RynekInstalacyjny.pl

Zaawansowane wyszukiwanie

Thermia Calibra Eco – gruntowa pompa ciepła z nowym czynnikiem chłodniczym R452B

Thermia | 2021-04-13
Thermia Calibra Eco

Thermia Calibra Eco

Thermia Calibra Eco jest pierwszą gruntową, inwerterową pompą ciepła na świecie, w której zastosowano nową technologię przyjazną środowisku. Jest to pierwsza pompa ciepła wykorzystująca czynnik chłodniczy R452B o wyjątkowo niskim oddziaływaniu na środowisko – niski GWP*.

treść sponsorowana

Thermia – pionier pomp ciepła, pierwszy z czynnikiem R452B

Thermia jako pierwszy producent gruntowych pomp ciepła w Europie rozpoczyna konwersję swoich produktów na czynniki chłodnicze o niższym GWP, zgodnie z wytycznymi EU (rozporządzenie F-gazowe). W 1973 roku byliśmy pionierami w masowej produkcji gruntowych pomp ciepła, a dziś prawie 50 lat później jesteśmy dumni, że znów jesteśmy pionierami tym razem we wdrażaniu ekologicznych technologii.

Pracując nad nową pompą ciepła Calibra Eco, Thermia wybrała czynnik R452B, ponieważ jego właściwości są najbardziej zbliżone do R410A, a jednocześnie ma niski wpływ na środowisko (niski GWP).

Thermia Calibra Eco to inwerterowa, gruntowa pompa ciepła, która zapewnia komfort ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Calibra Eco obejmuje zakres mocy 2–16 kW i zawiera funkcje zoptymalizowane pod kątem maksymalnych oszczędności energii podczas ogrzewania lub chłodzenia budynków.

Pompa ciepła Calibra Eco, oparta na technologii inwerterowej, jest doskonałym wyborem dla energooszczędnych budynków nowo wybudowanych jak rówież idealnie nadaje się do projektów modernizacyjnych, w których może dostarczyć ciepło i jednocześnie precyzyjnie dostosować się do energii dostępnej w gruncie.

Technologia Inwerterowa – Thermia

Sprężarka to swego rodzaju „serce” pompy ciepła. Zużywa nawet do 90% energii elektrycznej wykorzystywanej przez całe urządzenie. Z tego powodu jej konstrukcja, wydajność i sterowanie ma bardzo duży wpływ na efektywność pracy pompy ciepła. Tym, co odróżnia pompę Calibra Eco od innych inwerterowych, gruntowych pomp ciepła, to połączenie trzech elementów: sprężarki, inwertera i sterownika pompy. Sprężarka inwerterowa może pracować wolniej lub szybciej, płynnie dopasowując swoją moc do potrzeb budynku, aż do osiągnięcia mocy maksymalnej. Jednak o efektywności tego procesu decyduje sterownik, a pompa Calibra Eco, jako jedyna pompa na rynku, kontroluje proces pracy sprężarki i ma wizualizację tzw. „koperty pracy” na wyświetlaczu. Funkcjonowanie sprężarki tylko w „kopercie pracy” zapewnia najlepsze warunki pracy sprężarki i całego układu. Potwierdzeniem tego jest SCOP 5,96** jeden z najwyższych wskaźników efektywności wśród pomp gruntowych dostępnych na rynku.

Pompa ciepła ze sprężarką sterowaną inwerterem ma dwie zasadnicze zalety z punktu widzenia użytkownika. W sposób płynny dostosowuje produkcję ciepła do bieżącego zapotrzebowania, co daje pełen komfort cieplny przy niższym zużyciu energii. Jest to szczególnie istotne, kiedy między zimą a latem jest duża różnica w zapotrzebowaniu na ciepło i w okresie letnim pompa służy jedynie do produkcji ciepłej wody użytkowej.Pompa ciepła z modulowaną mocą oznacza, iż użytkownik zapłaci tyle ile w danym momencie potrzebuje ciepła lub chłodu. Warto podkreslić, iż  pompy  ciepła  ze sprężarką z inwerterem są ok. 20-30 % bardziej wydajne od pomp ze sprężarką o stałej prędkości obrotowej.

Mnóstwo ciepłej wody – nowy standard komfortu

W pompie ciepła Thermia Calibra Eco wykorzystana została technologia TWS (Tap Water Stratification), czyli termiczne uwarstwienie wody w zasobniku. Efekt ten jest osiągany dzięki wężownicy w kształcie spirali ułożonej na całej wysokości 184-litrowego zasobnika c.w.u. wykonanego ze stali nierdzewnej. Wężownica jest obecnie często stosowana. W Calibrze Eco jej powierzchnia wymiany ciepła i kształt jest tak zaprojektowany, aby uwarstwienie ciepłej wody zabezpieczało jej pobór o oczekiwanej temperaturze w możliwie najkrótszym czasie. Technologia TWS pozwala na produkcję o 15% więcej ciepłej wody i dwukrotnie skraca czas jej przygotowania. Dodatkowo technologia inwerterowa i priorytet przygotowania c.w.u. sprawiają, iż sprężarka płynnie zwiekszając obroty i moc, szybko przygotuje wymaganą ilość wody. W Calibra Eco użytkownik przy 184-litrowym zasobniku ma do dyspozycji ok. 260 litrów wody o temperaturze 40°C i jest to najlepszy wynik w tym segmencie pomp ciepła.

Przyjemny chłód w lecie

Thermia Calibra Eco w połączeniu z modułem chłodzenia pasywnego może chłodzić w okresie lata. Latem pompa ciepła usuwa nadmiar ciepła z budynku i przekazuje je do gruntu poprzez czynnik obiegu dolnego źródła krążący w kolektorze gruntowym, a więc do budynku przekazywany jest chłód. Chłód można rozprowadzać za pomocą systemów podłogowych lub przez klimakonwektory. Zastosowanie chłodzenia pasywnego jest znacznie tańsze niż tradycyjna klimatyzacja zarówno pod względem inwestycji, jak i kosztów eksploatacji.

Inteligentny sterownik

Sterownik koordynuje pracę systemu grzewczego i zarządza jego funkcjami. Sterownik pompy Calibra Eco został wyposażony w kolorowy, dotykowy wyświetlacz, który pozwala na wygodne korzystanie z możliwości pompy ciepła. Intuicyjny interfejs użytkownika, czytelna infografika i dotykowa nawigacja to przyjazna obsługa, a specjalny algorytm (integral), to najniższe możliwe koszty eksploatacji przy utrzymaniu wymaganej temperatury pomieszczeń. Aktualizacja oprogramowania sterownika na nowsze odbywa się przy pomocy portu USB.

Korzystanie ze sterowników Thermii jest niezwykle proste. Wyświetla on krzywą grzewczą, która wymaga tylko początkowej konfiguracji. Dalsze korzystanie z urządzenia jest bezobsługowe i nie wymaga dodatkowych ustawień. Podniesienie lub obniżenie temperatury jest kwestią jednego dotknięcia.

Cśśś... – niski poziom dźwięku

Każda pompa ciepła wyposażona w sprężarkę wydaje charakterystyczny dźwięk. Pompa Thermia Calibra Eco została skonstruowana tak, aby zredukować poziom drgań pochodzący ze sprężarki oraz poziom dźwięku emitowanego przez sprężarkę.

Redukcje drgań i dźwięku zapewniają: gumy dystansowe, osłony dźwiękochłonne i przyłącza elastyczne. W zależności od prędkości obrotowej sprężarki, poziom natężenia dźwięku w pompie Calibra Eco waha się od 29 do 48 dB (A)***.

Marzenie instalatora – prosta i szybka instalacja

Prostota montażu i podłączeń hydraulicznych są tym, co instalatorzy lubią najbardziej. Thermia Calibra Eco ma wysuwany moduł chłodniczy, co znacznie ułatwia transport, montaż pompy i dostęp do poszczególnych części. W obudowie pompy przygotowane są otwory z lewej i prawej strony, jak również na górze pompy, co daje całkowitą swobodę lokalizacji i podłączenia do instalacji dolnego źródła. Złącza elastyczne znajdujące się w środku modułu chłodniczego nie tylko zapewniają redukcję drgań, ale także skracają czas podłączenia do instalacji. Do pompy dołączone są również: zawór do napełniania i odpowietrzania obiegu dolnego źródła oraz zawór kulowy z filtrem.

Online – pełna kontrola

W pompie Calibra Eco jest możliwość zdalnego kontrolowania stanu pracy pompy ciepła poprzez system Thermia Online. Kontroluje on stan pracy pompy, najważniejsze parametry i udostępnia informacje o ewentualnych alarmach. Online działa za pomocą Internetu z wykorzystaniem laptopa, tabletu lub telefonu typu smartfon (system iOS i Android). Warto dodać, iż monitorowanie pracy tej pompy ciepła nie wymaga żadnych dodatkowych akcesoriów i kosztów.

Wartość dla Klienta

Podsumowując w kilku podpunktach, oto korzyści płynące z wyboru pompy ciepła Thermia Calibra Eco do domów niskoenergetycznych:

 • najwyższa efektywność SCOP 5,96, co oznacza niskie rachunki za prąd,
 • przyjazna środowisku – najniższy GWP na rynku
 • jedna z najlepszych na rynku w produkcji ciepłej wody użytkowej, co zapewnia wysoki komfort,
 • najcichsza praca i możliwość lokalizacji w dowolnym miejscu domu,
 • szybki i prosty montaż,
 • pasuje do instalacji nowych i modernizowanych obiektów (65°C temp. zasilania),
 • pracuje efektywnie zarówno z ogrzewaniem podłogowym, jak i grzejnikami.

Na koniec warto podkreślić, iż prawidłowo dobrana i uruchomiona pompa ciepła pracuje i ogrzewa dom przez około 20-25 lat, a koszty takiego ogrzewania są 40-70% niższe, niż w przypadku ogrzewania gazem ziemnym, gazem LPG lub olejem opałowym.

www.nowatermia.pl – Wyłączny dystrybutor pomp ciepła marki Thermia w Polsce* GWP – Współczynnik globalnego ocieplenia to wskaźnik służący do ilościowej oceny wpływu danej substancji na efekt cieplarniany. Porównuje ilość ciepła zatrzymanego przez określoną masę gazu do ilości ciepła zatrzymanego przez podobną masę dwutlenku węgla. Im wyższa wartość GWP tym bardziej szkodliwy jest czynnik chłodniczy.

** SCOP Ogrzewanie podłogowe 35°C, zgodnie z PN-EN 14825, klimat zimny (Helsinki), P-design (projektowe obciążenie cieplne) Calibra Eco 16: 15 kW (B0W55), 16 kW (B0W35)

*** zgodnie z EN12102 i EN ISO 3741 (B0W35)

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Powiązane

Thermia Pakiet z pompą ciepła Thermia Calibra Eco taniej o 6500 zł!

Pakiet z pompą ciepła Thermia Calibra Eco taniej o 6500 zł! Pakiet z pompą ciepła Thermia Calibra Eco taniej o 6500 zł!

Zamów pakiet z pompą ciepła Thermia Calibra Eco 8, Thermia Calibra Eco 12 lub Thermia Calibra Eco 16 z modułem chłodzenia pasywnego PT1000 i kartą rozszerzeń EM3 u Autoryzowanego Partnera Pomp Ciepła Thermia. -...

Zamów pakiet z pompą ciepła Thermia Calibra Eco 8, Thermia Calibra Eco 12 lub Thermia Calibra Eco 16 z modułem chłodzenia pasywnego PT1000 i kartą rozszerzeń EM3 u Autoryzowanego Partnera Pomp Ciepła Thermia. - Promocja obowiązuje od 1 kwietnia do 30 czerwca 2021 lub do wyczerpania zapasów. Cena katalogowa netto pakietów zostanie w tym czasie obniżona o 6500 zł netto.

Thermia Gruntowe pompy ciepła Thermia taniej o 4000 zł | Paweł Rostkowski w zespole Nowatermia!

Gruntowe pompy ciepła Thermia taniej o 4000 zł | Paweł Rostkowski w zespole Nowatermia! Gruntowe pompy ciepła Thermia taniej o 4000 zł | Paweł Rostkowski w zespole Nowatermia!

Zamów pompę ciepła w terminie od 1 września do 30 listopada 2020 roku u Autoryzowanego Partnera Pomp Ciepła Thermia. Cena katalogowa netto pompy ciepła zostanie w tym czasie obniżona o 4000 zł.

Zamów pompę ciepła w terminie od 1 września do 30 listopada 2020 roku u Autoryzowanego Partnera Pomp Ciepła Thermia. Cena katalogowa netto pompy ciepła zostanie w tym czasie obniżona o 4000 zł.

Thermia Promocja! Szwedzki styl życia w Twoim domu - dotacja do pomp ciepła Thermia!

Promocja! Szwedzki styl życia w Twoim domu - dotacja do pomp ciepła Thermia! Promocja! Szwedzki styl życia w Twoim domu - dotacja do pomp ciepła Thermia!

Szwedzki styl życia - Dotacja do pomp ciepła w trzech krokach!

Szwedzki styl życia - Dotacja do pomp ciepła w trzech krokach!

Thermia Nowa światowej klasy pompa ciepła

Nowa światowej klasy pompa ciepła Nowa światowej klasy pompa ciepła

Najlepsze skandynawskie wzornictwo klasy premium. Światowa klasa efektywności ogrzewania (SCOP 6.15). Ogromne ilości ciepłej wody użytkowej (545 litrów). Najniższy poziom natężenia dźwięku (30-43...

Najlepsze skandynawskie wzornictwo klasy premium. Światowa klasa efektywności ogrzewania (SCOP 6.15). Ogromne ilości ciepłej wody użytkowej (545 litrów). Najniższy poziom natężenia dźwięku (30-43 dB(A)). Technologia inwerterowa precyzyjnie dostosowuje pracę pompy do zapotrzebowania w czasie rzeczywistym. Elastyczność – zastosowanie w nowych lub modernizowanych obiektach. Jedno rozwiązanie do ogrzewania, chłodzenia i przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Online – zdalne sterowanie pompą...

Thermia Promocja na pompę ciepła Thermia Calibra

Promocja na pompę ciepła Thermia Calibra Promocja na pompę ciepła Thermia Calibra

Zamów pompę ciepła Thermia Calibra 7 lub Thermia Calibra 12 w terminie od 10 października do 30 listopada 2019 roku u Autoryzowanego Partnera Pomp Ciepła Thermia. Cena katalogowa netto pompy ciepła zostanie...

Zamów pompę ciepła Thermia Calibra 7 lub Thermia Calibra 12 w terminie od 10 października do 30 listopada 2019 roku u Autoryzowanego Partnera Pomp Ciepła Thermia. Cena katalogowa netto pompy ciepła zostanie w tym czasie obniżona o 5000 zł.

Wybrane dla Ciebie

100% wydajności grzewczej w bardzo niskiej temperaturze »

100% wydajności grzewczej w bardzo niskiej temperaturze » 100% wydajności grzewczej w bardzo niskiej temperaturze »

Dołącz do grona elektro - wykonawców »

Dołącz do grona elektro - wykonawców » Dołącz do grona elektro - wykonawców »

Bezpłatny audyt fotowoltaiki »

Bezpłatny audyt fotowoltaiki » Bezpłatny audyt fotowoltaiki »

Co to są moduły fotowoltaiczne i jak działają?

Co to są moduły fotowoltaiczne i jak działają? Co to są moduły fotowoltaiczne i jak działają?

Czego może brakować w kominie?

Czego może brakować w kominie? Czego może brakować w kominie?

Co zrobić by zatrzymać ciepło w domu »

Co zrobić by zatrzymać ciepło w domu » Co zrobić by zatrzymać ciepło w domu »

Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem »

Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem » Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem »

Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” »

Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” » Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” »

Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości »

Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości » Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości »

Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe »

Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe » Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe »

Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego »

Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego » Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego »

Jakie urządzenia pomogą w kontrolowaniu przepływu energii »

Jakie urządzenia pomogą w kontrolowaniu przepływu energii » Jakie urządzenia pomogą w kontrolowaniu przepływu energii »

To ostatni dzwonek na komfortową temperaturę w mieszkaniu

To ostatni dzwonek na komfortową temperaturę w mieszkaniu To ostatni dzwonek na komfortową temperaturę w mieszkaniu

Jak skutecznie oczyścić instalację C.O. »

Jak skutecznie oczyścić instalację C.O. » Jak skutecznie oczyścić instalację C.O. »

Jakie są najlepsze praktyki instalacji klimatyzacji

Jakie są najlepsze praktyki instalacji klimatyzacji Jakie są najlepsze praktyki instalacji klimatyzacji

Czy wiesz, jak utrzymać ciśnienie w wodociągu?

Czy wiesz, jak utrzymać ciśnienie w wodociągu? Czy wiesz, jak utrzymać ciśnienie w wodociągu?

Jak poprawnie dobrać bezpieczniki

Jak poprawnie dobrać bezpieczniki Jak poprawnie dobrać bezpieczniki

Jak szybko i sprawnie pozyskać elementy do systemu klimatyzacji »

Jak szybko i sprawnie pozyskać elementy do systemu klimatyzacji » Jak szybko i sprawnie pozyskać elementy do systemu klimatyzacji »

Czy ogrzewanie podłogowe nadal się sprawdza

Czy ogrzewanie podłogowe nadal się sprawdza Czy ogrzewanie podłogowe nadal się sprawdza

Jak wykryć nawet najmniejsze błędy w instalacji »

Jak wykryć nawet najmniejsze błędy w instalacji » Jak wykryć nawet najmniejsze błędy w instalacji »

Pompa ciepła w nowym domu, czy to się opłaca

Pompa ciepła w nowym domu, czy to się opłaca Pompa ciepła w nowym domu, czy to się opłaca

Bezpłatne przedłużenie gwarancji dla domowych systemów magazynowania energii

Bezpłatne przedłużenie gwarancji dla domowych systemów magazynowania energii Bezpłatne przedłużenie gwarancji dla domowych systemów magazynowania energii

Najnowsze produkty i technologie

ASAJ Jak wybrać odpowiedni system grzewczy dla Twojego domu: przegląd najnowszych technologii

Jak wybrać odpowiedni system grzewczy dla Twojego domu: przegląd najnowszych technologii Jak wybrać odpowiedni system grzewczy dla Twojego domu: przegląd najnowszych technologii

W chłodnych miesiącach roku, komfort cieplny w domu staje się jednym z najważniejszych aspektów naszego codziennego życia. Wybór właściwego systemu grzewczego nie jest jednak łatwą decyzją. Dlatego w tym...

W chłodnych miesiącach roku, komfort cieplny w domu staje się jednym z najważniejszych aspektów naszego codziennego życia. Wybór właściwego systemu grzewczego nie jest jednak łatwą decyzją. Dlatego w tym artykule zastanowimy się, jakie są obecnie dostępne opcje, jakie są ich zalety i wady, a także na co zwrócić uwagę przy wyborze systemu grzewczego.

BayWa r.e. Solar Systems Bezpieczeństwo składowania magazynów energii

Bezpieczeństwo składowania magazynów energii Bezpieczeństwo składowania magazynów energii

Potencjalne niebezpieczeństwo, które wynika z niewłaściwego składowania baterii litowo-jonowych, jest bardzo wysokie.

Potencjalne niebezpieczeństwo, które wynika z niewłaściwego składowania baterii litowo-jonowych, jest bardzo wysokie.

Brevis Czy nawiewniki powodują zwiększone straty ciepła?

Czy nawiewniki powodują zwiększone straty ciepła? Czy nawiewniki powodują zwiększone straty ciepła?

Obawa przed nadmiernymi stratami ciepła w sezonie grzewczym często popycha ludzi do niezbyt mądrych decyzji jak zatykanie kratek wentylacyjnych czy zaklejanie nawiewników. Przez takie postępowanie odcinają...

Obawa przed nadmiernymi stratami ciepła w sezonie grzewczym często popycha ludzi do niezbyt mądrych decyzji jak zatykanie kratek wentylacyjnych czy zaklejanie nawiewników. Przez takie postępowanie odcinają się całkowicie od dopływu świeżego powietrza, co nie tylko przyczynia się do nieprawidłowego funkcjonowania wentylacji, ale też w dalszej perspektywie wpłynie na pogorszenie się stanu zdrowia mieszkańców przesadnie uszczelnionego domu. W niniejszym tekście przedstawimy, dlaczego wentylacja jest...

AFRISO Sp. z o.o. news Z zaworami ARV Vario ProClick „Masz wpływ na przepływ”!

Z zaworami ARV Vario ProClick „Masz wpływ na przepływ”! Z zaworami ARV Vario ProClick „Masz wpływ na przepływ”!

Elastyczny dobór zaworu pod wymagany przepływ zgodnie z prawidłowym Kvs, niski przeciek wewnętrzny, niski moment obrotowy. To tylko kilka zalet nowej generacji zaworów ARV, które są już dobrze znane i...

Elastyczny dobór zaworu pod wymagany przepływ zgodnie z prawidłowym Kvs, niski przeciek wewnętrzny, niski moment obrotowy. To tylko kilka zalet nowej generacji zaworów ARV, które są już dobrze znane i cenione przez rzesze instalatorów w całej Polsce.

ANG Klimatyzacja Sp. z o.o. Klimatyzator jako inwestycja na cały rok! Model ANDE Jupiter+UV jest stworzony również do grzania!

Klimatyzator jako inwestycja na cały rok! Model ANDE Jupiter+UV jest stworzony również do grzania! Klimatyzator jako inwestycja na cały rok! Model ANDE Jupiter+UV jest stworzony również do grzania!

Klimatyzator ANDE Jupiter +UV to urządzenie idealne na upały. Wyposażony we wszystkie funkcje, które zadowolą najbardziej wymagających. To najczęściej wybierany klimatyzator spośród urządzeń ANDE.

Klimatyzator ANDE Jupiter +UV to urządzenie idealne na upały. Wyposażony we wszystkie funkcje, które zadowolą najbardziej wymagających. To najczęściej wybierany klimatyzator spośród urządzeń ANDE.

SITACO Systemy wentylacji z odzyskiem ciepła

Systemy wentylacji z odzyskiem ciepła Systemy wentylacji z odzyskiem ciepła

Brink to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek systemów wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła na rynku europejskim. Centrale rekuperacyjne Brink są stale rozwijane technologicznie, co znajduje...

Brink to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek systemów wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła na rynku europejskim. Centrale rekuperacyjne Brink są stale rozwijane technologicznie, co znajduje odzwierciedlenie w kolejnych, coraz doskonalszych produktach. Liczne certyfikaty potwierdzają wysoką jakość i parametry tych urządzeń, a szeroki asortyment oraz zakres wydajności pozwalają zastosować je w budynkach nowych lub modernizowanych, o małych i dużych kubaturach.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - rynekinstalacyjny.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.rynekinstalacyjny.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.rynekinstalacyjny.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.