RynekInstalacyjny.pl

Zaawansowane wyszukiwanie

Stelaże podtynkowe we współczesnych łazienkach

Gotowy moduł natynkowy
Źródło: Cersanit

Gotowy moduł natynkowy


Źródło: Cersanit

W projektowanej lub remontowanej łazience podłączenie przyborów sanitarnych można ukryć w ścianach, zwiększając możliwości aranżacji pomieszczenia oraz poprawiając jego funkcjonalność i estetykę. Stosowane do tego celu stelaże podtynkowe dostępne są w wykonaniach pozwalających sprostać niejednemu wyzwaniu dotyczącemu zarówno samej instalacji, jak i wystroju wnętrz.

Zobacz także

HP - Hydraulika Siłowa i Mechanika Maszyn S.C. Rodzaje i zastosowanie przewodów hydraulicznych

Rodzaje i zastosowanie przewodów hydraulicznych Rodzaje i zastosowanie przewodów hydraulicznych

Przewody hydrauliczne są bardzo ważnymi elementami, które znaleźć można w maszynach rolniczych, sprzętach budowlanych i różnego rodzaju urządzeniach, korzystających ze sterowania lub napędu hydraulicznego....

Przewody hydrauliczne są bardzo ważnymi elementami, które znaleźć można w maszynach rolniczych, sprzętach budowlanych i różnego rodzaju urządzeniach, korzystających ze sterowania lub napędu hydraulicznego. Są one wykorzystywane w wielu branżach, między innymi w transporcie, budownictwie, rolnictwie, motoryzacji, leśnictwie itp. Ich zadaniem jest przetłaczanie olejów oraz innych substancji pochodnych, zasilających układy hydrauliczne w maszynach rolniczych, a także wielu urządzeń. Węże hydrauliczne,...

Wilo Polska Sp. z o.o. Isar BOOST5 gwarancją stabilnego ciśnienia w domu

Isar BOOST5 gwarancją stabilnego ciśnienia w domu Isar BOOST5 gwarancją stabilnego ciśnienia w domu

Nowy hydrofor Wilo-Isar BOOST5 nadaje się do uniwersalnego zastosowania w domowym systemie zaopatrzenia w wodę i zapewnia w każdym czasie i w każdym punkcie czerpalnym stałe ciśnienie wody.

Nowy hydrofor Wilo-Isar BOOST5 nadaje się do uniwersalnego zastosowania w domowym systemie zaopatrzenia w wodę i zapewnia w każdym czasie i w każdym punkcie czerpalnym stałe ciśnienie wody.

Cersanit S.A. Stelaże podtynkowe AQUA - rozwiązania na miarę potrzeb

Stelaże podtynkowe AQUA - rozwiązania na miarę potrzeb Stelaże podtynkowe AQUA - rozwiązania na miarę potrzeb

Stelaże podtynkowe to obowiązkowe wyposażenie każdej nowocześnie zaprojektowanej łazienki. Wybierając stelaż podtynkowy musimy zwrócić uwagę na jego gwarancję wytrzymałości, bezproblemowy montaż oraz...

Stelaże podtynkowe to obowiązkowe wyposażenie każdej nowocześnie zaprojektowanej łazienki. Wybierając stelaż podtynkowy musimy zwrócić uwagę na jego gwarancję wytrzymałości, bezproblemowy montaż oraz praktyczne rozwiązania wpływające na wygodę podczas jego użytkowania.

W artykule:

• Stelaż podtynkowy a rodzaj ściany

Stelaże podtynkowe a wyzwania w aranżacji łazienek

Stelaże podtynkowe do umywalek

Zestawy podtynkowe

Rozwiązania przyjazne dla instalatora

Stelaże natynkowe

Swoboda aranżacji

Sanitarny stelaż podtynkowy, czyli rama z metalowych kształtowników z elementami montażowymi umożliwiającymi podłączenie przyborów sanitarnych do instalacji wodnej i kanalizacyjnej, montowana w ścianie, bardzo ułatwia aranżację łazienki oraz prawidłowy montaż miski ustępowej, bidetu czy umywalki. Umożliwia ukrycie w ścianie zbiornika spłuczki i jej zaworów, elementów mocujących oraz podłączeń wodno-kanalizacyjnych, pozwala prawidłowo wypoziomować przybory i zainstalować je na odpowiedniej, dostosowanej do potrzeb użytkowników wysokości, a w odpowiednim wykonaniu daje szansę ergonomicznego zaaranżowania nawet małej lub trudno ustawnej łazienki, przyczyniając się jednocześnie do zachowania (w wielu przypadkach wręcz uzyskania) harmonijnej estetyki wnętrza i nadania mu określonego stylu. Wśród zalet toalety montowanej na stelażu podtynkowym wymienia się też brak hałasu, za co odpowiada głównie cicho pracujący zawór napełniający zbiornik.

stelaz podtynkowy lazienka

Zastosowanie stelaża podtynkowego w łazience


Źródło: Cersanit

zbiornik stelaz

 Kompaktowy zbiornik spłukujący stanowiący element stelaża podtynkowego


Źródło: Viega

W nomenklaturze niektórych sprzedawców „stelaż podtynkowy” to sama rama metalowa i komplet elementów mocujących, jednak w wielu wypadkach wyposażony jest on także w kompaktową, zintegrowaną spłuczkę. Zbiornik spłuczki powinien być monolityczny (wykonany metodą rozdmuchiwania), a nie klejony – zbiornik klejony może się po pewnym czasie rozszczelnić. Standardem jest izolacja przeciwroszeniowa, np. w formie korpusu styropianowego. Spłuczki, mające objętość np. 7 l, dają także możliwość ustawienia wybranych objętości wody przeznaczonej do spłukiwania. Ustawienia dla odpowiednio dużej i małej ilości mogą wynosić 6 i 3 l, 4,5 i 3 l albo 4 i 2 l. Zmianę objętości wody do spłukiwania można przeprowadzić bardzo łatwo, np. poprzez ustawienia suwaka na zaworze spustowym. Alternatywą dla mechanicznego systemu spłukiwania jest system pneumatyczny (wykorzystujący przepływ sprężonego powietrza), działający wyraźnie ciszej. Praca zastosowanych w tym systemie ergonomicznych przycisków jest płynna. Jest to także rozwiązanie wygodniejsze w użytkowaniu (do przyciśnięcia potrzeba mniej siły) i łatwiejsze w montażu.

pneumatyczny system splukiwania

Pneumatyczny system spłukiwania


Źródło: Cersanit 

Stelaż podtynkowy a rodzaj ściany

Stelaż podtynkowy do zabudowy ciężkiej (mokrej) przeznaczony jest do montażu w ścianie murowanej, zatem wymaga zamurowania (nie wystarczy go przykryć płytą gipsowo-kartonową). Montaż takiego rozwiązania jest trudniejszy, ale sam stelaż jest tańszy niż jego odpowiednik do zabudowy suchej – jednocześnie ze względu na konieczność wykonania prac murarskich całkowity koszt zakupu i montażu tego rozwiązania może się okazać porównywalny z kosztami związanymi z montażem stelaży do zabudowy lekkiej. Stelaża do zabudowy mokrej, ze względu na jego duży ciężar, nie można zastosować do ścian gipsowo-kartonowych – nie wytrzymają one długotrwałego obciążenia.

Stelaż podtynkowy do zabudowy lekkiej (suchej) można zabudować zarówno w ścianach z płyt kartonowo-gipsowych, jak i ścianach murowanych. Można także ustawić go w tzw. przedścianach, czyli konstrukcjach ze ściany gipsowo-kartonowej dostawionej do ściany właściwej. Takie rozwiązanie sprawdzi się np. przy ograniczonych możliwościach remontu lub kiedy aranżacja łazienki wymaga stworzenia dodatkowej przestrzeni (np. półek).

przedsciana montaz

 Montaż stelaża podtynkowego w przedścianie


Źródło: Viega

Odmianą stelaża do zabudowy lekkiej jest tzw. stelaż wolnostojący, który może być wykorzystany do budowy dodatkowej ściany działowej umożliwiającej stworzenie stref funkcjonalnych w łazience. Stelaż taki wymaga montażu do podłogi (nie do ściany), a płyty kartonowo-gipsowe pełnią tu funkcję zabudowy umożliwiającej aranżację łazienki.

Niezależnie od rodzaju montażu, stelaże podtynkowe przygotowane są do tego, by zamocowane na nich przybory sanitarne wytrzymywały określone obciążenie. Wartości te wynoszą 400 kg w przypadku podwieszanej miski ustępowej oraz 100–150 kg w odniesieniu do umywalki.

Stelaże podtynkowe a wyzwania w aranżacji łazienek

Stelaże podtynkowe mają określoną wysokość i szerokość – typowa wysokość stelaża do podwieszenia miski ustępowej wynosi 1120 mm, a szerokość 400–500 mm. Producenci oferują także stelaże podtynkowe przygotowane do wyzwań aranżacyjnych, takich jak mały metraż łazienki, nieustawny układ, wąskie szachty instalacyjne, konieczność montażu pod kątem (np. 45°) czy ulokowanie łazienki na poddaszu pod skosami. Zastosowanie znajdą tu stelaże kompaktowe – w przypadku stelaży do WC będą to rozwiązania o obniżonej szerokości (np. 320–350 mm) lub zmniejszonej wysokości (np. 750–800 mm).

Stelaże o obniżonej szerokości sprawdzą się np. w ścianach z profili metalowych czy drewnianych, ale także w przypadku montażu w narożniku pomieszczenia, choć przy wystarczającej ilości miejsca w taki sposób – przy zastosowaniu wsporników dystansowych – można zamontować także stelaże o większej szerokości. Instalacja tego rodzaju wymaga specjalnej listwy montażowej do zabudowy narożnej, zapewniającej stabilne ustawienie stelaża. Montaż w rogu pomieszczenia ułatwiają także skośne narożniki zbiornika spłuczki.

Jeśli stelaże podtynkowe stosuje się w łazienkach dla osób o szczególnych potrzebach, konieczne może być wyregulowanie wysokości zawieszenia miski ustępowej. W niektórych stelażach dostępna jest bardzo łatwa regulacja wysokości zawieszenia miski, w zakresie nawet 6–8 cm.

W łazienkach dla osób o ograniczonej mobilności zastosowanie znajdują także specjalne uchwyty towarzyszące toaletom. Uchwyty takie można zamontować na specjalnych stelażach podtynkowych z wodoodporną płytą drewnianą. Dzięki temu są one bardziej stabilne i odporne na obciążenia.

Przeczytaj także: Instalacje w toaletach ogólnodostępnych >>

stelaz obnizona wysokosc

Stelaż o obniżonej wysokości: a) aranżacja, b) przycisk w układzie pionowym, c) przycisk w układzie poziomym


Źródło: Cersanit

Stelaże podtynkowe do umywalek

Choć na rynku najwięcej sprzedaje się stelaży podtynkowych przeznaczonych do montażu miski ustępowej, dostępne są także rozwiązania przeznaczone do montażu umywalki, bidetu czy (w przestrzeni publicznej) pisuaru.

W przypadku bidetu podwieszanego, który zwykle montuje się na takiej samej wysokości jak miskę ustępową, należy przewidzieć podłączenia instalacyjne na odpowiednich wysokościach. Podejście kanalizacyjne umieszcza się w ścianie na wysokości ok. 10 cm, a przyłącze wody na wysokości ok. 36 cm nad podłogą – do takiego montażu przystosowane są stelaże podtynkowe przeznaczone specjalnie do tych przyborów.

Stelaż podtynkowy do umywalki sprawdzi się np. w łazienkach przeznaczonych dla seniorów lub osób z niepełnosprawnością ruchową. Umożliwia zawieszenie umywalki bezpośrednio na wsporniku ściennym, co poprawia jej stabilność – wytrzymałość umywalki zamocowanej na stelażu podtynkowym na obciążenie wynosi do 100–150 kg. Dostępne są także stelaże umywalkowe z możliwością regulacji wysokości listwy montażowej, np. przy zastosowaniu specjalnych zacisków – dzięki temu w kilku szybkich krokach można wyregulować i zablokować wysokość montażu, zapewniając np. dostęp do umywalki osobie poruszającej się na wózku.

miska ustepowa

Aranżacja łazienki z miską ustępową i bidetem: a) montaż, b) zabudowa


Źródło: Cersanit

Zestawy podtynkowe

Specjalistyczne sklepy instalacyjne proponują czasem tzw. zestawy podtynkowe – oprócz stelaża ze spłuczką znajduje się w nich także przycisk spłukujący, a czasem również miska ustępowa (niektórzy sprzedawcy jako zestaw podtynkowy określają stelaż ze spłuczką i przyciskiem spłukującym). Zaletą takiego zestawu jest pewność, że wszystkie elementy podczas montażu będą do siebie pasować. Często także cena całego zestawu jest niższa niż łączna cena poszczególnych elementów. Należy tu jednak zwrócić uwagę, że obniżanie ceny odbywa się czasem kosztem jakości – np. z dobrym stelażem połączona jest miska ustępowa w gorszym wykonaniu. Ograniczeniem jest też to, że odbiorca zestawu jest „skazany” na konkretne elementy składowe, nie ma np. wpływu na stylistykę czy kolor przycisku spłukującego.

uchwyty mobilnosc

Montaż uchwytów dla osób z ograniczoną mobilnością: a) stelaż (źródło: KK-Pol), b) aranżacja (źródło: Viega)

Zestaw podtynkowy można także stworzyć samodzielnie, dobierając do niego elementy np. zgodne z doświadczeniem instalatora lub wymaganiami inwestora. Należy tu jednak pamiętać o kilku zasadach. Przyciski spłukujące danego producenta będą pasować tylko do oferowanych przez niego stelaży, co więcej – nie każdy model stelaża jest kompatybilny ze wszystkimi seriami przycisków. Często do stelaży można zamontować tylko przyciski z odpowiadającej im serii. Stelaże o wykonaniach specjalnych – np. o obniżonej wysokości, zmniejszonej głębokości (a więc z cieńszymi spłuczkami) czy takie, w których zastosowano dodatkowe rozwiązania – będą wymagały konkretnych rodzajów przycisków spłukujących.

Podobnie należy każdorazowo sprawdzić zgodność danej miski ustępowej z wybranym stelażem. Wiele stelaży umożliwia montaż miski podwieszanej o rozstawie śrub zarówno 18, jak i 23 cm – jednak nie wszystkie, do niektórych będą pasować miski tylko o jednym rozstawie. Podobnie nie wszystkie stelaże dają możliwość podłączenia nowoczesnej toalety myjącej, która wymaga dodatkowego podłączenia wody.

modul natynkowy

Gotowy moduł natynkowy


Źródło: Cersanit

Rozwiązania przyjazne dla instalatora

Stelaże dostarczane są wraz z kompletem elementów montażowych (przyłączeniowych), a punktów mocowania jest zwykle kilka (np. 4), co bardzo przyspiesza instalację. W przypadku renomowanych producentów pracę ułatwiają dodatkowo autorskie systemy montażowe (często mające w nazwie „quick”, „easy” lub „smart”), umożliwiające instalację nie tylko samego stelaża, ale też przycisku spłukującego. Przyciski często umieszcza się na zawiasach (co umożliwia ich odchylenie) lub na szynach (co pozwala na ich przesunięcie). Dzięki temu zapewniony jest dostęp z zewnątrz do zaworów i mechanizmu spłuczki, a bezproblemowa jest nie tylko konserwacja i ewentualne naprawy, ale też stosowanie tzw. tabletek higienicznych (kostek odświeżających). Zbiornik spłukujący może być wyposażony w specjalny koszyk przeznaczony do ich umieszczenia.

Przyłącza wodne umożliwiają doprowadzenie wody z dowolnej strony, a podłączenie spłuczki przez szybkozłączkę eliminuje konieczność uszczelniania tego połączenia. Regulowane kolana DN 90/110 lub uchwyty do kolan ze specjalną spinką ułatwiają podłączenie do instalacji kanalizacyjnej – dostępne są rozwiązania stelaży umożliwiające montaż misek podwieszanych (podłączenie do kanalizacji w ścianie) lub stojących (podłączenie do kanalizacji w podłodze).

Regulowane nóżki (nawet w zakresie 20 cm) pozwalają wypoziomować stelaż nawet w przypadku zastanych niedokładności budowlanych. Samo poziomowanie ułatwione jest dzięki mechanizmowi hamującemu w nóżkach, pozwalającemu zablokować stelaż na potrzebnej wysokości.

lazienka strefy funkcjonalne

Podział mniejszej łazienki na strefy funkcjonalne dzięki wykorzystaniu ścianek działowych z zastosowaniem stelaża podtynkowego


Źródło: Viega  

Stelaże natynkowe

W przypadku ograniczonej możliwości remontu, np. niemożności lub niechęci inwestora do kucia ścian, i jednoczesnej chęci np. wymiany toalety lub dodania bidetu, można zastosować rozwiązania przeznaczone do montażu na gotowej podłodze (z dodatkowym mocowaniem do wykończonej ściany) oraz podłączenia do instalacji wodnej i kanalizacyjnej – stelaże natynkowe. Są to płytkie moduły sanitarne oparte na konstrukcji metalowej, zawierające spłuczkę z możliwością regulacji objętości oraz izolacją przeciwroszeniową z przyciskiem natynkowym, a także elementy konstrukcyjne pozwalające podłączyć spłuczkę do przyłącza wodnego (istnieją rozwiązania umożliwiające podłączenie modułu do przyłącza znajdującego z tyłu, z boku lub na dole) oraz odpływu toalety do instalacji kanalizacyjnej. Przy poziomowaniu na gotowej podłodze szczególnie przydają się nóżki regulowane.

tabletka odswiezajaca

Umieszczenie tabletki odświeżającej w specjalnym koszyku zbiornika spłukującego stelaża podtynkowego


Źródło: Geberit

Dla tego rodzaju stelaży dostępne są efektowne osłony – panel przedni może mieć różne kolory i wykonania materiałowe (np. hartowane szkło), a osłonki boczne wykonuje się np. ze szczotkowanego aluminium. Dostępne wysokości i szerokości modułów natynkowych pozwalają dopasować je do różnych aranżacji i zabudowy łazienki. Moduł sanitarny natynkowy może być wyposażony w dodatkowe funkcje wymagające podłączenia prądu, takie jak czujniki obecności powiązane z wewnętrznym systemem wentylacji i filtracją powietrza na ceramicznym materiale porowatym, przyciski spłukujące reagujące na dotyk (niewymagające wciskania) czy orientacyjne światła LED (także zintegrowane z czujnikiem natężenia światła).

Swoboda aranżacji

Na rynku dostępna jest dziś szeroka gama rozwiązań zarówno pełnych zestawów podtynkowych, jak i wchodzących w ich skład stelaży. Bardzo bogata jest również oferta przycisków spłukujących – także elektronicznych, zdalnych i bezdotykowych – które jako jedyna część układu spłukującego widoczna na ścianie stanowią ważny detal, wpływający na styl łazienki i podkreślający jej charakter. Można dzięki temu znaleźć rozwiązania odpowiednie dla niemal każdej łazienki, zarówno rozwiązując problemy instalacyjne, jak i nadając tym pomieszczeniom niepowtarzalny charakter.

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Powiązane

REGULUS-system Wójcik s.j. Gorący temat: chłodzenie grzejnikami ściennymi lub grzejnikami podłogowymi kanałowymi

Gorący temat: chłodzenie grzejnikami ściennymi lub grzejnikami podłogowymi kanałowymi Gorący temat:  chłodzenie grzejnikami ściennymi lub grzejnikami podłogowymi kanałowymi

Zimowy sezon grzewczy to myślenie o tym, żeby było odpowiednio ciepło, natomiast sezon letni to myślenie o tym, żeby nie było za ciepło. Szybkie zmiany między ekstremalnymi zjawiskami jak nawalne deszcze...

Zimowy sezon grzewczy to myślenie o tym, żeby było odpowiednio ciepło, natomiast sezon letni to myślenie o tym, żeby nie było za ciepło. Szybkie zmiany między ekstremalnymi zjawiskami jak nawalne deszcze z groźnymi burzami i silnym wiatrem, po nich susze, długotrwałe upały, potem duże spadki temperatury, powodują że domy i miejsca pracy należy dostosowywać do znacznych wahań temperatur.

SCHIESSL POLSKA Sp. z o.o. news Pompy ciepła Hisense – mistrzowskie ceny na EURO 2024

Pompy ciepła Hisense – mistrzowskie ceny na EURO 2024 Pompy ciepła Hisense – mistrzowskie ceny na EURO 2024

Mistrzowskie ceny pomp ciepła Hisense w gorącym okresie EURO 2024!

Mistrzowskie ceny pomp ciepła Hisense w gorącym okresie EURO 2024!

SCHIESSL POLSKA Sp. z o.o. news 1200 lat doświadczenia Schiessl Polska w branży HVAC&R

1200 lat doświadczenia Schiessl Polska w branży HVAC&R 1200 lat doświadczenia Schiessl Polska w branży HVAC&R

W kwietniu 2024 roku mija 27 lat działalności biznesowej Schiessl Polska. Wydawać by się mogło, że już wszystko na temat naszej firmy zostało powiedziane. Nasze dokonania biznesowe oraz to, że zespół Schiessl...

W kwietniu 2024 roku mija 27 lat działalności biznesowej Schiessl Polska. Wydawać by się mogło, że już wszystko na temat naszej firmy zostało powiedziane. Nasze dokonania biznesowe oraz to, że zespół Schiessl Polska stanowi obecnie 148 pracowników są raczej znane naszym partnerom biznesowym. Jest jednak wiele informacji, których o nas nie wiecie. Chcemy to zmienić. Chcemy, byście poznali zespół ludzi tworzących naszą firmę z innej niż dotychczas perspektywy.

SCHIESSL POLSKA Sp. z o.o. news HITEMA Tour Poland 2024

HITEMA Tour Poland 2024 HITEMA Tour Poland 2024

W dniach 7-9 maja 2024 r. w trzech wybranych Oddziałach Schiessl Polska (Wrocław, Poznań, Warszawa) odbędzie się HITEMA Tour Poland 2024.

W dniach 7-9 maja 2024 r. w trzech wybranych Oddziałach Schiessl Polska (Wrocław, Poznań, Warszawa) odbędzie się HITEMA Tour Poland 2024.

SCHIESSL POLSKA Sp. z o.o. news Premiera nowej pompy próżniowej TESTO 565i

Premiera nowej pompy próżniowej TESTO 565i Premiera nowej pompy próżniowej TESTO 565i

Najprostsze próżniowanie wszech czasów z nową, w pełni automatyczną pompą próżniową TESTO 565i

Najprostsze próżniowanie wszech czasów z nową, w pełni automatyczną pompą próżniową TESTO 565i

SCHIESSL POLSKA Sp. z o.o. news T-shirt do każdego klimatyzatora RAC Hisense

T-shirt do każdego klimatyzatora RAC Hisense T-shirt do każdego klimatyzatora RAC Hisense

Kupuj klimatyzatory RAC Hisense i odbieraj koszulki!

Kupuj klimatyzatory RAC Hisense i odbieraj koszulki!

SCHIESSL POLSKA Sp. z o.o. news Pomiary elektryczne z Testo

Pomiary elektryczne z Testo Pomiary elektryczne z Testo

Super promocyjne ceny na innowacyjne przyrządy do pomiarów elektrycznych Testo

Super promocyjne ceny na innowacyjne przyrządy do pomiarów elektrycznych Testo

Bazoš Jak sprzedać maszyny rolnicze i przemysłowe? Wykorzystaj darmowe ogłoszenia w internecie!

Jak sprzedać maszyny rolnicze i przemysłowe? Wykorzystaj darmowe ogłoszenia w internecie! Jak sprzedać maszyny rolnicze i przemysłowe? Wykorzystaj darmowe ogłoszenia w internecie!

Skuteczna sprzedaż w internecie wcale nie jest uzależniona od tego, z jakich serwisów ogłoszeniowych korzystasz. Możesz wybrać darmowe ogłoszenia online i równie skutecznie przyciągnąć uwagę potencjalnych...

Skuteczna sprzedaż w internecie wcale nie jest uzależniona od tego, z jakich serwisów ogłoszeniowych korzystasz. Możesz wybrać darmowe ogłoszenia online i równie skutecznie przyciągnąć uwagę potencjalnych kupujących – nawet tego samego dnia po wystawieniu oferty sprzedaży. Zobacz, jak pisać skuteczne darmowe ogłoszenia.

RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A./Beretta news NOWOŚĆ! Klimatyzator BREVA E marki Beretta

NOWOŚĆ! Klimatyzator BREVA E marki Beretta NOWOŚĆ! Klimatyzator BREVA E marki Beretta

Ten model nie tylko idealnie reguluje temperaturę w pomieszczeniu, ale także oferuje wiele innowacyjnych rozwiązań z myślą o środowisku i komforcie użytkowników.

Ten model nie tylko idealnie reguluje temperaturę w pomieszczeniu, ale także oferuje wiele innowacyjnych rozwiązań z myślą o środowisku i komforcie użytkowników.

SCHIESSL POLSKA Sp. z o.o. news Majówka z Hisense Easy Smart

Majówka z Hisense Easy Smart Majówka z Hisense Easy Smart

Kupuj w maju klimatyzatory Easy Smart i odbieraj bony o wartości 800 PLN!

Kupuj w maju klimatyzatory Easy Smart i odbieraj bony o wartości 800 PLN!

ECO Comfort Montaż klimatyzatora: cena, rodzaje urządzeń, koszt montażu klimatyzacji w domu w 2024!

Montaż klimatyzatora: cena, rodzaje urządzeń, koszt montażu klimatyzacji w domu w 2024! Montaż klimatyzatora: cena, rodzaje urządzeń, koszt montażu klimatyzacji w domu w 2024!

Choć główną funkcją klimatyzatora jest chłodzenie powietrza w upalne okresy roku, panuje błędne przekonanie, że na schłodzeniu mieszkania kończy się funkcja systemu klimatyzacji. Tymczasem nowoczesne jednostki...

Choć główną funkcją klimatyzatora jest chłodzenie powietrza w upalne okresy roku, panuje błędne przekonanie, że na schłodzeniu mieszkania kończy się funkcja systemu klimatyzacji. Tymczasem nowoczesne jednostki nie ograniczają się jedynie do pojedynczych zadań.

SCHIESSL POLSKA Sp. z o.o. news Promocja Cashback od Panasonic

Promocja Cashback od Panasonic Promocja Cashback od Panasonic

Zwrot 2000 zł za zakup i rejestrację kompletu pompy ciepła Aquarea T-CAP

Zwrot 2000 zł za zakup i rejestrację kompletu pompy ciepła Aquarea T-CAP

ECO Comfort Klimatyzacja kanałowa do domu: zastosowania, rodzaje, tryby pracy

Klimatyzacja kanałowa do domu: zastosowania, rodzaje, tryby pracy Klimatyzacja kanałowa do domu: zastosowania, rodzaje, tryby pracy

Zadaniem klimatyzacji jest przede wszystkim obniżenie zbyt wysokiej temperatury w budynku i dostosowanie jej do parametrów, które będą zapewniały komfortowe warunki pracy lub odpoczynku. Gorące lata i...

Zadaniem klimatyzacji jest przede wszystkim obniżenie zbyt wysokiej temperatury w budynku i dostosowanie jej do parametrów, które będą zapewniały komfortowe warunki pracy lub odpoczynku. Gorące lata i okresy długotrwałych upałów są silnie odczuwalne nawet w nowoczesnych, dobrze izolowanych budynkach wyposażonych w rolety zewnętrzne lub wewnętrzne, dlatego nowoczesne systemy klimatyzacji są coraz chętniej wybierane przez inwestorów, którzy budują lub modernizują swoje domy.

HOMEKONCEPT Projekty domów piętrowych – poznaj ich zalety!

Projekty domów piętrowych – poznaj ich zalety! Projekty domów piętrowych – poznaj ich zalety!

W obliczu rosnącej wartości przestrzeni mieszkalnej i zróżnicowanych potrzeb współczesnych rodzin, budowa domu piętrowego jest optymalnym rozwiązaniem, które łączy w sobie efektywne wykorzystanie powierzchni...

W obliczu rosnącej wartości przestrzeni mieszkalnej i zróżnicowanych potrzeb współczesnych rodzin, budowa domu piętrowego jest optymalnym rozwiązaniem, które łączy w sobie efektywne wykorzystanie powierzchni z komfortem i funkcjonalnością. Projekty domów piętrowych, skupiające się na optymalnym wykorzystaniu powierzchni budynku, oferują przemyślane układy przestrzenne.

SCHIESSL POLSKA Sp. z o.o. news Klima(t) do współpracy – zostań instalatorem pomp ciepła Hisense Hi-Therma

Klima(t) do współpracy – zostań instalatorem pomp ciepła Hisense Hi-Therma Klima(t) do współpracy – zostań instalatorem pomp ciepła Hisense Hi-Therma

Zostań instalatorem pomp ciepła Hisense Hi-Therma

Zostań instalatorem pomp ciepła Hisense Hi-Therma

SCHIESSL POLSKA Sp. z o.o. news Największa kampania reklamowa marki Hisense w Polsce!

Największa kampania reklamowa marki Hisense w Polsce! Największa kampania reklamowa marki Hisense w Polsce!

Marka Hisense – wiodący producent urządzeń klimatyzacyjnych, pomp ciepła, sprzętu AGD i RTV rozpoczyna intensywną kampanię promocyjną. Ogólnopolski zasięg działań reklamowych w telewizji i radio, a także...

Marka Hisense – wiodący producent urządzeń klimatyzacyjnych, pomp ciepła, sprzętu AGD i RTV rozpoczyna intensywną kampanię promocyjną. Ogólnopolski zasięg działań reklamowych w telewizji i radio, a także intensywna obecność online i w mediach społecznościowych, zostały zaplanowane na gorący okres piłkarskiego szaleństwa EURO 2024, którego marka Hisense jest Oficjalnym partnerem.

Panasonic Marketing Europe GmbH Sp. z o.o. news Kolejne spotkanie z cyklu „Webinarowej Środy” z Panasonic

Kolejne spotkanie z cyklu „Webinarowej Środy” z Panasonic Kolejne spotkanie z cyklu „Webinarowej Środy” z Panasonic

Konsumenci nierzadko mają problem ze znalezieniem przyczyny, dlaczego ich pompa ciepła zaczęła nagle pobierać więcej prądu i nadwyrężać domowy budżet. Panasonic wraz z redakcją GlobEnergia przychodzą z...

Konsumenci nierzadko mają problem ze znalezieniem przyczyny, dlaczego ich pompa ciepła zaczęła nagle pobierać więcej prądu i nadwyrężać domowy budżet. Panasonic wraz z redakcją GlobEnergia przychodzą z odpowiedzią, organizując treściwy webinar w tej tematyce.

SCHIESSL POLSKA Sp. z o.o. news Premiera: Nowy katalog narzędzi serwisowych CPS w wersji polskiej już dostępny online!

Premiera: Nowy katalog narzędzi serwisowych CPS w wersji polskiej już dostępny online! Premiera: Nowy katalog narzędzi serwisowych CPS w wersji polskiej już dostępny online!

Katalog narzędzi CPS w polskiej wersji językowej!

Katalog narzędzi CPS w polskiej wersji językowej!

SCHIESSL POLSKA Sp. z o.o. news Jak piknik, to tylko z marką Hisense!

Jak piknik, to tylko z marką Hisense! Jak piknik, to tylko z marką Hisense!

Do każdego klimatyzatora Konola marki Hisense dodajemy koc piknikowy gratis!

Do każdego klimatyzatora Konola marki Hisense dodajemy koc piknikowy gratis!

Panasonic Marketing Europe GmbH Sp. z o.o. news Panasonic świętuje 20 lat czystszego powietrza dzięki technologii nanoe™

Panasonic świętuje 20 lat czystszego powietrza dzięki technologii nanoe™ Panasonic świętuje 20 lat czystszego powietrza dzięki technologii nanoe™

W dzisiejszym świecie coraz większą wagę przywiązujemy do tego, w jaki sposób ćwiczymy, co spożywamy oraz przede wszystkim do powietrza, którym oddychamy. Panasonic Heating & Cooling Solutions, biorąc...

W dzisiejszym świecie coraz większą wagę przywiązujemy do tego, w jaki sposób ćwiczymy, co spożywamy oraz przede wszystkim do powietrza, którym oddychamy. Panasonic Heating & Cooling Solutions, biorąc te kwestie pod uwagę, świętuje właśnie drugą dekadę rewolucjonizowania przestrzeni wewnętrznych za pomocą technologii nanoe™. Od momentu powstania w 1997 r. do dnia dzisiejszego nanoe™ ewoluowało w innowację zmieniającą zasady gry i przekształcającą powietrze, którym oddychają ludzie, w czystsze i przyjemniejsze...

Joanna Ryńska Instalacje w toaletach ogólnodostępnych

Instalacje w toaletach ogólnodostępnych Instalacje w toaletach ogólnodostępnych

Automatyczna armatura i wyposażenie łazienek publicznych staje się standardem w miejscach o stałej lub okresowo wysokiej frekwencji użytkowników (dworce i lotniska, centra konferencyjno-handlowe, obiekty...

Automatyczna armatura i wyposażenie łazienek publicznych staje się standardem w miejscach o stałej lub okresowo wysokiej frekwencji użytkowników (dworce i lotniska, centra konferencyjno-handlowe, obiekty widowiskowo-sportowe, budynki zamieszkania zbiorowego itp.). Stosowane obecnie w bateriach i systemach spłukiwania rozwiązania automatyczne pozwalają nie tylko zadbać o komfort użytkowników i efektywność pracy instalacji, ale także o zdrowie publiczne.

Joanna Ryńska Instalacje w toaletach ogólnodostępnych

Instalacje w toaletach ogólnodostępnych Instalacje w toaletach ogólnodostępnych

Toalety w obiektach takich jak dworce i lotniska, centra konferencyjno-handlowe, obiekty widowiskowo­-sportowe czy budynki zamieszkania zbiorowego są pomieszczeniami o stale lub okresowo wysokiej frekwencji...

Toalety w obiektach takich jak dworce i lotniska, centra konferencyjno-handlowe, obiekty widowiskowo­-sportowe czy budynki zamieszkania zbiorowego są pomieszczeniami o stale lub okresowo wysokiej frekwencji użytkowników. Nowoczesne rozwiązania obejmujące automatyczną armaturę i wyposażenie oraz systemy zarządzania zużyciem wody pomagają zwiększać komfort użytkowników i efektywność pracy instalacji, a także personelu obsługi.

Waldemar Joniec, Joanna Ryńska Trendy w projektowaniu, budowie i renowacji łazienek

Trendy w projektowaniu, budowie i renowacji łazienek Trendy w projektowaniu, budowie i renowacji łazienek

ISH Water to jeden z największych na świecie targowych salonów łazienkowych. W strefie Water w siedmiu halach prezentowano technologie wod-kan dla budynków oraz nowoczesne wzornictwo dla łazienek. Demografia,...

ISH Water to jeden z największych na świecie targowych salonów łazienkowych. W strefie Water w siedmiu halach prezentowano technologie wod-kan dla budynków oraz nowoczesne wzornictwo dla łazienek. Demografia, klimat, urbanizacja i styl życia mają wyraźny wpływ na rozwój tego segmentu branży instalacyjnej. A wyzwania i cele klimatyczne stawiają przed nim ciągle nowe wyzwania.

Damian Żabicki Ekologiczne baterie i spłuczki dla budynków użyteczności publicznej

Ekologiczne baterie i spłuczki dla budynków użyteczności publicznej Ekologiczne baterie i spłuczki dla budynków użyteczności publicznej

W kwestii higieny przed zarządcami budynków użyteczności publicznej stoi wyzwanie pogodzenia standardów sanitarnych, które zostały wyśrubowane w związku z pandemią, z koniecznością stosowania baterii oraz...

W kwestii higieny przed zarządcami budynków użyteczności publicznej stoi wyzwanie pogodzenia standardów sanitarnych, które zostały wyśrubowane w związku z pandemią, z koniecznością stosowania baterii oraz spłuczek oszczędzających energię i wodę. W ślad za każdą potrzebą idą odpowiednie rozwiązania techniczne i dostępne są urządzenia, które pozwalają zrealizować oba cele.

Wybrane dla Ciebie

Jak wybrać odpowiednie urządzenie »

Jak wybrać odpowiednie urządzenie » Jak wybrać odpowiednie urządzenie »

Łatwy montaż systemów podtynkowych? Przekonaj się »

Łatwy montaż systemów podtynkowych? Przekonaj się » Łatwy montaż systemów podtynkowych? Przekonaj się »

Czy wiesz, co skutecznie zadba o instalacje CO? »

Czy wiesz, co skutecznie zadba o instalacje CO? » Czy wiesz, co skutecznie zadba o instalacje CO? »

Klimatyzatory pokojowe, jakie dobrać »

Klimatyzatory pokojowe, jakie dobrać » Klimatyzatory pokojowe, jakie dobrać »

Czego jeszcze nie wiesz o pompach ciepła »

Czego jeszcze nie wiesz o pompach ciepła » Czego jeszcze nie wiesz o pompach ciepła »

Poznaj nowe metody zasilania rezerwowego »

Poznaj nowe metody zasilania rezerwowego » Poznaj nowe metody zasilania rezerwowego »

Czy wiesz, jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego? »

Czy wiesz, jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego? » Czy wiesz, jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego? »

Zarejestruj urządzenie i odbieraj nagrody »

Zarejestruj urządzenie i odbieraj nagrody » Zarejestruj urządzenie i odbieraj nagrody »

Jakie korzyści dla instalatora »

Jakie korzyści dla instalatora » Jakie korzyści dla instalatora »

Zobacz jak profesjonaliści pomagają sobie w projektowaniu instalacji »

Zobacz jak profesjonaliści pomagają sobie w projektowaniu instalacji » Zobacz jak profesjonaliści pomagają sobie w projektowaniu instalacji »

Poznaj skuteczne metody odprowadzania spalin »

Poznaj skuteczne metody odprowadzania spalin » Poznaj skuteczne metody odprowadzania spalin »

Czy istnieją naturalne czynniki chłodzące? »

Czy istnieją naturalne czynniki chłodzące? » Czy istnieją naturalne czynniki chłodzące? »

Jakie rozdzielacze do ogrzewania podłogowego poleciłby ekspert? »

Jakie rozdzielacze do ogrzewania podłogowego poleciłby ekspert? » Jakie rozdzielacze do ogrzewania podłogowego poleciłby ekspert? »

Odkryj nowy sposób próżniowania »

Odkryj nowy sposób próżniowania » Odkryj nowy sposób próżniowania »

Dołącz do grona super instalatorów »

Dołącz do grona super instalatorów » Dołącz do grona super instalatorów »

Która pompa zapewni stałe ciśnienie wody w kranie »

Która pompa zapewni stałe ciśnienie wody w kranie » Która pompa zapewni stałe ciśnienie wody w kranie »

Podpowiadamy, jaki grzejnik zainstalować w pomieszczeniu »

Podpowiadamy, jaki grzejnik zainstalować w pomieszczeniu » Podpowiadamy, jaki grzejnik zainstalować w pomieszczeniu »

Pobierz tabelę z parametrami armatury ogrodowej »

Pobierz tabelę z parametrami armatury ogrodowej » Pobierz tabelę z parametrami armatury ogrodowej »

Poznaj, nowe rozwiązania w projektowaniu instalacji »

Poznaj, nowe rozwiązania w projektowaniu instalacji » Poznaj, nowe rozwiązania w projektowaniu instalacji »

Które płyty styropianowe mają najwyższy wskaźnik energooszczędności »

Które płyty styropianowe mają najwyższy wskaźnik energooszczędności » Które płyty styropianowe mają najwyższy wskaźnik energooszczędności »

Najnowsze produkty i technologie

Panasonic Marketing Europe GmbH Sp. z o.o. news Panasonic świętuje 20 lat czystszego powietrza dzięki technologii nanoe™

Panasonic świętuje 20 lat czystszego powietrza dzięki technologii nanoe™ Panasonic świętuje 20 lat czystszego powietrza dzięki technologii nanoe™

W dzisiejszym świecie coraz większą wagę przywiązujemy do tego, w jaki sposób ćwiczymy, co spożywamy oraz przede wszystkim do powietrza, którym oddychamy. Panasonic Heating & Cooling Solutions, biorąc...

W dzisiejszym świecie coraz większą wagę przywiązujemy do tego, w jaki sposób ćwiczymy, co spożywamy oraz przede wszystkim do powietrza, którym oddychamy. Panasonic Heating & Cooling Solutions, biorąc te kwestie pod uwagę, świętuje właśnie drugą dekadę rewolucjonizowania przestrzeni wewnętrznych za pomocą technologii nanoe™. Od momentu powstania w 1997 r. do dnia dzisiejszego nanoe™ ewoluowało w innowację zmieniającą zasady gry i przekształcającą powietrze, którym oddychają ludzie, w czystsze i przyjemniejsze...

SCHIESSL POLSKA Sp. z o.o. news Jak piknik, to tylko z marką Hisense!

Jak piknik, to tylko z marką Hisense! Jak piknik, to tylko z marką Hisense!

Do każdego klimatyzatora Konola marki Hisense dodajemy koc piknikowy gratis!

Do każdego klimatyzatora Konola marki Hisense dodajemy koc piknikowy gratis!

SCHIESSL POLSKA Sp. z o.o. news Premiera: Nowy katalog narzędzi serwisowych CPS w wersji polskiej już dostępny online!

Premiera: Nowy katalog narzędzi serwisowych CPS w wersji polskiej już dostępny online! Premiera: Nowy katalog narzędzi serwisowych CPS w wersji polskiej już dostępny online!

Katalog narzędzi CPS w polskiej wersji językowej!

Katalog narzędzi CPS w polskiej wersji językowej!

Panasonic Marketing Europe GmbH Sp. z o.o. news Kolejne spotkanie z cyklu „Webinarowej Środy” z Panasonic

Kolejne spotkanie z cyklu „Webinarowej Środy” z Panasonic Kolejne spotkanie z cyklu „Webinarowej Środy” z Panasonic

Konsumenci nierzadko mają problem ze znalezieniem przyczyny, dlaczego ich pompa ciepła zaczęła nagle pobierać więcej prądu i nadwyrężać domowy budżet. Panasonic wraz z redakcją GlobEnergia przychodzą z...

Konsumenci nierzadko mają problem ze znalezieniem przyczyny, dlaczego ich pompa ciepła zaczęła nagle pobierać więcej prądu i nadwyrężać domowy budżet. Panasonic wraz z redakcją GlobEnergia przychodzą z odpowiedzią, organizując treściwy webinar w tej tematyce.

SCHIESSL POLSKA Sp. z o.o. news Największa kampania reklamowa marki Hisense w Polsce!

Największa kampania reklamowa marki Hisense w Polsce! Największa kampania reklamowa marki Hisense w Polsce!

Marka Hisense – wiodący producent urządzeń klimatyzacyjnych, pomp ciepła, sprzętu AGD i RTV rozpoczyna intensywną kampanię promocyjną. Ogólnopolski zasięg działań reklamowych w telewizji i radio, a także...

Marka Hisense – wiodący producent urządzeń klimatyzacyjnych, pomp ciepła, sprzętu AGD i RTV rozpoczyna intensywną kampanię promocyjną. Ogólnopolski zasięg działań reklamowych w telewizji i radio, a także intensywna obecność online i w mediach społecznościowych, zostały zaplanowane na gorący okres piłkarskiego szaleństwa EURO 2024, którego marka Hisense jest Oficjalnym partnerem.

SCHIESSL POLSKA Sp. z o.o. news Klima(t) do współpracy – zostań instalatorem pomp ciepła Hisense Hi-Therma

Klima(t) do współpracy – zostań instalatorem pomp ciepła Hisense Hi-Therma Klima(t) do współpracy – zostań instalatorem pomp ciepła Hisense Hi-Therma

Zostań instalatorem pomp ciepła Hisense Hi-Therma

Zostań instalatorem pomp ciepła Hisense Hi-Therma

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - rynekinstalacyjny.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.rynekinstalacyjny.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.rynekinstalacyjny.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.