rurowych. Przykładowo dla pionowej rury o średnicy 100 mm i przepływie 2 l/s jedna warstwa izolacji grubości 13 mm spowodowała redukcję hałasu o 16 dB. Warto w tym miejscu wspomnieć, że ludzkie ucho spadek o 10 dB odbiera jako zmniejszenie dźwięku o połowę. Dowiedz się więcej >>

Skuteczna bariera już od 1 mm grubości

Czasami jednak dźwięk dochodzi głównie z zewnątrz – z ruchliwej ulicy, od sąsiadów czy umieszczonych na elewacji klimatyzatorów. W takim przypadku najskuteczniej ochronią nas bariery akustyczne, które odgrodzą nas od źródła dźwięku.

ArmaComfort Barrier to unikalne maty wytwarzane z mieszanki EVA/EPM. Możemy je stosować zarówno wewnątrz powstających ścian, jak również na ich powierzchni. Specjalnie do wnętrz będących już w użytkowaniu opracowana została wersja P mat ArmaComfort Barrier, która posiada warstwę samoprzylepną, a ich zewnętrzna biała powierzchnia może stanowić gotowe wykończenie wnętrza lub bazę pod farbę. Możemy sięgnąć po różną grubość mat – dostępne są rozwiązania już od 1 do 5 mm. Umożliwia to ich stosowanie w praktycznie w każdej przestrzeni z niezauważalnym wpływem na wielkość pomieszczenia.

armacomfort pur pet

ArmaComfort PUR & PET, charakteryzuje się wysoką absorbcją dźwięku. Fot. Armacell

Cicho, ciszej, ArmaComfort PUR & PET

Nie zawsze jednak możemy odgrodzić się od hałasu – np. gdy powstaje on na wprost naszych okien. Zdarza się też, zwłaszcza w przestrzeniach komercyjnych, że jest on wynikiem pracy wielu wewnętrznych urządzeń czy rozmów. Wtedy najlepiej skorzystać z akustycznej pianki poliuretanowej ArmaComfort PUR & PET, charakteryzującej się wysoką absorbcją dźwięku. Przy zetknięciu z takim materiałem fala dźwiękowa jest wytłumiana i redukowana, a zatem cichsza przy każdym kolejnym odbiciu. Produkowane przez Armacell pianki PET mają jeszcze jedną nieoczywistą zaletę – wytwarzane są do 90% z materiału pochodzącego z recyklingu. Z jednej strony pomagają nam więc wyciszyć naszą przestrzeń, z drugiej ograniczają ilość plastiku, który trafia na wysypiska. Więcej na ten temat >>

Aby skutecznie walczyć z hałasem, czasami wystarczy jedna metoda ochrony – np. izolacja rur. Częściej jednak, zwłaszcza przy wysokim poziomie hałasu, będziemy musieli skorzystać z kilku technik. Szeroka gama produktów Armacell kompleksowo wspiera redukcję hałasu i pozwala wybrać izolacje zarówno pochłaniające, jak i stanowiące barierę dla niepożądanych dźwięków. Zawsze możemy też liczyć na kompleksowe wsparcie doradców technicznych, którzy pomogą opracować rozwiązanie skrojone na nasze indywidualne potrzeby.

 

Firma „Armacell” swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała spółka-matka „Armstrong Cork”, późniejsza „Armstrong World Industries”. W 1959 firma podbija rynek chłodniczy i klimatyzacyjny innowacyjnym produktem o nazwie Armaflex – elastyczną, profesjonalną izolacją o rewolucyjnych właściwościach na bazie elastomerów. Rok później Armstrong zakłada oddział w Niemczech, gdzie w 1965 roku rozpoczyna się produkcja Armaflexu. Następne dekady upływają pod znakiem kolejnych sukcesów w branży izolacyjnej. Powstaje Tubolit – elastyczna pianka o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie polietylenu oraz Okabell – system metalowych osłon zabezpieczających izolację. W 2000 roku efektem wykupu działu „Armstrong World Industries” zajmującego się izolacjami, powstaje „Armacell”. W 2006 roku „Armacell” przystąpił do inicjatywy ONZ o nazwie „UN Global Compact” dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Obecnie „Armacell” specjalizuje się w produkcji izolacji, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, sanitarnych i przemysłowych, stając się jednocześnie światowym liderem w tej dziedzinie. „Armacell' posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układanych w budynkach oraz poprawy komfortu akustycznego. Priorytetem firmy jest solidność, niezawodność i najwyższa jakość oferowanych wyrobów, poparta prawie 150-letnim doświadczeniem na rynku izolacji. Ponad 20 fabryk na całym świecie wraz z trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej, ekipa wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych oraz doskonały serwis, świadczą nie tylko o znakomitym profesjonalizmie, ale również o szczególnej dbałości o zadowolenie użytkowników i reputację firmy na rynku izolacji technicznych. 

www.armacell.pl

 

 

Komentarze

Powiązane

Armacell Poland Sp. z o.o. Łatwe projektowanie z najnowszą wersją nakładki Armacell dla Autodesk Revit®

Łatwe projektowanie z najnowszą wersją nakładki Armacell dla Autodesk Revit® Łatwe projektowanie z najnowszą wersją nakładki Armacell dla Autodesk Revit®

Nakładka Armacell dla Autodesk Revit® umożliwiająca automatyczne dodawanie izolacji technicznych na instalacje w budynkach znacznie ułatwia prace projektowe. Jej najnowsza wersja, z lutego 2022 r., to...

Nakładka Armacell dla Autodesk Revit® umożliwiająca automatyczne dodawanie izolacji technicznych na instalacje w budynkach znacznie ułatwia prace projektowe. Jej najnowsza wersja, z lutego 2022 r., to gwarancja dostępu do aktualnej bazy produktów dostępnych na polskim rynku, a także wiele usprawnień zapewniających jeszcze większy komfort i wygodę użytkowania.

ArmaFlex Ultima

ArmaFlex Ultima ArmaFlex Ultima

ArmaFlex Ultima

ArmaFlex Ultima

ArmaComfort® Barrier

ArmaComfort® Barrier ArmaComfort® Barrier

ArmaComfort® Barrier

ArmaComfort® Barrier

NH/ArmaFlex

NH/ArmaFlex NH/ArmaFlex

NH/ArmaFlex

NH/ArmaFlex

HT/ArmaFlex

HT/ArmaFlex HT/ArmaFlex

HT/ArmaFlex

HT/ArmaFlex

Arma-Chek® Silver

Arma-Chek® Silver Arma-Chek® Silver

Arma-Chek® Silver

Arma-Chek® Silver

Okabell

Okabell Okabell

Okabell

Okabell

ArmaFlex Duct AL

ArmaFlex Duct AL ArmaFlex Duct AL

ArmaFlex Duct AL

ArmaFlex Duct AL

Tubolit DG Plus

Tubolit DG Plus Tubolit DG Plus

Tubolit DG Plus

Tubolit DG Plus

ArmaFlex Duct Plus

ArmaFlex Duct Plus ArmaFlex Duct Plus

ArmaFlex Duct Plus

ArmaFlex Duct Plus

Tubolit Split & DuoSplit

Tubolit Split & DuoSplit Tubolit Split & DuoSplit

Tubolit Split & DuoSplit

Tubolit Split & DuoSplit

Izolacja techniczna Armaflex Protect

Izolacja techniczna Armaflex Protect Izolacja techniczna Armaflex Protect

Elastyczne uszczelnienie przejścia instalacyjnego i izolacja przeciwkondensacyjna do rur w jednym

Elastyczne uszczelnienie przejścia instalacyjnego i izolacja przeciwkondensacyjna do rur w jednym

Izolacja techniczna Armaflex ACE

Izolacja techniczna Armaflex ACE Izolacja techniczna Armaflex ACE

Wszechstronna elastyczna izolacja kauczukowa do klimatyzacji, wentylacji, instalacji grzewczych i sanitarnych

Wszechstronna elastyczna izolacja kauczukowa do klimatyzacji, wentylacji, instalacji grzewczych i sanitarnych

Izolacja techniczna AF/Armaflex

Izolacja techniczna AF/Armaflex Izolacja techniczna AF/Armaflex

Elastyczna profesjonalna izolacja kauczukowa z wbudowanym zabezpieczeniem antybakteryjnym Microban® do zastosowań chłodniczych i klimatyzacyjnych o najwyższych wymaganiach

Elastyczna profesjonalna izolacja kauczukowa z wbudowanym zabezpieczeniem antybakteryjnym Microban® do zastosowań chłodniczych i klimatyzacyjnych o najwyższych wymaganiach

Armacell Poland Sp. z o.o. Nowy Tubolit Split & Duo Split – izolacja w służbie bezpieczeństwa

Nowy Tubolit Split & Duo Split – izolacja w służbie bezpieczeństwa Nowy Tubolit Split & Duo Split –  izolacja w służbie bezpieczeństwa

Podczas wyboru materiałów izolacyjnych często porównujemy jedynie parametry związane z przewodnością cieplną, zapominając o pozostałych aspektach. Dobry produkt powinien być także wygodny w montażu, szczelny...

Podczas wyboru materiałów izolacyjnych często porównujemy jedynie parametry związane z przewodnością cieplną, zapominając o pozostałych aspektach. Dobry produkt powinien być także wygodny w montażu, szczelny i chroniący przed skraplaniem się wilgoci oraz, co niezmiernie ważne, zapewniać maksymalne bezpieczeństwo na wypadek pożaru.

Armacell Poland Sp. z o.o. ArmaFlex® Duct Plus Alu - izolacje kauczukowe w formie roli

ArmaFlex® Duct Plus Alu - izolacje kauczukowe w formie roli ArmaFlex® Duct Plus Alu - izolacje kauczukowe w formie roli

ArmaFlex® Duct Plus Alu to izolacje kauczukowe w formie roli, zaprojektowane z myślą o zastosowaniu, jako ochrona termiczna i akustyczna kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych oraz instalacji rurowych....

ArmaFlex® Duct Plus Alu to izolacje kauczukowe w formie roli, zaprojektowane z myślą o zastosowaniu, jako ochrona termiczna i akustyczna kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych oraz instalacji rurowych. Zamknięta struktura komórkowa i wysoki współczynnik oporu na dyfuzję pary wodnej izolacji ArmaFlex® Duct Plus Alu ograniczają do minimum zjawisko kondensacji i minimalizują ryzyko wystąpienia korozji pod warstwą izolacji.

Armacell Poland Sp. z o.o. Tubolit Split & DuoSplit ‒ rozwiązanie odporne na uszkodzenia i ogień

Tubolit Split & DuoSplit ‒ rozwiązanie odporne na uszkodzenia i ogień Tubolit Split & DuoSplit ‒ rozwiązanie odporne na uszkodzenia i ogień

Tubolit Split & DuoSplit firmy Armacell to preizolowane miedziane rury do łączenia jednostek wewnętrznych z jednostką zewnętrzną klimatyzatorów typu split. Nowa podwyższona klasa odporności na ogień B-s1,...

Tubolit Split & DuoSplit firmy Armacell to preizolowane miedziane rury do łączenia jednostek wewnętrznych z jednostką zewnętrzną klimatyzatorów typu split. Nowa podwyższona klasa odporności na ogień B-s1, d0 sprawia, że to doskonałe rozwiązanie nie tylko ze względu na świetne właściwości izolacyjne oraz odporność na uszkodzenia, ale także z uwagi na bezpieczeństwo pożarowe.

Wybrane dla Ciebie

Z jakiego powodu wentylatory dachowe są niezbędne

Z jakiego powodu wentylatory dachowe są niezbędne Z jakiego powodu wentylatory dachowe są niezbędne

Zapoznaj się z programem doboru wentylatorów strumieniowych

Zapoznaj się z programem doboru wentylatorów strumieniowych Zapoznaj się z programem doboru wentylatorów strumieniowych

Co powinieneś zrobić zanim położysz kostkę

Co powinieneś zrobić zanim położysz kostkę Co powinieneś zrobić zanim położysz kostkę

Skuteczna klimatyzacja - co to znaczy?

Skuteczna klimatyzacja - co to znaczy? Skuteczna klimatyzacja - co to znaczy?

Zostań ceryfikowanym instalatorem systemów

Zostań ceryfikowanym instalatorem systemów Zostań ceryfikowanym instalatorem systemów

Jakie może być maksymalne zużycie energii »

Jakie może być maksymalne zużycie energii » Jakie może być maksymalne zużycie energii  »

Czy wiesz, jakich błędów unikać przy instalacji? »

Czy wiesz, jakich błędów unikać przy instalacji? » Czy wiesz, jakich błędów unikać przy instalacji? »

Czy bezdotykowy design stanie się standardem? »

Czy bezdotykowy design stanie się standardem? » Czy bezdotykowy design stanie się standardem? »

Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych »

Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych » Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych »

Jaki wybrać płyn do instalacji w przemyśle spożywczym »

Jaki wybrać płyn do instalacji w przemyśle spożywczym » Jaki wybrać płyn do instalacji w przemyśle spożywczym »

Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem »

Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem » Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem »

Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” "

Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” " Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” "

Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe

Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe

Skorzystaj z pomocy przy projektowaniu systemu wentylacji

Skorzystaj z pomocy przy projektowaniu systemu wentylacji Skorzystaj z pomocy przy projektowaniu systemu wentylacji

Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego »

Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego » Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego »

Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości »

Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości » Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości »

Upały dają się we znaki! Co lepsze? Centrala wentylacyjna czy rooftop? »

Upały dają się we znaki! Co lepsze? Centrala wentylacyjna czy rooftop? » Upały dają się we znaki! Co lepsze? Centrala wentylacyjna czy rooftop? »

Dlaczego multi-split jest lepszy od oddzielnych jednostek typu split

Dlaczego multi-split jest lepszy od oddzielnych jednostek typu split Dlaczego multi-split jest lepszy od oddzielnych jednostek typu split

Jak sterować ogrzewaniem podłogowym

Jak sterować ogrzewaniem podłogowym Jak sterować ogrzewaniem podłogowym

Co ułatwi i usprawni montaż ogrzewania podłogowego?

Co ułatwi i usprawni montaż ogrzewania podłogowego? Co ułatwi i usprawni montaż ogrzewania podłogowego?

Jak skutecznie oczyścić instalację C.O.

Jak skutecznie oczyścić instalację C.O. Jak skutecznie oczyścić instalację C.O.

Jak skutecznie nawilżyć powietrze na dużych metrażach

Jak skutecznie nawilżyć powietrze na dużych metrażach Jak skutecznie nawilżyć powietrze na dużych metrażach

Poznaj rodzaje bezkanałowej wentylacji z odzyskiem ciepła

Poznaj rodzaje bezkanałowej wentylacji z odzyskiem ciepła Poznaj rodzaje bezkanałowej wentylacji z odzyskiem ciepła

Instalacja a zdrowy budynek

Instalacja a zdrowy budynek Instalacja a zdrowy budynek

Sprawdź, jak poprawnie przeprowadzić pomiar w wentylacji

Sprawdź, jak poprawnie przeprowadzić pomiar w wentylacji Sprawdź, jak poprawnie przeprowadzić pomiar  w wentylacji

Jak ogrzać dom ekologicznie i oszczędnie

Jak ogrzać dom ekologicznie i oszczędnie Jak ogrzać dom ekologicznie i oszczędnie

Wybierz sposób na poprawną instalację pompy ciepła

Wybierz sposób na poprawną instalację pompy ciepła Wybierz sposób na poprawną instalację pompy ciepła

Pomagamy dobrać inwerter do systemu fotowoltaicznego

Pomagamy dobrać inwerter do systemu fotowoltaicznego Pomagamy dobrać inwerter do systemu fotowoltaicznego

Który grzejnik wybrać? Aluminiowy czy stalowy

Który grzejnik wybrać? Aluminiowy czy stalowy Który grzejnik wybrać? Aluminiowy czy stalowy

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - rynekinstalacyjny.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.rynekinstalacyjny.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.rynekinstalacyjny.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.