RynekInstalacyjny.pl

Pompy ciepła – ekologiczny wymóg naszej ery

ELEKTRONIKA S.A. | 2020-10-23
Elektronika SA

Elektronika SA

Zmniejszanie emisji gazów cieplarnianych i dbałość o środowisko naturalne to najważniejsze cele zmian w prawie budowlanym, które wchodzą w życie 31.12.2020 roku.

treść sponsorowana

Od roku 2021 ogrzewanie domów, biur i mieszkań stanie się wyzwaniem, ponieważ tradycyjne kotły zasilane drewnem lub węglem nie będą w stanie sprostać nowym normom WT2021. Oznacza to, że osoby rozpoczynające dziś budowę domu muszą wziąć pod uwagę wprowadzenie do projektu ogrzewania np. pompą ciepła powietrze-woda. Pompa taka jest idealnym sposobem na poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych, a także stanowi remedium na rosnące ceny paliw.

Dostępność nowoczesnych i ekologicznych pomp ciepła jest coraz większa także dzięki rządowym programom, takim jak Czyste Powietrze czy Ulga Termomodernizacyjna. Wielu właścicieli domów jednorodzinnych decyduje się obecnie także na termomodernizację budynków, mającą na celu zwiększenie ich  energooszczędności. Stare, nieefektywne źródła ciepła na paliwo stałe wymieniane są na najbardziej ekonomiczne w eksploatacji urządzenia, korzystające z energii odnawialnej.

Jak wiadomo, istota działania pompy ciepła powietrze-woda polega na zamianie rozproszonej energii cieplnej pobieranej ze środowiska naturalnego w energię użyteczną, służącą do ogrzewania i produkcji ciepłej wody użytkowej w każdych warunkach pogodowych. Nie wszyscy jednak wiedzą, że pompy ciepła mogą zapewnić najwyższą - spośród wszystkich dostępnych źródeł ciepła - efektywność energetyczną i tym samym najniższe koszty eksploatacyjne.

Obecnie silnym trendem jest także budowa tzw. domów zeroenergetycznych, czyli samowystarczalnych pod względem energetycznym. W tym wypadku pompa ciepła o wysokiej efektywności energetycznej jest skutecznym środkiem, pozwalającym obniżać koszty eksploatacyjne. Warto także zwrócić uwagę na możliwość współpracy pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną, dzięki której koszt energii cieplnej można zredukować niemalże do zera.

Aby pompa ciepła była w pełni ekologiczna, należy zwrócić także uwagę na zastosowany w niej czynnik chłodniczy. Czynniki stosowane w chłodnictwie i klimatyzacji poddawane są coraz to nowszym regulacjom prawnym. Wymogi Rozporządzenia F-gazowego nakazują producentom wycofywanie czynników chłodniczych wpływających na efekt cieplarniany. Elektronika SA oferuje szeroki zakres urządzeń, w tym pomp ciepła, dla syntetycznych i naturalnych czynników chłodniczych o niskim GWP jak CO2 (GWP=1) czy R32 (GWP=675), które stanowią przyszłość w branży HVACR.

Zapraszamy do zapoznania się z wybranymi pompami ciepła z naszej oferty:

Hydrolution - pompa ciepła powietrze-woda dla domu

Pompa ciepła Hydrolution to kompleksowy, nowoczesny system do ogrzewania, chłodzenia i produkcji ciepłej wody użytkowej dla domów. Jego główne zalety to oszczędność energii elektrycznej i znaczna redukcja emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Pompa wykorzystuje „bezpłatne” ciepło z otoczenia do wytworzenia komfortowych warunków w obsługiwanych pomieszczeniach i ciepłej wody na potrzeby sanitarne i bytowe.

Wynikające z zastosowania pomp ciepła Hydrolution korzyści to: oszczędność energii, efektywność nawet w niskiej temperaturze otoczenia, zintegrowana konstrukcja oraz możliwość produkcji c.w.u. o temperaturze 58°C (z użyciem grzałki elektrycznej do 65°C).

Hydrolution oferuje dwa rozwiązania: system „all-in-one” oraz system „split”. Zakres wydajności grzewczej wynosi od 2,28 kW do 16,5 kW. Jednostka wewnętrzna HMK systemu „all-in-one” zawiera 180 litrowy zbiornik c.w.u., 10 l naczynie wzbiorcze, wbudowany sterownik oraz grzałkę elektryczną.

W systemie „split” do pracy z pompą został przewidziany hydrobox HSB oraz zbiornik o pojemności 300 l (modele 60, 71, 100) lub 500 l (model 140). Wyposażenie opcjonalne, dobierane w zależności od aplikacji i wymagań użytkownika, stanowią m.in.: grzałka przepływowa, pompa obiegowa, zawory rewersyjne (grzanie/chłodzenie) i przedłużające żywotność zasobnika anody tytanowe. System „split” współpracuje z jednostkami zewnętrznymi o wydajnościach od 6 kW (teraz także na ekologiczny czynnik chłodniczy R32) do 14 kW (dla R410A).

R32 to czynnik chłodniczy nowej generacji, który charakteryzuje się prawie 70% niższym współczynnikiem globalnego ocieplenia (GWP) niż czynnik R410A. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom R32 oferuje niezwykłe korzyści w zakresie efektywności energetycznej. Potencjalny efekt chłodzenia 1,5 razy większy niż czynnika R410 A oznacza, że potrzebuje mniej energii do osiągnięcia wymaganej temperatury i wymaga mniejszej ilości czynnika chłodniczego w instalacji.

Dzięki opcji podłączenia pompy ciepła do Internetu, użytkownik ma możliwość zdalnego sprawdzania statusu pracy urządzenia. Umożliwia to stałą, zdalną kontrolę produkcji ciepła/chłodu oraz ciepłej wody użytkowej.

Zalety:

 • COP do 5,32
 • możliwość sterowania przez Internet
 • wbudowana grzałka tacy ociekowej
 • antykorozyjna powłoka wymiennika ciepła
 • zakres temperatur pracy: -20°C do 43°C
 • najnowsza technologia sprężarek rotacyjnych z inverterem DC
 • zaawansowane technologicznie, przyjazne dla użytkownika
 • sterowniki z dużym, czytelnym wyświetlaczem
 • klasy energetycznej do A+++

Q-ton - modułowa pompa ciepła na ekologiczny czynnik CO2

Modułowe pompy ciepła Q-ton wykorzystujące CO2 jako czynnik chłodniczy, to wysokowydajne urządzenia do ogrzewania i produkcji c.w.u. w obiektach typu: hotele, apartamenty, restauracje, centra fitness, uczelnie, szpitale, domy opieki. Zakres wydajności od 30 do 480 kW (1-16 urządzeń wpiętych w jeden sterownik).

Sercem pompy ciepła Q-ton jest dwustopniowa sprężarka, łącząca w jednej obudowie technologie sprężarki rotacyjnej (niski stopień) oraz scroll (wysoki stopień). Kombinacja obu rozwiązań zapewnia najwyższą efektywność – zarówno w skrajnie niskiej, jak i wysokiej temperaturze otoczenia.

Urządzenie zapewnia ciągłą, nawet dla temperatury zewnętrznej wynoszącej -25°C, produkcję wody o temperaturze od 60 do 90°C oraz utrzymanie nominalnej wydajności do temperatury zewnętrznej -7°C,  bez użycia dodatkowej grzałki elektrycznej. Współczynnik COP dla okresu przejściowego (temp. powietrza 16°C, woda na wejściu +17°C, na wyjściu +65°C) wynosi 4,3.

Q-ton, to nie tylko produkcja c.w.u. w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Nadwyżkę ciepła można wykorzystać do ogrzewania budynku, projektując odpowiednio instalację grzewczą (grzejniki, ogrzewanie podłogowe  nagrzewnica centrali wentylacyjnej itp.).

Zalety:

 • naturalny, ekologiczny czynnik chłodniczy CO2 (R744)
 • zakres temperatur pracy pompy: od -25°C do +43°C
 • maksymalna temperatura ciepłej wody 90°C możliwa jest do uzyskania
 • nawet przy temperaturze zewnętrznej -25°C
 • zastosowanie pompy Q-ton obniża koszty roczne pozyskania c.w.u. o około:
 • 46% - w porównaniu do bojlera gazowego
 • 76% - w porównaniu do bojlera elektrycznego

Zastosowanie pompy ciepła Q-ton umożliwia wysoką punktację przy certyfikacji budynku BREEAM oraz pozyskanie dofinansowań z tytułu innowacji technologicznych.

Electa-ECO - kompaktowa pompa ciepła typu monoblok

Rewersyjna pompa ciepła powietrze-woda Electa-ECO to nowoczesny, monoblokowy system do ogrzewania i chłodzenia oraz wytwarzania ciepłej wody użytkowej (c.w.u. do 60°C) dla domów. Zakres wydajności grzewczej wynosi od 6.0 do 15.5 kW.

Electa-ECO oferuje efektywne oszczędzanie energii dla użytkownika, SEER do 5,05 (zgodny z ERP 2021 dla wszystkich modeli). Seria  pomp wyposażona jest w hermetyczne sprężarki rotacyjne typu DC Inverter na ekologiczny czynnik chłodniczy R32 o niskim GWP=675.

Pompy Electa-ECO wyposażone są w tacę ociekową oraz grzałkę przeciwzamrożeniową. Obudowa wykonana jest z blachy stalowej, ocynkowanej, malowanej proszkowo.

Sterownik elektroniczny pompy z panelem dotykowym i opcją zdalnego sterowania umożliwia m.in.: zintegrowane zarządzanie pompą ciepła i instalacją grzewczą, zarządzanie zaworem trójdrogowym do produkcji c.w.u., funkcją szybkiego podgrzewania c.w.u., funkcją ograniczenia zużycia energii oraz zarządzanie dodatkowym źródłem ciepła.

Zalety pompy ciepła Electa-ECO:

 • klasy energetyczne A+++ i A++
 • technologia Full Inverter:
 • podwójna rotacyjna sprężarka DC Inverter
 • pompa i wentylatory EC
 • produkcja wody do 60°C (bez dodatkowej grzałki)
 • c.w.u.  do +45°C przy temperaturze nawet -25°C
 • ekologiczny czynnik chłodniczy R32 (GWP=675)
 • system kontroli instalacji wbudowany w pompę ciepła
 • dotykowy panel  sterownika elektronicznego - w standardzie
 • darmowa aplikacja do zarządzania pompą za pomocą smartfona (iOS i Android)
 • bardzo cicha praca (funkcja trybu Silent)
 • skraplacz z powłoką antykorozyjną Golden Fin - bardzo wysoka odporność nawet na mgłę solną
 • certyfikacja Eurovent
 • wiele akcesoriów zamontowanych w standardzie: np. flow-switch, czujnik temperatury otoczenia, czujnik c.w.u, naczynie wzbiorcze, filtr wody i inne
Elektronika SA logo Elektronika S.A.

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Powiązane

ELEKTRONIKA S.A. Dołącz do sieci Autoryzowanych Instalatorów VRF

Dołącz do sieci Autoryzowanych Instalatorów VRF Dołącz do sieci Autoryzowanych Instalatorów VRF

W programie szkolenia m.in.: Pomieszczenia techniczne – praca rotacyjna klimatyzatorów, backup, restart, monitorowanie stanu pracy (złącze CnT). Zasilanie central wentylacyjnych (AHU) – akcesoria, konfiguracja,...

W programie szkolenia m.in.: Pomieszczenia techniczne – praca rotacyjna klimatyzatorów, backup, restart, monitorowanie stanu pracy (złącze CnT). Zasilanie central wentylacyjnych (AHU) – akcesoria, konfiguracja, ograniczenia. System Niezależnej Dystrybucji Powietrza – możliwości i zastosowania. Instalacja i adresowanie jednostek. Diagnostyka.

Wybrane dla Ciebie

Skuteczna klimatyzacja - co to znaczy?

Skuteczna klimatyzacja - co to znaczy? Skuteczna klimatyzacja - co to znaczy?

Z jakiego powodu wentylatory dachowe są niezbędne

Z jakiego powodu wentylatory dachowe są niezbędne Z jakiego powodu wentylatory dachowe są niezbędne

Co powinieneś zrobić zanim położysz kostkę

Co powinieneś zrobić zanim położysz kostkę Co powinieneś zrobić zanim położysz kostkę

Czy wiesz, jakich błędów unikać przy instalacji? »

Czy wiesz, jakich błędów unikać przy instalacji? » Czy wiesz, jakich błędów unikać przy instalacji? »

Jak zapewnić komfort cieplny »

Jak zapewnić komfort cieplny » Jak zapewnić komfort cieplny »

Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych »

Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych » Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych »

Jaki wybrać płyn do instalacji w przemyśle spożywczym »

Jaki wybrać płyn do instalacji w przemyśle spożywczym » Jaki wybrać płyn do instalacji w przemyśle spożywczym »

Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem »

Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem » Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem »

Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” "

Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” " Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” "

Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości »

Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości » Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości »

Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe

Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe

Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego »

Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego » Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego »

Jak sterować ogrzewaniem podłogowym

Jak sterować ogrzewaniem podłogowym Jak sterować ogrzewaniem podłogowym

Co ułatwi i usprawni montaż ogrzewania podłogowego?

Co ułatwi i usprawni montaż ogrzewania podłogowego? Co ułatwi i usprawni montaż ogrzewania podłogowego?

Jak skutecznie oczyścić instalację C.O.

Jak skutecznie oczyścić instalację C.O. Jak skutecznie oczyścić instalację C.O.

Jak skutecznie nawilżyć powietrze na dużych metrażach

Jak skutecznie nawilżyć powietrze na dużych metrażach Jak skutecznie nawilżyć powietrze na dużych metrażach

Pomagamy dobrać inwerter do systemu fotowoltaicznego

Pomagamy dobrać inwerter do systemu fotowoltaicznego Pomagamy dobrać inwerter do systemu fotowoltaicznego

Który grzejnik wybrać? Aluminiowy czy stalowy

Który grzejnik wybrać? Aluminiowy czy stalowy Który grzejnik wybrać? Aluminiowy czy stalowy

Jakie tajemnice kryje w sobie najnowszy klimatyzator przemysłowy

Jakie tajemnice kryje w sobie najnowszy klimatyzator przemysłowy Jakie tajemnice kryje w sobie najnowszy klimatyzator przemysłowy

Jak ogrzać dom ekologicznie i oszczędnie

Jak ogrzać dom ekologicznie i oszczędnie Jak ogrzać dom ekologicznie i oszczędnie

Wybierz sposób na poprawną instalację pompy ciepła

Wybierz sposób na poprawną instalację pompy ciepła Wybierz sposób na poprawną instalację pompy ciepła

Najnowsze produkty i technologie

HEWALEX Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa Klimakonwektory Hewalex – komfort cieplny latem i zimą

Klimakonwektory Hewalex – komfort cieplny latem i zimą Klimakonwektory Hewalex – komfort cieplny latem i zimą

Tradycyjna instalacja grzewcza może być zasilana z kotła grzewczego lub pompy ciepła, zapewniając ogrzewanie domu. Dodatkowa funkcja, jaką jest chłodzenie pomieszczeń, wymaga zastosowania oddzielnej klimatyzacji....

Tradycyjna instalacja grzewcza może być zasilana z kotła grzewczego lub pompy ciepła, zapewniając ogrzewanie domu. Dodatkowa funkcja, jaką jest chłodzenie pomieszczeń, wymaga zastosowania oddzielnej klimatyzacji. Zwiększy to oczywiście koszty inwestycji, a także zajmie dodatkowe miejsce w pomieszczeniach domu. Alternatywnym rozwiązaniem jest zastosowanie klimakonwektorów wentylatorowych (ang. fancoil). Podstawową różnicą w porównaniu do grzejników jest w ich przypadku możliwość pracy zarówno w trybie...

Panasonic Marketing Europe GmbH Sp. z o.o. Energooszczędny i inteligentny system klimatyzacji w ratuszu Warszawa-Ursynów

Energooszczędny i inteligentny system klimatyzacji w ratuszu Warszawa-Ursynów Energooszczędny i inteligentny system klimatyzacji w ratuszu Warszawa-Ursynów

Efektem rozbudowy i modernizacji ursynowskiego ratusza jest montaż nowoczesnego i efektywnego energetycznie systemu klimatyzacji, który zapewnia komfortową i cichą pracę. Zastosowany system VRF firmy Panasonic...

Efektem rozbudowy i modernizacji ursynowskiego ratusza jest montaż nowoczesnego i efektywnego energetycznie systemu klimatyzacji, który zapewnia komfortową i cichą pracę. Zastosowany system VRF firmy Panasonic spełnił wszystkie wymagania inwestora dotyczące energooszczędności, wysokiej wydajności, elastyczności działania i efektywności. Składająca się z 250 pomieszczeń siedziba Urzędu Dzielnicy Warszawa-Ursynów to obecnie największy budynek w Polsce, w którym zainstalowano nowoczesny system VRF.

AS Energy Sp. z o.o. Konstrukcja silna jak korzeń

Konstrukcja silna jak korzeń Konstrukcja silna jak korzeń

To chyba jedno z najbardziej nowatorskich rozwiązań do montażu paneli fotowoltaicznych na gruncie – konstrukcja zakotwiczona w podłożu niczym system korzeniowy drzewa. Produkt opracowany przez renomowaną...

To chyba jedno z najbardziej nowatorskich rozwiązań do montażu paneli fotowoltaicznych na gruncie – konstrukcja zakotwiczona w podłożu niczym system korzeniowy drzewa. Produkt opracowany przez renomowaną włoską firmę Tree System jest dostępny w Polsce za pośrednictwem AS Energy.

PHU DAMBAT Pompy głębinowe do studni

Pompy głębinowe do studni Pompy głębinowe do studni

Pompy głębinowe służą do doprowadzania wody z ujęć, w których jej lustro położone jest poniżej 8 m. Nadają się do pompowania wody wszędzie tam, gdzie nie wystarczają zestawy hydroforowe lub pompy ogrodowe....

Pompy głębinowe służą do doprowadzania wody z ujęć, w których jej lustro położone jest poniżej 8 m. Nadają się do pompowania wody wszędzie tam, gdzie nie wystarczają zestawy hydroforowe lub pompy ogrodowe. Stosuje się je w systemach nawadniających różnego typu, zarówno w domach jednorodzinnych, jak i zakładach przemysłowych czy uprawach rolnych.

Aermec Polska Sp. z o.o. Największa oferta pomp ciepła powietrze-woda

Największa oferta pomp ciepła powietrze-woda Największa oferta pomp ciepła powietrze-woda

Aermec z sukcesem rozwiązuje wszelkie problemy z zakresu klimatyzacji. Pełna gama rozwiązań produktowych wyróżnia się na tle konkurencji pod względem jakości projektu, zastosowanych materiałów oraz wykonania....

Aermec z sukcesem rozwiązuje wszelkie problemy z zakresu klimatyzacji. Pełna gama rozwiązań produktowych wyróżnia się na tle konkurencji pod względem jakości projektu, zastosowanych materiałów oraz wykonania. Dzięki temu nasze rozwiązania są w stanie sprostać wszelkim wymaganiom klientów w wielu konkretnych zastosowaniach. W skład bogatej oferty produktów Aermec, z asortymentem obejmującym ponad 300 dostępnych pozycji, wchodzą agregaty wody lodowej, pompy ciepła, klimakonwektory, centrale wentylacyjno-klimatyzacyjne,...

Caleffi Poland Sp. z o.o. Urządzenie urządzeniu nierówne, czyli jak wybrać odpowiedni zawór antyzamarzaniowy dla twojej instalacji

Urządzenie urządzeniu nierówne, czyli jak wybrać odpowiedni zawór antyzamarzaniowy dla twojej instalacji Urządzenie urządzeniu nierówne, czyli jak wybrać odpowiedni zawór antyzamarzaniowy dla twojej instalacji

„Afrykańskie upały w Polsce”, „Kolejna fala upałów nadchodzi”, „Będzie prawdziwe piekło” – to tylko kilka nagłówków prasowych, które tego lata kilkukrotnie ostrzegały nas przed uciążliwie wysokimi temperaturami....

„Afrykańskie upały w Polsce”, „Kolejna fala upałów nadchodzi”, „Będzie prawdziwe piekło” – to tylko kilka nagłówków prasowych, które tego lata kilkukrotnie ostrzegały nas przed uciążliwie wysokimi temperaturami. Wzrost temperatury, w tym i w Polsce, postępuje szybciej niż prognozowali eksperci, a letnie fale upałów stają się powoli naszą codziennością. Zmiany klimatyczne wpływają między innymi na trendy w systemach grzewczo-chłodzących, a my jako producent komponentów dla tych systemów, widzimy wzrost...

Sunprofi Sp. z o.o. Pompy ciepła Aermec już dostępne w hurtowni Sunprofi

Pompy ciepła Aermec już dostępne w hurtowni Sunprofi Pompy ciepła Aermec już dostępne w hurtowni Sunprofi

Hurtownia fotowoltaiczna Sunprofi wprowadziła do oferty pompy ciepła włoskiej firmy Aermec. Urządzenia Aermec to wydajne, przyjazne dla środowiska i niezawodne rozwiązania grzewcze. Nowa gama produktów...

Hurtownia fotowoltaiczna Sunprofi wprowadziła do oferty pompy ciepła włoskiej firmy Aermec. Urządzenia Aermec to wydajne, przyjazne dla środowiska i niezawodne rozwiązania grzewcze. Nowa gama produktów jest już dostępna w magazynach Sunprofi.

merXu Zyskuj do 2000 zł miesięcznie, kupując międzynarodowo na merXu

Zyskuj do 2000 zł miesięcznie, kupując międzynarodowo na merXu Zyskuj do 2000 zł miesięcznie, kupując międzynarodowo na merXu

Robienie firmowych zakupów u zagranicznych dostawców z merXu wyjątkowo opłaca się polskim przedsiębiorstwom. I to nie tylko z powodu szerokiego asortymentu, często niedostępnego na rodzimym rynku, ale...

Robienie firmowych zakupów u zagranicznych dostawców z merXu wyjątkowo opłaca się polskim przedsiębiorstwom. I to nie tylko z powodu szerokiego asortymentu, często niedostępnego na rodzimym rynku, ale również ze względu na atrakcyjne promocje, jakie platforma we wrześniu oferuje kupującym.

Thermoval Polska S.A. Thermoval — nowa oferta dla PROFESJONALISTÓW!

Thermoval — nowa oferta dla PROFESJONALISTÓW! Thermoval — nowa oferta dla PROFESJONALISTÓW!

O Thermoval, polskiej marce produkującej urządzenia grzewcze, pierwszy raz usłyszano przeszło 20 lat temu. Pionierskie rozwiązania firmy dzisiaj doceniane są zarówno przez ekspertów, którzy instalują poszczególne...

O Thermoval, polskiej marce produkującej urządzenia grzewcze, pierwszy raz usłyszano przeszło 20 lat temu. Pionierskie rozwiązania firmy dzisiaj doceniane są zarówno przez ekspertów, którzy instalują poszczególne urządzenia, jak i przez użytkowników, którzy korzystają z tych zaawansowanych systemów grzewczych. Firma jednak nie osiadła na laurach i wprowadza nowe urządzenia, które dopasowane są do aktualnych wymagań rynku, czyli oszczędzają energię, są zeroemisyjne i sterowane przy pomocy internetu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - rynekinstalacyjny.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.rynekinstalacyjny.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.rynekinstalacyjny.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.