RynekInstalacyjny.pl

Zaawansowane wyszukiwanie

Klimatyzacja kanałowa do domu: zastosowania, rodzaje, tryby pracy

ECO Comfort | 2024-05-15
Klimatyzacja kanałowa do domu

Klimatyzacja kanałowa do domu

Zadaniem klimatyzacji jest przede wszystkim obniżenie zbyt wysokiej temperatury w budynku i dostosowanie jej do parametrów, które będą zapewniały komfortowe warunki pracy lub odpoczynku. Gorące lata i okresy długotrwałych upałów są silnie odczuwalne nawet w nowoczesnych, dobrze izolowanych budynkach wyposażonych w rolety zewnętrzne lub wewnętrzne, dlatego nowoczesne systemy klimatyzacji są coraz chętniej wybierane przez inwestorów, którzy budują lub modernizują swoje domy.

treść sponsorowana

Bardzo szeroki wybór urządzeń do klimatyzacji dostępnych na rynku pozwala na dobór klimatyzatorów, które w pełni spełnią swoje zadanie oraz wpasują się w gusta, upodobania i wymagania nawet najbardziej wymagających inwestorów. Różne rodzaje klimatyzatorów: ścienne, sufitowe, konsolowe, klimakonwektory, klimatyzacja kanałowa oraz szeroki wybór różnych systemów klimatyzacji: split, multisplit, VRF sprawiają, że przed dokonaniem wyboru najlepszego i najbardziej odpowiedniego systemu warto poznać zalety i ograniczenia, dotyczące konkretnych rodzajów klimatyzacji.

Z tego artykułu dowiesz się, jak działa klimatyzacja kanałowa do domu, czy system klimatyzacji stosowany zazwyczaj w obiektach użyteczności publicznej można zainstalować też w domach jednorodzinnych, jakie rodzaje klimatyzacji kanałowej najczęściej montuje się obecnie i jakie są jej zalety oraz z czym wiąże się montaż klimatyzacji kanałowej.

Jak działa klimatyzacja kanałowa?

Sposób działania klimatyzacji kanałowej nie odbiega w żaden sposób od innych rodzajów powszechnie stosowanych systemów chłodzenia. Chłodzenie powietrza jest możliwe dzięki procesowi obiegu termodynamicznego czynnika chłodniczego, pomiędzy sprężarką, skraplaczem oraz zaworem dławiącym w agregacie zewnętrznym oraz parownikiem w jednostce wewnętrznej. Bez względu na to, czy mamy do czynienia z klimatyzacją kanałową, ścienną lub innym rodzajem chłodzenia, ten proces w każdym z tych systemów wygląda tak samo. Różnicą w działaniu klimatyzacji kanałowej względem innych systemów jest specyfika budowy klimatyzacji kanałowej oraz sposób, w jaki powietrze chłodzone jest dostarczane do poszczególnych pomieszczeń.

Czym jest klimatyzator kanałowy?

Ogólny sposób pracy i proces, wskutek którego zachodzi ochładzanie powietrza przez instalację klimatyzacji kanałowej, nie różni się w praktyce niczym od sposobu, w jaki się to odbywa w innych rodzajach systemów klimatyzacji. Podstawową różnicą jest rozprowadzenie ochłodzonego powietrza do poszczególnych pomieszczeń. Klimatyzacja kanałowa wykorzystuje zabudowany w przestrzeni sufitu podwieszanego, na poddaszu nieużytkowym lub w miejscowych obniżeniach system dystrybucji powietrza, przypominający nieco ten wykorzystywany w instalacjach wentylacji mechanicznej. Wykorzystanie takiej instalacji dystrybuującej ochłodzone w jednostce kanałowej powietrze, umożliwia obniżenie temperatury w kilku pomieszczeniach budynku przy wykorzystaniu tylko jednej jednostki wewnętrznej. W praktyce klimatyzator kanałowy i system dystrybucji powietrza jest niewidoczny dla mieszkańców i użytkowników systemu.

Montaż klimatyzatorów kanałowych i systemu dystrybucji powietrza

Klimatyzacja kanałowa to doskonałe rozwiązanie na chłodzenie lub ogrzewanie pomieszczeń w bardzo dyskretny sposób. Instalacja klimatyzacji kanałowej, tzn. system poboru i dystrybucji przetworzonego termicznie powietrza oraz same jednostki wraz z instalacją freonową, są ukryte w przestrzeniach technicznych, sufitach podwieszanych lub zabudowach, dzięki czemu jedynym elementem, który rzuca się w oczy przy wykorzystaniu takiego systemu klimatyzacji są kratki czerpni oraz nawiewu zlokalizowane na ścianach lub sufitach poszczególnych pomieszczeń.

System kanałów rozprowadzonych do klimatyzatora kanałowego

Przewody dystrybucji powietrza przetłaczanego przez klimatyzację kanałową należy przede wszystkim odpowiednio zaprojektować i wybrać właściwe urządzenie, które będzie dobrane pod względem sprężu oraz wydajności chłodzenia.

Przewody dystrybuujące powietrze z klimatyzatora kanałowego mogą mieć prostokątny lub okrągły kształt i powinny być wykonane z wytrzymałej i odpornej na korozję stali ocynkowanej. Z uwagi na duże różnicy temperatury pomiędzy powietrzem klimatyzacyjnym przetłaczanym w kanałach a powietrzem otaczającym instalację, niezbędne jest także prawidłowe i odpowiednie zaizolowanie całej instalacji. Najczęściej stosowanymi i polecanymi przez instalatorów izolacjami do tego typu instalacji są maty z kauczuku syntetycznego charakteryzujące się bardzo niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła.

Pamiętajmy, że montaż instalacji klimatyzacji kanałowej oraz systemu dystrybucji powietrza może wiązać się z ingerencją w konstrukcję budynku, a poszczególne elementy instalacji mogą kolidować ze ścianami nośnymi, działowymi oraz podciągami konstrukcyjnymi stropu. Dlatego przed przystąpieniem do prac montażowych należy wykonać odpowiedni projekt techniczny zawierający stosowne obliczenia wymaganej mocy chłodniczej i grzewczej klimatyzatora, obliczenia sprężu, jaki musi mieć wentylator jednostki kanałowej oraz obliczenia średnic i wymiarów instalacji systemu kanałów rozprowadzonych. Projekt stanowi gwarancję poprawności wykonania montażu instalacji, a sporządzony na wczesnym etapie prac budowlanych lub na etapie projektu budynku pozwoli na odpowiednie przygotowanie konstrukcji budynku, co wiąże się głównie z wykonaniem odpowiednich przepustów w ścianach i stropach oraz szybszy i tańszy montaż klimatyzacji.

Klimatyzatory kanałowe: dostępne rodzaje klimatyzatorów kanałowych

Szeroki wybór klimatyzatorów kanałowych pozwala na odpowiedni dobór urządzeń do danego rodzaju budynku. Z uwagi na fakt, że klimatyzatory kanałowe z powodzeniem wykorzystuje się zarówno w budownictwie komercyjnym, jak i w budownictwie jednorodzinnym, podział tych urządzeń zależy przede wszystkim od wielkości instalacji dystrybucji powietrza, z jakim dany typ urządzenia ma współpracować, od rodzaju sprężarki zastosowanej w agregacie zewnętrznym systemu chłodzenia oraz od rodzaju wykorzystanego systemu split lub multi split.

Podział klimatyzatorów kanałowych z uwagi na wielkość instalacji dystrybucji powietrza

W odniesieniu do wielkości instalacji dystrybucji powietrza wyróżniamy trzy rodzaje klimatyzatorów kanałowych, których podział określany jest według wartości sprężu dyspozycyjnego wentylatora jednostki wewnętrznej:

  • klimatyzatory kanałowe niskiego sprężu
  • klimatyzatory kanałowe średniego sprężu
  • klimatyzatory kanałowe wysokiego sprężu

Wraz ze wzrostem długości instalacji dystrybucji powietrza wzrastają opory, które muszą zostać pokonane przez napęd wentylatora jednostki wewnętrznej, dlatego im bardziej rozbudowany system dystrybucji powietrza, tym większy wymagany spręż dyspozycyjny wentylatora przetłaczającego powietrze przez wymiennik ciepła i instalację.

Wykorzystywane najczęściej w obiektach usługowych lub przemysłowych jednostki wyposażone w średni i wysoki spręż często montowane są zazwyczaj w oddzielnym pomieszczeniu technicznym, a schłodzone rześkie powietrze rozprowadzane jest przez system kanałów rozprowadzonych po całym budynku. Stąd wynika konieczność wykorzystania mocniejszych wentylatorów. W przypadku domów jednorodzinnych, stosuje się częściej jednostki o niskim sprężu, które charakteryzują się słabszym sprężem dyspozycyjnym wentylatora, ale osiągają dzięki temu niższe wartości poziomu hałasu. Odpowiedni dobór danego rodzaju klimatyzatora kanałowego należy powierzyć profesjonalnej firmie zajmującej się montażem takich jednostek, ponieważ prawidłowy dobór urządzenia wiąże się z wykonaniem odpowiednich obliczeń strat ciśnienia oraz przepływu powietrza przez projektowaną instalację.

Podział klimatyzatorów kanałowych z uwagi na rodzaj sprężarki agregatu zewnętrznego

Rodzaj wykorzystanej sprężarki w jednostce zewnętrznej, współpracującej z klimatyzatorem kanałowym będzie odzwierciedlała się w ilości zużytej energii elektrycznej przez system klimatyzacji kanałowej. Podział klimatyzatorów kanałowych z uwagi na rodzaj sprężarki:

  • klimatyzatory kanałowe inwerterowe
  • klimatyzatory kanałowe on/off

System klimatyzacji kanałowej wykorzystującej sprężarki on/off pozwala na włączenie chłodzenia, które będzie działało z pełną wydajnością systemu aż do czasu osiągnięcia docelowej ustawionej temperatury powietrza w budynku. Klimatyzatory wyposażone w sprężarkę inwerterową umożliwiają dostosowanie wydajności chłodzenia do aktualnych potrzeb i modulowanie mocy chłodzenia, dlatego koszt eksploatacji takiego urządzenia będzie 30-40% niższy niż klimatyzatora on/off, ale koszt zakupu i montażu klimatyzacji kanałowej inwerterowej będzie znacznie wyższy.

Podział klimatyzatorów kanałowych z uwagi na rodzaj systemu: split i multi split

Najczęściej wykorzystywanym systemem klimatyzacji w budownictwie jednorodzinnym i komercyjnym są instalacje typu split oraz multisplit. W systemach typu split jedna jednostka wewnętrzna obsługiwana jest przez jeden agregat zewnętrzny. Instalacja multi split wykorzystuje jeden agregat zewnętrzny, do którego inwestor zyskuje możliwość podłączenia aż pięciu klimatyzatorów kanałowych.

Na co warto zwrócić uwagę, decydując się na montaż systemu kanałowego?

Decydując się na montaż systemu kanałowego, należy pamiętać, że na rynku dostępne są bardzo różne urządzenia, których mnogość funkcji, dodatkowych opcji poprawiających komfort obsługi i eksploatacji sprawiają, że odpowiedni wybór idealnego urządzenia dla konkretnego klienta nieznającego rynku instalacji klimatyzacyjnych może być trudne. Dlatego warto jeszcze przed zasięgnięciem rady u profesjonalistów przemyśleć, czego jako inwestor oczekujemy od przyszłej instalacji klimatyzacji kanałowej oraz to, jakich funkcji potrzebujemy i jakich będziemy używać najczęściej.

Szerokie zastosowanie klimatyzacji kanałowej sprawia, że ma ona wiele dodatkowych funkcji poza chłodzeniem. Warto zatem wybrać takie urządzenia, które cechują się także funkcją grzania. Możliwość dostarczania do poszczególnych pomieszczeń ogrzanego powietrza w chłodniejszych okresach to znaczne podniesienie komfortu wypoczynku lub pracy w domu.

Klimatyzatory kanałowe wyposażone w urządzenie sterujące umożliwiające sterowanie instalacją za pośrednictwem aplikacji mobilnej lub w system przepustnic regulujących przepływ powietrza w wybranych sekcjach instalacji to także bardzo wygodna i komfortowa opcja, w którą warto wyposażyć swój system klimatyzacji kanałowej.

Ogrzewanie klimatyzatorem kanałowym: czy warto?

Klimatyzator kanałowy to nie tylko możliwość chłodzenia w okresie letnim znacznej powierzchni budynku za pomocą jednej jednostki. Montaż klimatyzacji kanałowej umożliwia inwestorowi także doskonały sposób na dogrzewanie poszczególnych pomieszczeń poprzez pracę instalacji w trybie grzewczym. Możliwość dogrzewania pomieszczeń za pomocą klimatyzacji kanałowej jest szczególnie wygodna w okresach przejściowych, gdy temperatura powietrza zewnętrznego nie jest na tyle niska, aby uruchamiać system centralnego ogrzewania, ale powoduje już wychładzanie budynku. Praca w trybie grzewczym może być także wykorzystywana jako wspomaganie pracy instalacji c.o. w zimie. Nowoczesne systemy klimatyzacji zachowują wysoką sprawność nawet przy niskich temperaturach powietrza zewnętrznego.

Komentarze

Powiązane

ECO Comfort Montaż klimatyzatora: cena, rodzaje urządzeń, koszt montażu klimatyzacji w domu w 2024!

Montaż klimatyzatora: cena, rodzaje urządzeń, koszt montażu klimatyzacji w domu w 2024! Montaż klimatyzatora: cena, rodzaje urządzeń, koszt montażu klimatyzacji w domu w 2024!

Choć główną funkcją klimatyzatora jest chłodzenie powietrza w upalne okresy roku, panuje błędne przekonanie, że na schłodzeniu mieszkania kończy się funkcja systemu klimatyzacji. Tymczasem nowoczesne jednostki...

Choć główną funkcją klimatyzatora jest chłodzenie powietrza w upalne okresy roku, panuje błędne przekonanie, że na schłodzeniu mieszkania kończy się funkcja systemu klimatyzacji. Tymczasem nowoczesne jednostki nie ograniczają się jedynie do pojedynczych zadań.

ECO Comfort Klimatyzacja: cena montażu klimatyzacji w 2024 roku. Na co zwrócić uwagę, planując zakup klimatyzatora?

Klimatyzacja: cena montażu klimatyzacji w 2024 roku. Na co zwrócić uwagę, planując zakup klimatyzatora? Klimatyzacja: cena montażu klimatyzacji w 2024 roku. Na co zwrócić uwagę, planując zakup klimatyzatora?

Montaż klimatyzacji w domu jeszcze do niedawna wydawał się dobrem luksusowym, zarezerwowanym dla dobrze sytuowanych inwestorów. Postępujące zmiany klimatyczne i powszechność systemów klimatyzacyjnych do...

Montaż klimatyzacji w domu jeszcze do niedawna wydawał się dobrem luksusowym, zarezerwowanym dla dobrze sytuowanych inwestorów. Postępujące zmiany klimatyczne i powszechność systemów klimatyzacyjnych do domów i firm sprawiły, że montaż klimatyzatora jest niemalże standardem w nowoczesnym budownictwie, a sam koszt założenia klimatyzacji nie należy do wysokich, ponadto zakup klimatyzatora wraz z usługą montażu jest objęty programami dofinansowującymi inwestycję.

ECO Comfort Pompa ciepła: kalkulacja, jak dobrać pompę ciepła do inwestycji?

Pompa ciepła: kalkulacja, jak dobrać pompę ciepła do inwestycji? Pompa ciepła: kalkulacja, jak dobrać pompę ciepła do inwestycji?

Pompy ciepła są urządzeniami przyszłości: najbardziej ekologicznymi systemami bazującymi tylko i wyłącznie na całkowicie niewyczerpalnych i odnawialnych zasobach naturalnych. Pompy służą nie tylko do tego,...

Pompy ciepła są urządzeniami przyszłości: najbardziej ekologicznymi systemami bazującymi tylko i wyłącznie na całkowicie niewyczerpalnych i odnawialnych zasobach naturalnych. Pompy służą nie tylko do tego, by pokryć zapotrzebowanie na ciepło w budynku, ale i do ogrzewania ciepłej wody użytkowej. Wielofunkcyjne modele pomp ciepła zapewnią także ochłodzenie domu w trakcie letnich, wysokich temperatur.

ECO Comfort Klimatyzator bez jednostki zewnętrznej: na co zwracać uwagę, decydując się na ten system klimatyzacji?

Klimatyzator bez jednostki zewnętrznej: na co zwracać uwagę, decydując się na ten system klimatyzacji? Klimatyzator bez jednostki zewnętrznej: na co zwracać uwagę, decydując się na ten system klimatyzacji?

Trudno wyobrazić sobie nowoczesne budownictwo komercyjne bez wydajnie działającej klimatyzacji. Klimatyzator daje gwarancję sprawnego systemu zarządzania strumieniami powietrza tak, by w budynku zapewniony...

Trudno wyobrazić sobie nowoczesne budownictwo komercyjne bez wydajnie działającej klimatyzacji. Klimatyzator daje gwarancję sprawnego systemu zarządzania strumieniami powietrza tak, by w budynku zapewniony był komfort termiczny, szczególnie istotny w ciepłych porach roku, kiedy z powodu upałów spada nasza wydajność pracy i koncentracja. O komfortową temperaturę dbają także właściciele domów jednorodzinnych, decydując się coraz częściej na montaż klimatyzacji.

ECO Comfort Pompy ciepła gruntowe i powietrzne: na jaką inwestycję się zdecydować?

Pompy ciepła gruntowe i powietrzne: na jaką inwestycję się zdecydować? Pompy ciepła gruntowe i powietrzne: na jaką inwestycję się zdecydować?

Niepewność na rynku cen gazu, coraz większe stawki za kilowatogodzinę prądu, wprowadzone limity zużycia z gwarantowaną ceną: to wszystko sprawia, że poszukujemy systemu grzewczego, który nie tylko będzie...

Niepewność na rynku cen gazu, coraz większe stawki za kilowatogodzinę prądu, wprowadzone limity zużycia z gwarantowaną ceną: to wszystko sprawia, że poszukujemy systemu grzewczego, który nie tylko będzie niezawodny, ale przede wszystkim ekonomiczny. Innowacyjne pompy ciepła spełniają te warunki: to najnowocześniejsze, najbardziej ekologiczne oraz oszczędne urządzenia grzewcze, które pokryją zapotrzebowanie na ogrzewanie domu, zadbają o przygotowanie ciepłej wody użytkowej, a latem także o schłodzenie...

ECO Comfort Pompa ciepła: schemat instalacji pompy ciepła, koszty inwestycji

Pompa ciepła: schemat instalacji pompy ciepła, koszty inwestycji Pompa ciepła: schemat instalacji pompy ciepła, koszty inwestycji

Pompy ciepła to najbardziej ekologiczne, ale i opłacalne z ekonomicznego punktu widzenia, systemy ogrzewania domu. Wielofunkcyjne modele pomp nie tylko pokryją zapotrzebowanie na ciepło w domu, ale także...

Pompy ciepła to najbardziej ekologiczne, ale i opłacalne z ekonomicznego punktu widzenia, systemy ogrzewania domu. Wielofunkcyjne modele pomp nie tylko pokryją zapotrzebowanie na ciepło w domu, ale także przygotują ciepłą wodę użytkową (c.w.u.), a latem posłużą do chłodzenia budynku. Niewątpliwą zaletą urządzeń jest możliwość montażu pompy ciepła zarówno w nowoczesnym budownictwie, nastawionym na energooszczędne rozwiązania technologiczne, jak i w modernizowanych domach bez rezygnacji z dotychczasowej...

ECO Comfort Klimatyzatory naścienne: wady, zalety, funkcje. Wszystko, co musisz wiedzieć o klimatyzatorach ściennych!

Klimatyzatory naścienne: wady, zalety, funkcje. Wszystko, co musisz wiedzieć o klimatyzatorach ściennych! Klimatyzatory naścienne: wady, zalety, funkcje. Wszystko, co musisz wiedzieć o klimatyzatorach ściennych!

Ostatnie lata w polskim budownictwie mieszkaniowym i komercyjnym pokazały nie tylko potrzebę budowy ekonomicznych budynków, o wysokiej szczelności i niskim zapotrzebowaniu energetycznym, ale także uwidoczniły...

Ostatnie lata w polskim budownictwie mieszkaniowym i komercyjnym pokazały nie tylko potrzebę budowy ekonomicznych budynków, o wysokiej szczelności i niskim zapotrzebowaniu energetycznym, ale także uwidoczniły trend podnoszenia komfortu użytkowania i przebywania w nowych i modernizowanych budynkach. Powszechne stało się wykorzystywanie pomp ciepła do ogrzewania budynków, fotowoltaiki do uzyskania niezależności energetycznej i zasilania budynku w darmową i czystą energię elektryczną oraz wentylacji...

ECO Comfort Fotowoltaika na gruncie – inwestuj i oszczędzaj!

Fotowoltaika na gruncie – inwestuj i oszczędzaj! Fotowoltaika na gruncie – inwestuj i oszczędzaj!

Montaż instalacji fotowoltaicznej to doskonałe remedium na rosnące ceny prądu oraz limity zużycia, z gwarantowaną stawką za kilowatogodzinę. W dobie niepewnych czasów na rynku energetycznym oraz ciągle...

Montaż instalacji fotowoltaicznej to doskonałe remedium na rosnące ceny prądu oraz limity zużycia, z gwarantowaną stawką za kilowatogodzinę. W dobie niepewnych czasów na rynku energetycznym oraz ciągle rosnącej inflacji, takie rozwiązanie pozwala cieszyć się spokojem i niezależnością. Choć najczęstszym sposobem montażu instalacji fotowoltaicznej jest konstrukcja na dachu, istnieją wskazania i okoliczności, by zamontować panele fotowoltaiczne na gruncie. W jakich sytuacjach sprawdzą się stelaże naziemne?...

Wybrane dla Ciebie

Jak wybrać odpowiednie urządzenie »

Jak wybrać odpowiednie urządzenie » Jak wybrać odpowiednie urządzenie »

Łatwy montaż systemów podtynkowych? Przekonaj się »

Łatwy montaż systemów podtynkowych? Przekonaj się » Łatwy montaż systemów podtynkowych? Przekonaj się »

Czy wiesz, co skutecznie zadba o instalacje CO? »

Czy wiesz, co skutecznie zadba o instalacje CO? » Czy wiesz, co skutecznie zadba o instalacje CO? »

Klimatyzatory pokojowe, jakie dobrać »

Klimatyzatory pokojowe, jakie dobrać » Klimatyzatory pokojowe, jakie dobrać »

Czego jeszcze nie wiesz o pompach ciepła »

Czego jeszcze nie wiesz o pompach ciepła » Czego jeszcze nie wiesz o pompach ciepła »

Poznaj nowe metody zasilania rezerwowego »

Poznaj nowe metody zasilania rezerwowego » Poznaj nowe metody zasilania rezerwowego »

Czy wiesz, jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego? »

Czy wiesz, jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego? » Czy wiesz, jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego? »

Zarejestruj urządzenie i odbieraj nagrody »

Zarejestruj urządzenie i odbieraj nagrody » Zarejestruj urządzenie i odbieraj nagrody »

Jakie korzyści dla instalatora »

Jakie korzyści dla instalatora » Jakie korzyści dla instalatora »

Zobacz jak profesjonaliści pomagają sobie w projektowaniu instalacji »

Zobacz jak profesjonaliści pomagają sobie w projektowaniu instalacji » Zobacz jak profesjonaliści pomagają sobie w projektowaniu instalacji »

Poznaj skuteczne metody odprowadzania spalin »

Poznaj skuteczne metody odprowadzania spalin » Poznaj skuteczne metody odprowadzania spalin »

Czy istnieją naturalne czynniki chłodzące? »

Czy istnieją naturalne czynniki chłodzące? » Czy istnieją naturalne czynniki chłodzące? »

Jakie rozdzielacze do ogrzewania podłogowego poleciłby ekspert? »

Jakie rozdzielacze do ogrzewania podłogowego poleciłby ekspert? » Jakie rozdzielacze do ogrzewania podłogowego poleciłby ekspert? »

Odkryj nowy sposób próżniowania »

Odkryj nowy sposób próżniowania » Odkryj nowy sposób próżniowania »

Dołącz do grona super instalatorów »

Dołącz do grona super instalatorów » Dołącz do grona super instalatorów »

Która pompa zapewni stałe ciśnienie wody w kranie »

Która pompa zapewni stałe ciśnienie wody w kranie » Która pompa zapewni stałe ciśnienie wody w kranie »

Podpowiadamy, jaki grzejnik zainstalować w pomieszczeniu »

Podpowiadamy, jaki grzejnik zainstalować w pomieszczeniu » Podpowiadamy, jaki grzejnik zainstalować w pomieszczeniu »

Pobierz tabelę z parametrami armatury ogrodowej »

Pobierz tabelę z parametrami armatury ogrodowej » Pobierz tabelę z parametrami armatury ogrodowej »

Poznaj, nowe rozwiązania w projektowaniu instalacji »

Poznaj, nowe rozwiązania w projektowaniu instalacji » Poznaj, nowe rozwiązania w projektowaniu instalacji »

Które płyty styropianowe mają najwyższy wskaźnik energooszczędności »

Które płyty styropianowe mają najwyższy wskaźnik energooszczędności » Które płyty styropianowe mają najwyższy wskaźnik energooszczędności »

Najnowsze produkty i technologie

Panasonic Marketing Europe GmbH Sp. z o.o. news Panasonic świętuje 20 lat czystszego powietrza dzięki technologii nanoe™

Panasonic świętuje 20 lat czystszego powietrza dzięki technologii nanoe™ Panasonic świętuje 20 lat czystszego powietrza dzięki technologii nanoe™

W dzisiejszym świecie coraz większą wagę przywiązujemy do tego, w jaki sposób ćwiczymy, co spożywamy oraz przede wszystkim do powietrza, którym oddychamy. Panasonic Heating & Cooling Solutions, biorąc...

W dzisiejszym świecie coraz większą wagę przywiązujemy do tego, w jaki sposób ćwiczymy, co spożywamy oraz przede wszystkim do powietrza, którym oddychamy. Panasonic Heating & Cooling Solutions, biorąc te kwestie pod uwagę, świętuje właśnie drugą dekadę rewolucjonizowania przestrzeni wewnętrznych za pomocą technologii nanoe™. Od momentu powstania w 1997 r. do dnia dzisiejszego nanoe™ ewoluowało w innowację zmieniającą zasady gry i przekształcającą powietrze, którym oddychają ludzie, w czystsze i przyjemniejsze...

SCHIESSL POLSKA Sp. z o.o. news Jak piknik, to tylko z marką Hisense!

Jak piknik, to tylko z marką Hisense! Jak piknik, to tylko z marką Hisense!

Do każdego klimatyzatora Konola marki Hisense dodajemy koc piknikowy gratis!

Do każdego klimatyzatora Konola marki Hisense dodajemy koc piknikowy gratis!

SCHIESSL POLSKA Sp. z o.o. news Premiera: Nowy katalog narzędzi serwisowych CPS w wersji polskiej już dostępny online!

Premiera: Nowy katalog narzędzi serwisowych CPS w wersji polskiej już dostępny online! Premiera: Nowy katalog narzędzi serwisowych CPS w wersji polskiej już dostępny online!

Katalog narzędzi CPS w polskiej wersji językowej!

Katalog narzędzi CPS w polskiej wersji językowej!

Panasonic Marketing Europe GmbH Sp. z o.o. news Kolejne spotkanie z cyklu „Webinarowej Środy” z Panasonic

Kolejne spotkanie z cyklu „Webinarowej Środy” z Panasonic Kolejne spotkanie z cyklu „Webinarowej Środy” z Panasonic

Konsumenci nierzadko mają problem ze znalezieniem przyczyny, dlaczego ich pompa ciepła zaczęła nagle pobierać więcej prądu i nadwyrężać domowy budżet. Panasonic wraz z redakcją GlobEnergia przychodzą z...

Konsumenci nierzadko mają problem ze znalezieniem przyczyny, dlaczego ich pompa ciepła zaczęła nagle pobierać więcej prądu i nadwyrężać domowy budżet. Panasonic wraz z redakcją GlobEnergia przychodzą z odpowiedzią, organizując treściwy webinar w tej tematyce.

SCHIESSL POLSKA Sp. z o.o. news Największa kampania reklamowa marki Hisense w Polsce!

Największa kampania reklamowa marki Hisense w Polsce! Największa kampania reklamowa marki Hisense w Polsce!

Marka Hisense – wiodący producent urządzeń klimatyzacyjnych, pomp ciepła, sprzętu AGD i RTV rozpoczyna intensywną kampanię promocyjną. Ogólnopolski zasięg działań reklamowych w telewizji i radio, a także...

Marka Hisense – wiodący producent urządzeń klimatyzacyjnych, pomp ciepła, sprzętu AGD i RTV rozpoczyna intensywną kampanię promocyjną. Ogólnopolski zasięg działań reklamowych w telewizji i radio, a także intensywna obecność online i w mediach społecznościowych, zostały zaplanowane na gorący okres piłkarskiego szaleństwa EURO 2024, którego marka Hisense jest Oficjalnym partnerem.

SCHIESSL POLSKA Sp. z o.o. news Klima(t) do współpracy – zostań instalatorem pomp ciepła Hisense Hi-Therma

Klima(t) do współpracy – zostań instalatorem pomp ciepła Hisense Hi-Therma Klima(t) do współpracy – zostań instalatorem pomp ciepła Hisense Hi-Therma

Zostań instalatorem pomp ciepła Hisense Hi-Therma

Zostań instalatorem pomp ciepła Hisense Hi-Therma

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - rynekinstalacyjny.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.rynekinstalacyjny.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.rynekinstalacyjny.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.