RynekInstalacyjny.pl

Zaawansowane wyszukiwanie

Rooftop – profesjonalne rozwiązanie Systema Polska dla dużych kubatur

Systema Polska | 2021-07-13
Agregat grzewczo-wentylacyjny typu rooftop 

Agregat grzewczo-wentylacyjny typu rooftop 

Zastosowanie aparatów grzewczo-wentylacyjnych typu Rooftop do ogrzewania i wentylacji średnich i wielkokubaturowych obiektów przemysłowych zapewnia komfort cieplny pracy ludzi oraz minimalizuje wysokie koszty utrzymania obiektu.

treść sponsorowana

Modele

Rooftop, a właściwie cała rodzina tego typu produktów, to modele o wydajności od kilkunastu kW do 400 kW. Są produkowane z wymiennikami bez odprowadzania kondensatu, jak również z odprowadzaniem kondensatu. Agregaty grzewczo-wentylacyjne typu rooftop mogą być wyposażone w wentylatory typu standard lub z silnikiem EC, który zdecydowanie wpływa na możliwość adaptacji urządzenia do aktualnej temperatury na zewnątrz obiektu oraz oszczędności w zużyciu gazu z tym związane. Modele zostały tak zaprojektowane, aby jak najbardziej dopasować się do rzeczywistego zapotrzebowania na ciepło oraz ilości wymian powietrza wentylowanego, dlatego też wyróżniono kilka wielkości sprężu dla danego typu urządzenia: 200 PA, 400 PA, 600 PA. W przypadku zastosowania wentylatora z silnikiem EC, urządzenie może pracować na zmiennym sprężu (w danym zakresie).

Jest klika czynników, które determinują zakres modulacji urządzenia typu rooftop. Jednym z nich jest wymiennik. Wymienniki z odprowadzaniem kondensatu mogą uzyskiwać modulację w zakresie od 30% do 100% ich wydajności. W przypadku wymienników bez odprowadzania kondensatu tez zakres modulacji jest zdecydowanie mniejszy – od 60% do 100% wydajności cieplnej nominalnej. Warto zauważyć, że rooftop z wymiennikiem z odprowadzeniem kondensatu może osiągać sprawność przy minimalnej wydajności nawet do 108%. Standardowe rozwiązanie gwarantuje sprawność do 95%. Ważnym czynnikiem, z punku widzenia inwestora, jest wyposażenie rooftopa z wymiennikiem z odprowadzeniem kondensatu w moduł komunikacyjny, wykorzystywany przy sterowaniu urządzenia.

Urządzenia rooftop są dostępne zarówno w wersji standardowej, jak również w postaci szerokiej gamy modyfikacji. Standardowo, każde tego typu urządzenie składa się z sekcji grzewczej oraz z sekcji wentylatorów. Moduły poboru i wyrzutu powietrza są dopasowywane do architektury budynków, ale w ramach przygotowanych standardowo możliwych rozwiązań.

Warto zaznaczyć, że firma Systema Polska wdrożyła wymagania Rozporządzenia Komisji (UE) 2016/2281 z 30.11.2016 dotyczące min. sezonowej efektywności energetycznej ogrzewania pomieszczeń ≥ 72%  i emisji tlenku Azotu ≤ 100 mg/kWh. Wszystkie typy zarówno nagrzewnic, jak i rooftopów obecnie spełniają wymogi ekoprojektu 2018. Urządzenia zostały przebadane przez Instytut Nafty i Gazu w Krakowie i uzyskały Certyfikat Badania typu UE potwierdzający spełnienie wymagań w/w Rozporządzenia.

Kluczowym czynnikiem, umożliwiającym osiągnięcie sukcesu, jest prawidłowe i szybkie zwymiarowanie zapotrzebowania cieplnego danego obiektu. Systema Polska zdaje sobie sprawę, jak istotny jest to czynnik dla inwestorów czy generalnych wykonawców instalacji.

Dlatego też, specjalnie dla wszystkich zainteresowanych, przygotowaliśmy specjalny program do wymiarowania zapotrzebowanie ciepła. Podając podstawowe dane, tj. wymiary obiektu, jakości izolacji obiektu, można wstępnie zwymiarować wynik. Dokładny opis tego narzędzia znajduje się na http://www.systemapolska.pl/dobor-urzadzen/. Program jest przesyłany na życzenie klienta.

Kolejnym etapem jest prawidłowe rozmieszczenie rooftopów w obiekcie, a w przyszłości zainstalowanie ich, aby uzyskać temperaturę komfortu pracy. Firma Systema Polska dzieli się doświadczeniami swoich inżynierów, którzy wielokrotnie projektowali takie instalacje, organizując szkolenia w całej Polsce. Podczas szkoleń prezentujemy przykładowe rozwiązania, wraz z omówieniem typów urządzeń oraz wyjaśnieniem, co spowodowało wybór takiego, a nie innego produktu.

Więcej informacji na stronie www.systemapolska.pl

systema_logo

Systema Polska Sp. z o.o.

ul. Długa 5
98-220 Zduńska Wola
(+48) 43 824 72 87
[email protected]

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Wybrane dla Ciebie

Jak wybrać odpowiednie urządzenie »

Jak wybrać odpowiednie urządzenie » Jak wybrać odpowiednie urządzenie »

Łatwy montaż systemów podtynkowych? Przekonaj się »

Łatwy montaż systemów podtynkowych? Przekonaj się » Łatwy montaż systemów podtynkowych? Przekonaj się »

Czy wiesz, co skutecznie zadba o instalacje CO? »

Czy wiesz, co skutecznie zadba o instalacje CO? » Czy wiesz, co skutecznie zadba o instalacje CO? »

Jesteś Instalatorem? Nie czekaj, odbieraj nagrody »

Jesteś Instalatorem? Nie czekaj, odbieraj nagrody » Jesteś Instalatorem? Nie czekaj, odbieraj nagrody »

Czego jeszcze nie wiesz o pompach ciepła »

Czego jeszcze nie wiesz o pompach ciepła » Czego jeszcze nie wiesz o pompach ciepła »

Czy wiesz, jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego? »

Czy wiesz, jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego? » Czy wiesz, jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego? »

Jakie korzyści dla instalatora »

Jakie korzyści dla instalatora » Jakie korzyści dla instalatora »

Zobacz jak profesjonaliści pomagają sobie w projektowaniu instalacji »

Zobacz jak profesjonaliści pomagają sobie w projektowaniu instalacji » Zobacz jak profesjonaliści pomagają sobie w projektowaniu instalacji »

Poznaj skuteczne metody odprowadzania spalin »

Poznaj skuteczne metody odprowadzania spalin » Poznaj skuteczne metody odprowadzania spalin »

Czy istnieją naturalne czynniki chłodzące? »

Czy istnieją naturalne czynniki chłodzące? » Czy istnieją naturalne czynniki chłodzące? »

Jakie rozdzielacze do ogrzewania podłogowego poleciłby ekspert? »

Jakie rozdzielacze do ogrzewania podłogowego poleciłby ekspert? » Jakie rozdzielacze do ogrzewania podłogowego poleciłby ekspert? »

Odkryj nowy sposób próżniowania »

Odkryj nowy sposób próżniowania » Odkryj nowy sposób próżniowania »

Dołącz do grona super instalatorów »

Dołącz do grona super instalatorów » Dołącz do grona super instalatorów »

Która pompa zapewni stałe ciśnienie wody w kranie »

Która pompa zapewni stałe ciśnienie wody w kranie » Która pompa zapewni stałe ciśnienie wody w kranie »

Podpowiadamy, jaki grzejnik zainstalować w pomieszczeniu »

Podpowiadamy, jaki grzejnik zainstalować w pomieszczeniu » Podpowiadamy, jaki grzejnik zainstalować w pomieszczeniu »

Pobierz tabelę z parametrami armatury ogrodowej »

Pobierz tabelę z parametrami armatury ogrodowej » Pobierz tabelę z parametrami armatury ogrodowej »

Poznaj, nowe rozwiązania w projektowaniu instalacji »

Poznaj, nowe rozwiązania w projektowaniu instalacji » Poznaj, nowe rozwiązania w projektowaniu instalacji »

Które płyty styropianowe mają najwyższy wskaźnik energooszczędności »

Które płyty styropianowe mają najwyższy wskaźnik energooszczędności » Które płyty styropianowe mają najwyższy wskaźnik energooszczędności »

Najnowsze produkty i technologie

HOMEKONCEPT Projekty domów piętrowych – poznaj ich zalety!

Projekty domów piętrowych – poznaj ich zalety! Projekty domów piętrowych – poznaj ich zalety!

W obliczu rosnącej wartości przestrzeni mieszkalnej i zróżnicowanych potrzeb współczesnych rodzin, budowa domu piętrowego jest optymalnym rozwiązaniem, które łączy w sobie efektywne wykorzystanie powierzchni...

W obliczu rosnącej wartości przestrzeni mieszkalnej i zróżnicowanych potrzeb współczesnych rodzin, budowa domu piętrowego jest optymalnym rozwiązaniem, które łączy w sobie efektywne wykorzystanie powierzchni z komfortem i funkcjonalnością. Projekty domów piętrowych, skupiające się na optymalnym wykorzystaniu powierzchni budynku, oferują przemyślane układy przestrzenne.

ECO Comfort Klimatyzacja kanałowa do domu: zastosowania, rodzaje, tryby pracy

Klimatyzacja kanałowa do domu: zastosowania, rodzaje, tryby pracy Klimatyzacja kanałowa do domu: zastosowania, rodzaje, tryby pracy

Zadaniem klimatyzacji jest przede wszystkim obniżenie zbyt wysokiej temperatury w budynku i dostosowanie jej do parametrów, które będą zapewniały komfortowe warunki pracy lub odpoczynku. Gorące lata i...

Zadaniem klimatyzacji jest przede wszystkim obniżenie zbyt wysokiej temperatury w budynku i dostosowanie jej do parametrów, które będą zapewniały komfortowe warunki pracy lub odpoczynku. Gorące lata i okresy długotrwałych upałów są silnie odczuwalne nawet w nowoczesnych, dobrze izolowanych budynkach wyposażonych w rolety zewnętrzne lub wewnętrzne, dlatego nowoczesne systemy klimatyzacji są coraz chętniej wybierane przez inwestorów, którzy budują lub modernizują swoje domy.

SCHIESSL POLSKA Sp. z o.o. news Promocja Cashback od Panasonic

Promocja Cashback od Panasonic Promocja Cashback od Panasonic

Zwrot 2000 zł za zakup i rejestrację kompletu pompy ciepła Aquarea T-CAP

Zwrot 2000 zł za zakup i rejestrację kompletu pompy ciepła Aquarea T-CAP

ECO Comfort Montaż klimatyzatora: cena, rodzaje urządzeń, koszt montażu klimatyzacji w domu w 2024!

Montaż klimatyzatora: cena, rodzaje urządzeń, koszt montażu klimatyzacji w domu w 2024! Montaż klimatyzatora: cena, rodzaje urządzeń, koszt montażu klimatyzacji w domu w 2024!

Choć główną funkcją klimatyzatora jest chłodzenie powietrza w upalne okresy roku, panuje błędne przekonanie, że na schłodzeniu mieszkania kończy się funkcja systemu klimatyzacji. Tymczasem nowoczesne jednostki...

Choć główną funkcją klimatyzatora jest chłodzenie powietrza w upalne okresy roku, panuje błędne przekonanie, że na schłodzeniu mieszkania kończy się funkcja systemu klimatyzacji. Tymczasem nowoczesne jednostki nie ograniczają się jedynie do pojedynczych zadań.

SCHIESSL POLSKA Sp. z o.o. news Majówka z Hisense Easy Smart

Majówka z Hisense Easy Smart Majówka z Hisense Easy Smart

Kupuj w maju klimatyzatory Easy Smart i odbieraj bony o wartości 800 PLN!

Kupuj w maju klimatyzatory Easy Smart i odbieraj bony o wartości 800 PLN!

RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A./Beretta news NOWOŚĆ! Klimatyzator BREVA E marki Beretta

NOWOŚĆ! Klimatyzator BREVA E marki Beretta NOWOŚĆ! Klimatyzator BREVA E marki Beretta

Ten model nie tylko idealnie reguluje temperaturę w pomieszczeniu, ale także oferuje wiele innowacyjnych rozwiązań z myślą o środowisku i komforcie użytkowników.

Ten model nie tylko idealnie reguluje temperaturę w pomieszczeniu, ale także oferuje wiele innowacyjnych rozwiązań z myślą o środowisku i komforcie użytkowników.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - rynekinstalacyjny.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.rynekinstalacyjny.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.rynekinstalacyjny.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.