RynekInstalacyjny.pl

Zaawansowane wyszukiwanie

Montaż klimatyzatora: cena, rodzaje urządzeń, koszt montażu klimatyzacji w domu w 2024!

ECO Comfort | 2024-05-15
Montaż klimatyzatora

Montaż klimatyzatora

Choć główną funkcją klimatyzatora jest chłodzenie powietrza w upalne okresy roku, panuje błędne przekonanie, że na schłodzeniu mieszkania kończy się funkcja systemu klimatyzacji. Tymczasem nowoczesne jednostki nie ograniczają się jedynie do pojedynczych zadań.

treść sponsorowana

Montaż klimatyzatora ściennego gwarantuje szereg możliwości wpływających realnie na poprawę komfortu użytkowania domu lub firmy. Podłączenie klimatyzatora zaowocuje nie tylko chłodzeniem domu latem, ale i ogrzaniem budynku w okresach przejściowych i zadbaniem o jego mikroklimat: zarówno tradycyjne systemy, jak i klimatyzatory przenośne mogą osuszać powietrze oraz je filtrować. Jedynym warunkiem jest jednak fachowe wykonanie montażu klimatyzacji i prawidłowy dobór urządzenia. W tym artykule dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć przed zakupem klimatyzacji! Montaż klimatyzatora: cena w 2024 roku oraz w jaki sposób możesz obniżyć koszty użytkowania urządzenia!

Jak działa klimatyzacja domowa?

Bez względu na to, jakie urządzenie inwestor zainstaluje w domu: klimatyzator typu split, multisplit, klimatyzator monoblok, czy jednak zdecyduje się na klimatyzator przenośny, zasada działania systemu jest taka sama dla wszystkich opcji. Czynnik chłodniczy krążący w instalacji między jednostką wewnętrzną a jednostką zewnętrzną ulega przemianom termodynamicznym. Określone procesy realizowane są poprzez poszczególne podzespoły systemu. Kluczowe są funkcje parownika, sprężarki, skraplacza i zaworu rozprężnego, a także instalacji freonowej i działającej instalacji elektrycznej.

Gdyby chcieć jak najogólniej opisać sposób działania systemu klimatyzacji można pokusić się o trafne zresztą porównanie klimatyzatora do lodówki, która działa w podobny sposób, a odpowiednikiem parownika jest w jej przypadku zamrażarka. Lodówka jest urządzeniem typu monoblok, pobiera ciepło z powietrza znajdującego się w lodówce i wyrzuca je do pomieszczenia kuchennego poprzez kratkę, z kolei klimatyzacja na zewnątrz budynku usuwa ciepło za pomocą jednostki zewnętrznej.

Rodzaje klimatyzatorów: jakie urządzenie będzie odpowiednie dla danej inwestycji?

Żeby poznać przybliżone koszty systemu klimatyzacji w domu, trzeba najpierw ocenić swoje potrzeby inwestorskie oraz możliwości techniczne budynku, ponieważ rynek branży klimatyzacyjnej oferuje różne rodzaje klimatyzatorów, zróżnicowany jest także stopień zaawansowania technicznego modeli. Spójrzmy zatem, w czym możemy wybierać:

 • klimatyzator typu split to najbardziej powszechny rodzaj klimatyzacji, którego wyposażeniem są dwie jednostki. Jednostka wewnętrzna w budynku oraz jednostka zewnętrzna, ulokowana na zewnętrznej ścianie budynku, która odprowadza energię termiczną z pomieszczenia. Obie jednostki łączy instalacja freonowa, w której przepływa czynnik chłodniczy. Instalacja ta składa się z miedzianych rur, umożliwiających swobodny przepływ czynnika i jego przemiany termodynamiczne. Za komunikację jednostki zewnętrznej z wewnętrzną i odwrotnie odpowiada podłączenie urządzenia do istniejącej instalacji elektrycznej.
  Doprowadzenie zasilania do klimatyzatora jest zatem niezbędne. Tego typu system kosztuje od 4 do 9 tysięcy złotych.
 • klimatyzator multisplit to system podobny do podstawowej wersji, ale poszerzony o większą liczbę jednostek wewnętrznych, podłączonych do jednej jednostki zewnętrznej. W tym przypadku agregat zewnętrzny współpracuje nie z jedną, a z kilkoma jednostkami wewnętrznymi, rozmieszczonymi w różnych lokalizacjach domu. Tutaj musimy liczyć się z kosztami od 15 do 30 tysięcy złotych (ostateczna cena jest zależna od ilości jednostek wewnętrznych wykorzystanych w instalacji).
 • klimatyzator monoblok: to system oparty na działaniu jednego urządzenia, w którym zamknięte są wszystkie podzespoły: parownik, sprężarka, zawór rozprężny, skraplacz. W klimatyzatorach kompaktowych nie ma jednostki zewnętrznej: gorące powietrze z otoczenia odprowadzane jest za pomocą rury wyrzutowej, którą należy połączyć z urządzeniem i umieścić np. w otworze okiennym lub ujściu wentylacyjnym. Klimatyzatory przenośne są najczęściej montowane w blokach, ponieważ ze względu na ryzyko zbyt głośnej pracy jednostki zewnętrznej zarządcy tego typu nieruchomości nie wydają zgody na montaż klimatyzacji tradycyjnego typu (split/multisplit). Ceny klimatyzatorów przenośnych zaczynają się od 1200 złotych, koszty są uzależnione od stopnia zaawansowania technicznego urządzenia.

Montaż klimatyzacji: na jaki system się zdecydować?

Wykonanie instalacji klimatyzacji warto poprzedzić jej zaprojektowaniem. Uwzględniając warunki techniczne oraz indywidualne potrzeby inwestorskie, a także możliwości finansowe, łatwiej podjąć decyzję o rodzaju urządzenia. Podczas gdy klimatyzatory monoblok spotyka się w budownictwie wielorodzinnym oraz rekreacyjnym (domki letniskowe), w domach jednorodzinnych montaż klimatyzacji opiera się na systemach split lub multisplit, a to, ile jednostek wewnętrznych będzie obsługiwała jednostka zewnętrzna, zależne jest od zapotrzebowania chłodniczego budynku oraz preferencji inwestora.

Odrębną kwestią pozostaje wybór klimatyzatora ze względu na sposób jego montażu, a to także przekłada się na ostateczny rachunek. Klimatyzatory, biorąc pod uwagę sposób ich instalacji, dzielimy na klimatyzatory przypodłogowe, klimatyzatory ścienne, klimatyzatory kanałowe, podstropowe oraz klimatyzatory kasetonowe. Inwestorzy najczęściej wybierają klimatyzatory ścienne, są to także najbardziej opłacalne pod względem ekonomicznym modele, nieskomplikowane jeśli chodzi o montaż. Średnia cena klimatyzatora ściennego to około 1100 zł.

Montaż klimatyzatora: cena. Od czego zależą koszty montażu klimatyzacji w domu?

Decydując się na zakup klimatyzatora wraz z usługą montażu, inwestor powinien mieć na względzie, że cena podstawowa, tj. zakup urządzenia, nie obejmuje dodatkowych aspektów związanych z montażem klimatyzatora. Mowa tutaj między innymi o takich kwestiach jak:

 • wykonanie instalacji pomiędzy jednostkami (dodatkowy metr instalacji freonowej generuje dodatkowe koszty)
 • instalacja pompki skroplin oraz podłączenie odpływu skroplin do instalacji kanalizacyjnej
 • doprowadzenie zasilania z rozdzielni
 • wynajem podnośnika lub rusztowania jeśli jednostkę zewnętrzną montuje się w trudno dostępnym miejscu. Instalacja jednostki zewnętrznej na wyższych kondygnacjach w blokach najczęściej wiąże się z taką koniecznością.

Cennik montażu klimatyzacji powinien uwzględniać także uruchomienie systemu oraz kwestie związane z wymianą filtrów i przeglądem technicznym urządzenia. Cena montażu klimatyzacji może być także większa jeśli przy okazji instalacji systemu konieczne będą prace remontowe (np. po bruzdowaniu ścian).

Moc klimatyzatora: jak dobrze dobrać urządzenie do inwestycji?

Wiesz już na co, jako potencjalny inwestor, powinieneś zwracać uwagę w kwestii montażu klimatyzacji. Ale to, ile kosztuje klimatyzacja, uzależnione jest także od mocy chłodniczej urządzenia. Moc chłodnicza musi być odpowiednio dobrana, tak by pokryć zapotrzebowanie na komfort termiczny w budynku. Potencjał urządzenia pod tym względem bardzo łatwo obliczyć, przyjmuje się bowiem, że na 10 metrów kwadratowych przypada 1 kw mocy chłodniczej klimatyzatora.

Klasa energetyczna klimatyzatora: na to zwróć uwagę!

Niemniej istotnym parametrem, warunkującym cenę zakupu klimatyzatora jest jego klasa energetyczna. Warto wybierać jednostki wyróżniające się efektywnością, jeśli chodzi o oszczędność energii. Najbardziej nowoczesne klimatyzatory mogą poszczycić się klasą A+++ , czyli najwyższą w skali klasą efektywności energetycznej. Takie urządzenia nawet przy największej mocy i pracy klimatyzatora zużywają znacznie mniej prądu, a to przekłada się na mniejsze rachunki za energię elektryczną, a zatem czyni użytkowanie klimatyzatora znacznie tańszym.

Ile kosztuje montaż klimatyzacji w różnych województwach w 2024 roku?

Cena montażu klimatyzacji (jednostki wewnętrznej, montaż jednostki zewnętrznej oraz zakup klimatyzatora) różni się także ze względu na lokalizację inwestycji. Wyższe ceny obowiązują w województwie mazowieckim, gdzie sam podstawowy koszt usługi montażu klimatyzacji zaczyna się od 1800 zł, gdzie dla porównania w województwie podkarpackim i podlaskim jest to kwota około 1300 zł. Średnia półka cenowa to inne województwa: montaż klimatyzatora w województwie małopolskim czy świętokrzyskim to 1600 zł. Wyższą cenę montażu klimatyzacji będą generowały także dodatkowe prace, długość instalacji, montaż we wskazanym miejscu, które może być trudno dostępne, czy tak jak wcześniej wspomniano konieczność wypożyczenia podnośnika pod ścianę zewnętrzną, tak by umożliwić montaż jednostki zewnętrznej. Cennik montażu klimatyzacji mimo tego samego województwa w przypadku dwóch różnych inwestycji może być zupełnie inny.

Jak obniżyć koszt klimatyzacji w domu?

Ile prądu zużywa działająca klimatyzacja? Pobór energii elektrycznej jest związany z mocą chłodniczą danego modelu i jego klasą energetyczną, ale zużycie energii nawet przy większych jednostkach można skutecznie ograniczyć, a co za tym idzie realnie wpłynąć na koszty użytkowania klimatyzacji domowej. Jak to zrobić? Skorzystaj ze sprawdzonych sposobów:

 • regularnie serwisuj urządzenia: wymiana zanieczyszczonych filtrów i sprawdzanie kanałów wentylacyjnych to gwarancja sprawnego działania i wydajności klimatyzatorów typu split i klimatyzatorów multisplit
 • odpowiednia temperatura ustawiona na termostacie: nie uruchamiajmy klimatyzacji w trybie maksymalnej wydajności, gdy nie ma takiej konieczności. Ustawianie temperatury komfortu na poziomie 4-5 stopni Celsjusza poniżej temperatury powietrza w pomieszczeniu pozwoli na równie skuteczne i jedynie minimalnie wolniejsze schłodzenie powietrza bez konieczności pracy na maksymalnej wydajności, podczas której pobór prądu przez klimatyzator jest najwyższy
 • Wykorzystywanie programowalnych harmonogramów pracy instalacji klimatyzacyjnej pozwoli na uzyskanie optymalnej zadanej temperatury komfortu w zależności od potrzeb użytkownika i od pory dnia. Odpowiednio ustawiony harmonogram pracy pozwoli na pracę klimatyzacji z niewielką wydajnością, ale odpowiednio dopasowaną do potrzeb i temperatury, jaką chcemy uzyskać w konkretnej porze dnia. Klimatyzator pracujący w odpowiednim harmonogramie może np. schłodzić powietrze w pomieszczeniu tuż przed powrotem z pracy lub szkoły mieszkańców, odpowiednio sterować temperaturą w nocy, zapewniając spokojny sen
 • zastosowanie żaluzji, rolet i zasłon pozwoli na zmniejszenie zysków ciepła przez przenikanie przez okna i obniżenie zapotrzebowania na moc chłodniczą w budynku
 • wybór energooszczędnych modeli klimatyzatorów.

Montaż klimatyzatora cena: podsumowanie

Koszty klimatyzacji w domu to złożony temat: to, ile kosztuje klimatyzacja dla danej inwestycji, zależy od wielu czynników. Liczy się nie tylko zakup klimatyzatora, ale i sposób jego montażu oraz odpowiednie zaprojektowanie całego systemu.

Montaż urządzeń warto powierzyć profesjonalnej firmie, działającej na rynku branży klimatyzacyjnej. Tylko w ten sposób unikniemy problemów, które napotykają inwestorzy decydujący się na usługi firm z szarej strefy: źle dobrane, niewydajne klimatyzatory, brak gwarancji na zakupione modele urządzeń (lub też klimatyzatory składające się z wątpliwej jakości komponentów), brak opieki posprzedażowej i serwisowania instalacji. To tylko niektóre z problemowych kwestii, które poruszają pokrzywdzeni przez nieuczciwych wykonawców inwestorzy.

Warto także pamiętać o tym, że decydując się na skorzystanie z usług firmy z branży chłodniczej, trzeba sprawdzić, czy oferta obejmuje pełny cennik montażu klimatyzacji: a zatem jej zakup, dodatkowe prace instalacyjne, zakup urządzenia oraz cenę projektu systemu dla danej inwestycji.

Komentarze

Powiązane

ECO Comfort Klimatyzacja kanałowa do domu: zastosowania, rodzaje, tryby pracy

Klimatyzacja kanałowa do domu: zastosowania, rodzaje, tryby pracy Klimatyzacja kanałowa do domu: zastosowania, rodzaje, tryby pracy

Zadaniem klimatyzacji jest przede wszystkim obniżenie zbyt wysokiej temperatury w budynku i dostosowanie jej do parametrów, które będą zapewniały komfortowe warunki pracy lub odpoczynku. Gorące lata i...

Zadaniem klimatyzacji jest przede wszystkim obniżenie zbyt wysokiej temperatury w budynku i dostosowanie jej do parametrów, które będą zapewniały komfortowe warunki pracy lub odpoczynku. Gorące lata i okresy długotrwałych upałów są silnie odczuwalne nawet w nowoczesnych, dobrze izolowanych budynkach wyposażonych w rolety zewnętrzne lub wewnętrzne, dlatego nowoczesne systemy klimatyzacji są coraz chętniej wybierane przez inwestorów, którzy budują lub modernizują swoje domy.

ECO Comfort Klimatyzacja: cena montażu klimatyzacji w 2024 roku. Na co zwrócić uwagę, planując zakup klimatyzatora?

Klimatyzacja: cena montażu klimatyzacji w 2024 roku. Na co zwrócić uwagę, planując zakup klimatyzatora? Klimatyzacja: cena montażu klimatyzacji w 2024 roku. Na co zwrócić uwagę, planując zakup klimatyzatora?

Montaż klimatyzacji w domu jeszcze do niedawna wydawał się dobrem luksusowym, zarezerwowanym dla dobrze sytuowanych inwestorów. Postępujące zmiany klimatyczne i powszechność systemów klimatyzacyjnych do...

Montaż klimatyzacji w domu jeszcze do niedawna wydawał się dobrem luksusowym, zarezerwowanym dla dobrze sytuowanych inwestorów. Postępujące zmiany klimatyczne i powszechność systemów klimatyzacyjnych do domów i firm sprawiły, że montaż klimatyzatora jest niemalże standardem w nowoczesnym budownictwie, a sam koszt założenia klimatyzacji nie należy do wysokich, ponadto zakup klimatyzatora wraz z usługą montażu jest objęty programami dofinansowującymi inwestycję.

ECO Comfort Pompa ciepła: kalkulacja, jak dobrać pompę ciepła do inwestycji?

Pompa ciepła: kalkulacja, jak dobrać pompę ciepła do inwestycji? Pompa ciepła: kalkulacja, jak dobrać pompę ciepła do inwestycji?

Pompy ciepła są urządzeniami przyszłości: najbardziej ekologicznymi systemami bazującymi tylko i wyłącznie na całkowicie niewyczerpalnych i odnawialnych zasobach naturalnych. Pompy służą nie tylko do tego,...

Pompy ciepła są urządzeniami przyszłości: najbardziej ekologicznymi systemami bazującymi tylko i wyłącznie na całkowicie niewyczerpalnych i odnawialnych zasobach naturalnych. Pompy służą nie tylko do tego, by pokryć zapotrzebowanie na ciepło w budynku, ale i do ogrzewania ciepłej wody użytkowej. Wielofunkcyjne modele pomp ciepła zapewnią także ochłodzenie domu w trakcie letnich, wysokich temperatur.

ECO Comfort Klimatyzator bez jednostki zewnętrznej: na co zwracać uwagę, decydując się na ten system klimatyzacji?

Klimatyzator bez jednostki zewnętrznej: na co zwracać uwagę, decydując się na ten system klimatyzacji? Klimatyzator bez jednostki zewnętrznej: na co zwracać uwagę, decydując się na ten system klimatyzacji?

Trudno wyobrazić sobie nowoczesne budownictwo komercyjne bez wydajnie działającej klimatyzacji. Klimatyzator daje gwarancję sprawnego systemu zarządzania strumieniami powietrza tak, by w budynku zapewniony...

Trudno wyobrazić sobie nowoczesne budownictwo komercyjne bez wydajnie działającej klimatyzacji. Klimatyzator daje gwarancję sprawnego systemu zarządzania strumieniami powietrza tak, by w budynku zapewniony był komfort termiczny, szczególnie istotny w ciepłych porach roku, kiedy z powodu upałów spada nasza wydajność pracy i koncentracja. O komfortową temperaturę dbają także właściciele domów jednorodzinnych, decydując się coraz częściej na montaż klimatyzacji.

ECO Comfort Pompy ciepła gruntowe i powietrzne: na jaką inwestycję się zdecydować?

Pompy ciepła gruntowe i powietrzne: na jaką inwestycję się zdecydować? Pompy ciepła gruntowe i powietrzne: na jaką inwestycję się zdecydować?

Niepewność na rynku cen gazu, coraz większe stawki za kilowatogodzinę prądu, wprowadzone limity zużycia z gwarantowaną ceną: to wszystko sprawia, że poszukujemy systemu grzewczego, który nie tylko będzie...

Niepewność na rynku cen gazu, coraz większe stawki za kilowatogodzinę prądu, wprowadzone limity zużycia z gwarantowaną ceną: to wszystko sprawia, że poszukujemy systemu grzewczego, który nie tylko będzie niezawodny, ale przede wszystkim ekonomiczny. Innowacyjne pompy ciepła spełniają te warunki: to najnowocześniejsze, najbardziej ekologiczne oraz oszczędne urządzenia grzewcze, które pokryją zapotrzebowanie na ogrzewanie domu, zadbają o przygotowanie ciepłej wody użytkowej, a latem także o schłodzenie...

ECO Comfort Pompa ciepła: schemat instalacji pompy ciepła, koszty inwestycji

Pompa ciepła: schemat instalacji pompy ciepła, koszty inwestycji Pompa ciepła: schemat instalacji pompy ciepła, koszty inwestycji

Pompy ciepła to najbardziej ekologiczne, ale i opłacalne z ekonomicznego punktu widzenia, systemy ogrzewania domu. Wielofunkcyjne modele pomp nie tylko pokryją zapotrzebowanie na ciepło w domu, ale także...

Pompy ciepła to najbardziej ekologiczne, ale i opłacalne z ekonomicznego punktu widzenia, systemy ogrzewania domu. Wielofunkcyjne modele pomp nie tylko pokryją zapotrzebowanie na ciepło w domu, ale także przygotują ciepłą wodę użytkową (c.w.u.), a latem posłużą do chłodzenia budynku. Niewątpliwą zaletą urządzeń jest możliwość montażu pompy ciepła zarówno w nowoczesnym budownictwie, nastawionym na energooszczędne rozwiązania technologiczne, jak i w modernizowanych domach bez rezygnacji z dotychczasowej...

ECO Comfort Klimatyzatory naścienne: wady, zalety, funkcje. Wszystko, co musisz wiedzieć o klimatyzatorach ściennych!

Klimatyzatory naścienne: wady, zalety, funkcje. Wszystko, co musisz wiedzieć o klimatyzatorach ściennych! Klimatyzatory naścienne: wady, zalety, funkcje. Wszystko, co musisz wiedzieć o klimatyzatorach ściennych!

Ostatnie lata w polskim budownictwie mieszkaniowym i komercyjnym pokazały nie tylko potrzebę budowy ekonomicznych budynków, o wysokiej szczelności i niskim zapotrzebowaniu energetycznym, ale także uwidoczniły...

Ostatnie lata w polskim budownictwie mieszkaniowym i komercyjnym pokazały nie tylko potrzebę budowy ekonomicznych budynków, o wysokiej szczelności i niskim zapotrzebowaniu energetycznym, ale także uwidoczniły trend podnoszenia komfortu użytkowania i przebywania w nowych i modernizowanych budynkach. Powszechne stało się wykorzystywanie pomp ciepła do ogrzewania budynków, fotowoltaiki do uzyskania niezależności energetycznej i zasilania budynku w darmową i czystą energię elektryczną oraz wentylacji...

ECO Comfort Fotowoltaika na gruncie – inwestuj i oszczędzaj!

Fotowoltaika na gruncie – inwestuj i oszczędzaj! Fotowoltaika na gruncie – inwestuj i oszczędzaj!

Montaż instalacji fotowoltaicznej to doskonałe remedium na rosnące ceny prądu oraz limity zużycia, z gwarantowaną stawką za kilowatogodzinę. W dobie niepewnych czasów na rynku energetycznym oraz ciągle...

Montaż instalacji fotowoltaicznej to doskonałe remedium na rosnące ceny prądu oraz limity zużycia, z gwarantowaną stawką za kilowatogodzinę. W dobie niepewnych czasów na rynku energetycznym oraz ciągle rosnącej inflacji, takie rozwiązanie pozwala cieszyć się spokojem i niezależnością. Choć najczęstszym sposobem montażu instalacji fotowoltaicznej jest konstrukcja na dachu, istnieją wskazania i okoliczności, by zamontować panele fotowoltaiczne na gruncie. W jakich sytuacjach sprawdzą się stelaże naziemne?...

Wybrane dla Ciebie

Jak wybrać odpowiednie urządzenie »

Jak wybrać odpowiednie urządzenie » Jak wybrać odpowiednie urządzenie »

Łatwy montaż systemów podtynkowych? Przekonaj się »

Łatwy montaż systemów podtynkowych? Przekonaj się » Łatwy montaż systemów podtynkowych? Przekonaj się »

Czy wiesz, co skutecznie zadba o instalacje CO? »

Czy wiesz, co skutecznie zadba o instalacje CO? » Czy wiesz, co skutecznie zadba o instalacje CO? »

Klimatyzatory pokojowe, jakie dobrać »

Klimatyzatory pokojowe, jakie dobrać » Klimatyzatory pokojowe, jakie dobrać »

Czego jeszcze nie wiesz o pompach ciepła »

Czego jeszcze nie wiesz o pompach ciepła » Czego jeszcze nie wiesz o pompach ciepła »

Poznaj nowe metody zasilania rezerwowego »

Poznaj nowe metody zasilania rezerwowego » Poznaj nowe metody zasilania rezerwowego »

Czy wiesz, jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego? »

Czy wiesz, jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego? » Czy wiesz, jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego? »

Zarejestruj urządzenie i odbieraj nagrody »

Zarejestruj urządzenie i odbieraj nagrody » Zarejestruj urządzenie i odbieraj nagrody »

Jakie korzyści dla instalatora »

Jakie korzyści dla instalatora » Jakie korzyści dla instalatora »

Zobacz jak profesjonaliści pomagają sobie w projektowaniu instalacji »

Zobacz jak profesjonaliści pomagają sobie w projektowaniu instalacji » Zobacz jak profesjonaliści pomagają sobie w projektowaniu instalacji »

Poznaj skuteczne metody odprowadzania spalin »

Poznaj skuteczne metody odprowadzania spalin » Poznaj skuteczne metody odprowadzania spalin »

Czy istnieją naturalne czynniki chłodzące? »

Czy istnieją naturalne czynniki chłodzące? » Czy istnieją naturalne czynniki chłodzące? »

Jakie rozdzielacze do ogrzewania podłogowego poleciłby ekspert? »

Jakie rozdzielacze do ogrzewania podłogowego poleciłby ekspert? » Jakie rozdzielacze do ogrzewania podłogowego poleciłby ekspert? »

Odkryj nowy sposób próżniowania »

Odkryj nowy sposób próżniowania » Odkryj nowy sposób próżniowania »

Dołącz do grona super instalatorów »

Dołącz do grona super instalatorów » Dołącz do grona super instalatorów »

Która pompa zapewni stałe ciśnienie wody w kranie »

Która pompa zapewni stałe ciśnienie wody w kranie » Która pompa zapewni stałe ciśnienie wody w kranie »

Podpowiadamy, jaki grzejnik zainstalować w pomieszczeniu »

Podpowiadamy, jaki grzejnik zainstalować w pomieszczeniu » Podpowiadamy, jaki grzejnik zainstalować w pomieszczeniu »

Pobierz tabelę z parametrami armatury ogrodowej »

Pobierz tabelę z parametrami armatury ogrodowej » Pobierz tabelę z parametrami armatury ogrodowej »

Poznaj, nowe rozwiązania w projektowaniu instalacji »

Poznaj, nowe rozwiązania w projektowaniu instalacji » Poznaj, nowe rozwiązania w projektowaniu instalacji »

Które płyty styropianowe mają najwyższy wskaźnik energooszczędności »

Które płyty styropianowe mają najwyższy wskaźnik energooszczędności » Które płyty styropianowe mają najwyższy wskaźnik energooszczędności »

Najnowsze produkty i technologie

Panasonic Marketing Europe GmbH Sp. z o.o. news Panasonic świętuje 20 lat czystszego powietrza dzięki technologii nanoe™

Panasonic świętuje 20 lat czystszego powietrza dzięki technologii nanoe™ Panasonic świętuje 20 lat czystszego powietrza dzięki technologii nanoe™

W dzisiejszym świecie coraz większą wagę przywiązujemy do tego, w jaki sposób ćwiczymy, co spożywamy oraz przede wszystkim do powietrza, którym oddychamy. Panasonic Heating & Cooling Solutions, biorąc...

W dzisiejszym świecie coraz większą wagę przywiązujemy do tego, w jaki sposób ćwiczymy, co spożywamy oraz przede wszystkim do powietrza, którym oddychamy. Panasonic Heating & Cooling Solutions, biorąc te kwestie pod uwagę, świętuje właśnie drugą dekadę rewolucjonizowania przestrzeni wewnętrznych za pomocą technologii nanoe™. Od momentu powstania w 1997 r. do dnia dzisiejszego nanoe™ ewoluowało w innowację zmieniającą zasady gry i przekształcającą powietrze, którym oddychają ludzie, w czystsze i przyjemniejsze...

SCHIESSL POLSKA Sp. z o.o. news Jak piknik, to tylko z marką Hisense!

Jak piknik, to tylko z marką Hisense! Jak piknik, to tylko z marką Hisense!

Do każdego klimatyzatora Konola marki Hisense dodajemy koc piknikowy gratis!

Do każdego klimatyzatora Konola marki Hisense dodajemy koc piknikowy gratis!

SCHIESSL POLSKA Sp. z o.o. news Premiera: Nowy katalog narzędzi serwisowych CPS w wersji polskiej już dostępny online!

Premiera: Nowy katalog narzędzi serwisowych CPS w wersji polskiej już dostępny online! Premiera: Nowy katalog narzędzi serwisowych CPS w wersji polskiej już dostępny online!

Katalog narzędzi CPS w polskiej wersji językowej!

Katalog narzędzi CPS w polskiej wersji językowej!

Panasonic Marketing Europe GmbH Sp. z o.o. news Kolejne spotkanie z cyklu „Webinarowej Środy” z Panasonic

Kolejne spotkanie z cyklu „Webinarowej Środy” z Panasonic Kolejne spotkanie z cyklu „Webinarowej Środy” z Panasonic

Konsumenci nierzadko mają problem ze znalezieniem przyczyny, dlaczego ich pompa ciepła zaczęła nagle pobierać więcej prądu i nadwyrężać domowy budżet. Panasonic wraz z redakcją GlobEnergia przychodzą z...

Konsumenci nierzadko mają problem ze znalezieniem przyczyny, dlaczego ich pompa ciepła zaczęła nagle pobierać więcej prądu i nadwyrężać domowy budżet. Panasonic wraz z redakcją GlobEnergia przychodzą z odpowiedzią, organizując treściwy webinar w tej tematyce.

SCHIESSL POLSKA Sp. z o.o. news Największa kampania reklamowa marki Hisense w Polsce!

Największa kampania reklamowa marki Hisense w Polsce! Największa kampania reklamowa marki Hisense w Polsce!

Marka Hisense – wiodący producent urządzeń klimatyzacyjnych, pomp ciepła, sprzętu AGD i RTV rozpoczyna intensywną kampanię promocyjną. Ogólnopolski zasięg działań reklamowych w telewizji i radio, a także...

Marka Hisense – wiodący producent urządzeń klimatyzacyjnych, pomp ciepła, sprzętu AGD i RTV rozpoczyna intensywną kampanię promocyjną. Ogólnopolski zasięg działań reklamowych w telewizji i radio, a także intensywna obecność online i w mediach społecznościowych, zostały zaplanowane na gorący okres piłkarskiego szaleństwa EURO 2024, którego marka Hisense jest Oficjalnym partnerem.

SCHIESSL POLSKA Sp. z o.o. news Klima(t) do współpracy – zostań instalatorem pomp ciepła Hisense Hi-Therma

Klima(t) do współpracy – zostań instalatorem pomp ciepła Hisense Hi-Therma Klima(t) do współpracy – zostań instalatorem pomp ciepła Hisense Hi-Therma

Zostań instalatorem pomp ciepła Hisense Hi-Therma

Zostań instalatorem pomp ciepła Hisense Hi-Therma

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - rynekinstalacyjny.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.rynekinstalacyjny.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.rynekinstalacyjny.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.