RynekInstalacyjny.pl

Ochrona domu przed skutkami obfitych opadów deszczów

Kessel | 2020-09-30

Ulewy ponownie dominują w doniesieniach medialnych. Ucierpiało wiele osób, podtapiane są liczne domy. Meteorolodzy są zgodni – silne opady będą występować coraz częściej. Ocieplenie klimatu prowadzi do tworzenia się coraz większej liczby chmur w atmosferze ziemskiej, co skutkuje obfitymi opadami deszczu, które doprowadzają do lokalnych zalań. Dostępne są jednak urządzenia przeciwzalewowe, które pozwalają skutecznie ochronić budynki mieszkalne.

treść sponsorowana

Podczas intensywnego deszczu kanalizacja w wielu miejscach nie jest w stanie przyjąć i odprowadzić napływającej dużej ilości wody. Napierająca woda, zamiast spływać do kanału, cofa się i wdziera do piwnic oraz innych nisko usytuowanych pomieszczeń. Przepływ zwrotny ścieków, który powstaje w sytuacji przeciążenia kanalizacji na skutek silnego opadu deszczu, jest bardzo niebezpieczny. Efektem są zalane i zniszczone sprzęty domowe, zawilgocone mury budynku, a także stres związany z bieżącą sytuacją i możliwymi problemami związanymi z ubezpieczeniem.

Niektóre firmy ubezpieczeniowe jako jeden z warunków stawiają zamontowanie urządzenia przeciwzalewowego. Lepiej odpowiednio zabezpieczyć pomieszczenia, niż w sposób żmudny i kosztowny przywracać je do użytku. Firma KESSEL proponuje szeroką ofertę rozwiązań, które można dopasować do własnych potrzeb. Dowiedz się więcej >>

Zatrzymać nadmiar wody i ścieki

W zaworze przeciwzalewowym Staufix FKA sonda umieszczona w kanale rozpoznaje przepływ zwrotny przy 80-proc. wypełnieniu kanału i za pomocą siłownika domyka klapy. Chroni w ten sposób przed zalaniem i powiadamia, uruchamiając alarm na szafce sterowniczej. Po ustąpieniu cofki następuje automatyczne podniesienie klapy. A co, jeśli konieczne jest korzystanie z przyborów sanitarnych także w sytuacji przeciążenia kanalizacji? Umożliwia to zawór przeciwzalewowy z pompą Pumpfix F. Jeżeli przy zamkniętej klapie z wnętrza budynku napływają ścieki, to za pomocą sondy włącza się pompa, która je zasysa, rozdrabnia elementy stałe i tłoczy ścieki w kierunku przeciwnym do przepływu zwrotnego.

Te dwa urządzenia przeznaczone są do ścieków zawierających fekalia. Często wystarcza jednak prostsze rozwiązanie – dla tzw. ścieków szarych, czyli brudnej wody z pralki, zmywarki, wanny lub umywalki, oraz wody deszczowej. W tej sytuacji sprawdzi się zawór przeciwzalewowy Staufix Basic z jedną swobodnie zawieszoną klapą.

Żeby monitorować wystąpienie przepływu zwrotnego, warto zastosować zawór przeciwzalewowy StaufixControl, który ma dodatkową funkcję powiadomień wizualnych i akustycznych. Dowiedz się więcej >>

Ochronę przeciwzalewową zapewnia także wpust piwniczny Drehfix z wyjmowanym, dwuklapowym zaworem zwrotnym i ręcznym zamknięciem awaryjnym. Łatwe czyszczenie wpustu umożliwia funkcja demontażu Easy Entry.

A jeżeli, zabezpieczając budynek, chcemy zaoszczędzić miejsce, interesującą opcją będzie studzienka przeciwzalewowa KESSEL instalowana na zewnątrz. Zamontowany oryginalnie w kinecie czyszczak może w każdym momencie zostać przezbrojony w automatyczny lub mechaniczny zawór przeciwzalewowy, chroniący przed zalaniem.

Dobór urządzenia przeciwzalewowego

Miejsce montażu zależy od cech budynku. Montując urządzenie wewnątrz domu, należy dokonać wyboru pomiędzy dwoma wariantami. Zabudowa na swobodnym przewodzie kanalizacyjnym to idealne rozwiązanie podczas renowacji istniejących budynków, gdzie ponowne ułożenie wszystkich przewodów ściekowych wiązałoby się z dużymi nakładami czasowymi i finansowymi. W przypadku nowych budynków warto wybrać wariant do zabudowy w podłodze, który umożliwia uzyskanie estetycznego wyglądu i nie zajmie cennej powierzchni użytkowej.

Interesującym rozwiązaniem jest także montaż zaworów w studzienkach przyłączeniowych na zewnątrz budynków. Możliwości jest wiele, warto przemyśleć ich wybór już teraz, żeby przy kolejnych opadach mieć zapewnione poczucie komfortu i bezpieczeństwa.

PROGRAM PREMIOWY. Firma KESSEL przygotowała dla instalatorów specjalną akcję promocyjną związaną z urządzeniami przeciwzalewowymi, szczegóły na stronie www.kessel.pl/promocja.

Kessel logo KESSEL SP. Z O.O.
55-040 Kobierzyce, ul. Innowacyjna 2
tel.: 71 774 67 60
faks: 71 774 67 69
e-mail: kessel@kessel.pl
www.kessel.pl

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Powiązane

Kessel Najnowszy odpływ szczelinowy KESSEL – bogactwo kolorów i prosty montaż

Najnowszy odpływ szczelinowy KESSEL – bogactwo kolorów i prosty montaż Najnowszy odpływ szczelinowy KESSEL – bogactwo kolorów i prosty montaż

Z myślą o pięknie łazienki oferujemy zupełnie nowe możliwości w zakresie indywidualnego projektowania wymarzonych łazienek. Urzeka nie tylko niezwykłym i eleganckim profilem pokrywy, wykonanej z wysokiej...

Z myślą o pięknie łazienki oferujemy zupełnie nowe możliwości w zakresie indywidualnego projektowania wymarzonych łazienek. Urzeka nie tylko niezwykłym i eleganckim profilem pokrywy, wykonanej z wysokiej jakości stali szlachetnej V4A, ale także wyjątkowym systemem połączeń, dzięki którym odpływ liniowy można dowolnie: przedłużać, skracać, montować w narożu, a nawet odchylać.

Kessel KESSEL – odwadnianie przy braku spadku do kanału

KESSEL – odwadnianie przy braku spadku do kanału KESSEL – odwadnianie przy braku spadku do kanału

Filozofia firmy KESSEL to zorientowanie na potrzeby klienta, innowacyjność i niezawodność w zakresie odwadniania. Kompleksowe rozpoznanie problemów i potrzeb użytkowników umożliwia nam zaoferowanie najlepszych...

Filozofia firmy KESSEL to zorientowanie na potrzeby klienta, innowacyjność i niezawodność w zakresie odwadniania. Kompleksowe rozpoznanie problemów i potrzeb użytkowników umożliwia nam zaoferowanie najlepszych możliwych rozwiązań. Dlatego tworzymy produkty, które pozwalają skutecznie rozwiązać każdy problem z odwadnianiem, często wyznaczając w tej dziedzinie nowe ścieżki.

Kessel Separator tłuszczu od firmy Kessel - przeczytaj co potrafi

Separator tłuszczu od firmy Kessel - przeczytaj co potrafi Separator tłuszczu od firmy Kessel -  przeczytaj co potrafi

Nowe separatory EasyClean charakteryzują się łatwą zabudową, skutecznym czyszczeniem oraz oszczędnością energii. Łukowaty kształt zbiornika pozwala na umieszczenie na jednej płaszczyźnie separatora wszystkich...

Nowe separatory EasyClean charakteryzują się łatwą zabudową, skutecznym czyszczeniem oraz oszczędnością energii. Łukowaty kształt zbiornika pozwala na umieszczenie na jednej płaszczyźnie separatora wszystkich potrzebnych elementów technicznych.Separatory można przezbrajać (także w stanie zabudowanym) w celu uzyskania urządzenia w pełni automatycznego, dostosowując je tym samym do zmieniających się wymagań.

Wybrane dla Ciebie

Z jakiego powodu wentylatory dachowe są niezbędne

Z jakiego powodu wentylatory dachowe są niezbędne Z jakiego powodu wentylatory dachowe są niezbędne

Zapoznaj się z programem doboru wentylatorów strumieniowych

Zapoznaj się z programem doboru wentylatorów strumieniowych Zapoznaj się z programem doboru wentylatorów strumieniowych

Co powinieneś zrobić zanim położysz kostkę

Co powinieneś zrobić zanim położysz kostkę Co powinieneś zrobić zanim położysz kostkę

Klimatyzacja - co nowego oferuje branża »

Klimatyzacja - co nowego oferuje branża » Klimatyzacja  - co nowego oferuje branża »

Zostań ceryfikowanym instalatorem systemów

Zostań ceryfikowanym instalatorem systemów Zostań ceryfikowanym instalatorem systemów

Jakie może być maksymalne zużycie energii »

Jakie może być maksymalne zużycie energii » Jakie może być maksymalne zużycie energii  »

Czy wiesz, jakich błędów unikać przy instalacji? »

Czy wiesz, jakich błędów unikać przy instalacji? » Czy wiesz, jakich błędów unikać przy instalacji? »

Czy bezdotykowy design stanie się standardem? »

Czy bezdotykowy design stanie się standardem? » Czy bezdotykowy design stanie się standardem? »

Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych »

Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych » Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych »

Jaki wybrać płyn do instalacji w przemyśle spożywczym »

Jaki wybrać płyn do instalacji w przemyśle spożywczym » Jaki wybrać płyn do instalacji w przemyśle spożywczym »

Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem »

Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem » Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem »

Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” "

Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” " Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” "

Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe

Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe

Skorzystaj z pomocy przy projektowaniu systemu wentylacji

Skorzystaj z pomocy przy projektowaniu systemu wentylacji Skorzystaj z pomocy przy projektowaniu systemu wentylacji

Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego »

Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego » Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego »

Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości »

Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości » Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości »

Upały dają się we znaki! Co lepsze? Centrala wentylacyjna czy rooftop? »

Upały dają się we znaki! Co lepsze? Centrala wentylacyjna czy rooftop? » Upały dają się we znaki! Co lepsze? Centrala wentylacyjna czy rooftop? »

Dlaczego multi-split jest lepszy od oddzielnych jednostek typu split

Dlaczego multi-split jest lepszy od oddzielnych jednostek typu split Dlaczego multi-split jest lepszy od oddzielnych jednostek typu split

Jak sterować ogrzewaniem podłogowym

Jak sterować ogrzewaniem podłogowym Jak sterować ogrzewaniem podłogowym

Co ułatwi i usprawni montaż ogrzewania podłogowego?

Co ułatwi i usprawni montaż ogrzewania podłogowego? Co ułatwi i usprawni montaż ogrzewania podłogowego?

Jak skutecznie oczyścić instalację C.O.

Jak skutecznie oczyścić instalację C.O. Jak skutecznie oczyścić instalację C.O.

Jak skutecznie nawilżyć powietrze na dużych metrażach

Jak skutecznie nawilżyć powietrze na dużych metrażach Jak skutecznie nawilżyć powietrze na dużych metrażach

Poznaj rodzaje bezkanałowej wentylacji z odzyskiem ciepła

Poznaj rodzaje bezkanałowej wentylacji z odzyskiem ciepła Poznaj rodzaje bezkanałowej wentylacji z odzyskiem ciepła

Instalacja a zdrowy budynek

Instalacja a zdrowy budynek Instalacja a zdrowy budynek

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - rynekinstalacyjny.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.rynekinstalacyjny.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.rynekinstalacyjny.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.