RynekInstalacyjny.pl

Na co warto zwrócić uwagę, projektując system PV

Na co warto zwrócić uwagę, projektując system PV Na co warto zwrócić uwagę, projektując system PV

Zymetric Pompa ciepła ogrzewa polski rynek

Pompa ciepła ogrzewa polski rynek Pompa ciepła ogrzewa polski rynek

Pompa ciepła to efektywny energetycznie system, wykorzystywany na potrzeby centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej, ale też – chłodzenia pomieszczeń. Te intuicyjne urządzenia pojawiają...

Pompa ciepła to efektywny energetycznie system, wykorzystywany na potrzeby centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej, ale też – chłodzenia pomieszczeń. Te intuicyjne urządzenia pojawiają się w coraz to większej ilości domów, starych i nowych. To głównie rozwiązania proekologiczne, prosty montaż, serwis i obsługa, a także możliwości dofinansowań przekonują, że zakup właśnie takiego źródła ciepła może być strzałem w dziesiątkę!

Orole.pl Osuszanie powietrza w domu, czyli jak radzić sobie z wilgocią na oknach i pleśnią

Osuszanie powietrza w domu, czyli jak radzić sobie z wilgocią na oknach i pleśnią Osuszanie powietrza w domu, czyli jak radzić sobie z wilgocią na oknach i pleśnią

Gdy na zewnątrz występują niskie temperatury, w budynkach mogą pojawić się problemy z poziomem wilgotności.Woda zbiera się na oknach, pranie nie wysycha po rozwieszeniu, pojawiają się pierwsze oznaki pleśni...

Gdy na zewnątrz występują niskie temperatury, w budynkach mogą pojawić się problemy z poziomem wilgotności.Woda zbiera się na oknach, pranie nie wysycha po rozwieszeniu, pojawiają się pierwsze oznaki pleśni w postaci zapachu i czarnych kropek w rogach pomieszczeń.

Program „Czyste Powietrze” – nowości w drugim półroczu 2021

fot. Unsplash

fot. Unsplash

Funkcjonujący od 2018 roku rządowy program „Czyste Powietrze” wciąż jest udoskonalany, co ma zwiększyć zainteresowanie odbiorców i promować niskoemisyjne źródła ciepła, a tym samym zwiększyć skuteczność programu. Kolejne zmiany zaczynają obowiązywać od 1 lipca 2021.

Zobacz także

ECO Comfort Dofinansowanie ekologicznego ogrzewania – Sprawdź jak je uzyskać!

Dofinansowanie ekologicznego ogrzewania – Sprawdź jak je uzyskać! Dofinansowanie ekologicznego ogrzewania – Sprawdź jak je uzyskać!

W wielu gminach ruszył program dofinansowania ekologicznego ogrzewania. Jest to forma pomocy dla osób posiadających stare piece. Ekologiczne ogrzewanie jest droższe od ogrzewania starego typu, kiedy to...

W wielu gminach ruszył program dofinansowania ekologicznego ogrzewania. Jest to forma pomocy dla osób posiadających stare piece. Ekologiczne ogrzewanie jest droższe od ogrzewania starego typu, kiedy to w piecu spalane były, w ramach oszczędności, śmieci czy węgiel niskiej jakości. Dlatego niektóre gminy uruchomiły również Programy osłonowe mające pomóc w pokryciu kosztów eksploatacji ekologicznego ogrzewania.

Brötje Dom to rodzina, bezpieczeństwo i ciepło

Dom to rodzina, bezpieczeństwo i ciepło Dom to rodzina, bezpieczeństwo i ciepło

Dom to rodzina, bezpieczeństwo i ciepło, dlatego warto skorzystać z ponad 100-letniego doświadczenia firmy Brötje. Któż nie lubi wrócić z chłodnego jesiennego spaceru wprost do ciepłego domu lub mieszkania?...

Dom to rodzina, bezpieczeństwo i ciepło, dlatego warto skorzystać z ponad 100-letniego doświadczenia firmy Brötje. Któż nie lubi wrócić z chłodnego jesiennego spaceru wprost do ciepłego domu lub mieszkania? Kto nie doceni możliwości korzystania z ciepłej wody w każdym momencie odkręcenia kranu, bez konieczności czekania? Posiadając kocioł gazowy firmy Brötje, można osiągnąć te naturalne przyjemności łatwo, wygodnie i oszczędnie!

EcoComfort Rekuperacja – czy warto inwestować w wentylację mechaniczną?

Rekuperacja – czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? Rekuperacja – czy warto inwestować w wentylację mechaniczną?

Wielu inwestorów zastanawia się nad rekuperacją. Czy warto instalować rekuperator? Wentylacje mechaniczna z odzyskiem ciepła jest coraz częściej wybieraną instalacją w przypadku nowoczesnego budownictwa....

Wielu inwestorów zastanawia się nad rekuperacją. Czy warto instalować rekuperator? Wentylacje mechaniczna z odzyskiem ciepła jest coraz częściej wybieraną instalacją w przypadku nowoczesnego budownictwa. Wszystko dlatego, że rekuperacja zapewnia stały dostęp do świeżego, przefiltrowanego i wstępnie ogrzanego powietrza, bez konieczności otwierania okien, robienia przeciągów i tym samym wychładzania wnętrza, co z kolei przekłada się na oszczędności na rachunkach za ogrzewanie.

Koniec wsparcia dla kotłów na węgiel

Za najważniejszą zmianę należy uznać zakończenie wspierania kotłów węglowych. Według zasad programu „Czyste Powietrze” obowiązujących przed 1 lipca br. i w okresie przejściowym (do 31 grudnia 2021), na nowoczesne kotły węglowe można otrzymać dotację w wysokości do 30% kosztów kwalifikowanych (ale nie więcej niż 3000 zł) dla tzw. podstawowego poziomu dofinansowania oraz do 60% kosztów kwalifikowanych (ale nie więcej niż 6000 zł) dla tzw. podwyższonego poziomu dofinansowania. Przedmiotem dofinansowania mogą być urządzenia, które mają certyfikat lub świadectwo potwierdzające spełnienie wymagań dyrektywy ekoprojekt, a ich klasa efektywności energetycznej to co najmniej B. Kotły węglowe muszą być wyposażone w automatyczny podajnik paliwa, nie mieć rusztu awaryjnego czy przedpaleniska oraz spełniać wymogi samorządowych, gminnych lub wojewódzkich – właściwych dla miejsca instalacji kotła – uchwał antysmogowych.

Wymagania te miały zapewnić dotacje jedynie do zakupu i montażu nowoczesnych kotłów węglowych. Jednak zgodnie ze zmianami nawet i te urządzenia od początku 2022 roku nie będą już objęte dotacjami z programu „Czyste Powietrze”. Jest to podyktowane stopniowym odchodzeniem od urządzeń grzewczych na węgiel, wynikającym zarówno ze strategii Unii Europejskiej i jej Zielonego Ładu (Green Deal), jak i polskich dokumentów (Krajowy Plan Odbudowy i Polski Ład). Dodatkowo w wielu gminach ustawy antysmogowe już dziś nie tylko nakazują wymianę starych kotłów węglowych, ale i znacznie ograniczają możliwość montażu nowych urządzeń na węgiel. Zatem „nowi” beneficjenci zainteresowani kotłami węglowymi mają czas tylko do 31 grudnia 2021 r. Oznacza to, że nie później niż tego dnia beneficjent musiałby nie tylko złożyć wniosek o dofinansowanie, ale także kupić i zamontować kocioł (czyli 31 grudnia 2021 to najpóźniejsza możliwa data faktury zarówno za zakup, jak i montaż kotła). Jeśli jednak wniosek o dofinansowanie został złożony przed wejściem w życie zmian (tj. przed 1 lipca 2021 r.), warunki te nie obowiązują – oczywiście pod warunkiem zachowania pozostałych terminów obowiązujących w regulaminie „Czystego Powietrza”.

Zwiększenie progu dochodowego dla podwyższonego poziomu dofinansowania

Od października 2020 r. w programie „Czyste Powietrze” obowiązują dwa poziomy dofinansowania – podstawowy i podwyższony, dzięki czemu osoby o niższych dochodach mają szansę na wyższe dotacje. Poziom podstawowy skierowany jest do osób o dochodzie rocznym wynoszącym do 100 000 zł. Natomiast podwyższony poziom dofinansowania skierowany jest do osób, których miesięczny dochód nie przekracza określonego progu dochodowego. 1 lipca 2021 roku progi te zostały podwyższone i wynoszą:

 • dla gospodarstw jednoosobowych – 175% najniższej emerytury, czyli 2189,04 zł (było 1960 zł).
 • dla gospodarstw wieloosobowych – 125% najniższej emerytury na osobę, czyli 1563,60 zł (było 1400 zł).

Dzięki tej zmianie ujednolicone zostały progi dochodowe w programach „Czyste Powietrze” i „Stop Smog”. W efekcie z podwyższonego poziomu dofinansowania – wynoszącego zależnie od zastosowanych rozwiązań technicznych do 37 tys. zł – skorzysta więcej osób.

Wyższe dotacje dla kotłów na pellet o podwyższonym standardzie

Beneficjenci korzystający z podstawowego poziomu dofinansowania od 1 lipca 2021 r. otrzymają możliwość uzyskania wyższej dotacji w przypadku zakupu i montażu kotła na pellet o podwyższonym standardzie. Takie podejście ma zachęcać obywateli do wybierania źródeł ciepła, które cechują się obniżoną emisyjnością cząstek stałych.

Kotły na pellet o podwyższonym standardzie muszą, zgodnie z załącznikami do regulaminu programu „Czyste Powietrze”, spełniać następujące warunki:

  • emisyjność cząstek stałych o wartości ≤ 20 mg/m3 (w odniesieniu do suchych spalin w temp. 0°C, 1013 mbar przy O2 = 10%);
  • certyfikat/świadectwo potwierdzające spełnienie wymogów dotyczących ekoprojektu (Ecodesign);
  • klasa efektywności energetycznej minimum A+ na podstawie karty produktu i etykiety energetycznej;
  • przeznaczenie wyłącznie do spalania biomasy w formie pelletu drzewnego (urządzenia wielopaliwowe nie kwalifikują się do dotacji);
  • automatyczne podawanie paliwa;
  • zakaz rusztu awaryjnego lub przedpaleniska (a także brak możliwości ich montażu);
  • spełnienie wymogów prawa miejscowego, np. uchwał antysmogowych właściwych dla miejsca położenia budynku objętego dofinansowaniem.

Korzystając z podwyższonego poziomu dofinansowania, na kocioł na pellet można uzyskać wysoką dotację – do 60% kosztów zakupu i montażu urządzenia, niezależnie od jego emisyjności.

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Powiązane

VOLT Polska Z czego powinna składać się profesjonalna instalacja fotowoltaiczna?

Z czego powinna składać się profesjonalna instalacja fotowoltaiczna? Z czego powinna składać się profesjonalna instalacja fotowoltaiczna?

Instalacja fotowoltaiczna przeznaczona do pozyskiwania energii słonecznej składa się z kilku elementów: inwertera solarnego, paneli słonecznych, regulatora solarnego, akcesoriów do montażu (kable, złączki)...

Instalacja fotowoltaiczna przeznaczona do pozyskiwania energii słonecznej składa się z kilku elementów: inwertera solarnego, paneli słonecznych, regulatora solarnego, akcesoriów do montażu (kable, złączki) oraz konstrukcji montażowych. Jeśli odpowiednio dobierzemy wszystkie te elementy pod kątem jakości, profesjonalnego montażu, mamy szansę zaspokoić prawie w 100% zapotrzebowanie na energię elektryczną w domu oraz znacznie obniżyć rachunki za prąd.

ARTEKON Sklejka 18 mm

Sklejka 18 mm Sklejka 18 mm

Sklejka to materiał drewnopochodny, którego arkusze powstają poprzez sklejenie kilku cienkich warstw drewna nazywanych fornirami. Arkusz najczęściej składa się z 3 lub więcej warstw forniru. Warstwy są...

Sklejka to materiał drewnopochodny, którego arkusze powstają poprzez sklejenie kilku cienkich warstw drewna nazywanych fornirami. Arkusz najczęściej składa się z 3 lub więcej warstw forniru. Warstwy są klejone między sobą żywicami syntetycznymi. Włókna sąsiednich warstw są ułożone prostopadle do siebie.

jak.waw.pl Elektroniczne zawory i baterie umywalkowe

Elektroniczne zawory i baterie umywalkowe Elektroniczne zawory i baterie umywalkowe

Zaprojektowane do budynków użyteczności publicznej, baterie Stern wyróżniają się funkcjonalnością, mininalistycznym, zgodnym z najnowszymi trendami designem i nowoczesnymi rozwiązaniami, które pozwalają...

Zaprojektowane do budynków użyteczności publicznej, baterie Stern wyróżniają się funkcjonalnością, mininalistycznym, zgodnym z najnowszymi trendami designem i nowoczesnymi rozwiązaniami, które pozwalają znacznie zmniejszyć zużycie wody i mydła. Szeroka oferta umożliwia wyposażenie w armaturę sanitarną każdego obiektu, od 5-gwiazdkowego hotelu, przez restaurację, szkołę i zakład pracy, po stadion, dworzec, szpital czy areszt.

FERRO S.A. Zawory kulowe F-Power firmy Ferro

Zawory kulowe F-Power firmy Ferro Zawory kulowe F-Power firmy Ferro

Niezbędnym elementem armatury wodnej, a w szczególności armatury zaporowej służącej do otwierania i zamykania przepływu, są zawory kulowe. Składają się one z korpusu (obudowy całego mechanizmu), napędu...

Niezbędnym elementem armatury wodnej, a w szczególności armatury zaporowej służącej do otwierania i zamykania przepływu, są zawory kulowe. Składają się one z korpusu (obudowy całego mechanizmu), napędu ręcznego (w postaci jednoramiennej dźwigni lub motylka), trzpienia z dławikiem oraz gniazda wraz z kulą. W kuli znajdziemy wydrążony z dwóch stron otwór służący do przepuszczania medium, gdy zawór jest otwarty. Obracając dźwignię zaworu o dziewięćdziesiąt stopni, zamykamy przepływ medium.

Redakcja RI news Pół miliona złotych na likwidację kotłów w Radomiu

Pół miliona złotych na likwidację kotłów w Radomiu Pół miliona złotych na likwidację kotłów w Radomiu

500 tys. zł przeznaczą w tym roku władze Radomia na dofinansowania dla mieszkańców do wymiany kotłów węglowych na ekologiczne źródła ciepła. Nabór wniosków o dotacje rozpocznie się 9 lipca – poinformował...

500 tys. zł przeznaczą w tym roku władze Radomia na dofinansowania dla mieszkańców do wymiany kotłów węglowych na ekologiczne źródła ciepła. Nabór wniosków o dotacje rozpocznie się 9 lipca – poinformował na konferencji prasowej wiceprezydent miasta Jerzy Zawodnik.

Redakcja RI news Do końca roku Wrocław wymieni 3,5 tys. pieców węglowych

Do końca roku Wrocław wymieni 3,5 tys. pieców węglowych Do końca roku Wrocław wymieni 3,5 tys. pieców węglowych

Od początku roku w ramach programu „KAWKA Plus” wymieniono we Wrocławiu 800 pieców węglowych, a do końca roku jest planowana wymiana w sumie 3,5 tys. urządzeń. Koszt wymiany to ok. 80 mln zł. W sumie do...

Od początku roku w ramach programu „KAWKA Plus” wymieniono we Wrocławiu 800 pieców węglowych, a do końca roku jest planowana wymiana w sumie 3,5 tys. urządzeń. Koszt wymiany to ok. 80 mln zł. W sumie do końca 2024 r. trzeba wymienić takie piece w 18 tys. lokali w mieście.

RI news Wnioski o dofinansowanie z programu „Czyste Powietrze” na ponad 4,5 mld zł

Wnioski o dofinansowanie z programu „Czyste Powietrze” na ponad 4,5 mld zł Wnioski o dofinansowanie z programu „Czyste Powietrze” na ponad 4,5 mld zł

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podał, że liczba złożonych wniosków o dofinansowanie w programie „Czyste Powietrze” zbliża się do 257 tys. Z tego w przypadku ponad 206 tys. wniosków...

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podał, że liczba złożonych wniosków o dofinansowanie w programie „Czyste Powietrze” zbliża się do 257 tys. Z tego w przypadku ponad 206 tys. wniosków podpisano już umowy o dofinansowanie.

Redakcja RI news Złomowiska sprzedają stare piece węglowe

Złomowiska sprzedają stare piece węglowe Złomowiska sprzedają stare piece węglowe

Jednym z warunków, które trzeba spełnić, by otrzymać dofinansowanie w ramach programu „Czyste Powietrze”, jest oddanie starego pieca na złomowisko. Jednak część właścicieli złomowisk zamiast utylizować...

Jednym z warunków, które trzeba spełnić, by otrzymać dofinansowanie w ramach programu „Czyste Powietrze”, jest oddanie starego pieca na złomowisko. Jednak część właścicieli złomowisk zamiast utylizować tzw. kopciuchy, sprzedaje je do dalszego użytku tam, gdzie ustawy antysmogowe nie są tak restrykcyjne.

Redakcja RI news Umowy z pierwszymi bankami w ramach programu „Czyste Powietrze” podpisane

Umowy z pierwszymi bankami w ramach programu „Czyste Powietrze” podpisane Umowy z pierwszymi bankami w ramach programu „Czyste Powietrze” podpisane

14 kwietnia Narodowy i wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej podpisały pierwsze siedem umów z bankami, które planują uruchomić kredyty antysmogowe. Łączny budżet, w ramach którego...

14 kwietnia Narodowy i wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej podpisały pierwsze siedem umów z bankami, które planują uruchomić kredyty antysmogowe. Łączny budżet, w ramach którego banki będę przekazywać do wfośigw wnioski o dotację z przeznaczeniem na częściową spłatę kapitału kredytów na przedsięwzięcia realizowane zgodnie z programem „Czyste Powietrze”, to 1,5 mld zł.

Redakcja RI news Gdynia wymieniła kolejne piece węglowe

Gdynia wymieniła kolejne piece węglowe Gdynia wymieniła kolejne piece węglowe

W lutym 2020 r. w Gdyni ruszył program wymiany pieców węglowych w zasobie komunalnym, dzięki któremu, za kwotę 4 mln zł, udało się zlikwidować 132 tzw. kopciuchy (na początku 2020 r. korzystano z nich...

W lutym 2020 r. w Gdyni ruszył program wymiany pieców węglowych w zasobie komunalnym, dzięki któremu, za kwotę 4 mln zł, udało się zlikwidować 132 tzw. kopciuchy (na początku 2020 r. korzystano z nich w 533 lokalach komunalnych). W tym roku program jest kontynuowany – do wymiany są kolejne 83 szkodliwe piece. Koniec programu przewidziany jest na 2023 r., będzie on kosztować 16 mln zł.

Redakcja RI news 1,5 mln zł na wymianę „kopciuchów” w Ostrowie Wielkopolskim

1,5 mln zł na wymianę „kopciuchów” w Ostrowie Wielkopolskim 1,5 mln zł na wymianę „kopciuchów” w Ostrowie Wielkopolskim

W Ostrowie Wielkopolskim blisko 1,5 mln zł przeznaczonych zostanie na wymianę starych pieców węglowych. Kwota ta może jeszcze wzrosnąć. Od startu miejskiego programu wymiany pieców w 2015 roku w mieście...

W Ostrowie Wielkopolskim blisko 1,5 mln zł przeznaczonych zostanie na wymianę starych pieców węglowych. Kwota ta może jeszcze wzrosnąć. Od startu miejskiego programu wymiany pieców w 2015 roku w mieście zlikwidowano już prawie 1400 palenisk tego typu.

Redakcja RI news Kraków przeznaczy 50 mln zł na wymianę kotłów w ramach programu „Stop Smog”

Kraków przeznaczy 50 mln zł na wymianę kotłów w ramach programu „Stop Smog” Kraków przeznaczy 50 mln zł na wymianę kotłów w ramach programu „Stop Smog”

W ciągu trzech lat, Kraków – zasilony 34,5 mln zł dofinansowania z Funduszu Termomodernizacji i Remontów w ramach programu „Stop Smog” – planuje zrealizować 944 przedsięwzięcia niskoemisyjne, w ramach...

W ciągu trzech lat, Kraków – zasilony 34,5 mln zł dofinansowania z Funduszu Termomodernizacji i Remontów w ramach programu „Stop Smog” – planuje zrealizować 944 przedsięwzięcia niskoemisyjne, w ramach których liczba wymienionych nieefektywnych źródeł ciepła wyniesie 756, a budynków poddanych termomodernizacji – 289. Poza wsparciem, które przekazuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, miasto wyłoży na ten cel 15,5 mln zł jako wkład własny.

Redakcja RI news W 17 małopolskich gminach w 2020 r. nie zlikwidowano żadnego „kopciucha”

W 17 małopolskich gminach w 2020 r. nie zlikwidowano żadnego „kopciucha” W 17 małopolskich gminach w 2020 r. nie zlikwidowano żadnego „kopciucha”

W całym województwie małopolskim spada tempo wymiany nieekologicznych pieców. W 2019 r. wymieniono ich ponad 15 tys., tymczasem w 2020 r. już tylko 10,2 tys. – takie dane przytacza Krakowski Alarm Smogowy...

W całym województwie małopolskim spada tempo wymiany nieekologicznych pieców. W 2019 r. wymieniono ich ponad 15 tys., tymczasem w 2020 r. już tylko 10,2 tys. – takie dane przytacza Krakowski Alarm Smogowy na podstawie Programu ochrony powietrza. Organizacja ocenia też, że zbyt wolno postępuje realizacja programu „Czyste Powietrze”.

Redakcja RI news Uruchomiono wyszukiwarkę EkoDotacji

Uruchomiono wyszukiwarkę EkoDotacji Uruchomiono wyszukiwarkę EkoDotacji

Ponad 100 programów finansowego wsparcia ekologicznych inwestycji znajduje się w uruchomionej wyszukiwarce EkoDotacji – poinformował Krajowy Ośrodek Zmian Klimatu. Narzędzie umożliwia odnalezienie najkorzystniejszego...

Ponad 100 programów finansowego wsparcia ekologicznych inwestycji znajduje się w uruchomionej wyszukiwarce EkoDotacji – poinformował Krajowy Ośrodek Zmian Klimatu. Narzędzie umożliwia odnalezienie najkorzystniejszego rozwiązania wśród różnych programów wsparcia np. fotowoltaiki czy termomodernizacji.

Redakcja RI news Ponad milion złotych na wymianę kotłów w Suwałkach

Ponad milion złotych na wymianę kotłów w Suwałkach Ponad milion złotych na wymianę kotłów w Suwałkach

Miasto Suwałki w ciągu ostatnich pięciu lat wydało 1 mln 175 tys. zł na wymianę starych pieców. Dotychczas z miejskiej dotacji na ten cel skorzystało 341 rodzin, a 58 kolejnych realizuje inwestycje.

Miasto Suwałki w ciągu ostatnich pięciu lat wydało 1 mln 175 tys. zł na wymianę starych pieców. Dotychczas z miejskiej dotacji na ten cel skorzystało 341 rodzin, a 58 kolejnych realizuje inwestycje.

Redakcja RI news Wymiana kotłów w Warszawie stoi w miejscu

Wymiana kotłów w Warszawie stoi w miejscu Wymiana kotłów w Warszawie stoi w miejscu

Polski Alarm Smogowy informuje, że mimo dobrego programu dotacyjnego, jaki oferuje Urząd m.st. Warszawy, wymiana kotłów utknęła w martwym punkcie. Od początku roku do 1 czerwca w Warszawie ubyło 61 kotłów...

Polski Alarm Smogowy informuje, że mimo dobrego programu dotacyjnego, jaki oferuje Urząd m.st. Warszawy, wymiana kotłów utknęła w martwym punkcie. Od początku roku do 1 czerwca w Warszawie ubyło 61 kotłów na węgiel i drewno. Tymczasem do 1 stycznia 2023 r. na terenie stolicy powinny zostać wyłączone wszystkie pozaklasowe kotły na paliwa stałe.

Redakcja RI news Dofinansowanie na urządzenia FUJITSU i KAISAI

Dofinansowanie na urządzenia FUJITSU i KAISAI Dofinansowanie na urządzenia FUJITSU i KAISAI

Pompy ciepła oraz mikroinstalacje z oferty firmy Klima-Therm znalazły się na Zielonej Liście Urządzeń i Materiałów (ZUM) Instytutu Ochrony Środowiska. Oznacza to, iż spełniają one wymagania techniczne...

Pompy ciepła oraz mikroinstalacje z oferty firmy Klima-Therm znalazły się na Zielonej Liście Urządzeń i Materiałów (ZUM) Instytutu Ochrony Środowiska. Oznacza to, iż spełniają one wymagania techniczne określone w programie „Czyste Powietrze", a tym samym kwalifikują się do uzyskania dofinansowania na termomodernizację budynków mieszkalnych.

Joanna Ryńska Aktualne rządowe programy wsparcia nowych urządzeń grzewczych

Aktualne rządowe programy wsparcia nowych urządzeń grzewczych Aktualne rządowe programy wsparcia nowych urządzeń grzewczych

Stopniowa dekarbonizacja i elektryfikacja ogrzewania wymaga działań o zróżnicowanej skali. Dla inwestorów indywidualnych, na których spoczywa poważna część odpowiedzialności za ten proces, dużym obciążeniem...

Stopniowa dekarbonizacja i elektryfikacja ogrzewania wymaga działań o zróżnicowanej skali. Dla inwestorów indywidualnych, na których spoczywa poważna część odpowiedzialności za ten proces, dużym obciążeniem i barierą są koszty inwestycyjne związane z zakupem nowego, zgodnego z przepisami źródła ciepła. Dlatego co roku kierowane są do nich programy zachęt finansowych, mające łagodzić ciężar inwestycji i przyspieszyć zarówno zwrot kosztów inwestora, jak i osiągnięcie pozytywnych skutków ekonomicznych...

Redakcja RI news Akademia Czystego Powietrza – wiedza o programie „Czyste Powietrze” dla wszystkich

Akademia Czystego Powietrza – wiedza o programie „Czyste Powietrze” dla wszystkich Akademia Czystego Powietrza – wiedza o programie „Czyste Powietrze” dla wszystkich

Zasady programu „Czyste Powietrze”, Kredyt Czyste Powietrze, wniosek o dofinansowanie i płatność, zachęty dla gmin i wymiana dobrych praktyk między JST, elektryfikacja w ogrzewnictwie, termomodernizacja,...

Zasady programu „Czyste Powietrze”, Kredyt Czyste Powietrze, wniosek o dofinansowanie i płatność, zachęty dla gmin i wymiana dobrych praktyk między JST, elektryfikacja w ogrzewnictwie, termomodernizacja, rola ekodoradców, uchwały antysmogowe, Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków – to tylko niektóre z tematów omówionych podczas tegorocznych spotkań pn. Akademia Czystego Powietrza. Webinaria, prezentacje i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania są już dostępne – bezpłatnie, dla każdego i w...

Zymetric Pompa ciepła ogrzewa polski rynek

Pompa ciepła ogrzewa polski rynek Pompa ciepła ogrzewa polski rynek

Pompa ciepła to efektywny energetycznie system, wykorzystywany na potrzeby centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej, ale też – chłodzenia pomieszczeń. Te intuicyjne urządzenia pojawiają...

Pompa ciepła to efektywny energetycznie system, wykorzystywany na potrzeby centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej, ale też – chłodzenia pomieszczeń. Te intuicyjne urządzenia pojawiają się w coraz to większej ilości domów, starych i nowych. To głównie rozwiązania proekologiczne, prosty montaż, serwis i obsługa, a także możliwości dofinansowań przekonują, że zakup właśnie takiego źródła ciepła może być strzałem w dziesiątkę!

Redakcja RI news Łódź wymieni piece w 100 miejskich budynkach

Łódź wymieni piece w 100 miejskich budynkach Łódź wymieni piece w 100 miejskich budynkach

Blisko 300 tys. zł z unijnego programu European City Facility pozyskał magistrat na przygotowanie inwestycji wymiany nieekologicznych źródeł ciepła w 100 komunalnych budynkach w historycznym centrum Łodzi.

Blisko 300 tys. zł z unijnego programu European City Facility pozyskał magistrat na przygotowanie inwestycji wymiany nieekologicznych źródeł ciepła w 100 komunalnych budynkach w historycznym centrum Łodzi.

Redakcja RI news Ranking programu „Czyste Powietrze” – województwo śląskie w czołówce

Ranking programu „Czyste Powietrze” – województwo śląskie w czołówce Ranking programu „Czyste Powietrze” – województwo śląskie w czołówce

W najnowszym rankingu programu „Czyste Powietrze” zdecydowanie wygrywają gminy województwa śląskiego – zajmują one ponad połowę miejsc w pierwszej setce zestawienia. Zwycięzcą w trzecim kwartale 2021 roku...

W najnowszym rankingu programu „Czyste Powietrze” zdecydowanie wygrywają gminy województwa śląskiego – zajmują one ponad połowę miejsc w pierwszej setce zestawienia. Zwycięzcą w trzecim kwartale 2021 roku została gmina Godów. Co więcej, badania pokazują, że mieszkańcy Śląska popierają odejście od ogrzewania węglem swoich domów – w badaniu opinii publicznej za zakazem węgla opowiedziało się aż 65% respondentów.

Redakcja RI news Fuji Electric na Liście ZUM programu „Czyste Powietrze”

Fuji Electric na Liście ZUM programu „Czyste Powietrze” Fuji Electric na Liście ZUM programu „Czyste Powietrze”

Klimatyzatory ścienne Fuji Electric KMCDN Nordic spełniają wszystkie wymogi techniczne programu dotacyjnego i zostały pozytywnie zweryfikowane przez niezależnych ekspertów, dzięki czemu zostały zamieszczone...

Klimatyzatory ścienne Fuji Electric KMCDN Nordic spełniają wszystkie wymogi techniczne programu dotacyjnego i zostały pozytywnie zweryfikowane przez niezależnych ekspertów, dzięki czemu zostały zamieszczone na liście Zielonych Urządzeń i Materiałów (ZUM) przygotowanej przez Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy. Jest ona jedyną oficjalną bazą urządzeń spełniających wymogi techniczne rządowego programu dofinansowań „Czyste Powietrze”.

Redakcja RI news Bezpłatny webinar #GoGreen with Panasonic

Bezpłatny webinar #GoGreen with Panasonic Bezpłatny webinar #GoGreen with Panasonic

Już w najbliższy piątek, 29 października br. o godz. 10:00, Panasonic wraz z GLOBEnergia organizuje trzeci webinar w ramach kampanii #GoGreen.

Już w najbliższy piątek, 29 października br. o godz. 10:00, Panasonic wraz z GLOBEnergia organizuje trzeci webinar w ramach kampanii #GoGreen.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - rynekinstalacyjny.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.rynekinstalacyjny.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.rynekinstalacyjny.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.