RynekInstalacyjny.pl

Zaawansowane wyszukiwanie

Trendy w projektowaniu, budowie i renowacji łazienek

Pompa ciepła – kompaktowy moduł naścienny wkomponowany w wystrój łazienki. Fot. Qvantum Industries

Pompa ciepła – kompaktowy moduł naścienny wkomponowany w wystrój łazienki. Fot. Qvantum Industries

ISH Water to jeden z największych na świecie targowych salonów łazienkowych. W strefie Water w siedmiu halach prezentowano technologie wod-kan dla budynków oraz nowoczesne wzornictwo dla łazienek. Demografia, klimat, urbanizacja i styl życia mają wyraźny wpływ na rozwój tego segmentu branży instalacyjnej. A wyzwania i cele klimatyczne stawiają przed nim ciągle nowe wyzwania.

Zobacz także

ECKERT Czy cięcie wodą to rekomendowany rodzaj obróbki szkła w przemyśle?

Czy cięcie wodą to rekomendowany rodzaj obróbki szkła w przemyśle? Czy cięcie wodą to rekomendowany rodzaj obróbki szkła w przemyśle?

Nie ma wątpliwości, że szkło to jeden z tych materiałów, których obróbka jest wyjątkowo trudna. Z jednej strony szkło jest twarde, więc cięcie czy wycinanie szkła wymaga zastosowania dużej mocy. Z drugiej...

Nie ma wątpliwości, że szkło to jeden z tych materiałów, których obróbka jest wyjątkowo trudna. Z jednej strony szkło jest twarde, więc cięcie czy wycinanie szkła wymaga zastosowania dużej mocy. Z drugiej strony jest to materiał kruchy, a więc dosyć łatwo go zniszczyć. Dzisiaj coraz częściej przy obróbce szkła stosuje się cięcie wodą. Czy rzeczywiście jest to sposób na precyzyjne cięcie, bez ryzyka uszkodzenia tworzywa?

Geberit Sp. z o.o. Geberit Pluvia III - hałas od instalacji podciśnieniowej

Geberit Pluvia III - hałas od instalacji podciśnieniowej Geberit Pluvia III - hałas od instalacji podciśnieniowej

W systemach podciśnieniowych odwadniających dachy płaskie przewody z założenia całkowicie wypełniają się wodą, co w efekcie pozwala na bardzo szybkie usunięcie wody z dachu prowadzonymi bez spadku przewodami...

W systemach podciśnieniowych odwadniających dachy płaskie przewody z założenia całkowicie wypełniają się wodą, co w efekcie pozwala na bardzo szybkie usunięcie wody z dachu prowadzonymi bez spadku przewodami o małych średnicach. To rozwiązanie jest bardzo wygodne dla projektantów i użytkowników budynku, gdyż pozwala zaoszczędzić sporo przestrzeni pod stropem.

ADEY Innovation SAS Antykamienne zawory kulowe Calido S40 PRO

Antykamienne zawory kulowe Calido S40 PRO Antykamienne zawory kulowe Calido S40 PRO

Zawory Calido S40 PRO to innowacja na polskim rynku armatury. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości mosiądzu i pokryciu kuli zaworów nanoceramiką umożliwiają one bezpieczną dla zdrowia dystrybucję wody...

Zawory Calido S40 PRO to innowacja na polskim rynku armatury. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości mosiądzu i pokryciu kuli zaworów nanoceramiką umożliwiają one bezpieczną dla zdrowia dystrybucję wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, zachowując przy tym niezbędne właściwości użytkowe i trwałość.

W artykule:

• Trendy w projektowaniu

Renowacja – łazienki dla osób starszych

Bezpieczne instalacje i higiena toalet publicznych

Piękno i funkcjonalność

Trendy w projektowaniu

Znawcy branży łazienkowej na ISH 2023 wskazywali na cztery główne trendy w projektowaniu łazienek: zrównoważony rozwój, małe rozmiary (kompaktowość), dbanie o dobrą formę użytkowników i wywoływanie u nich pozytywnych emocji. Co ważne, trendy te wymagają projektowania holistycznego, czyli uwzględnienia ich wszystkich razem, bo tylko takie podejście gwarantuje sukces. Technologie i urządzenia nie są zatem celem samym w sobie, a jedynie środkiem do osiągnięcia celów wymienionych powyżej.

Koncepcja zrównoważonych łazienek to dążenie do optymalnego połączenia produktów i technologii oszczędzania wody oraz energii, a także samych materiałów – czyli produkcja przyjazna dla środowiska, trwałe i naturalne materiały nadające się do recyklingu, ponadczasowe wzornictwo oraz design dający wrażenie obcowania z naturą. Zrównoważona gospodarka o obiegu zamkniętym opiera się na procesach zachodzących w naturze, czyli działaniach w zamkniętych cyklach, w ramach których nie powstają żadne odpady. Zatem produkty muszą być projektowane w taki sposób, aby wszystkie materiały i komponenty mogły wrócić do początkowego miejsca w cyklu, w którym są używane. Urządzenia wykonane ze stali lub ceramiki sanitarnej można poddać recyklingowi w 100%. Pojawiły się już pierwsze brodziki i meble łazienkowe nadające się do recyklingu. Zrównoważone łazienki to także kwestie architektoniczne – ich lokalizacja i położenie w budynku ma wpływ na dostęp do światła dziennego i ogólne samopoczucie użytkowników, a nawet na jakość powietrza wewnętrznego w tych pomieszczeniach. Dobra i trwała stolarka okienna oraz wentylacja mechaniczna umożliwiają swobodniejsze planowanie łazienek w bryle domu.

Kolejnym trendem jest zasada „zero odpadów”, zwłaszcza plastikowych opakowań po kosmetykach, środkach higieny i czystości. Jest to na razie trudne w realizacji, ale wyraźnie widać dążenie części konsumentów i producentów do redukcji takich odpadów do minimum. Producenci ceramiki starają się tak projektować swoje produkty, aby można je było łatwo czyścić bez użycia chemii. Są to np. bezkołnierzowe toalety ceramiczne, a także toalety myjące umożliwiające całkowitą rezygnację z wilgotnego papieru toaletowego i rozpuszczalnych chusteczek nawilżanych (zwykłych nawilżanych nie wolno wprowadzać do kanalizacji) oraz redukcję zużycia zwykłego papieru toaletowego.

Ważna jest oszczędność wody, zwłaszcza ciepłej tam, gdzie służy ona jedynie celom higienicznym, czyli myciu rąk i twarzy czy braniu prysznica. Pomagają w tym oszczędne wylewki w bateriach i prysznicach, głowice mieszające i baterie termostatyczne oraz bezdotykowe, a także spłuczki ze spłukiwaniem dwufunkcyjnym. Podkreśla się jednak, że jak na razie wciąż największe oszczędności przynosi branie prysznica zamiast kąpieli w wannie.

Wodę można oszczędzać także dzięki wykorzystaniu deszczówki np. do prania lub sprzątania, a wody szarej (oczyszczonego odpływu z prysznica, umywalki czy wanny) do spłukiwania toalet. Niestety systemy dualne (dwururowe) są wciąż kosztowne i praktycznie niemożliwe do zastosowania w istniejących budynkach mieszkalnych, można je jednak z sukcesem wykorzystać w budynkach nowych.

Padają również pytania, czy rzeczywiście w łazience potrzebna jest temperatura 24°C i czy woda musi się lać z prysznica podczas namydlania. Niższa temperatura w łazience nie spowoduje uszczerbku na zdrowiu, a może być impulsem do aktywności fizycznej i lepszego samopoczucia. Ponadto komfort temperaturowy łatwiej zapewnić dzięki ogrzewaniu płaszczyznowemu zaprogramowanemu zgodnie z rozkładem naszej dziennej i tygodniowej aktywności. A wodę oszczędzimy m.in. dzięki ekoprzyciskom w słuchawkach, bateriom termostatycznym, perlatorom i oszczędnym mieszaczom.

Nie można jednak stracić z oczu celu nadrzędnego, jakim jest odpowiednia higiena oraz regeneracja ciała. Woda i ciepło mają odprężający, czasami nawet leczniczy wpływ na organizm ludzki, a zdrowe, pełne sił i zadowolone społeczeństwo to także ważny aspekt zrównoważonego rozwoju. Trzeba zatem rozsądnie podchodzić do powyższych trendów i starać się pogodzić wszystkie cele.

green bathroom

Green Bathroom – „zielona łazienka”, w aspekcie nie koloru, ale holistycznego projektowania zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju


Fot. Messe Frankfurt

Konieczność budowy łazienek kompaktowych w budynkach wielorodzinnych, w tym w budynkach modernizowanych, wymaga od producentów opracowywania innowacyjnych rozwiązań dostosowanych specjalnie do małych przestrzeni. Muszą one zapewnić najwyższy standard komfortu i wygody mimo skromnego wyposażenia. Wymagane są proste i estetyczne oraz przemyślane rozwiązania gwarantujące komfort i wygodę oraz duże możliwości indywidualizacji. I dotyczy to wszystkich produktów – od wanien, pryszniców, umywalek i armatury, po szafki podumywalkowe oraz inne meble. Małe łazienki stawiają projektantom oraz hydraulikom najwyższe wymagania w zakresie planowania i wykonania.

Dobre samopoczucie daje takie zaplanowanie łazienki, dzięki któremu jest ona tak komfortowa jak prywatne spa, w którym regenerujemy siły. To część stylu życia, w ramach którego istotną rolę odgrywają: czas dla siebie, aktywność czy zdrowe odżywianie, a także prostota. Styl ten polega nie tylko na prostym konsumowaniu dóbr, ale też na angażowa­niu się w wartościowe działania, które sprawiają, że rośnie nasze zadowolenie i jesteśmy szczęś­liwi. Łazienka nastawiona na dbanie o dobrą formę może być wyposażona zarówno w bardzo proste rozwiązania, takie jak wygodna wanna lub prysznic z dodatkowymi funkcjami, jak i urządzenia bardziej zaawansowane, takie jak jacuzzi czy sauna. Ważne jest, by użytkownik mógł się dzięki tym sprzętom zrelaksować, zregenerować i poczuć zadowolenie z życia.

Projektowanie i budowa łazienki to proces złożony i zdeterminowany względami technicznymi. Ulega też ciągłej ewolucji, od celów stricte higienicznych po tak trudno wymierne jak wysoki poziom pozytywnych emocji. A te można osiągać m.in. dzięki coraz nowszym rozwiązaniom, także tym niedrogim, za pomocą ciekawego wzornictwa ceramiki i armatury, kolorów, światła i luster. Pomagają w tym również technologie LED oraz inteligentny sprzęt z rosnącymi możliwościami programowania poszczególnych funkcji.

viega odplyw

Odpływ Advantix Vario firmy Viega – minimalistyczny design komponuje się z każdą aranżacją łazienkową, także w przestrzeni otwartej połączonej z sypialnią


Fot. Viega

starsze osoby lazienka projekt

Projektanci i hydraulicy mają do dyspozycji także platformy online, jak np. www.aktion-barrierefreiebad.de, a inwestorzy pomoc w pozyskiwaniu środków na modernizację łazienek


Źródło: aktion-barrierefreie-bad.de

Renowacja – łazienki dla osób starszych

Niemieckie stowarzyszenia branży wod-kan i instalacyjnej już wiele lat temu wzięły sobie do serca dane demograficzne i raporty prognozujące starzenie się społeczeństwa. Pomimo dobrze rozwiniętych usług opieki nad osobami starszymi coraz więcej seniorów chce zostać w swoich domach, nawet w bardzo sędziwym wieku zachowując niezależność. Dla osób starszych – ale także innych osób o ograniczonych możliwoś­ciach poruszania się – kluczowe jest zniesienie w przestrzeni domowej, zwłaszcza w łazienkach i toaletach, barier architektonicznych i funkcjonalnych. W Niemczech popularyzowana jest zasada, że już na etapie projektowania łazienek należy uwzględnić ich długoterminowe użytkowanie, aby spełniały one potrzeby różnych grup wiekowych – od młodych rodzin z dziećmi po osoby starsze i niepełnosprawne. Co więcej, warto wygospodarować w łazience tyle miejsca, aby mieścił się w niej także opiekun osób korzystających z urządzeń. I nie jest to wymóg ułatwiający opiekę tylko nad osobami starszymi lub niepełnosprawnymi – także matki myjące małe dzieci potrzebują przestrzeni do swobodnego poruszania się po łazience.

Niemcy szacują, że do 2035 roku zabraknie na rynku ok. 2 mln mieszkań odpowiednich dla osób starszych na tyle, aby mogły one komfortowo i bezpiecznie w nich funkcjonować i korzystać z łazienek. Problem jest na tyle poważny, że rząd niemiecki finansuje program modernizacji łazienek w celu umożliwienia opieki nad osobami starszymi w domach. Na targach ISH prezentowane były praktyczne przykłady modernizacji oraz rozwiązania techniczne dla takich pomieszczeń.

Niemieckie stowarzyszenia branżowe tworzą także wytyczne projektowania i budowy łazienek jako ważnego czynnika w opiece ambulatoryjnej i szpitalnej. Zlecały również badania dotyczące możliwości modernizacji mieszkań i sposobów ich finansowania w zakresie łazienek dla osób wymagających opieki. Powstały dzięki temu podstawowe wymagania budowlane dla łazienek pielęgnacyjnych oraz konkretne przykłady rozwiązań modernizacji bardzo małych pomieszczeń. 

plaska plyta

Płaska płyta prysznicowa montowana jak zwykłe podłogowe płytki ceramiczne


Fot. Bette

Bezpieczne instalacje i higiena toalet publicznych

Pandemia wywołała większe zainteresowanie higieną, w tym w biurach, sklepach, budynkach administracyjnych, hotelach i restauracjach. Świadomość zagrożeń epidemicznych i dużego ryzyka infekcji nie tylko koronawirusami sprawiła, że zainteresowanie zasadami higieny w miejscach publicznych nie spada. Urządzenia sanitarne wyposażane są w armaturę bezdotykową – baterie w umywalkach, pisuary, WC, dozowniki ręczników i mydła, suszarki do rąk itp. Stosuje się też rozwiązania umożliwiające bezkontaktowy dostęp do budynku i pomieszczeń, co jest o tyle łatwe, że są to jednocześnie elementy inteligentnych budynków. Czujniki ruchu mogą sterować oświetleniem zamiast przełączników i przycisków. Higieniczne rozwiązania do mycia rąk są również potrzebne w szkołach, przedszkolach i budynkach użyteczności publicznej.

Bezpieczeństwo wody i instalacji wod-kan to także jednolite standardy w UE dotyczące zastosowania zrównoważonych materiałów i produktów w instalacjach wody pitnej. Dyrektywa w sprawie wody pitnej, która weszła w życie w 2021 roku, ureguluje z czasem wymagania obowiązujące na wspólnym rynku. Przepisy te mają wejść do końca 2025 roku i od tego momentu spełnianie jednolitych standardów jakościowych będzie w całej Unii Europejskiej obowiązkowe. 

meble lazienkowe

Proste i funkcjonalne meble łazienkowe do stylowych łazienek


Fot. Scarabeo

toaleta deska

Toaleta wraz z deską wykonane z wodoodpornego biokompozytu drewna i wiórów oraz żywic


Fot. Woodio

Piękno i funkcjonalność

Toalety, prysznice, brodziki i wylewki – czyli w co nowego, estetycznego i praktycznego można wyposażyć łazienki? W ramach konkursu Design Plus organizowanego przez Messe Frankfurt we współpracy z Niemiecką Radą Wzornictwa nagradzane są różne produkty, które stanowią optymalne połączenie trwałości, estetyki i funkcjonalności, w tym przeznaczone do łazienek. W tym roku zwracano uwagę na rozwiązania dla zrównoważonej przyszłości – w ogrzewnictwie i wentylacji to zmniejszanie zużycia energii w budynkach i wykorzystanie OZE, a w sektorze wyrobów sanitarnych oszczędność wody i energii oraz produkcja z materiałów naturalnych i łatwych w recyklingu i użytkowe wzornictwo. Do rywalizacji stanęły 133 produkty z 88 firm i 23 krajów. Poniżej wymieniono te, które mają zastosowanie łazienkach.

BetteAir – płaska płyta prysznicowa firmy Bette to pierwsze takie rozwiązanie obrazujące ewolucję od wysokiego brodzika po płytę zrównaną z poziomem podłogi. Płyta prysznicowa wykonana jest z polerowanej stali tytanowej, a jej montaż jest tak łatwy jak klasycznych płytek ceramicznych – można ją przykleić bezpośrednio do jastrychu. To połączenie prostoty montażu i funkcjonalności prysznica walk-in zapowiada w łazienkach swoistą rewolucję.

Za prostotę i elegancję nagrodzono meble łazienkowe DIVA firmy Scarabeo. To nowa koncepcja mebli zaprojektowanych jako uzupełnienie eklektycznej kolekcji umywalek.

Pierwsza na świecie w pełni wodoodporna deska sedesowa z kompozytu litego drewna i wiórów oraz żywic Woodio Block firmy Woodio to nie tylko naturalne materiały, ale i nowoczesne wzornictwo oraz subtelny wygląd. Zarówno deska, jak i podwieszany sedes wykonane są z biokompozytu, który zastępuje materiały ceramiczne i kamień.

Umywalkowy zawór odpływowy firmy Freilauf to rozwiązanie problemu zatkanych odpływów, np. włosami, i alternatywa dla opływów z korkami typu push-open. Posiada korek aktywowany przez mechanizm magnetyczny, co gwarantuje dokładne zamknięcie. Wszystkie powierzchnie mające kontakt z wodą są gładkie i okrągłe, dzięki czemu łatwo się je czyści, a włosy się nie przyklejają. Firma jest znana także z produkcji łatwego w czyszczeniu odpływu prysznicowego.

Kolekcja armatury Ingiro firmy SPA została nagodzona za „ekstremalną praktyczność” i całkowitą swobodę aranżacji. Armatura wyróżnia się ergonomią i prostotą, a przede wszystkim możliwością wzięcia prysznica wszędzie tam, gdzie tylko sięgnie elastyczny wąż przyłącza. Nie ma stałego miejsca montażu, a stabilność zapewnia jej betonowa podstawa.

zawod odplywowy

Zawór odpływowy z korkiem magnetycznym, odporny na zatykanie włosami i mydlinami


Fot. Freilauf

Bateria umywalkowa Genesi firmy Bruma wyróżniła się szczególną estetyką (prostotą rozwiązania i elegancją) oraz jakością. Nagrodzono także meble kabinowe – szafki firmy Doccia przeznaczone do montażu wewnątrz kabiny pryszni­ca. Łączą one maksymalne wykorzystanie przestrzeni, wodoszczelność, funkcjonalność i łatwość korzystania z dyskretnym i eleganckim wyglądem. Meble są wykonane z aluminium, a półki ze znalu (stop cynku i aluminium).

Ceramika łazienkowa – sedesy i bidety Lalita firmy Ceramica Globo wyróżniają się obfitymi proporcjami i delikatnymi liniami. Daje to poczucie pewności i bezpieczeństwa w codziennych łazienkowych rytuałach dbania o ciało. Taki design wpływa na dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne, a ciche systemy spłukiwania wzmacniają te doznania.

Wanna Heritage firmy Inbani wyglądem łączy nowoczesność z tradycjami sztuki starożytnej. Ma starannie dobrane proporcje i możliwość umieszczenia na drewnianej konstrukcji wsporczej, co daje wrażenie unoszenia się wanny. Takie rozwiązanie harmonijnie komponuje się z każdą przestrzenią. Detale żłobienia zaczerpnięto z greckiej architektury.

Wykonany na zamówienie i spersonalizowany przycisk do toalety Unseen Fresh firmy Tense to rozwiązanie dla ceniących jednolity wystrój wnętrza. Przycisk jest w pełni zintegrowany wizualnie ze ścianą i dodaje wnętrzu klasy i elegancji. 

Kolekcja armatury Joe firmy RVB to minimalistyczna forma wylewek inspirowana miejskimi i industrialnymi krzywi­znami. Punktem wyjścia jest tu zwykła, choć solidna rura. System regulacji przepływu i temperatury obsługiwany jest jednym ruchem ręki.

Odpływ prysznicowy liniowy Geberit Clean­Line50 to design nowoczesny i minimalistyczny. Dzięki szerokości zaledwie 3 cm i asymetrycznemu kanałowi odpływowemu wyróżnia się wizualnie. Dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych – jako stal nierdzewna szczotkowana lub czarny chrom. Rynienka odpływowa ma wydajny spadek, który optymalnie odprowadza wodę z prysznica. Praktyczna wkładka grzebieniowa daje się łatwo wyjąć i szybko wypłukać.

System umywalek Portal do toalet publicznych firmy Eumar Santehnika to przykład designu futurystycznego. Twórcy odnoszą się do potrzeb użytkowników epoki mediów społecznościowych – w ogromnym, ekstrawagancko oświetlonym lustrze osadzona jest elegancka, minimalistyczna umywalka o nietypowym kształcie, podkreślonym łagodnymi liniami. Produkty wykonane są z trwałego i nadającego się do recyklingu kamienia kompozytowego powstałego z naturalnych minerałów i modyfikowanej żywicy poliestrowej.

Kolekcja wanien i umywalek OVO M+ polskiej firmy Omnires charakteryzuje się minimalistyczną, wyrazistą formą o doskonałych proporcjach. Przybory zachowują klasyczną symetrię i harmonię geometryczną, ale wyróżniają się dzięki kształtowi wykorzystującemu dwa przeciwległe okręgi, uzasadniającemu nazwę kolekcji (ovo – łac. jajko). Linia wanien i umywalek została wykonana z polskiej skały dolomitowej. Dostępna jest w bieli oraz w sześciu matowych, inspirowanych naturą kolorach.

Toaleta myjąca Hydro In-Tank® gwarantuje maksymalną higienę – to propozycja firmy Roca. Zajmuje mało miejsca i można ją łatwo podłączyć do zasilania. Choć ze względu na swoją funkcję jest to urządzenie złożone, cechuje się bardzo łatwą konserwacją. Wszystkie elementy funkcjonalne, w tym spłuczka, są zintegrowane z muszlą klozetową. Zastosowano w niej nową technologię bardzo cichego spłukiwania Rimless®Vortex, a także antybakteryjne materiały gwarantujące maksymalną higienę i czystość. Urządzenie jest szybkie i łatwe w montażu, posiada również dodatkowe zabezpieczenia przed ewentualnymi wyciekami.

Na zakończenie warto wspomnieć o urządzeniu, które nie jest niezbędne w łazienkach i toaletach, ale może się w nich znajdować (zamiast w kotłowni czy, jak coraz częściej mówimy, w maszynowni). Wizualizacja zainstalowanej w łazience pompy ciepła firmy Qvantum Industries pokazuje, że urządzenia o mocach wystarczających na potrzeby domów i mieszkań są tak małe i estetyczne, że mogą być montowane jak kondensacyjny kocioł gazowy w każdym pomieszczeniu, nawet w łazience.

bateria umywalkowa

Kolekcja armatury Ingiro


Fot. SPA

genesi bateria

Prosta bateria umywalkowa Genesi


Fot. Bruma

mamparas kabina prysznicowa

Kabina prysznicowa Mamparas z podręczną szafką


Fot. Doccia

ceramika lazienkowa

Ceramika łazienkowa wyróżniająca się ergonomią oraz prostotą


Fot. Ceramica Globo

arystoteles platon wanna

Wanna z czasów Arystotelesa i Platona w nowoczesnej łazience


Fot. Inbani

niewidzialny przycisk toaleta 1

Niewidzialny przycisk do spłukiwania toalety wkomponowany w ścianę


Fot. Tense

wzornictwo armatura

Wzornictwo armatury wywodzące się od prostej i solidnej rury


Fot. RVB

odplyw liniowy geberit

Minimalistyczny design i niewielkie wymiary – odpływ linowy prysznicowy Fot. Geberit

futurystyczny toaleta

System umywalek do toalet publicznych z futurystycznym wzornictwem


Fot. Eumar Santehnika

geometria skala dolomitowa

Efekt zabawy z geometrią – kształt tworzą dwa przeciwległe półokręgi, a całość jest zgodna z zasadami klasycznej symetrii i wykonana z polskiej skały dolomitowej


Fot. Omnires

toaleta myjaca roca

Toaleta myjąca – maksymalna higiena i pewność działania Fot. Roca

pompa ciepla modul scienny

Pompa ciepła – kompaktowy moduł naścienny wkomponowany w wystrój łazienki


Fot. Qvantum Industries

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Powiązane

HOMEKONCEPT Budowa domu – odkryj najważniejsze wskazówki i porady!

Budowa domu – odkryj najważniejsze wskazówki i porady! Budowa domu – odkryj najważniejsze wskazówki i porady!

Budowa domu jest marzeniem wielu z nas. To proces pełen wyzwań, ale równocześnie dający ogromną satysfakcję. Aby jednak przejść przez niego pomyślnie, niezbędne jest zrozumienie każdego etapu – od zakupu...

Budowa domu jest marzeniem wielu z nas. To proces pełen wyzwań, ale równocześnie dający ogromną satysfakcję. Aby jednak przejść przez niego pomyślnie, niezbędne jest zrozumienie każdego etapu – od zakupu działki, przez projektowanie, po finalne prace wykończeniowe. Przyjrzyjmy się bliżej, jak wygląda budowa domu krok po kroku. Zapraszamy do lektury!

SCHIESSL POLSKA Sp. z o.o. news Nowy cennik klimatyzatorów Hisense!

Nowy cennik klimatyzatorów Hisense! Nowy cennik klimatyzatorów Hisense!

Jeszcze niższe ceny na klimatyzatory Hisense!

Jeszcze niższe ceny na klimatyzatory Hisense!

EVER Sp. z o.o. UPSy dla średnich i dużych firm

UPSy dla średnich i dużych firm UPSy dla średnich i dużych firm

W dobie zastosowań coraz bardziej zaawansowanych procesów technologicznych istotne jest zapewnienie niezawodności zasilania elektrycznego. Jednym ze sposobów na to jest wykorzystanie systemów zasilania...

W dobie zastosowań coraz bardziej zaawansowanych procesów technologicznych istotne jest zapewnienie niezawodności zasilania elektrycznego. Jednym ze sposobów na to jest wykorzystanie systemów zasilania gwarantowanego z podwójnym przetwarzaniem energii (UPS-y wykonane w topologii on-line). W przypadku zaniku lub nieprawidłowości napięcia sieciowego, zasilacz UPS oprócz bieżącej poprawy jakości zasilania i filtracji zakłóceń umożliwia dostarczenie energii do odbiorników (przy wykorzystaniu energii...

Panasonic Marketing Europe GmbH Sp. z o.o. news Otwarte webinarium na temat chillerów z pompą ciepła na czynnik R290

Otwarte webinarium na temat chillerów z pompą ciepła na czynnik R290 Otwarte webinarium na temat chillerów z pompą ciepła na czynnik R290

Firma Panasonic wraca z dawką eksperckiej wiedzy w ramach cyklu „Webinarowa Środa”, który jest współorganizowany wraz z redakcją GlobEnergia. Najbliższe spotkanie na temat chillerów z pompą ciepła odbędzie...

Firma Panasonic wraca z dawką eksperckiej wiedzy w ramach cyklu „Webinarowa Środa”, który jest współorganizowany wraz z redakcją GlobEnergia. Najbliższe spotkanie na temat chillerów z pompą ciepła odbędzie się w środę, 17 kwietnia o godzinie 10:00.

SCHIESSL POLSKA Sp. z o.o. news Wielka WYPRZEDAŻ pomp ciepła marki LG

Wielka WYPRZEDAŻ pomp ciepła marki LG Wielka WYPRZEDAŻ pomp ciepła marki LG

WYPRZEDAŻ - okazyjne ceny na pompy ciepła LG!

WYPRZEDAŻ - okazyjne ceny na pompy ciepła LG!

SCHIESSL POLSKA Sp. z o.o. news Kup 6 klimatyzatorów Hisense i wygraj TV

Kup 6 klimatyzatorów Hisense i wygraj TV Kup 6 klimatyzatorów Hisense i wygraj TV

Kupuj Hisense i wygrywaj TV!

Kupuj Hisense i wygrywaj TV!

SCHIESSL POLSKA Sp. z o.o. Schiessl Polska rusza z kampanią video o klimatyzatorach i pompach ciepła Hisense – „Hisense – Twój naturalny wybór”

Schiessl Polska rusza z kampanią video o klimatyzatorach i pompach ciepła Hisense – „Hisense – Twój naturalny wybór” Schiessl Polska rusza z kampanią video o klimatyzatorach i pompach ciepła Hisense – „Hisense – Twój naturalny wybór”

Branża HVAC&R z pewnością nie widziała jeszcze takiego contentu! Schiessl Polska startuje z kampanią video, dotyczącą klimatyzatorów i pomp ciepła Hisense – „Hisense – Twój naturalny wybór”. Seria filmów,...

Branża HVAC&R z pewnością nie widziała jeszcze takiego contentu! Schiessl Polska startuje z kampanią video, dotyczącą klimatyzatorów i pomp ciepła Hisense – „Hisense – Twój naturalny wybór”. Seria filmów, przybliżająca urządzenia, będzie cennym źródłem wiedzy zarówno dla instalatorów z branży HVAC&R, jak i użytkowników końcowych.

Euroterm Dodatkowe zyski od Euroterm24.pl

Dodatkowe zyski od Euroterm24.pl Dodatkowe zyski od Euroterm24.pl

Każdy fachowiec, gdy myśli o hydraulice, kotłach i łazienkach, prawdopodobnie widzi rury, zawory i narzędzia – codziennie towarzyszące jego pracy. W tym gorącym sezonie Euroterm24.pl wspiera fachowców...

Każdy fachowiec, gdy myśli o hydraulice, kotłach i łazienkach, prawdopodobnie widzi rury, zawory i narzędzia – codziennie towarzyszące jego pracy. W tym gorącym sezonie Euroterm24.pl wspiera fachowców w tej rutynie, przygotowując specjalną ofertę handlową z rozgrzewającymi nagrodami za zakupy. To akcja, która sprawi, że praca każdego instalatora będzie prosta, łatwa i… przyniesie dodatkowe zyski.

Panasonic Marketing Europe GmbH Sp. z o.o. news Nowa generacja komercyjnych rozwiązań grzewczo-chłodzących firmy Panasonic

Nowa generacja komercyjnych rozwiązań grzewczo-chłodzących firmy Panasonic Nowa generacja komercyjnych rozwiązań grzewczo-chłodzących firmy Panasonic

Panasonic Heating & Cooling Solutions jest zaangażowany w dostarczanie najwyższej jakości rozwiązań grzewczych i chłodzących do zastosowań komercyjnych, zapewniających maksymalną wydajność.

Panasonic Heating & Cooling Solutions jest zaangażowany w dostarczanie najwyższej jakości rozwiązań grzewczych i chłodzących do zastosowań komercyjnych, zapewniających maksymalną wydajność.

HOMEKONCEPT Etapy budowy domu – o czym trzeba pamiętać? Sprawdź!

Etapy budowy domu – o czym trzeba pamiętać? Sprawdź! Etapy budowy domu – o czym trzeba pamiętać? Sprawdź!

Budowa domu to złożony proces, który wymaga nie tylko zaangażowania finansowego, ale także dokładnego planowania i przestrzegania określonych etapów. Proces ten obejmuje szereg kroków, począwszy od wyboru...

Budowa domu to złożony proces, który wymaga nie tylko zaangażowania finansowego, ale także dokładnego planowania i przestrzegania określonych etapów. Proces ten obejmuje szereg kroków, począwszy od wyboru terenu, poprzez projektowanie, realizację prac budowlanych, aż po prace wykończeniowe. W poniższym artykule przedstawimy kompleksowy przegląd poszczególnych etapów budowy domu, podkreślając ich znaczenie i wpływ na ostateczny kształt oraz funkcjonalność budynku. Zapraszamy do lektury!

SCHIESSL POLSKA Sp. z o.o. news Klimatyzacja Hisense RAC – nowe ulotki

Klimatyzacja Hisense RAC – nowe ulotki Klimatyzacja Hisense RAC – nowe ulotki

Nowa odsłona ulotek klimatyzacji Hisense!

Nowa odsłona ulotek klimatyzacji Hisense!

REGULUS-system Wójcik s.j. Gorący temat: chłodzenie grzejnikami ściennymi lub grzejnikami podłogowymi kanałowymi

Gorący temat: chłodzenie grzejnikami ściennymi lub grzejnikami podłogowymi kanałowymi Gorący temat:  chłodzenie grzejnikami ściennymi lub grzejnikami podłogowymi kanałowymi

Zimowy sezon grzewczy to myślenie o tym, żeby było odpowiednio ciepło, natomiast sezon letni to myślenie o tym, żeby nie było za ciepło. Szybkie zmiany między ekstremalnymi zjawiskami jak nawalne deszcze...

Zimowy sezon grzewczy to myślenie o tym, żeby było odpowiednio ciepło, natomiast sezon letni to myślenie o tym, żeby nie było za ciepło. Szybkie zmiany między ekstremalnymi zjawiskami jak nawalne deszcze z groźnymi burzami i silnym wiatrem, po nich susze, długotrwałe upały, potem duże spadki temperatury, powodują że domy i miejsca pracy należy dostosowywać do znacznych wahań temperatur.

SCHIESSL POLSKA Sp. z o.o. news Pompy ciepła Hisense – mistrzowskie ceny na EURO 2024

Pompy ciepła Hisense – mistrzowskie ceny na EURO 2024 Pompy ciepła Hisense – mistrzowskie ceny na EURO 2024

Mistrzowskie ceny pomp ciepła Hisense w gorącym okresie EURO 2024!

Mistrzowskie ceny pomp ciepła Hisense w gorącym okresie EURO 2024!

Joanna Ryńska Stelaże podtynkowe we współczesnych łazienkach

Stelaże podtynkowe we współczesnych łazienkach Stelaże podtynkowe we współczesnych łazienkach

W projektowanej lub remontowanej łazience podłączenie przyborów sanitarnych można ukryć w ścianach, zwiększając możliwości aranżacji pomieszczenia oraz poprawiając jego funkcjonalność i estetykę. Stosowane...

W projektowanej lub remontowanej łazience podłączenie przyborów sanitarnych można ukryć w ścianach, zwiększając możliwości aranżacji pomieszczenia oraz poprawiając jego funkcjonalność i estetykę. Stosowane do tego celu stelaże podtynkowe dostępne są w wykonaniach pozwalających sprostać niejednemu wyzwaniu dotyczącemu zarówno samej instalacji, jak i wystroju wnętrz.

Joanna Ryńska Instalacje w toaletach ogólnodostępnych

Instalacje w toaletach ogólnodostępnych Instalacje w toaletach ogólnodostępnych

Automatyczna armatura i wyposażenie łazienek publicznych staje się standardem w miejscach o stałej lub okresowo wysokiej frekwencji użytkowników (dworce i lotniska, centra konferencyjno-handlowe, obiekty...

Automatyczna armatura i wyposażenie łazienek publicznych staje się standardem w miejscach o stałej lub okresowo wysokiej frekwencji użytkowników (dworce i lotniska, centra konferencyjno-handlowe, obiekty widowiskowo-sportowe, budynki zamieszkania zbiorowego itp.). Stosowane obecnie w bateriach i systemach spłukiwania rozwiązania automatyczne pozwalają nie tylko zadbać o komfort użytkowników i efektywność pracy instalacji, ale także o zdrowie publiczne.

Joanna Ryńska Instalacje w toaletach ogólnodostępnych

Instalacje w toaletach ogólnodostępnych Instalacje w toaletach ogólnodostępnych

Toalety w obiektach takich jak dworce i lotniska, centra konferencyjno-handlowe, obiekty widowiskowo­-sportowe czy budynki zamieszkania zbiorowego są pomieszczeniami o stale lub okresowo wysokiej frekwencji...

Toalety w obiektach takich jak dworce i lotniska, centra konferencyjno-handlowe, obiekty widowiskowo­-sportowe czy budynki zamieszkania zbiorowego są pomieszczeniami o stale lub okresowo wysokiej frekwencji użytkowników. Nowoczesne rozwiązania obejmujące automatyczną armaturę i wyposażenie oraz systemy zarządzania zużyciem wody pomagają zwiększać komfort użytkowników i efektywność pracy instalacji, a także personelu obsługi.

Damian Żabicki Ekologiczne baterie i spłuczki dla budynków użyteczności publicznej

Ekologiczne baterie i spłuczki dla budynków użyteczności publicznej Ekologiczne baterie i spłuczki dla budynków użyteczności publicznej

W kwestii higieny przed zarządcami budynków użyteczności publicznej stoi wyzwanie pogodzenia standardów sanitarnych, które zostały wyśrubowane w związku z pandemią, z koniecznością stosowania baterii oraz...

W kwestii higieny przed zarządcami budynków użyteczności publicznej stoi wyzwanie pogodzenia standardów sanitarnych, które zostały wyśrubowane w związku z pandemią, z koniecznością stosowania baterii oraz spłuczek oszczędzających energię i wodę. W ślad za każdą potrzebą idą odpowiednie rozwiązania techniczne i dostępne są urządzenia, które pozwalają zrealizować oba cele.

Materiały PR news PREMIERY Lindab 2021 – zapowiedź nowości od Lindab

PREMIERY Lindab 2021 – zapowiedź nowości od Lindab PREMIERY Lindab 2021 – zapowiedź nowości od Lindab

Firma Lindab zapowiada nowy cykl premierowych produktów na 2021 rok. Co miesiąc, w ramach nowej akcji promocyjnej o nazwie „PREMIERY Lindab 2021" w ofercie firmy pojawi się nowy produkt, który wprowadzony...

Firma Lindab zapowiada nowy cykl premierowych produktów na 2021 rok. Co miesiąc, w ramach nowej akcji promocyjnej o nazwie „PREMIERY Lindab 2021" w ofercie firmy pojawi się nowy produkt, który wprowadzony zostanie do sprzedaży.

Waldemar Joniec news Co nowego w branży? Sprawdza redaktor naczelny Rynku Instalacyjnego

Co nowego w branży? Sprawdza redaktor naczelny Rynku Instalacyjnego Co nowego w branży? Sprawdza redaktor naczelny Rynku Instalacyjnego

Blisko 200 lat czyniliśmy Ziemię nam poddaną, w takim tempie, że proces rozwoju gospodarczego dotarł do ściany. Coraz więcej raportów wskazuje, że zasoby naturalne i klimat oraz równowaga w przyrodzie...

Blisko 200 lat czyniliśmy Ziemię nam poddaną, w takim tempie, że proces rozwoju gospodarczego dotarł do ściany. Coraz więcej raportów wskazuje, że zasoby naturalne i klimat oraz równowaga w przyrodzie to dobra globalne – nas wszystkich, a nie tylko wielkich koncernów. Co więcej, globalna wioska to obecnie bardziej wspólna troska i działania zmierzające do zachowania środowiska. Coraz częściej ekonomiści stawiają tezę, że to, co warto i trzeba robić, nie zawsze się opłaca w sensie zysku rozumianego...

Waldemar Joniec news Co nowego w branży? Sprawdza redaktor naczelny Rynku Instalacyjnego

Co nowego w branży? Sprawdza redaktor naczelny Rynku Instalacyjnego Co nowego w branży? Sprawdza redaktor naczelny Rynku Instalacyjnego

Przywódcy państw Unii Europejskiej uzgodnili budżet na kolejne siedem lat. Rząd ogłosił wielki sukces, ale to, ile i na co wykorzystamy, nie jest jeszcze przesądzone. Jak to zwykle bywa, żeby coś dostać,...

Przywódcy państw Unii Europejskiej uzgodnili budżet na kolejne siedem lat. Rząd ogłosił wielki sukces, ale to, ile i na co wykorzystamy, nie jest jeszcze przesądzone. Jak to zwykle bywa, żeby coś dostać, trzeba też dać, a z tym różnie u nas bywa. Owszem, oferujemy Unii np. nasz pomysł na transformację energetyczną i porządek prawny, ale chętnych nie ma wielu. Co więcej, niektóre nasze pomysły są dla partnerów w UE bodźcem do warunkowania i ograniczania budżetu dla Polski, a nie jego zwiększania.

Waldemar Joniec news Co nowego w branży? Sprawdza redaktor naczelny Rynku Instalacyjnego

Co nowego w branży? Sprawdza redaktor naczelny Rynku Instalacyjnego Co nowego w branży? Sprawdza redaktor naczelny Rynku Instalacyjnego

Komisja Europejska przedstawiła w końcu maja założenia pakietu antykryzysowego Next Generation EU, którego zadaniem jest odbudowa gospodarki unijnej po pandemii. Fundusz z kwotą 750 mld euro będzie jednorazowym...

Komisja Europejska przedstawiła w końcu maja założenia pakietu antykryzysowego Next Generation EU, którego zadaniem jest odbudowa gospodarki unijnej po pandemii. Fundusz z kwotą 750 mld euro będzie jednorazowym instrumentem nadzwyczajnym, wprowadzonym na czas określony i wykorzystywanym wyłącznie do działań służących przeciwdziałaniu kryzysowi, i wygaśnie z końcem 2024 roku. Polska może liczyć na ponad 60 mld euro. Ale Next Generation EU kładzie nacisk, żeby środki były wydawane nie na utrwalanie...

Redakcja RI news Koszty budowy wodociągów. Czy gmina zwróci je mieszkańcowi?

Koszty budowy wodociągów. Czy gmina zwróci je mieszkańcowi? Koszty budowy wodociągów. Czy gmina zwróci je mieszkańcowi?

Czy gmina, która jest w złej sytuacji finansowej ma obowiązek zwrotu kosztów osobie fizycznej za wybudowanie na własny koszt sieci wodociągowej?

Czy gmina, która jest w złej sytuacji finansowej ma obowiązek zwrotu kosztów osobie fizycznej za wybudowanie na własny koszt sieci wodociągowej?

Redakcja RI news Edukacja młodych instalatorów – przegląd wyzwań

Edukacja młodych instalatorów – przegląd wyzwań Edukacja młodych instalatorów – przegląd wyzwań

W dzisiejszym świecie edukacji już nie stawia się granic. Innowacyjne materiały dydaktyczne, projekty, design thinking, cyfryzacja to w większości typów szkół już codzienność. Wychodząc naprzeciw wyzwaniom...

W dzisiejszym świecie edukacji już nie stawia się granic. Innowacyjne materiały dydaktyczne, projekty, design thinking, cyfryzacja to w większości typów szkół już codzienność. Wychodząc naprzeciw wyzwaniom współczesności opartej na postępie technologicznym oraz dynamicznie rozwijającemu się rynkowi pracy, szkolnictwo coraz odważniej otwiera się na nowe perspektywy. Swoich szans rozwoju upatruje między innymi w ścisłej współpracy z pracodawcami, czy z otoczeniem biznesowym.

wj IV Forum Ochrony Środowiska – relacja

IV Forum Ochrony Środowiska – relacja IV Forum Ochrony Środowiska – relacja

W dniach 5–6 marca br. w Warszawie branża wodociągowa dyskutowała nt. problemów związanych z ochroną środowiska i adoptowaniem się do zmian klimatu. Z inicjatywy Izby Gospodarczej Wodociągi debatowali...

W dniach 5–6 marca br. w Warszawie branża wodociągowa dyskutowała nt. problemów związanych z ochroną środowiska i adoptowaniem się do zmian klimatu. Z inicjatywy Izby Gospodarczej Wodociągi debatowali m.in. naukowcy i specjaliści od gospodarowania wodami i ich ochrony. Zdaniem uczestników debaty polski sektor wod-kan ma możliwości i może odegrać znaczącą rolę w działaniach na rzecz ochrony klimatu i zasobów wód.

Wybrane dla Ciebie

Poznaj mechanizm, który gwarantuje cichą pracę pompy ciepła »

Poznaj mechanizm, który gwarantuje cichą pracę pompy ciepła » Poznaj mechanizm, który gwarantuje cichą pracę pompy ciepła »

Łatwy montaż systemów podtynkowych? Przekonaj się »

Łatwy montaż systemów podtynkowych? Przekonaj się » Łatwy montaż systemów podtynkowych? Przekonaj się »

Czy wiesz, co skutecznie zadba o instalacje CO? »

Czy wiesz, co skutecznie zadba o instalacje CO? » Czy wiesz, co skutecznie zadba o instalacje CO? »

Jesteś Instalatorem? Nie czekaj, odbieraj nagrody »

Jesteś Instalatorem? Nie czekaj, odbieraj nagrody » Jesteś Instalatorem? Nie czekaj, odbieraj nagrody »

Czego jeszcze nie wiesz o pompach ciepła »

Czego jeszcze nie wiesz o pompach ciepła » Czego jeszcze nie wiesz o pompach ciepła »

Zdradzamy skuteczne sposoby chłodzenia instalacji »

Zdradzamy skuteczne sposoby chłodzenia instalacji » Zdradzamy skuteczne sposoby chłodzenia instalacji »

Czy wiesz, jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego? »

Czy wiesz, jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego? » Czy wiesz, jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego? »

Dobierz odpowiedni zawór do instalacji »

Dobierz odpowiedni zawór do instalacji » Dobierz odpowiedni zawór do instalacji »

Sposób na oszczędne ogrzewanie domu »

Sposób na oszczędne ogrzewanie domu » Sposób na oszczędne ogrzewanie domu »

Jakie korzyści dla instalatora »

Jakie korzyści dla instalatora » Jakie korzyści dla instalatora »

Firmy zdradzają sposób na inteligentne ogrzewanie domu »

Firmy zdradzają sposób na inteligentne ogrzewanie domu » Firmy zdradzają sposób na inteligentne ogrzewanie domu »

Zobacz jak profesjonaliści pomagają sobie w projektowaniu instalacji »

Zobacz jak profesjonaliści pomagają sobie w projektowaniu instalacji » Zobacz jak profesjonaliści pomagają sobie w projektowaniu instalacji »

Przeprowadź bezpłatny audyt fotowoltaiki »

Przeprowadź bezpłatny audyt fotowoltaiki » Przeprowadź bezpłatny audyt fotowoltaiki »

Poznaj skuteczne metody odprowadzania spalin »

Poznaj skuteczne metody odprowadzania spalin » Poznaj skuteczne metody odprowadzania spalin »

Czy istnieją naturalne czynniki chłodzące? »

Czy istnieją naturalne czynniki chłodzące? » Czy istnieją naturalne czynniki chłodzące? »

Jakie rozdzielacze do ogrzewania podłogowego poleciłby ekspert? »

Jakie rozdzielacze do ogrzewania podłogowego poleciłby ekspert? » Jakie rozdzielacze do ogrzewania podłogowego poleciłby ekspert? »

Odkryj nowy sposób próżniowania »

Odkryj nowy sposób próżniowania » Odkryj nowy sposób próżniowania »

Poznaj metody na prawidłową wentylację pomieszczeń przemysłowych »

Poznaj metody na prawidłową wentylację pomieszczeń przemysłowych » Poznaj metody na prawidłową wentylację pomieszczeń przemysłowych »

Zapoznaj się z tematem: przyszłość paliw gazowych w gospodarce »

Zapoznaj się z tematem: przyszłość paliw gazowych w gospodarce » Zapoznaj się z tematem: przyszłość paliw gazowych w gospodarce »

Dołącz do grona super instalatorów »

Dołącz do grona super instalatorów » Dołącz do grona super instalatorów »

Która pompa zapewni stałe ciśnienie wody w kranie »

Która pompa zapewni stałe ciśnienie wody w kranie » Która pompa zapewni stałe ciśnienie wody w kranie »

Podpowiadamy, jaki grzejnik zainstalować w pomieszczeniu »

Podpowiadamy, jaki grzejnik zainstalować w pomieszczeniu » Podpowiadamy, jaki grzejnik zainstalować w pomieszczeniu »

Pobierz tabelę z parametrami armatury ogrodowej »

Pobierz tabelę z parametrami armatury ogrodowej » Pobierz tabelę z parametrami armatury ogrodowej »

Poznaj, nowe rozwiązania w projektowaniu instalacji »

Poznaj, nowe rozwiązania w projektowaniu instalacji » Poznaj, nowe rozwiązania w projektowaniu instalacji »

Które płyty styropianowe mają najwyższy wskaźnik energooszczędności »

Które płyty styropianowe mają najwyższy wskaźnik energooszczędności » Które płyty styropianowe mają najwyższy wskaźnik energooszczędności »

Najnowsze produkty i technologie

SCHIESSL POLSKA Sp. z o.o. news Pompy ciepła Hisense – mistrzowskie ceny na EURO 2024

Pompy ciepła Hisense – mistrzowskie ceny na EURO 2024 Pompy ciepła Hisense – mistrzowskie ceny na EURO 2024

Mistrzowskie ceny pomp ciepła Hisense w gorącym okresie EURO 2024!

Mistrzowskie ceny pomp ciepła Hisense w gorącym okresie EURO 2024!

REGULUS-system Wójcik s.j. Gorący temat: chłodzenie grzejnikami ściennymi lub grzejnikami podłogowymi kanałowymi

Gorący temat: chłodzenie grzejnikami ściennymi lub grzejnikami podłogowymi kanałowymi Gorący temat:  chłodzenie grzejnikami ściennymi lub grzejnikami podłogowymi kanałowymi

Zimowy sezon grzewczy to myślenie o tym, żeby było odpowiednio ciepło, natomiast sezon letni to myślenie o tym, żeby nie było za ciepło. Szybkie zmiany między ekstremalnymi zjawiskami jak nawalne deszcze...

Zimowy sezon grzewczy to myślenie o tym, żeby było odpowiednio ciepło, natomiast sezon letni to myślenie o tym, żeby nie było za ciepło. Szybkie zmiany między ekstremalnymi zjawiskami jak nawalne deszcze z groźnymi burzami i silnym wiatrem, po nich susze, długotrwałe upały, potem duże spadki temperatury, powodują że domy i miejsca pracy należy dostosowywać do znacznych wahań temperatur.

SCHIESSL POLSKA Sp. z o.o. news Klimatyzacja Hisense RAC – nowe ulotki

Klimatyzacja Hisense RAC – nowe ulotki Klimatyzacja Hisense RAC – nowe ulotki

Nowa odsłona ulotek klimatyzacji Hisense!

Nowa odsłona ulotek klimatyzacji Hisense!

HOMEKONCEPT Etapy budowy domu – o czym trzeba pamiętać? Sprawdź!

Etapy budowy domu – o czym trzeba pamiętać? Sprawdź! Etapy budowy domu – o czym trzeba pamiętać? Sprawdź!

Budowa domu to złożony proces, który wymaga nie tylko zaangażowania finansowego, ale także dokładnego planowania i przestrzegania określonych etapów. Proces ten obejmuje szereg kroków, począwszy od wyboru...

Budowa domu to złożony proces, który wymaga nie tylko zaangażowania finansowego, ale także dokładnego planowania i przestrzegania określonych etapów. Proces ten obejmuje szereg kroków, począwszy od wyboru terenu, poprzez projektowanie, realizację prac budowlanych, aż po prace wykończeniowe. W poniższym artykule przedstawimy kompleksowy przegląd poszczególnych etapów budowy domu, podkreślając ich znaczenie i wpływ na ostateczny kształt oraz funkcjonalność budynku. Zapraszamy do lektury!

Panasonic Marketing Europe GmbH Sp. z o.o. news Nowa generacja komercyjnych rozwiązań grzewczo-chłodzących firmy Panasonic

Nowa generacja komercyjnych rozwiązań grzewczo-chłodzących firmy Panasonic Nowa generacja komercyjnych rozwiązań grzewczo-chłodzących firmy Panasonic

Panasonic Heating & Cooling Solutions jest zaangażowany w dostarczanie najwyższej jakości rozwiązań grzewczych i chłodzących do zastosowań komercyjnych, zapewniających maksymalną wydajność.

Panasonic Heating & Cooling Solutions jest zaangażowany w dostarczanie najwyższej jakości rozwiązań grzewczych i chłodzących do zastosowań komercyjnych, zapewniających maksymalną wydajność.

Euroterm Dodatkowe zyski od Euroterm24.pl

Dodatkowe zyski od Euroterm24.pl Dodatkowe zyski od Euroterm24.pl

Każdy fachowiec, gdy myśli o hydraulice, kotłach i łazienkach, prawdopodobnie widzi rury, zawory i narzędzia – codziennie towarzyszące jego pracy. W tym gorącym sezonie Euroterm24.pl wspiera fachowców...

Każdy fachowiec, gdy myśli o hydraulice, kotłach i łazienkach, prawdopodobnie widzi rury, zawory i narzędzia – codziennie towarzyszące jego pracy. W tym gorącym sezonie Euroterm24.pl wspiera fachowców w tej rutynie, przygotowując specjalną ofertę handlową z rozgrzewającymi nagrodami za zakupy. To akcja, która sprawi, że praca każdego instalatora będzie prosta, łatwa i… przyniesie dodatkowe zyski.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - rynekinstalacyjny.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.rynekinstalacyjny.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.rynekinstalacyjny.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.